Wróciłem z większą ilością formularzy Gravity! Jeśli jesteś użytkownikiem wtyczki, będziesz wiedział, że oprócz funkcjonalności podstawowych formularzy, Rocket Genius, autor Gravity Forms wydał wiele dodatków do rozszerzenia wtyczki.


W przeszłości dodatki były tego rodzaju, których można się było spodziewać; integracja z Mailchimp, AWeber, Freshbooks – wszystkie zaprojektowane w taki sposób, że po wypełnieniu formularza możesz wysłać dane do serwisu zewnętrznego. Użyłem ich wszystkich i są solidne. Inne dodatki dotyczyły integracji WordPress, umożliwiając formularzowi utworzenie konta użytkownika WordPress lub zapewnienie wizualnego narzędzia captcha.

Niedawno, gdy „Ankiety”, „Ankieta” i „Quiz” zostały wydane w krótkich odstępach czasu, wydawało się, że coś się zmienia; podstawowa funkcjonalność Gravity Forms dojrzała i nadszedł czas, aby rozejrzeć się za innymi możliwościami funkcjonalnymi.

Tylko w tym miesiącu pojawiły się nowe informacje na temat „dodatkowej platformy”, która jest tuż za rogiem, a jeszcze nowszy dodatek integruje się z firmą usługową Zapier. Rzeczywiście ekscytujące czasy, jeśli jesteś kujonem grawitacyjnym; i jestem!

Zapoznanie się z formularzami grawitacyjnymi – ankiety

Przejdźmy więc do dodatku Ankiety i zobaczmy, co da się zrobić. Podobnie jak większość innych dodatków Gravity Forms w rzeczywistości osobną wtyczkę, którą musisz zainstalować. Gdy to zrobisz, integracja jest bardzo płynna.

W najprostszej formie wszystko, co chcesz skonfigurować, to szybka ankieta, aby zadać jedno pytanie i zebrać wyniki. Bez żadnego zamieszania wtyczka zapewnia i dostarcza dosłownie w około 60 sekund – to tyle, ile czasu zajmuje stworzenie nowego formularza, wypełnienie pytania ankiety, a następnie przetestowanie.

Zobaczmy, jak to zrobić

Formularze grawitacyjne: Utwórz nowy formularzZacznij od utworzenia nowego formularza; zostanie wyświetlony pusty formularz, który będzie podstawą pierwszej ankiety.

W tym przykładzie po prostu skonfigurujmy, aby zadać proste pytanie i dać użytkownikom kilka opcji odpowiedzi (tak, to proste, ale w wielu przypadkach to wszystko, co jest wymagane).

Po zainstalowaniu dodatku dostępny jest nowy typ pola pod nagłówkiem „Zaawansowane pola” – patrz zrzut ekranu poniżej.

Formy grawitacyjne: pole odpytywania

Kliknięcie na Ankiety doda specjalne pole do nowego formularza. Ponieważ jest to tylko jedno pytanie, jest to właściwie jedyne pole, którego potrzebujemy! (Mówiłem ci, że to było szybkie !!).

Domyślnie pole jest dodawane domyślnie z przyciskami opcji, ponieważ właśnie tego chcemy, możemy po prostu dodać pytanie i opcje, które użytkownik może wybrać w odpowiedzi.

Formy grawitacyjne: konfiguracja pola odpytywania

Kliknij edytować w tym nowym polu, a Ty masz możliwość ustawienia pytania i odpowiedzi.

Formularze grawitacyjne: ustaw pytania ankiety

Gdy skończysz tutaj, zapisz formularz. Musimy teraz dodać formularz do strony lub postu w naszej witrynie WordPress. Odbywa się to w zwykły sposób, z poziomu ekranu edytora postów WordPress Dodaj formularz i wybierz nowo utworzony formularz ankiety.

Formy grawitacyjne: przykładowa ankieta

Teraz odwiedź interfejs swojej witryny i sprawdź.

Całkiem fajne co? Czy dotrzymałeś czasu? Jestem pewien, że udało mi się zrealizować obietnicę sondażu w 60 sekund lub krócej.

Jak można się spodziewać, gdy użytkownik przedstawi ankietę, powinien móc sprawdzić wyniki. Zauważysz, że link jest tam automatycznie umieszczany.

Kliknij Pokaż wyniki i to jest dokładnie to, co dostajesz z całkiem sprytną animacją.

Formy grawitacyjne: wyniki ankiety

(Oczywiście R2 znów jest za!).

Wpisy ankiet na pulpicie WordPress

Więc masz ankietę w ruchu i chcesz zobaczyć, co myślą Twoi użytkownicy, dodatek zawiera kilka prostych, ale skutecznych narzędzi, które pomogą Ci.

Gravity Forms: Anl EntriesZwykle w celu wyświetlenia wpisów formularza, który odwiedzasz Formularz menu kliknij Wpisy i jesteś tam. Tak samo jest w przypadku formularza zawierającego ankietę.

Stamtąd kliknij widok na jednym z wpisów, a na interfejsie użytkownika wyświetla się taki sam ekran jak użytkownik.

Nowa pozycja menu działa w górnej części interfejsu wpisów, kliknij Wyniki ankiety a znajdziesz porządny zestaw filtrów do danych ankiety.

Formy grawitacyjne: filtry ankietoweTutaj możesz wybrać jedną z odpowiedzi, przefiltrować według zakresu dat i ogólnie zagłębić się w wyniki oraz ocenić, jak zmieniają się one w danym okresie.

Proste rzeczy, ale nadal skuteczne w szybkiej analizie gromadzonych danych.

Całkiem fajnie, szczególnie jeśli jesteś obecnie użytkownikiem form grawitacyjnych, krzywa uczenia się dla dodawania ankiet nie jest stroma.

Co jeszcze może zrobić?

Ok, to ankiety 101, ale jest więcej. Oto kilka pomysłów, które sprawią, że zaczniesz myśleć.

Możesz umieścić pole ankiety w większym formularzu i uzyskać ciekawe wyniki. Jestem pewien, że widziałeś zapytanie z miejsca, w którym zadajesz pytanie „Jak o nas słyszałeś” – pomyśl o tym jak o polu ankiet. Ułatwia ci życie, ponieważ od czasu do czasu możesz przeglądać statystyki tego pytania.

Nie musisz robić ankiet tak oczywistych jak mój prosty przykład. Możesz ukryć fakt, że pytanie to w rzeczywistości pole ankiety, dzięki czemu dane są dostępne tylko dla Ciebie.

Istnieje pełny zestaw elementów sterujących, które są dostępne dla każdej ankiety. Obok innych ustawień formularza, takich jak Powiadomienia i Potwierdzenia, zobaczysz nową opcję Ankiet.

Stąd możesz:

  • Wybierz, aby ukryć Pokaż wyniki opcja dla użytkowników
  • Przełącz procent i liczy na wyniki
  • Wybierz inny schemat kolorów
  • Opcja posiadania systemu plików cookie, który nie pozwala na wielokrotne głosowanie

Zobacz zrzut ekranu ustawień ankiety.

Formy grawitacyjne: ustawienia ankiety

Ostatnia wskazówka

Jestem pewien, że właśnie straciłem twoją uwagę, jesteś za drzwiami, aby zainstalować dodatek i zacząć sondować użytkowników na różne tematy. Do zrobienia jest jeszcze jedna wskazówka. Każdy rozsądny statystyk powie ci, że musisz losowo uporządkować kolejność lub odpowiedzi, w przeciwnym razie dostaniesz huśtawkę w kierunku odpowiedzi u góry lub u dołu.

Jest na to również opcja.

Podczas konfigurowania pytań (tj. Edycji pola ankiety) zobaczysz opcję losowej kolejności wyborów.

Formy grawitacyjne: losowanie ankiet

Gertrude Cox byłby dumny!

A więc masz, szybki kurs awaryjny w dodatku „Ankiety” w dodatku Gravity Forms. Obserwuj nadchodzące posty z ankietami i quizami.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me