SiteGround to popularna firma hostingowa, która oferuje również niesamowity hosting WordPress. W tym poście przyjrzymy się, co SiteGround ma do zaoferowania, i damy ci szczyt tego, co jest pod maską ich najwyższej klasy planu hostingowego GoGeek.


Zobacz plany hostingowe WordPress

Czego szukać na hoście WordPress

Uwielbiamy WordPress i wiemy, że tak, dlatego ważne jest, aby znaleźć hosting spełniający określone potrzeby WordPress. Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy profesjonalistą, jest wiele rzeczy do rozważenia – czas pracy, wsparcie, kopie zapasowe i więcej. Oto kilka kluczowych elementów, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze hosta WordPress.

Koszt hostingu

Ceny to prawdopodobnie jedna z największych obaw większości blogerów i firm. Pomimo tego, czego możesz chcieć, Twoje opcje hostingu będą prawdopodobnie ograniczone przez budżet. Na szczęście wszystkie niesamowite plany hostingowe i WordPress SiteGround są bardzo przystępne. Ponadto, jeśli klikniesz tutaj, aby wyświetlić plany hostingowe SiteGround, możesz uzyskać hosting już od 3,95 USD miesięcznie – co stanowi 60% zniżki na ich standardowe ceny.

Instalacja jednym kliknięciem

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z WordPressem lub dopiero zaczynasz budować witryny, dobrym pomysłem jest znalezienie hostingu z łatwą instalacją WordPress za pomocą jednego kliknięcia, dzięki czemu nie musisz nic robić ręcznie. SiteGround ma niesamowity kreator instalacji, który sprawia, że ​​instalacja WordPress jest tak łatwa, że ​​możesz to zrobić dosłownie w kilka minut.

Automatyczne aktualizacje

Wraz z wydaniem WordPress 3.7 pojawiły się automatyczne aktualizacje w celu konserwacji i bezpieczeństwa, jednak większe aktualizacje są nadal w twojej gestii. Ale jeśli znajdziesz hosta, który zapamięta, aby to zrobić za Ciebie, nigdy nie przegapisz aktualizacji. SiteGround oferuje automatyczne aktualizacje WordPress, dzięki czemu zawsze wiesz, że Twoja instalacja jest aktualna.

Kopie zapasowe

Jeśli nie masz pewności co do własnych możliwości, najlepiej znaleźć hosta, który zapewnia kopie zapasowe lub punkty przywracania. Na przykład SiteGround obejmuje bezpłatne codzienne kopie zapasowe wszystkich planów hostingowych – świetna alternatywa dla usług stron trzecich lub wtyczek, takich jak Backup Buddy.

Wsparcie 24/7

Ten jest duży. Nigdy nie wiadomo, kiedy możesz mieć problem z hostingiem, więc dostęp do pomocy technicznej, gdy jej potrzebujesz, jest kluczem. SiteGround oferuje wsparcie 24/7 przez telefon, czat i bilety, więc nawet jeśli masz problemy ze złą bramą o 2 nad ranem, możesz poprosić o pomoc. Ponadto SiteGround ma specjalnie wyszkolony personel, który może również pomóc w rozwiązaniu problemów z WordPress i wtyczkami, dzięki czemu możesz uzyskać dokładne odpowiedzi na wszystkie pytania.

Gwarancja bezawaryjności

Wiele hostów, w tym SiteGround, ma 99,9% gwarancji dostępności. Oznacza to, że Twoja witryna powinna tracić tylko 0,1% czasu (zwykle jest to związane z konserwacją serwera), więc nie będzie to utrudniać Tobie ani Twoim czytelnikom.

Odwiedziny na miesiąc

Wybierając plan od hosta, upewnij się, że wybierasz ten, który odpowiada Twoim potrzebom, szczególnie pod względem ruchu. SiteGround oferuje trzy główne plany (StartUp, GrowBig i GoGeek), każdy o różnych planowanych poziomach ruchu (odpowiednio 10k, 25k i 100k). Ma to na celu utrzymanie Twojej witryny w szybkim tempie, dlatego pamiętaj, aby wybrać plan odpowiedni dla Twojego ruchu. Jeśli masz duży ruch, ale kupisz plan, który nie został zbudowany, aby go obsłużyć, Twoja strona będzie działać powoli, więc nie oszczędzaj na swoim hostingu!

Pasmo

W przypadku nowej witryny 5 GB to dużo miejsca do przechowywania treści. Ale w miarę rozwoju witryny będziesz potrzebować więcej. Plany SiteGround zaczynają się od 10 GB i od tego momentu rosną. Ponownie ważne jest, aby zdecydować, który plan ma potrzebne funkcje. Jeśli chcesz zapewnić użytkownikom dużo treści do pobrania, będziesz potrzebować planu z dużo większą przestrzenią.

Prędkość

Bez względu na to, jaki host lub plan wybierzesz, szybkość jest ogromnym problemem dla każdego użytkownika WordPress. Chcesz hosta z szybkimi serwerami. Oznacza to solidny sprzęt i niesamowite buforowanie. SiteGround jest o wiele bardziej zaawansowany, a nawet oferuje własną wtyczkę SuperCacher, która zawiera 3 poziomy buforowania. Sprawdź ich artykuł na Ucz się więcej, ale w zasadzie użytkownicy WordPress (tacy jak ty) mieli szczęście, ponieważ mogą w pełni skorzystać z tej niesamowitej wtyczki i jej dynamicznego buforowania.

Bezpieczeństwo

Ważne jest, aby chronić swoją stronę internetową, a część tej bitwy obejmuje korzystanie z bezpiecznego serwera. Wiele funkcji hostingu zwiększa Twoje bezpieczeństwo (takie jak tworzenie kopii zapasowych, aktualizacje oprogramowania, monitorowanie i inne) – a SiteGround oferuje wiele warstw ochrony wszystkim użytkownikom. Zobacz ich wideo, aby zobaczyć, w jaki sposób SiteGround zapewnia spokój ducha swoim klientom.

Istnieją inne funkcje, które mogą być potrzebne, takie jak bezpłatne transfery / migracje, konta e-mail, transfery danych, wiele centrów danych, środki bezpieczeństwa (takie jak wtyczki), buforowanie itp. Wszystkie one są zapewnione przez SiteGround i wszystkie wyglądają świetnie bo jeśli ich potrzebujesz, rozważę te dodatkowe funkcje, które nie mają decydującego znaczenia dla tego, co stanowi dobrego hosta (ale tworzą świetnego hosta ��). Jeśli chcesz przeczytać więcej o tym, na co powinieneś zwrócić uwagę rozważając hostów, sprawdź następujące posty naszych autorów:

  • Hosting WordPress: jak wybrać najlepszy
  • Jak wybrać odpowiedni hosting WordPress
  • Co musisz wiedzieć o zarządzanym hostingu WordPress

SiteGround WordPress Hosting

Oczywiście SiteGround jest doskonałym gospodarzem. Oferują wszystkie funkcje, które omówiliśmy, a następnie niektóre. Naprawdę świetną cechą SiteGround jako firmy hostingowej jest to, że znaleźli słodki punkt między niedrogim (ale ograniczającym) tradycyjnym hostingiem dzielonym a droższym, bogatym w funkcje zarządzanym hostingiem WordPress. SiteGround znalazł sposób, aby zaoferować swoim klientom wiele niesamowitych funkcji zarządzanego hosta WordPress (automatyczne aktualizacje, buforowanie, zabezpieczenia itp.), Przy jednoczesnym utrzymaniu przystępnych cenowo cen.

Aby lepiej zrozumieć, co obejmuje pakiet hostingowy premium, rzućmy okiem na plan GoGeek firmy SiteGround, ponieważ zawiera wszystkie niesamowite dzwonki i gwizdy. Kiedy po raz pierwszy logujesz się do swojego obszaru użytkownika, jest tam wiele pomocnych zakładek na wszystko i wszystko. Jeśli kiedykolwiek potrzebujesz informacji DNS, adresu IP konta lub innych usług, po prostu kliknij kartę Moje konta. Stąd możesz uzyskać dostęp do wszelkiego rodzaju dodatkowych funkcji z SiteGround.

Pod stroną Twojego konta znajduje się zakładka Instalacja WordPress. To tutaj znajduje się każda z twoich witryn wraz z kilkoma przydatnymi linkami. Istnieje szybki link do panelu administracyjnego witryny, ale co ważniejsze, znajduje się link do zestawu narzędzi WordPress SiteGround. Wystarczy kliknąć ten przycisk, aby przejść do cPanel X, który jest w pełni wyposażony w szybkie opcje.

Witryna Konta SiteGround

SiteGround WordPress Toolkit

Zestaw zawiera przycisk szybkiego resetowania hasła administratora WordPress, opcję zabezpieczenia panelu administracyjnego WordPress poprzez ograniczenie dostępu, aby zezwalać tylko na określone adresy IP, naprawić uprawnienia do plików (szybki i łatwy sposób resetowania, jeśli pojawią się błędy uprawnień) , Zmień domenę witryny (lub subdomenę), jeśli chcesz przenieść swoją witrynę, przenieść instalację do / z nowego folderu, skonfigurować certyfikat SSL (jeśli masz prywatny certyfikat SSL) i usunąć aplikację, jeśli z jakiegoś powodu zdecydujesz się całkowicie usunąć Twoja strona internetowa. Wszystkie są bardzo przydatne w określonych sytuacjach, więc możesz ich użyć, w zależności od poziomu umiejętności programisty.

SiteGround WordPress Toolkit

Dodatkowe usługi SiteGround

Również w obszarze Moje konta znajduje się karta Usługi dodatkowe. Tutaj możesz przeglądać i uzyskiwać dostęp do wielu funkcji premium dostępnych w SiteGround.

Dodatkowe usługi SiteGround

Kopie zapasowe premium
Przywracanie witryny jest łatwe podczas korzystania z SiteGround. Codzienne kopie zapasowe są bezpłatne dla wszystkich planów, ale GrowBig i GoGeek zawierają również wbudowane łatwe w użyciu narzędzie do przywracania. Wystarczy kliknąć przycisk przywracania, aby przesłać zgłoszenie, aby przywrócić witrynę do poprzedniej kopii zapasowej. Oba plany zawierają 30 zapisanych kopii zapasowych Twojej witryny, a plan GoGeek obejmuje również nieograniczone ręczne przywracanie przez zespół wsparcia SIteGround.

Kopie zapasowe SiteGround

Standardowy AlphaSSL
Zarówno plany GrowBig, jak i GoGeek firmy SiteGround obejmują 1 rok darmowy na standardowy certyfikat SSL. Jest to świetne, jeśli planujesz akceptować płatności kartą kredytową, ponieważ pozwala to na stworzenie bezpiecznego połączenia między klientem a serwerem. Jeśli planujesz utworzyć instalację obejmującą wiele witryn z różnymi poddomenami, musisz użyć WildCard SSL – ale SiteGround również to oferuje, a aktualizacja jest tak łatwa, jak kliknięcie przycisku.

SiteGround AlphasSSL

Złośliwe oprogramowanie HackerAlert
W WPExplorer dbamy o bezpieczeństwo i mocno wierzymy, że nigdy nie można dodać wystarczającej liczby warstw ochrony do swojej witryny. Alert Hackera SiteGround to ulepszenie premium, ale jest warte 1 $ miesięcznie. Ta funkcja indeksuje Twoją witrynę w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania i daje ci wiadomość przez e-mail, jeśli coś znajdzie (a nawet daje wskazówki, jak wyczyścić twoją stronę). W połączeniu z innymi technikami bezpieczeństwa WordPress, HackerAlert to świetna usługa do rozważenia.

Dedykowany adres IP
Chociaż kartę Dodatkowe usługi można uaktualnić do dedykowanego adresu IP. Chociaż nie jest to konieczny krok w przypadku większości blogów lub witryn firmowych, warto rozważyć skorzystanie z niego, jeśli planujesz używać protokołu SSL lub uzyskać dostęp do witryny za pośrednictwem FTP.

CloudFlare Plus
Prawie wszystkie plany SiteGround obejmują CloudFlare upieczone od razu. Jest to świetne, ponieważ CloudFlare może naprawdę przyspieszyć twoją witrynę WordPress. Używają światowych centrów danych do dostarczania plików statycznych (takich jak obrazy lub inne treści) przy użyciu centrum danych najbliższego każdemu z twoich czytelników. W niektórych przypadkach może to przyspieszyć twoją stronę nawet o 50% i zaoszczędzić do 60% twojej przepustowości. Uaktualnienie do CloudFlare Plus zapewnia także statystyki godzinowe, wsparcie SSL, dwa poziomy kompresji obrazu, zoptymalizowane zmiany rozmiaru obrazu i więcej.

Wtyczka SuperCacher

Jeśli wybierzesz plan hostingowy SiteGround GoGeek WordPress, będziesz mieć również dostęp do wszystkich 3 poziomów potężnej wtyczki SuperCacher (statycznej, memcached i dynamicznej). Wtyczka jest instalowana automatycznie po wybraniu WordPress jako oprogramowania witryny. Ta fajna wtyczka przyspiesza twoją witrynę, buforując zawartość statyczną, wyniki zapytań do bazy danych i dynamiczne kopie twoich stron internetowych. Edytuj ustawienia pamięci podręcznej, klikając pozycję menu SuperCacher na pulpicie nawigacyjnym WordPress.

SiteGround SuperCacher

Inscenizacja WordPress

SiteGround oferuje również bezpłatne strony pośredniczące dla swoich klientów GoGeek. Jest to świetne narzędzie do użycia, jeśli tworzysz stronę internetową dla kogoś innego, ponieważ możesz dostosować swój motyw i dodać treść przed uruchomieniem. Gdy będziesz gotowy, wystarczy kliknąć jeden przycisk, aby przenieść inscenizację do witryny na żywo (i automatycznie wykonać kopię zapasową witryny na wypadek, gdybyś chciał przywrócić).

Wybór planu hostingowego SiteGround WordPress

Widziałeś więc, jakie funkcje obejmuje SiteGround, ale jak wybrać odpowiedni dla siebie plan? SiteGround oferuje trzy łatwe w użyciu plany hostingowe – StartUp, GrowBig i GoGeek. I nie stresuj się zbytnio, jeśli wybierzesz plan, a następnie odkryjesz, że potrzebujesz więcej mocy, SiteGround ułatwia aktualizację konta za pomocą zaledwie kilku kliknięć przycisku.

Plany hostingowe SiteGround WordPress

Uruchomienie

Jeśli dopiero zaczynasz korzystać z WordPress lub planujesz hosting osobistego bloga (lub innej małej witryny), plan StartUp SiteGround może być właśnie dla Ciebie. Ten plan, przeznaczony dla witryn o mniejszym ruchu, umożliwia hosting jednej witryny, która uzyskuje około 10 000 odwiedzin miesięcznie. Jest idealny na początek.

GrowBig

W miarę rozwoju witryny uaktualnij do planu GrowBig. Przeznaczony do umiarkowanego ruchu, ten plan SiteGround pozwala na hostowanie nieograniczonej liczby stron internetowych, dzięki czemu możesz hostować własną sieć witryn (o ile ruch wynosi tylko około 25 000 miesięcznie) lub tylko jedną popularną. Ponadto po uaktualnieniu otrzymasz dodatkowe funkcje, w tym WordPress SuperCacher, podstawowe kopie zapasowe i przywracania, priorytetowe wsparcie i podwójną przestrzeń internetową.

GoGeek

Jeśli Twoja witryna wciąż się powiększa (ponieważ jesteś bardzo fajny) lub szukasz solidnego hostingu dla swojej witryny firmowej, plan GoGeek jest świetną opcją. Dzięki funkcjom premium, w tym stopniowaniu za jednym kliknięciem, integracji SG Git github, kopiom premium, nieograniczonym profesjonalnym przywracaniu stron internetowych i bezpłatnej zgodności PCI dla sklepów internetowych, ten plan hostingowy od SiteGround jest jednym z najlepszych planów, jakie oferują.

Teraz, gdy już spojrzałeś na to, co ma do zaoferowania SiteGround, rzućmy okiem na to, jak właściwie skonfigurować hosting z nimi. Więc przejdź do SiteGround i wybierz plan hostingowy WordPress, a następnie przejdź do naszego przewodnika konfiguracji.

Rozpoczęcie pracy z SiteGround WordPress Hosting

Zanim zaczniesz myśleć o motywie WordPress lub o swoich postach, musisz kupić plan hostingowy i wybrać nazwę domeny. Na szczęście dla Ciebie, każdy plan hostingowy WordPress od SiteGround zawiera DARMOWĄ nazwę domeny. Pozwala to nie tylko zaoszczędzić trochę gotówki, ale także przyspiesza konfigurację witryny, ponieważ nie trzeba przekierowywać nazwy domeny z innego serwera. Wybierz jeden z planów, o których mówiliśmy powyżej, i zacznijmy!

Kreator instalacji SiteGround

Radzę skorzystać z kreatora konfiguracji SiteGround – dzięki temu konfiguracja witryny WordPress będzie bardzo łatwa i wolna od bólu głowy. Najpierw musisz zalogować się do obszaru użytkownika SiteGround, powinien pojawić się monit podobny do poniższego. Po prostu wybierz opcję, która dotyczy twojej sytuacji; w tym samouczku przeprowadzimy Cię przez proces konfiguracji nowej witryny internetowej.

Kreator konfiguracji SiteGround

UWAGA: Istnieje opcja ręcznej instalacji, jeśli wolisz pójść tą drogą, ale ponieważ jest to bardziej skomplikowane, nie będziemy tutaj omawiać.

Następnie wybierz typ tworzonej witryny oraz oprogramowanie, którego chcesz używać. Oczywiście wybierasz WordPress na ten drugi, ponieważ to w końcu najlepszy CMS.

Preferencje witryny SiteGround

A następnie, w oparciu o to, co wybrałeś w poprzednim kroku, pojawi się monit o utworzenie danych logowania. Wybraliśmy WordPress (duh) i dodaliśmy nasze informacje. Możesz również wybrać darmowy motyw dostarczany przez SiteGround. To jest opcjonalne. Jeśli nie widzisz takiego, który Ci się podoba, lub jeśli już wcześniej znalazłeś premium motyw WordPress, nie musisz go wybierać.

Instalacja oprogramowania SiteGround

To wszystko – Twoje konto jest gotowe do użycia! Brawo! Sekcja „Co dalej” to świetne miejsce na rozpoczęcie, jeśli interesują Cię wewnętrzne zasady hostingu. Możesz zapoznać się z przewodnikiem po strefie klienta, aby zapoznać się ze swoim kontem w SiteGround, oraz link do tworzenia adresów e-mail, jeśli będziesz ich używać.

Konfiguracja SiteGround zakończona

Konfigurowanie witryny WordPress

Czas zanurzyć się w budowaniu witryny i dodawaniu treści! Jeśli wybierzesz motyw w kreatorze konfiguracji, zauważysz, że jest on już zainstalowany i aktywny. Ale jeśli chcesz przesłać własny motyw, teraz jest to świetny moment, aby to zrobić.

Wejdź na twoją-strona.com/wp-admin i zaloguj się przy użyciu wcześniej utworzonych danych. Tah-dah! Twoja witryna jest już skonfigurowana i gotowa do pracy. Jeśli zdecydujesz się użyć jednego z bezpłatnych motywów z SiteGround, możesz rozpocząć dodawanie treści, ale jeśli chcesz przesłać własny motyw, teraz jest na to świetny moment. Wystarczy przejść do Wygląd> Tematy> Dodaj nowy. Stąd możesz albo wyszukać darmowy motyw z WordPress.org. Lub kliknij Prześlij motyw i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby dodać własny motyw WordPress. Mamy również przewodnik wideo na temat zmiany motywu WordPress, który możesz śledzić.

Zainstaluj i aktywuj nowy motyw WordPress

Po zainstalowaniu i aktywacji motywu WordPress może pojawić się monit o zainstalowanie dodatkowych funkcji. Na przykład motyw Total WordPress zaleca zainstalowanie dołączonych wtyczek premium (Layer Slider, Slider Revolution, Visual Composer), a także bezpłatnych wtyczek (Contact Form 7, WooCommerce), aby korzystać ze wszystkich zaawansowanych opcji motywu. Wystarczy kliknąć, aby zainstalować wtyczki lub odrzucić powiadomienie.

Powiadomienie o sumie motywów

Teraz możesz już dodać swoje treści. Większość premium szablonów WordPress zawiera przykładowe dane, które można zainstalować, aby przyspieszyć konfigurację witryny. Aby przesłać przykładowy plik danych, przejdź do Narzędzia> Importuj i kliknij opcję WordPress. Zostaniesz poproszony o zainstalowanie importera WordPress. Kliknij, aby go zainstalować, a następnie kliknij link, aby aktywować i uruchomić importera. Wyszukaj przykładowy plik danych (powinien to być plik .xml), kliknij, aby go przesłać, a następnie przypisz przykładowe posty jednemu z użytkowników.

Następnym krokiem będzie zmiana ustawień łącza bezpośredniego, dodawanie / zapisywanie menu, zmiana widżetów i wprowadzanie innych poprawek w witrynie przy użyciu wszystkich opcji administratora Total WordPress Theme przed udostępnieniem witryny innym osobom.

Wniosek

Jeśli szukasz wysokiej jakości hostingu WordPress z doskonałą obsługą, mnóstwem funkcji i łatwą konfiguracją, SiteGround może być właśnie dla Ciebie. Zobacz niektóre z ich planów – skorzystaj z naszego linku, aby zaoszczędzić 50% + na SiteGround WordPress Hosting. Oferują świetne plany, które działają świetnie na każdym poziomie użytkownika, a dzięki ich kreatorowi konfiguracji nawet ktoś, kto nigdy wcześniej nie korzystał z WordPressa, może szybko uruchomić stronę internetową..

Czy korzystałeś z hostingu SiteGround? Daj nam znać, co myślisz w komentarzach poniżej. Chcielibyśmy usłyszeć, jak Twoje doświadczenia wykorzystują je jako WordPress lub ogólny hosting.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me