Twórz kopie zapasowe, przywracaj i przesyłaj witryny WordPress za pomocą WPvivid

Jeśli kiedykolwiek zepsułeś witrynę WordPress (a kto nie przynajmniej raz?), Na pewno znasz wartość planu tworzenia kopii zapasowych dźwięku. Solidna strategia tworzenia kopii zapasowych jest niezbędnym elementem zapobiegawczym każdej dobrej strategii bezpieczeństwa WordPress. Zwłaszcza jeśli weźmiesz pod uwagę, że na WordPress dochodzi ponad 90 000 ataków hakerów na minutę.


Natychmiastowe kliknięcie przycisku przywracania może zaoszczędzić Ci niepotrzebnego stresu i utraty reputacji marki i przychodów, z których wszystkie są nieodłączną częścią offline lub nieużywanej witryny. Ale może nie dlatego tu jesteś; być może szukasz wtyczki do przesyłania WordPress, aby przenieść swoją witrynę.

Jeśli szukasz potężnej wtyczki do tworzenia kopii zapasowych lub migracji, chętnie Cię skierujemy WPvivid, przedmiot tej recenzji. W kilku wierszach podkreślamy, dlaczego WPvivid to niesamowita wtyczka do tworzenia kopii zapasowych i przesyłania plików WordPress. Instalujemy również wtyczkę, aby zapewnić wyraźniejszy obraz tego, czego możesz się spodziewać.

Jeśli to brzmi dobrze, zacznijmy od naszego spojrzenia na WPvivid i funkcji, które wyróżniają wtyczkę z tłumu. Następnie testujemy napęd wtyczki, abyś mógł zacząć działać. Cieszyć się i wysłuchać twoich przemyśleń w sekcji komentarzy na końcu.

Co to jest WPvivid?

WPvivid

WPvivid jest darmową i bogatą w funkcje wtyczką do tworzenia kopii zapasowych i migracji dla WordPress. Znani konkurenci WPvivid to między innymi wtyczki / rozwiązania, takie jak Duplicator, BackupBuddy, VaultPress i blogVault.

Wtyczka została opracowana i utrzymywana przez WPvivid, firmę specjalizującą się w tworzeniu niesamowitych wtyczek WordPress. W chwili pisania tego dodatku wtyczka ma tylko bezpłatną wersję dostępną na WordPress.org. WPvivid pomaga wykonać kopię zapasową witryny, przywrócić kopię zapasową w razie potrzeby i przenieść pliki witryny do iz różnych środowisk.

Wtyczka jest łatwa do skonfigurowania i używania, powinieneś być gotowy do działania w mniej niż 10 minut. Przyjrzyjmy się teraz funkcjom, które sprawiają, że WPvivid jest doskonałym towarzyszem tworzenia kopii zapasowych i migracji dla wszystkich użytkowników WordPress.

WPvivid Funkcje

Funkcje wtyczki kopii zapasowej wpvivid

Zdecydowanie nie chcesz, aby Twoje ulubione rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych zawiodło Cię, szczególnie gdy jest to naprawdę potrzebne. W związku z tym zasługujesz na w pełni funkcjonalną i wszechstronną wtyczkę WordPress, taką jak WPvivid.

Wtyczka posiada takie funkcje jak:

Łatwa migracja strony

Wtyczka pozwala przenieść witrynę WordPress za pomocą jednego kliknięcia. Obsługuje wiele rodzajów migracji, w tym środowisko programistyczne na nowy serwer, środowisko programistyczne do nowej domeny lub serwer na żywo do innego.

Ponadto możesz przenieść swoją witrynę do podkatalogu, z a.com na b.com, z a.com na a.com/directory oraz z a.com na b.com/directory. Wtyczka umożliwia przesyłanie całej witryny, plików lub samej bazy danych. Cały proces migracji jest tak łatwy, jak A, B, C.

Łatwe tworzenie kopii zapasowych i przywracanie jednym kliknięciem

Tworzenie kopii zapasowych za pomocą WPvivid to bułka z masłem. Możesz ręcznie tworzyć kopie zapasowe do pobrania. Ponadto możesz przesyłać swoje kopie zapasowe do zdalnych witryn, takich jak Dropbox, Microsoft OneDrive, SFTP, FTP i Dysk Google. Jeśli nie masz czasu na ręczne tworzenie kopii zapasowych, możesz łatwo skonfigurować automatyczne kopie zapasowe, które będą regularnie uruchamiane.

W razie potrzeby jednym kliknięciem możesz łatwo przywrócić witrynę WordPress z kopii zapasowej. Inne funkcje obejmują możliwość dostosowania zawartości kopii zapasowej, filtrowania dużych plików, plików dziennika, obsługi dużych plików bazy danych, responsywnego projektowania, dzielenia kopii zapasowych i blokady kopii zapasowych, aby zabezpieczyć kopie zapasowe przed automatycznym usunięciem między innymi.

Jak zainstalować WPvivid

Teraz, gdy znasz już funkcje, pozwól nam zainstalować bezpłatną wtyczkę i sprawdź, co ma do zaoferowania.

Zaloguj się do pulpitu administratora WordPress i przejdź do Wtyczki> Dodaj nowe. Na następnym ekranie wpisz „WPvivid” w polu wyszukiwania słów kluczowych, a gdy znajdziesz wtyczkę, naciśnij Zainstaluj teraz przycisk, jak podkreślamy poniżej.

instalowanie wtyczki kopii zapasowej wpvivid w panelu administracyjnym WordPress

Po tym uderzył w Aktywuj przycisk, aby uruchomić piłkę. Zobacz obraz poniżej, jeśli jesteś idealnym początkującym i nie wiesz, jak aktywować wtyczkę.

aktywowanie wtyczki kopii zapasowej wpvivid

Po aktywacji wtyczki nastąpi przekierowanie do pulpitu administratora WPvivid pokazanego na poniższym zrzucie ekranu.

WPvivid Admin Dashboard

pulpit administratora wpvivid

Na powyższym ekranie możesz łatwo tworzyć ręczne kopie zapasowe, wybierając opcje tworzenia kopii zapasowych i naciskając Utwórz kopię zapasową teraz przycisk. Kopie zapasowe są przechowywane w wp-content / wpvividbackups folder domyślnie. Możesz także wyświetlić harmonogram tworzenia kopii zapasowych, jeśli aktywujesz automatyczne kopie zapasowe. Ponadto możesz przesyłać kopie zapasowe utworzone za pomocą wtyczki WPvivid Backup.

Ponadto można wyświetlić przewodniki instruktażowe, które pomagają tworzyć ręczne kopie zapasowe, a także przywracać i migrować witrynę. Przejdźmy teraz do innej karty ustawień.

Planowanie kopii zapasowych WPvivid

Jedną z najpotężniejszych funkcji WPvivid są automatyczne kopie zapasowe, które oszczędzają mnóstwo czasu. Aby utworzyć harmonogram tworzenia kopii zapasowych, kliknij Harmonogram zakładkę, jak szczegółowo na obrazku poniżej.

harmonogram tworzenia kopii zapasowych wpvivid

Na powyższym ekranie możesz włączyć harmonogram tworzenia kopii zapasowych jednym kliknięciem, zaznaczając Włącz harmonogram tworzenia kopii zapasowych pole wyboru. Ponadto możesz wybrać częstotliwość tworzenia kopii zapasowych, tj. 12 godzin, codziennie, co tydzień itp. Ponadto możesz wybrać, co chcesz automatycznie wykonać kopię zapasową, tj. Całą stronę internetową (baza danych + pliki), pliki lub tylko baza danych . W dalszej kolejności możesz zapisać automatyczne kopie zapasowe na serwerze lub wysłać pliki do zdalnych witryn pamięci.

WPvivid Automatyczna migracja

Funkcja automatycznej migracji pomaga migrować witrynę WordPress do nowej domeny. Jest to idealne narzędzie do przenoszenia witryny WordPress ze środowiska deweloperskiego na serwer działający lub ze starego serwera na nowy. Aby uzyskać dostęp do tej funkcji, naciśnij Automatyczna migracja kartę, jak pokazano poniżej.

funkcja automatycznej migracji wpvivid

Uwaga: Aby przeprowadzić migrację witryny WordPress, musisz najpierw zainstalować wtyczkę kopii zapasowej WPvivid w obu domenach (witrynach). Następnie odwiedź strona docelowa i utwórz klucz migracji, klikając Generować przycisk w Klucz karta pokazana poniżej.

generowanie klucza migracji wtyczki kopii zapasowej wpvivid

Użyjesz klucza w Automatyczna migracja zakładka strony początkowej. Procedura jest dość prosta, nie spodziewamy się żadnych problemów. Ponadto istnieją wyraźne instrukcje pokazujące dokładnie, co należy zrobić, więc nie bój się.

WPvivid Remote Storage

Jeśli masz ograniczone miejsce na serwerze internetowym i / lub chcesz przechowywać swoje kopie zapasowe na zdalnych stronach do przechowywania, na pewno spodoba ci się funkcja zdalnego przechowywania WPvivid. Aby skorzystać z tej funkcji, kliknij Magazyn zdalny kartę, jak podkreślamy poniżej.

Karta wpvivid zdalnego przechowywania

W chwili pisania tego tekstu wtyczka kopii zapasowej WPvivid obsługuje FTP, SFTP, Dysk Google, Dropbox, Microsoft OneDrive, Amazon S3 i DigitalOcean Spaces. Zintegrowanie każdej opcji zdalnego przechowywania jest kwestią punktu i kliknięcia. Możesz nawet ustawić dowolną z powyższych opcji jako domyślną pamięć zdalną.

WPvivid Settings

Następnie mamy kartę ustawień WPvivid pokazaną na poniższym obrazku.

ustawienia wpvivid

Powyższa karta zawiera wiele opcji kontrolowania kopii zapasowych. Obejmuje ustawienia takie jak:

  • Dzielenie kopii zapasowej według rozmiaru, co jest przydatne, jeśli host ogranicza duże pliki zip
  • Możliwość wykluczenia plików, które są większe niż określony limit
  • Możliwość ustawienia limitu czasu wykonywania skryptu PHP, aby uniknąć błędów przekroczenia limitu czasu tworzenia kopii zapasowej
  • Zmiana nazwy folderu kopii zapasowej, który jest wpvividbackups domyślnie
  • Archiwizacja kopii zapasowych
  • Usuwanie przestarzałych kopii zapasowych
  • Raporty e-mail
  • Eksportuj / importuj ustawienia konfiguracji WPvivid, dzięki czemu możesz szybko skonfigurować wtyczkę w innej witrynie
  • Funkcja czyszczenia śmieci, taka jak pamięć podręczna kopii zapasowych, dzienniki i pliki tymczasowe

WPvivid Informacje o stronie internetowej

Jeśli wystąpią błędy podczas tworzenia kopii zapasowej, przywracania lub migracji witryny, faceci z WPvivid potrzebują informacji o stronie, aby mogli łatwo dowiedzieć się, co się stało. Możesz zebrać te informacje lub wysłać je bezpośrednio za pomocą WPvivid Informacje o stronie internetowej karta pokazana poniżej.

informacje o stronie wpvivid do celów debugowania

Na powyższej karcie nie ma wiele do zrobienia pod względem ustawień. Strona zawiera po prostu informacje debugowania przydatne w rozwiązywaniu problemów.

WPvivid Logs

dzienniki wpvivid

I wreszcie mamy WPvivid Logs karta pokazana powyżej. Karta pokazuje wszystkie pliki dziennika, które są przydatne podczas rozwiązywania problemów z błędami.

Wsparcie WPvivid

Biorąc pod uwagę fakt, że wtyczka jest obecnie bezpłatna, czy WPvivid oferuje wsparcie? Zdecydowanie tak! Możesz uzyskać wsparcie od forum obsługi wtyczek na WordPress.org, Świergot lub przez e-mail. Ponadto, jeśli potrzebujesz więcej informacji, możesz odwiedzić strona startowa. Otrzymasz wszystkie przyszłe aktualizacje za darmo, a prace nad wersją premium.

Użytkownicy WPvivid mówią…

Backup WordPress Site by WPvivid to doskonała darmowa wtyczka do tworzenia kopii zapasowych. Jest łatwy w użyciu i konfiguracji. Idealna jest również możliwość wyboru tylu magazynów w chmurze, jak na przykład Dysk Google, Dropbox, Amazon S3 i wiele innych. Zainstaluj kopię zapasową witryny WordPress firmy WPvivid, skonfiguruj, a twoja strona internetowa zostanie bezpiecznie automatycznie utworzona. Dużym plusem jest to, że istnieje funkcja przywracania (jednym kliknięciem), jeśli coś pójdzie nie tak z twoją witryną. Osobiście polecam tę wtyczkę do tworzenia kopii zapasowych, aby zapewnić bezpieczeństwo Twojej witryny. – Peter Nilsson

…i…

To zdecydowanie najlepsze, najbardziej wydajne, ale najcieńsze rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych! Działa jak urok z MainWP i jest bezpłatny. Możesz zbiorczo wysłać swoje ustawienia, a nawet masowo połączyć się z Onedrive z poziomu MainWP. Niesamowity. – Phalancs

… A 5-gwiazdkowe recenzje wciąż się pojawiają ��

Wniosek

The Wtyczka WPvivid Backup jest bez wątpienia jedną z najlepszych wtyczek do tworzenia kopii zapasowych dla WordPress. Zawiera wszystkie funkcje potrzebne do tworzenia kopii zapasowych, przywracania i migracji witryn WordPress jak profesjonalista. Ponadto jest wyposażony w przyjemny interfejs użytkownika, dzięki czemu korzystanie z wtyczki jest dziecinnie proste. Aha, i możesz pobrać go za darmo z WordPress.org.

Uzyskaj WPVivid

Czy korzystałeś już wcześniej z WPvivid? Jeśli tak, jakie są twoje poglądy? Jeśli nie, która jest twoją ulubioną wtyczką do tworzenia kopii zapasowych i czy uważasz, że może konkurować z WPvivid?

Daj nam znać swoje przemyślenia i komentarze poniżej.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me