sendinblue vs mailchimp porównanie 2020

W tym artykule porównawczym porównamy Sendinblue z Mailchimp – dwie popularne platformy e-mail marketingu i automatyzacji marketingu.


Tradycyjnie zarówno Sendinblue, jak i Mailchimp zaczynały jako marketing e-mailowy przybory, i stopniowo ewoluowała w całościowy marketing typu „wszystko w jednym” platformy.

Obecnie obie platformy mają szeroki zakres funkcji, w tym automatyzację marketingu, ukierunkowanie behawioralne i zarządzanie relacjami z klientami (CRM).

Ponadto obsługują także wiele kanałów poza pocztą elektroniczną; w tym reklamy cyfrowe, strony docelowe, marketing SMS i czat w witrynie.

Aby pomóc Ci w pełni wykorzystać ten artykuł, wybraliśmy najważniejsze funkcje z Sendinblue i Mailchimp i pogrupowaliśmy je w sześć różnych zestawów funkcji. Ponadto podkreśliliśmy kluczowe różnice między nimi Sendinblue vs Mailchimp w każdym z tych zestawów.

 1. Zarządzanie listami e-mail: Ten zestaw funkcji omawia funkcje zarządzania listami każdej platformy, takie jak segmentacja, profile kontaktów i możliwości CRM.
 2. Automatyzacja marketingu: Tutaj omawiamy możliwości automatyzacji i personalizacji każdej platformy, takie jak targetowanie behawioralne, personalizacja i optymalizacja czasu wysyłania.
 3. Kanały marketingowe: W tym zestawie funkcji porównujemy kanały oprócz wiadomości e-mail dostępnych na każdej platformie. Przykłady obejmują płatne reklamy cyfrowe, marketing SMS, czat na stronie i pocztówki.
 4. Raportowanie, analizy i spostrzeżenia: W tej sekcji omówiono różne opcje raportowania dostępne na każdej platformie, takie jak współczynniki kliknięć / otwarcia wiadomości e-mail, statystyki wyświetlania i dane demograficzne odbiorców. Zawiera także kilka spostrzeżeń i zaleceń dotyczących kampanii opartych na danych, które są dostępne wyłącznie dla Mailchimp.
 5. Dodatkowe narzędzia: Tutaj omawiamy kilka narzędzi, które nie są ściśle związane z marketingiem e-mail lub automatyzacją marketingu. Obejmują one oprogramowanie do zarządzania mediami społecznościowymi, narzędzie do zarządzania treścią i narzędzie do tworzenia witryn internetowych.
 6. Cennik: Na koniec omawiamy wzorce cenowe obu platform i dzielimy się zaleceniami na podstawie wymagań użytkownika.

Zacznijmy.

Funkcje zarządzania listą e-mail

Zarówno Sendinblue, jak i Mailchimp oferują fantastyczny zestaw podstawowych i zaawansowanych funkcji zarządzania listami e-mail w swoim bezpłatnym abonamencie. Sendinblue pozwala stworzyć prawie nieograniczoną liczbę list e-mail.

panel odbiorców widowni mailchimp 2020

Mailchimp traktuje listy e-mail inaczej. Nazywają się Odbiorców. Odbiorcy mogą mieć wiele segmentów i zachowują się prawie jak listy e-mail. Mailchimp oferuje jednak tylko 1, 3 i 5 odbiorców Wolny, Niezbędniki i Standard plany. The Premia plan ma nieograniczoną liczbę odbiorców.

zarządzanie publicznością sendinblue

Podstawowa różnica między Sendinblue a Mailchimp polega na tym, że w Sendinblue liczony jest kontakt na wielu listach tylko raz. Natomiast w Mailchimp liczony jest kontakt na wielu listach (odbiorców) wiele razy.

Innymi słowy, jeśli masz ten sam kontakt na trzech osobnych listach e-mail, Sendinblue policzy go jako jeden, a Mailchimp policzy go jako trzy. To przyzwyczajenie być niekorzystną dla użytkowników Mailchimp, ponieważ jedna grupa odbiorców może mieć wiele segmentów.

Segmentacja odbiorców i tagi

Pod względem segmentacji zarówno Sendinblue, jak i Mailchimp oferują fantastyczne możliwości segmentacji w oparciu o właściwości listy i inne kryteria. Na przykład możesz dodać Pola niestandardowe Jak na przykład Numer telefonu lub Pierwszy zakup do swojej listy i na tej podstawie twórz odbiorców podzielonych na segmenty.

opcje segmentacji mailchimp na podstawie aktywności kampanii

Mailchimp może segmentować listy na podstawie danych subskrybenta (takich jak lokalizacja, klient poczty e-mail), aktywności w kampanii (zachowanie automatyzacji, otwieranie wiadomości e-mail), przewidywanych danych demograficznych (przedział wiekowy i płeć) oraz zdarzeń niestandardowych (aktywność aplikacji i sieci).

funkcje segmentacji sendinblue

Sendinblue obsługuje segmentację na podstawie aktywności e-mail i niestandardowych danych zdarzeń. Możesz przechowywać dowolną liczbę kontaktów, a także nieograniczoną liczbę zdarzeń i atrybutów (tagi wkrótce).

Tagi w Mailchimp: Mailchimp oferuje dodatkową właściwość o nazwie tagi. Możesz przypisywać tagi do kontaktów i tworzyć ściśle ukierunkowane kampanie, używając zarówno tagów, jak i pól niestandardowych.

Tagi nie są dostępne w Sendinblue, jednak możesz łatwo użyć obejścia. Możesz utworzyć niestandardowe pole o nazwie Tagi na liście e-mail i użyj właściwości AND podczas budowania grona odbiorców.

Narzędzia CRM

mailchimp crm profil osób

Przyjęcie niestandardowego podejścia opartego na pierwszym podejściu do klienta jest integralną częścią sukcesu firmy B2C. Właśnie dlatego platformy marketingowe AIO, takie jak Sendinblue i Mailchimp, mają wbudowane funkcje CRM, takie jak profile kontaktów, które są dedykowaną stroną dla każdego kontaktu na Twoim koncie. Możesz połączyć Sendinblue i Mailchimp z narzędziami CRM dla przedsiębiorstw w celu lepszej komunikacji marketingowej.

Przegląd sekcji

 • Mailchimp traktuje listy e-mail jako odbiorców i ogranicza się do 1, 3, 5 lub nieograniczonej liczby odbiorców.
 • Mailchimp bierze pod uwagę całkowitą (nieunikalną) liczbę kontaktów, podczas gdy Sendinblue bierze pod uwagę unikalną liczbę kontaktów.
 • Mailchimp oferuje nieco lepsze opcje segmentacji, takie jak przewidywane dane demograficzne w lepiej płatnych planach.

Automatyzacja marketingu

Automatyzacja marketingu oparta na spersonalizowanych komunikatach i targetowaniu behawioralnym może zdziałać cuda dla firmy. Zarówno Sendinblue, jak i Mailchimp obsługują personalizację poprzez tagi scalania i zaawansowane kierowanie behawioralne. Spójrzmy:

Mailchimp Marketing Automation

automatyzacja mailchimp

Funkcje automatyzacji Mailchimp można podzielić na cztery szerokie kategorie:

 1. Podstawowe automatyzacje: Powitalny e-mail, automatyzacja oparta na danych, taka jak urodziny lub rocznice.
 2. Automatyzacja RSS-to-email z którego możesz tworzyć automatyczne biuletyny z kanałów RSS.
 3. Automatyzacja handlu elektronicznego takie jak e-maile dotyczące porzuconych koszyków, rekomendacje produktów, powiadomienia o zamówieniach, e-maile dotyczące pierwszego zakupu i zaangażowania zarówno dla lojalnych, jak i nieaktywnych klientów (uwaga – jest dostępna tylko dla subskrybentów, aw niektórych przypadkach może wymagać ich Premium transakcyjny dodatek e-mail).
 4. Automatyzacja na podstawie zdarzeń: Możesz wysyłać dane dotyczące interakcji z witryną i aplikacjami (np Zalogowany lub Ukończony poziom) do Mailchimp i wysyłaj automatyczne wiadomości e-mail na podstawie zachowań użytkowników.

Sendinblue Marketing Automation

Sendinblue obsługuje również automatyzacja marketingu e-mailowego podobnie jak Mailchimp, takie jak wiadomości powitalne, działalność e-commerce, transakcje itp. Ale główna różnica polega na tym, że nie trzeba płacić dodatkowo za korzystanie z tej funkcji w Sendinblue – jest już uwzględniona.

automatyzacja marketingu sendinblue

To, co wyróżnia Sendinblue, to jego niestandardowy konstruktor przepływu pracy. Niestandardowy kreator przepływu pracy Sendinblue pomaga wysyłać e-maile do użytkowników, którzy wykonują wstępnie zdefiniowaną sekwencję czynności. Na przykład można utworzyć przepływ pracy, w którym użytkownik (znajdujący się na liście kontaktów) odwiedza witrynę internetową produktu SaaS, przegląda stronę z cenami, a następnie wychodzi z witryny. Pod koniec przepływu pracy e-mail z zaangażowaniem (taki jak wideo z webinaru lub prezentacja produktu) jest wysyłany do użytkownika.

Przepływ pracy sendinblue Leadcore

Sendinblue obsługuje również prowadzić punktacja która jest metodą dynamicznej aktualizacji jakości potencjalnych klientów w oparciu o ich zachowanie. Na przykład, jeśli kontakt otworzy powitalną wiadomość e-mail, możesz przypisać +10 punktów do tego kontaktu. Jeśli kontakt dokona zakupu, przypisz +50 punktów, ponieważ prawdopodobnie kupi ponownie.

Przegląd sekcji

 • Mailchimp obsługuje zdarzenia aplikacji, których Sendinblue nie oferuje.
 • Sendinblue ma niestandardowy konstruktor przepływu pracy i oferuje punktację potencjalnych klientów, której nie ma Mailchimp.
 • Obie platformy zapewniają również optymalizację czasu wysyłania, w której wiadomości e-mail są dostarczane do skrzynki odbiorczej użytkownika na podstawie tego, kiedy najprawdopodobniej otworzy wiadomość e-mail.

Kanały marketingowe

W dzisiejszym świecie wielokanałowym klienci są osiągalni poprzez e-mail, SMS, Facebook Messenger, WhatsApp, Instagram, powiadomienia push (mobilne i internetowe) oraz ukierunkowane reklamy. (Czy coś przegapiłem?)

Komunikacja z klientem nie ogranicza się już do wiadomości e-mail. Oto, w jaki sposób przyjmują Sendinblue i Mailchimp.

typy kampanii mailchimp

W Mailchimp możesz dotrzeć do swoich klientów poprzez:

 • E-mail
 • Strony docelowe
 • Pocztówki fizyczne
 • Reklamy w mediach społecznościowych na Facebooku i Instagramie
 • Reklamy przekierowujące w Google, Facebook i Instagram

Wyglądający jak odbiorcy: Mailchimp umożliwia także tworzenie wyglądających odbiorców dla reklam społecznościowych i kampanii pocztówek. Na przykład, jeśli nie masz w pliku fizycznego adresu klienta, Mailchimp odniesie ten profil do swojej bazy danych i opublikuje kartę w Twoim imieniu. Możesz użyć wyglądających odbiorców, aby tworzyć ściśle ukierunkowane kampanie.

typy kampanii sendinblue

Dla porównania Sendinblue pozwala dotrzeć do klientów poprzez:

Sendinblue zapewnia ujednolicony pulpit, z którego można zarządzać całą komunikacją z klientami.

Przegląd sekcji

 • Sendinblue oferuje SMS-y i czat internetowy jako dodatkowe kanały marketingowe, natomiast Mailchimp oferuje fizyczne pocztówki.
 • Mailchimp oferuje nieco lepsze platformy reklamowe i podobną do odbiorców.
 • W przypadku e-maile transakcyjne, Sendinblue oferuje to w tym samym planie, a Mailchimp wymaga zakupu dodatkowej usługi o nazwie Mandrill.

Raportowanie, analityka i analizy

raport kampanii sendinblue

Jeśli chodzi o raportowanie i analizy, zarówno Sendinblue, jak i Mailchimp oferują ważne wskaźniki, takie jak współczynnik otwarcia e-maili, CTR (współczynnik klikalności), współczynnik rezygnacji z listy (liczba rezygnacji z subskrypcji) i raporty dostawy, które pomogą Ci zmierzyć skuteczność kampanii. Otrzymujesz także dodatkowe informacje, takie jak najważniejsze lokalizacje, źródła wzrostu i więcej w płatnych planach.

analiza porównawcza kampanii mailchimp

Mailchimp oferuje także testy porównawcze kampanii, które pozwalają porównać skuteczność kampanii z wynikami branżowymi. Biorąc pod uwagę szeroką bazę klientów Mailchimp, jest to wiarygodne źródło danych, które wskaże, czy Twoje kampanie są zbyt skuteczne lub nieskuteczne.

Jeśli podłączysz swój sklep internetowy do Mailchimp, do każdego kontaktu zostanie przypisany atrybut o nazwie Customer Lifetime Value (CLV). Możesz użyć tych informacji do tworzenia ściśle ukierunkowanych kampanii ponownego zaangażowania.

Dodatkowe narzędzia

Poniżej znajduje się kilka dodatkowych funkcji e-mail marketingu, które mogą poprawić skuteczność kampanii i dokładność pomiaru.

 • Oficjalna wtyczka: Możesz zainstalować i używać oficjalnego Wtyczka newslettera Sendinblue z pulpitu nawigacyjnego WordPress. MailChimp nie oferuje własnej oficjalnej wtyczki, więc będziesz musiał polegać na zewnętrznych twórcach wtyczek, aby ułatwić integrację z WordPress.
 • Szablony wiadomości: Obie platformy oferują gotowe szablony e-mail zoptymalizowane pod kątem konwersji dla różnych celów kampanii (takich jak edukacja, informowanie, zachwyt itp.).
 • Testy A / B: Sendinblue oferuje testy A / B w swoim płatnym planie, podobnie jak Mailchimp.

Mailchimp oferuje również testy wielowymiarowe w swoim planie Premium (coś, czego Sendinblue nie ma).

 • Integracje innych firm: Mailchimp obsługuje więcej integracji innych firm niż Sendinblue, ale najpopularniejsze narzędzia / miejsca docelowe są obsługiwane przez obie platformy.

Poniższe narzędzia nie są bezpośrednio związane z marketingiem e-mailowym, ale oferują wiele korzyści, jeśli rozważasz jedno z tych rozwiązań jako swoją platformę marketingową.

 • Strony docelowe: Mailchimp oferuje to za darmo, Sendinblue oferuje to w swoim płatnym planie.
 • Kreator strony internetowej: Oferowane tylko przez Mailchimp za darmo, w tym niestandardowe wsparcie dla domen.
 • Zarządzanie mediami społecznościowymi: Mailchimp oferuje bezpłatne narzędzia do publikowania w mediach społecznościowych i planowania postów (Facebook, Instagram i Twitter) oraz do zarządzania płatnymi reklamami w reklamach na Facebooku i reklamach na Instagramie.
 • Mailchimp oferuje również studio treści który jest zasadniczo narzędziem do zarządzania zasobami cyfrowymi w Twojej witrynie. W połączeniu z narzędziem mediów społecznościowych staje się to potężnym zestawem do zarządzania Twoją obecnością w mediach społecznościowych bezpośrednio z pulpitu nawigacyjnego Mailchimp.

Sendinblue vs Mailchimp – Porównanie cen

Teraz najważniejszy aspekt – modele wyceny oferowane przez dwie platformy. Oto krótkie podsumowanie:

 • Mailchimp wystawia rachunki na podstawie całkowita liczba kontaktów i liczba wysłanych wiadomości e-mail.
 • Sendinblue wystawia rachunki na podstawie tylko na podstawie liczby wysłanych wiadomości e-mail. Możesz mieć nieograniczoną liczbę kontaktów.

Przegląd i analiza cen Mailchimp

cennik mailchimp stycznia 2020

Bezpłatny plan Mailchimp jest jednym z głównych powodów jego niekontrolowanego sukcesu. Otrzymujesz zaawansowane narzędzia do marketingu e-mailowego, takie jak automatyzacja w jednym kroku (e-maile powitalne, porzucony koszyk), targetowanie behawioralne, segmentacja i tagi, bezpłatne szablony e-mail, strony docelowe, kreator stron internetowych z niestandardową obsługą domen, zarządzanie mediami społecznościowymi (organiczne publikowanie i reklamy) i studio treści. Masz do 2000 kontaktów i 10 000 e-maili / mies. Jesteś ograniczony do jednej grupy odbiorców, ale możesz utworzyć wiele segmentów.

Liczba kontaktów Mailchimp a zagadka cenowa

mailchimp standardowy wzrost cen oparty na planie cenowym na podstawie liczby kontaktów

Zaraz po darmowym abonamencie zaczyna się robić ciekawie. Ceny pokazane na powyższym zrzucie dotyczą 500 kontaktów. Cena rośnie wraz ze wzrostem liczby kontaktów.

Na przykład standardowy plan Mailchimp zaczyna się od 14,99 USD / mc za 500 kontaktów z limitem 50 000 e-maili / m oraz 189 USD za mc za 20 000 kontaktów o limicie 240 000 e-maili miesięcznie.

Dla porównania, najdroższy plan Sendinblue z wszystko funkcje, nieograniczona liczba kontaktów i 300 000 e-maili / miesiąc kosztuje 173 USD / miesiąc.

Oto przegląd płatnych planów Mailchimp:

 1. Mailchimp Essentials: Ten plan obejmuje wszystkie 3 grupy odbiorców, szablony wiadomości e-mail, obsługuje testowanie A / B i niestandardowe budowanie marki, usuwa stopkę Mailchimp oraz obsługę poczty e-mail i czatu 24 × 7. Łączna liczba wiadomości e-mail wysyłanych miesięcznie jest 10-krotnie większa niż liczba kontaktów, ograniczona do 500 000 wiadomości e-mail / mies.
 2. Mailchimp Standard: Ten plan obejmuje 5 odbiorców, zaawansowany wgląd w dane odbiorców, w tym wartość życia klienta (LTV), reklamy retargetingowe, niestandardowe szablony e-maili, serie, planowanie postów w mediach społecznościowych (np. Bufor), optymalizację czasu wysyłania, dostawę według strefy czasowej i niestandardową obsługę wielu kroków przepływy pracy, w tym automatyzacja oparta na zdarzeniach. Miesięczny limit wysyłania wiadomości e-mail to 12-krotność całkowitej liczby kontaktów, maksymalnie 1,2 mln e-maili / mies. Opcje pomocy technicznej są takie same jak w planie Essentials.
 3. Mailchimp Premium: Ten plan obejmuje zaawansowaną segmentację, testy na wielu odmianach, nieograniczoną liczbę odbiorców i wsparcie telefoniczne. Miesięczny limit wysyłania wiadomości e-mail to 15-krotność całkowitej liczby kontaktów, ograniczony do 1,2 mln wiadomości e-mail / miesiąc.

Szczegółowy przegląd funkcji i planów Mailchimp znajduje się na ich stronie internetowej.

Przegląd i analiza cen Sendinblue

sendinblue cennik styczeń 2020

W tej sekcji przedstawiono analizę różnych planów marketingu e-mailowego oferowanych przez Sendinblue od stycznia 2020 r. Starałem się, aby ta sekcja była jak najkrótsza, nie pomijając żadnych ważnych informacji. Każdy plan zawiera czynnik odróżniający od poprzedniego planu. Pomyśl o tym jako o tym, co otrzymasz za dodatkowe pieniądze, które płacisz. Oto krótkie podsumowanie każdego z obecnych Plany cenowe Sendinblue:

 • Sendinblue’s Bezpłatny plan pozwala wysyłać do 300 e-maili dziennie. Możesz uzyskać dostęp do prawie wszystkich funkcji e-mail marketingu, w tym szablonów e-mail, czatu na stronie internetowej, automatyzacji marketingu (w tym kreatora przepływu pracy) i marketingu SMS. Funkcje, które nie są uwzględnione, to reklamy, strony docelowe i czat w witrynie.
 • The Plan Lite po prostu usuwa dzienny limit wysyłania i obsługuje do 40 000 wiadomości e-mail każdego miesiąca. Brak innych dodatkowych funkcji.
 • The Niezbędny plan usuwa logo Sendinblue, wyświetla zaawansowane statystyki raportowania i obejmuje wsparcie telefoniczne. Ponownie, żadne inne dodatkowe funkcje nie są zapewnione.
 • The Abonament premium obejmuje każdą funkcję, którą ma do zaoferowania Sendinblue, i może wysyłać do 300 000 wiadomości e-mail miesięcznie. Odblokowane funkcje obejmują reklamy, strony docelowe, testowanie A / B, optymalizację czasu wysyłania i wsparcie dla wielu użytkowników (w tym pierwsze trzy i 12 USD za dodatkowego użytkownika). Opcje wsparcia podane w Kluczowy i Premia plany są takie same.
 • The Plan przedsiębiorstwa zawiera dedykowane wsparcie wraz ze wszystkimi innymi funkcjami. Powinieneś również otrzymać zniżkę ilościową, jeśli masz bardzo wysokie wymagania dotyczące dostarczania wiadomości e-mail.

Podsumowanie – którą platformę wybrać

Wybór platformy marketingowej zależy od przypadku użycia i innych czynników wspierających. Oto dwa różne przypadki użycia:

Blog: Sendinblue byłoby bardziej sensowne dla bloga, ponieważ prawdopodobnie masz dużą listę e-mail i może być konieczne wysłanie dużej liczby e-maili / miesiąc. Sendinblue byłoby znacznie tańsze.

Uzyskaj Sendinblue

Jak na ironię limit e-mail darmowego abonamentu Mailchimp (10 000 e-maili / mc) jest nieco wyższy niż bezpłatny abonament Sendinblue (9 000 e-maili / mc). Jednak Sendinblue oferuje nieograniczoną liczbę kontaktów w wszystko jego plany.

Sklep internetowy: Dla sklepu internetowego pielęgnowanie i angażowanie odbiorców jest kluczem do sukcesu. Rzadziej masz również bardzo duży rozmiar listy (w porównaniu do biuletynu na blogu). W takim przypadku wybrałbym Mailchimp, ponieważ oferuje lepsze narzędzia w swoim planie standardowym, takie jak reklamy retargetingowe, LTV klientów i inne.

Jednak wraz ze wzrostem mojego sklepu (tj. Wzrostem wielkości listy) przeprowadzałbym analizę kosztów i korzyści Mailchimp vs. Sendinblue na podstawie wielkości mojej listy, liczby wiadomości e-mail wysyłanych miesięcznie i używanych funkcji wyłącznych dla platformy. Jeśli Sendinblue okaże się znacznie tańszy, dokonałbym zmiany.


Do ciebie – co sądzisz o tym postie porównawczym? Czy chcesz coś dodać? Jaki jest wybór platformy marketingowej? Sendinblue czy Mailchimp? Daj nam znać w komentarzach poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me