Twórz i publikuj książki za pomocą WordPress i PressBooks

Pamiętaj, że Pressbooks przestał obsługiwać ich wtyczki i nie jest już zgodny z WordPress.


Jeśli szukasz prostego i prostego narzędzia do tworzenia, edytowania i publikowania książek, nie szukaj dalej, użyj PressBooks i ciesz się tworzeniem książki za pomocą ukochanego WordPressa.

PressBooks zapewnia wszystkie niezbędne narzędzia do tworzenia e-książek, a nawet książek drukowanych. Pozwala eksportować książki we wszystkich głównych formatach danych, dzięki czemu można łatwo przejść na dowolny format e-booków dla Amazon Kindle, Apple iBooks, Nook, Kobo i innych. Możesz wyeksportować książkę w formacie PDF, aby wydrukować ją na papierze, a podczas tworzenia książek w WordPress możesz również uzyskać znajomy eksport XML.

BookPress w rzeczywistości jest WordPress MultiSite (WPMS); Użytkownicy mogą zarejestrować się w sieci, aby utworzyć nieograniczoną liczbę książek, a każda książka jest witryną w sieci WPMS.

Wtyczka WordPress PressBooks

BookPress MultiSite jest obsługiwany przez wtyczkę OpenBook PressBooks. Każdy może pobrać wtyczkę z Github i aktywować ją w nowej instalacji WordPress na wielu stronach, aby zamienić ją w platformę do wydawania książek.

Deweloper sugeruje wykorzystanie PressBook.com jako gotowej i zarządzanej platformy. Muszę przyznać, że się z nim zgadzam, ponieważ publikowanie e-książek to nie tylko tworzenie pliku eksportu, to nowa faza skomplikowanych prac, która czeka na autorów, by rozpowszechnili swoją książkę na kilku głównych platformach handlowych, takich jak Amazon czy iBook. Teraz spójrzmy na to, czym właściwie są PressBooks.

Co to jest PressBooks?

Rozdział w PressBooks jest bardzo podobny do standardowych formatów WP i zawiera

Rozdział w PressBooks jest bardzo podobny do standardowych formatów WP i zawiera „meta-dane rozdziału” bez taksonomii

PressBooks zapewnia wszystkie podstawowe funkcje książki, w tym:

Przednie, tylne, części i rozdziały oraz standardowe książki i rozdziały metadane. Następnie autorzy mogą uporządkować swoje książki i wykonać doskonałe wykończenia.

Autorzy mogą tworzyć swoje książki prywatnie i eksportować je, ale mają również możliwość publicznego opublikowania swoich książek, a użytkownicy mogą czytać książki na stronie WordPress zainstalowanej w subdomenie PressBooks. Jako płótno na książki można wybrać trzy motywy, wszystkie motywy są minimalne i inspirowane książkami drukowanymi:

Opcje motywu PressBooks

Opcje motywu PressBooks

Na froncie PressBooks wygląda bardzo podobnie do papierowej książki:

Interfejs PressBook

Interfejs PressBook

PressBooks Plusy i minusy

PressBooks jest niezawodny, szybki i solidny. Robi to, co mówi i robi to płynnie, ale robi zbyt mało w porównaniu z możliwościami i oczekiwaniami. Zdaję sobie sprawę, że PressBooks w fundamencie ma dolną linię. Najważniejsze jest kompatybilność eksportowanych plików z szanowanymi platformami dystrybucji. Jest to bardzo uzasadniony cel, ale w rezultacie PressBooks jest daleko w tyle za najnowszymi trendami w publikowaniu treści i bardzo trudno jest zarabiać i osiągać wysokie zyski. Zobaczmy dlaczego.

Proste responsywne projekty

Spójrzmy na klasycznego Kindle jako pioniera platform e-booków. Amazon stworzył Kindle, a dzięki dostępowi do nowych analiz danych i świadomości technologicznej inteligentni faceci w Amazon wiedzieli, że wiek mediów drukowanych się skończył. To tylko kwestia czasu, aż większość czytelników przejdzie na publikacje internetowe.

Amazon wykonał świetną robotę, przekształcając technologię czytania i, co ważniejsze, zmieniając nawyki ludzi. To jedna z najtrudniejszych prac, aby zmienić stare nawyki.

PressBooks wykorzystuje trend zapoczątkowany przez Amazon. Tworzenie e-booków online w formie książkowej sprawia, że ​​książki są łatwe do przeczytania i znane starszym czytelnikom (którzy mogą nie być tak otwarci lub chętni do korzystania z technologii jak młodsze pokolenia).

Motywy PressBooks są responsywne i trzymają się prostego układu pojedynczej kolumny z nawigacją w lewo / w prawo. Jest to wydajny, ale niekoniecznie najbardziej atrakcyjny układ, o jaki można poprosić. Jeśli podobają Ci się minimalne projekty, powinieneś mieć wszystko z jednym z dołączonych szablonów PressBooks. Ale czy chcesz mieć coś bardziej stylowego lub flashowego, możesz rozważyć zatrudnienie programisty internetowego, aby dostosować wygląd swojej witryny.

Osadzanie wideo tylko lokalnie

PressBooks nie zezwala autorom na umieszczanie filmów innych firm w ich treści. Oznacza to, że musisz przechowywać własne filmy we własnej bibliotece multimediów, jeśli chcesz ich używać (nie zezwala się na iframe Vimeo lub YouTube).

Ale co dzieje się z filmem u eksperta PDF? Cóż, istnieje wiele sposobów, aby sobie z tym poradzić, myślę, że najprostszą praktyką jest zastąpienie filmu krótkim adresem URL połączonym z wersją wideo YouTube lub Vimeo w formacie PDF. W każdym razie ograniczenie użytkownika do hostowanych przez siebie multimediów jest wyzwaniem, które PressBooks stworzyło dla siebie, szczególnie w czasach, w których YouTube jest złotym standardem wideo.

Mikroformatowanie

PressBooks przyjął metadane książek i rozdziałów, co jest konieczne, ale niewystarczające. Mikro-formaty, takie jak Schema.org, powinny być minimalnymi praktykami do strukturyzowania różnych danych.

Załóżmy, że piszę książkę kucharską na platformie PressBooks. Potrzebuję metadanych książek, potrzebuję też metadanych przepisu. Ponadto lubię mieć niestandardową systematykę z hierarchią dla moich składników, kategorie najwyższego poziomu mogą być takie jak: warzywa, przyprawy, mięso itp. A wszystkie składniki mogą być zorganizowane według podkategorii.

Następnie mogę pokazać czytelnikom listę składników na interfejsie lub pozwolić moim czytelnikom przeszukać przepisy filtrowane według pól niestandardowych, a oni mogą wybrać wyświetlanie wszystkich potraw zawierających rybę lub paprykę. WordPress ma rozbudowane narzędzia do strukturyzowania danych za pomocą niestandardowych metadanych, pola niestandardowego, niestandardowych systematyk, formatów postów i niestandardowych typów wpisów.

Istnieją również funkcje takie jak geotagowanie, które mogą zrewolucjonizować książki tworzone przez PressBooks. Wyobraź sobie, że kiedy czytasz książkę na tablecie, jeśli widzisz nazwę miejsca w tekście i stukniesz ją, natychmiast zobaczysz zdjęcie Google Street View tego miejsca w lightbox.

Obecnie PressBooks nie obsługuje tych funkcji, ale byłoby to wielką zaletą. Pozwoliłoby to na wejście całej nowej grupy twórców treści. Mamy nadzieję, że zastanowią się nad dodaniem, ale do tego czasu należy skonsultować się z programistą, aby sprawdzić, czy niestandardowy motyw można zaprojektować zgodnie z Twoimi potrzebami.

Biorąc Evernote jako kolejny przykład, ta aplikacja jest popularna, ponieważ pomaga użytkownikom pisać notatki z tagami, dodawać obrazy i nagrywać dźwięk w tej samej notatce. Tego rodzaju treści oczekują użytkownicy. Evernote zrobił to, aby organizować notatki, wyobraź sobie, jak niesamowite byłoby, gdyby PressBooks dodał podobne funkcje w celu wzbogacenia swoich książek.

Udostępnianie społecznościowe

PressBooks obsługuje przyciski udostępniania społecznościowego na Twitterze, Google+ i Facebooku w internetowej wersji Twoich książek. Jest to świetny sposób dla czytelników, aby udostępnić swoje ulubione rozdziały i zapewnić ci nieco więcej ekspozycji. Są to jednak dość proste i obecnie jedyną dostępną opcją jest włączenie lub wyłączenie udostępniania na wszystkich stronach jako całości. Byłoby miło zobaczyć opcje stylizacji, a także więcej sieci społecznościowych.

Zarabianie

Obecnie PressBooks umożliwia tworzenie ebooków internetowych, które można również eksportować do plików PDF, MOBI lub EPUB. Ale nie znam sposobów zarabiania na tworzonych książkach bez dodawania dodatkowej wtyczki.

Jedną z opcji byłoby utworzenie członkostwa premium ebook przy użyciu Restrict Content Pro. W ten sposób możesz upublicznić strony z pierwszego rozdziału książek i zablokować resztę treści dla członków. Uwaga – tak naprawdę nie testowałem kompatybilności tych dwóch wtyczek, ale spodziewam się, że będzie działać dobrze.

Alternatywnie możesz sprzedawać swoje książki w Amazon, iBooks itp. Formaty PressBooks poprawnie, więc nie powinieneś mieć problemów z przesyłaniem pliku na sprzedaż. Możesz też użyć WooCommerce lub podobnej wtyczki e-commerce, aby sprzedawać wersje PDF swoich ebooków na własnej stronie internetowej. Można zdefiniować lub rozważyć wiele scenariuszy związanych z monetyzacją aplikacji.

PressBooks Pro

W tej chwili wtyczka PressBooks jest całkowicie darmowa, ale oferują 3 plany premium, jeśli chcesz pozwolić im zarządzać twoją książką online lub platformą książkową za ciebie. Jeśli chcesz usunąć znaki wodne z eksportu ebooka w formacie PDF, musisz uaktualnić do jednego z tych planów, które zaczynają się od 19,99 USD (jednorazowa opłata za książkę).

Drukowanie książek prasowych

PressBooks oferuje usługi drukowania, jeśli chcesz wyprodukować wersję ebooka w miękkiej oprawie. Opłata za konfigurację wynosi 50 USD i minimalne zamówienie 50, ale to wszystko. Ważne jest, aby pamiętać, że książki drukowane przez PressBooks nie zawierają numeru ISBN, a jedynie ogólny kod kreskowy. Jeśli więc chcesz dystrybuować je do sprzedawców detalicznych lub bibliotek, przed drukowaniem musisz posortować nasz numer ISBN, aby kod był umieszczony na okładce.

Alternatywnie możesz użyć BookBaby do wydrukowania i rozpowszechnienia swojej książki. Oferują mnóstwo opcji, pakietów i dodatków, takich jak druk na żądanie od 199 USD, usługi ISBN, a nawet druk pojedynczych książek za 19 USD. Sprawdź ich stronę cenową, aby dowiedzieć się więcej.

BookBaby nie pobiera żadnych opłat od sprzedaży, ale zapewnia autorom funkcjonalny pulpit do zarządzania sprzedażą w różnych kanałach. W przypadku książek drukowanych autorzy opcjonalnie mogą zamówić małe nakłady już od 25 tomów, a wydruk może kosztować zaledwie kilka dolarów.

Podsumowanie

PressBooks to świetna koncepcja i może być liderem w tworzeniu i publikowaniu e-booków. Istnieje wiele możliwości tworzenia bezpłatnych i premium ebooków w celu promowania witryny lub zarabiania na blogu. Mamy nadzieję, że spróbujesz, ponieważ PressBooks jest dość łatwym sposobem na tworzenie e-booków za pomocą WordPress (a gdy połączysz to z naszym przewodnikiem po sprzedaży e-booków za pomocą WordPress, będziesz na dobrej drodze do sukcesu).

Co myślisz o PressBooks? Próbowałeś tego? Jakie funkcje lubisz? Czy są jakieś funkcje, które chciałbyś mieć w PressBooks? Daj nam znać i rozpocznij rozmowę w komentarzach poniżej!

Artykuł napisany przez Poorię Asteraky. Możesz śledzić Poorię dalej Świergot lub LinkedIn.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map