Utwórz kopię zapasową witryny WordPress za pomocą BackupBuddy

Utwórz kopię zapasową witryny WordPress za pomocą BackupBuddy

Jesteśmy już w drugim tygodniu grudnia – wow, ten miesiąc mija! Ale nie pozwól, aby wakacyjny urlop oderwał Cię od najlepszych praktyk związanych z utrzymaniem i bezpieczeństwem WordPress. Upewnij się, że bezpieczna kopia zapasowa witryny jest gotowa dzięki BackupBuddy – najprostszemu sposobowi wykonania kopii zapasowej witryny WordPress! A teraz możesz przygotować swoje kopie zapasowe na sezon wakacyjny, ponieważ iThemes oferuje ekskluzywną ofertę dla użytkowników WPExplorer, a także zniżkę w całej witrynie, której naprawdę nie możesz przegapić!


Znaczenie kopii zapasowych witryn WordPress

Jeśli masz więcej niż kilka postów, niestandardowy motyw lub po prostu spędziłeś dużo czasu lub wysiłku, aby Twoja witryna WordPress wyglądała tak, jak tego chcesz, byłbyś bardzo zdumiony, gdyby coś się stało, prawda? Tak myśleliśmy. Dlatego powinieneś przechowywać kopie zapasowe swojej witryny.

Baza danych a pełne kopie zapasowe

Wiele dobrych firm hostingowych oferuje codzienne kopie zapasowe jako funkcję swoich pakietów hostingowych. Jest to świetna funkcja, z wyjątkiem tego, że wykonują tylko kopie zapasowe bazy danych, co oznacza, że ​​wszystko inne w instalacji WordPress (twoje obrazy, motywy, wtyczki i ustawienia) zostaną utracone, jeśli coś stanie się z twoją witryną. W naszej bibliotece multimediów w WPExplorer mamy ponad 8 000 elementów i nie ma możliwości, abyśmy dodali je ponownie ręcznie, dlatego codziennie wykonujemy pełną kopię zapasową witryny.

BackupBuddy WordPress Plugin

Najłatwiejszy sposób na wykonanie kopii zapasowej witryny? Użyć dobrze znana i niezawodna wtyczka, taka jak BackupBuddy. BackupBuddy zawiera opcje uruchamiania pełne kopie zapasowe witryny dla dodatkowego bezpieczeństwa, jak również kopie zapasowe bazy danych które warto okresowo robić podczas pracy na swojej stronie internetowej (często wykonujemy kopię zapasową naszej bazy danych przed aktualizacją motywów lub wtyczek, aby być bezpiecznym).

Ręczne a automatyczne kopie zapasowe

Podczas tworzenia pełnej kopii zapasowej witryny WordPress możesz wykonać kopię zapasową samodzielnie lub użyć wtyczki. Aby ręcznie wykonać kopię zapasową, należy zalogować się do witryny za pośrednictwem FTP i pobrać kopie wszystkiego z folderów wp-admin, wp-include i wp-content, a także użyć innego narzędzia do wykonania kopii bazy danych (cpanel, phpmyadmin itp.) do pobrania. Jeśli nie znasz wewnętrznych zasad działania WordPress i serwerów, może to być trudne zadanie. Ponadto należy pamiętać o regularnym powtarzaniu tego procesu, aby kopie zapasowe były odpowiednie.

BackupBuddy Scheduled Backup

Nigdy nie przegap kopii zapasowej dzięki programowi BackupBuddy

Możesz też znacznie ułatwić sobie życie i skonfigurować automatyczne kopie zapasowe dzięki BackupBuddy. BackupBuddy ma wbudowane opcje konfiguracji własnego harmonogramy tworzenia kopii zapasowych (codziennie, co tydzień lub co miesiąc), dzięki czemu możesz skupić się na wszystkich innych zadaniach związanych z prowadzeniem strony internetowej. Jeszcze lepsza jest opcja przechowywania kopii zapasowych BackupBuddy Stash (otrzymujesz 1 GB przestrzeni dyskowej za darmo przy zakupie BuddyPress), Amazon S3, Dropbox lub możesz otrzymać kopie zapasowe za pośrednictwem poczty elektronicznej. Jest to świetne zabezpieczenie, ponieważ nigdy nie chcesz przechowywać kopii zapasowych w tym samym miejscu, w którym znajduje się witryna!

Ręczne przywracanie witryny z przewodnikiem

Jeśli coś stanie się z twoją witryną przy użyciu plików kopii zapasowej, przypomina to ich zabranie – możesz spróbować przywrócić witrynę ręcznie lub za pomocą wtyczki. Jeśli zdecydujesz się zrobić to sam, będziesz musiał przesłać bazę danych (co w niektórych przypadkach może również wymagać utworzenia nowej) i ponownie dodać wszystkie rzeczywiste pliki witryny za pośrednictwem FTP. Jeśli nie masz doświadczenia w programowaniu WordPress lub korzystaniu z narzędzi programistycznych, takich jak Transmit lub cPanel, może to być przerażający proces.

ImportBuddy dla BackupBuddy

Śledź wraz z ImportBuddy dla BackupBuddy, aby przywrócić witrynę

Najłatwiejszym sposobem jest przywrócenie witryny za pomocą wtyczki kopii zapasowej na początek. Jeśli do tej pory nie pomyślałeś, że iThemes BackupBuddy jest z naszej ulubionej wtyczki do tworzenia kopii zapasowych WordPress. Umożliwia tworzenie, zarządzanie i wdrażanie kopii zapasowych łatwy. Aby skorzystać z kopii zapasowej, wystarczy zalogować się do witryny WordPress, kliknąć pozycję menu BackupBuddy na pulpicie nawigacyjnym, a następnie opcję Przywróć / Migruj. Następnie wybierz kopię zapasową, której chcesz użyć, i wybierz opcję „migruj na serwer zdalny”, która zaimportuje kopię zapasową i skrypt ImportBuddy BackupBuddy. Następnie wybierz miejsce docelowe kopii zapasowej i rozpocznij migrację kopii zapasowej. ImportBuddy przeprowadzi Cię przez proces przywracania witryny – to wszystko!

Inne powody, dla których BackupBuddy jest lepszy w tworzeniu kopii zapasowych niż Ty

Dzięki BackupBuddy możesz zrobić więcej niż tylko kopię zapasową swojej witryny. Dla zwykłego użytkownika lub hobbysty WordPress BackupBuddy sprawia, że ​​zarządzanie kopiami zapasowymi i bezpieczeństwem WordPress jest nieco łatwiejsze.

Oprócz pełnej odbudowy strony internetowej możesz także przywracaj pojedyncze pliki. Jest to świetne, jeśli zdecydujesz się na zmianę arkusza stylów lub przypadkowo zmienisz motyw na coś strasznego. Dzięki opcjom BackupBuddy Restore / Migrate możesz wybrać i wybrać pliki, które chcesz zastąpić, więc nie musisz zmieniać wszystkiego, jeśli nie chcesz.

Możesz także użyć BackupBuddy dla migracje witryn – ogromny zasób, jeśli jesteś programistą. Możesz użyć opcji Przywróć / Migruj, aby przenieść swoją witrynę do nowej domeny lub hosta (nie tylko w przypadku przywracania). Dodatkowo dzięki BackupBuddy możesz przenosić wszystko – motywy, wtyczki, a nawet widżety, dzięki czemu proces migracji przebiega bezproblemowo. I są nawet dodatkowe funkcje dla Zastąpienie adresu URL (w przypadku przejścia do nowej domeny) i dla wdrożenie push / pull jeśli przenosisz witrynę ze strony pośredniej.

I możesz użyć BackupBuddy dla klonowanie witryny. Jest to świetny zasób, jeśli chcesz zduplikować witrynę do lokalnego lub testowego obszaru. Lub jeśli konfigurujesz sieć podobnych witryn, możesz użyć BackupBuddy, aby zaimportować swoją witrynę do wielu domen (idealne dla sympatycznych sprzedawców z wieloma podobnymi stronami docelowymi).

BackupBuddy ma również mnóstwo wspaniałych funkcji do łatwego zarządzania kopiami zapasowymi (zwróć uwagę na łatwy trend z tą wtyczką?). Istnieją opcje integracji iThemes Sync (której można używać do tworzenia kopii zapasowych ROMOT, śledzenia edycji plików, aktywnych harmonogramów tworzenia kopii zapasowych, zarządzania skrytką BackupBuddy i nie tylko), tworzenia kopii zapasowych powiadomienia e-mailowe, automatyczny skanowanie i naprawa bazy danych aby Twoja witryna była bezpłatna, narzędzia serwerowe rozwiązywanie problemów z hostingiem, które mogą uniemożliwiać tworzenie kopii zapasowych, bezpłatnie skanowanie w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania i więcej. A to tylko kilka z wielu powodów, dla których warto kochać BackupBuddy (możesz dowiedzieć się więcej na temat funkcji i profity programistów na ich stronie).

BackupBuddy, A 5 Star Backup Plugin

Uwielbiamy BackupBuddy i dajemy im 5 gwiazdek za wspaniałe funkcje i łatwe w użyciu opcje. Każdy może robić kopie zapasowe i zabezpieczyć swoją stronę dzięki BackupBuddy. Więc jeśli chcesz spróbować, po prostu kliknij przycisk poniżej, aby zapisać na BackupBuddy od iThemes. A jeśli się zarejestrujesz, iThemes ma program lojalnościowy dla klientów, dzięki czemu możesz zaoszczędzić 25% na przyszłych zakupach i przedłużeniach (tak)!

Więcej informacji o BackupBuddy

A kiedy już skonfigurujesz BackupBuddy, poświęć trochę czasu na ekscytację jutrzejszą wakacyjną ofertą! Mamy od przyjaciół z CSS Hero coś niesamowicie niesamowitego, czego nie możesz przegapić!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map