WordPress nieustannie poprawia zarządzanie mediami przez lata, ale wciąż istnieją obszary, w których brakuje funkcjonalności. Istnieją aspekty zarządzania mediami WordPress, które są obsługiwane w bardziej interesujący i zaawansowany sposób przez strony trzecie.


Używanie obrazów w witrynie może wymagać dużych zasobów, niezależnie od tego, czy jest to miejsce do przechowywania, czy po prostu szybkość ładowania z serwera. Im więcej obrazów używa Twoja witryna, tym bardziej można obciążyć te zasoby.

Witryny, które używają dużej liczby obrazów, raczej szukają metod do przechowywania swoich plików w innym miejscu w chmurze, zamiast pobierać zasoby z własnego serwera. Jednak znalezienie usługi ułatwiającej tę integrację może być trudne.

Uploadcare to usługa, która usuwa trudności występujące czasami przy korzystaniu z usługi przechowywania danych w chmurze innej firmy i sprawia, że ​​cały proces jest prosty. Następnie idzie o krok dalej i oferuje kilka innych opcji, aby poprawić wrażenia z korzystania z mediów w Twojej witrynie.

Co robi Uploadcare?

Uploadcare to usługa umożliwiająca przesyłanie, przetwarzanie i korzystanie z pamięci CDN (Content Delivery Network).

Zasadniczo oznacza to, że wszelkie media dodane do usługi będą przechowywane na serwerach w chmurze. Usuwa to problemy z prędkością ładowania, które mogą wystąpić podczas przechowywania plików na własnym serwerze.

Usługa jest wyposażona w inteligentną funkcję przetwarzania obrazu, która pozwala zmieniać obrazy na różne sposoby. Wszystkie te zmiany są wykonywane w locie za pomocą przełączników URL, które pozostawiają oryginalny obraz bez zmian.

Ta metoda pozwala na dużą liczbę niestandardowych opcji przetwarzania, wszystkie z jednym obrazem. Omówię funkcje przetwarzania obrazu bardziej szczegółowo później. Najpierw przyjrzyjmy się, co jest wymagane, aby rozpocząć korzystanie z usługi.

Tworzenie konta Uploadcare

Utworzenie konta to prosty proces, który powinien zająć mniej niż 30 sekund.

Zapisz się

Na stronie głównej Uploadcare kliknij Zaczynaj przycisk.

Spowoduje to przejście do strony rejestracji, na której możesz użyć opcji rejestracji jednym kliknięciem za pomocą konta GitHub lub Google. Możesz też zarejestrować się przy użyciu swojego adresu e-mail.

Jeśli zarejestrujesz się przy użyciu adresu e-mail, otrzymasz e-mail weryfikacyjny od Uploadcare z linkiem, który musisz kliknąć, aby zakończyć konfigurację konta.

Po utworzeniu konta zostaniesz zalogowany do pulpitu nawigacyjnego Uploadcare, na którym zostanie utworzony domyślny projekt. Projekt otrzyma nazwę, którą usługa ekstrapolowała ze sposobu rejestracji. Zmiana nazwy tego projektu jest łatwa.

Nazwa Projektu

Aby zmienić nazwę początkowego projektu, wystarczy kliknąć nazwę projektu i przejść do opcji ustawień. Jedyną dostępną opcją w tym obszarze jest możliwość zmiany nazwy projektu. Zmień nazwę na coś odpowiedniego dla Twojej witryny.

Dzięki Uploadcare nie jesteś ograniczony do tego jednego projektu dla swojego konta. Możesz utworzyć dowolną liczbę projektów na swoim koncie, a wszystkie z nich udostępnią przydzieloną przestrzeń dyskową, niezależnie od tego, czy jest to darmowe 250 MB, czy alokacja przestrzeni dyskowej z konta płatnego.

Każdy projekt otrzymuje własny klucz publiczny i tajny, który pozwoli ci tworzyć indywidualne projekty dla każdej strony internetowej, z którą łączysz się z usługą Uploadcare. Jest to szczególnie przydatne dla osób lub firm, które prowadzą serię blogów lub stron internetowych.

Plany cenowe Uploadcare

Wspomniałem już o bezpłatnym abonamencie, który zapewnia 250 MB miejsca podczas rejestracji. Ten poziom konta przejdzie długą drogę dla osób posiadających jedną stronę internetową. Istnieją jednak inne opcje premium dla tych witryn lub osób, które używają wielu plików graficznych o bardzo wysokiej rozdzielczości.

Uploadcare umożliwia aktualizację kont na podstawie wymagań dotyczących miejsca za pomocą następujących trzech planów premium:

  • Plan 1: 5 USD miesięcznie za 1,5 GB przestrzeni dyskowej
  • Plan 2: 19 USD miesięcznie za 7,5 GB przestrzeni dyskowej
  • Plan 3: 99 USD miesięcznie za 50 GB miejsca

Mają też plan Enterprise, który można w pełni dostosować. Prosimy o kontakt z nimi w celu omówienia tego, jeśli Twoje potrzeby nie pasują do planów domyślnych.

Warto zauważyć, że koszt planów dotyczy bezpośrednio miejsca do przechowywania. Wszystkie pozostałe usługi i funkcje Uploadcare są dostępne niezależnie od używanego planu.

Korzystanie z Uploadcare z WordPress

Po utworzeniu konta Uploadcare możesz łatwo połączyć jeden ze swoich projektów ze stroną internetową WordPress. Najprostszym sposobem na to jest pobranie Wtyczka Uploadcare z repozytorium wtyczek WordPress.org. Można to zainstalować w taki sam sposób, jak w przypadku dowolnej innej wtyczki WordPress.

Po zainstalowaniu i aktywacji wtyczki musisz połączyć ją z projektem Uploadcare, wprowadzając klucze bezpieczeństwa. Można to zrobić wchodząc w Ustawienia> Uploadcare i na górze strony wpisując publiczne i tajne klucze bezpieczeństwa dla twojego projektu. Te klucze znajdują się na stronie Przegląd projektu Uploadcare.

Ustawienia wtyczek

Istnieją tutaj różne dodatkowe opcje, takie jak zezwalanie na korzystanie z Uploadcare dla polecanych zdjęć. Tutaj możesz również dostroić usługę Uploadcare, ale dotyczy to głównie zaawansowanych użytkowników. Instrukcje dotyczące tego można znaleźć w dokumentacja serwisowa.

Dodaj przycisk multimediów

Po zainstalowaniu wtyczki i skonfigurowaniu ustawień zastępuje ona domyślną Dodaj media przycisk na swoim poście i stronach.

Kliknięcie tego przycisku powoduje wyświetlenie strony przesyłania multimediów z wieloma nowymi opcjami. Możesz teraz przesyłać zdjęcia z różnych źródeł, takich jak: Facebook, Instagram, Dysk Google i Evernote.

Dodaj media

Przy pierwszej próbie przesłania multimediów z dowolnej z tych usług zostaniesz poproszony o zalogowanie się na swoje konto i połączenie ich z Uploadcare. Dodatkową usługę można aktywować w projekcie Uploadcare w menu widżetów.

Każdy przesyłany obraz otrzymuje unikalny uniwersalny numer identyfikacyjny (UUID) i jest przechowywany w sieci dostarczania treści Uploadcare (CDN). Podejście to oznacza, że ​​musisz załadować tylko jedną wersję pliku w wysokiej rozdzielczości, a dołączając różne przełączniki przetwarzania obrazu do tego jednego pliku, możesz wyświetlić go na wiele sposobów na swojej stronie.

Funkcje przetwarzania obrazu

Jak już wspomniałem, Uploadcare ma fantastyczne funkcje przetwarzania obrazu, które pozostawiają domyślny obraz całkowicie niezmieniony. Pozwala to odwoływać się do obrazu w wielu lokalizacjach, przy czym każda instancja jest zupełnie inna.

Na przykład: obraz można przeskalować do określonego rozmiaru, dodając „/ – / resize / widthxheight /”Po UUID obrazu, zastępując części szerokości i wysokości adresu URL wymaganymi wymiarami. Dołączanie następujących informacji o adresie URL „/ – / resize / 600 × 300 / ” ustawiłby rozmiar obrazu na 600 na 300 pikseli.

Uprawa

Istnieją różne inne funkcje przetwarzania obrazu, takie jak przycinanie, zmiana formatu pliku, zmiana kolorowego obrazu na skalę szarości i inne. Lista funkcji i metod ich używania znajduje się w Dokumentacja Uploadcare.

Wniosek

Uploadcare to świetna usługa dla witryn, które używają dużej ilości multimediów i wymagają korzyści CDN z szybkości, a jednocześnie mają dodatkowe opcje przetwarzania obrazu dostępne dla nich.

Darmowe konto ma wystarczającą ilość miejsca dla osób zainteresowanych przedłużeniem okresu próbnego usługi. Podczas gdy uaktualnienie do pierwotnego płatnego planu oferuje ogromną ilość miejsca, które powinno wystarczyć dla wielu firm.

Ci, którzy regularnie używają plików o bardzo wysokiej rozdzielczości, mogą szybko uznać proste plany. Masz możliwość regularnego usuwania starych plików i czyszczenia przestrzeni dyskowej, jeśli chcesz obniżyć koszty.

Czy korzystałeś z Uploadcare lub innej usługi przechowywania CDN na swojej stronie? Chcielibyśmy poznać Twoją opinię na ten temat w komentarzach poniżej.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me