E-mail marketing jest kamieniem węgielnym odnoszących największe sukcesy firm internetowych. W związku z tym świadczenie usług e-mail marketingu to duży biznes. I chociaż możesz dać się zwieść myśleniu, że tylko takie osoby jak AWeber i MailChimp są warte rozważenia, istnieją alternatywy.


SendinBlue jest jedną z takich alternatyw. Publiczne od września 2012 r. SendinBlue postawiło sobie za cel oferowanie „najprostszego i najbardziej niezawodnego rozwiązania marketingowego dla wszystkich” – zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników.

Nie jestem zwolennikiem zbyt mało konkurencyjnych lub zmonopolizowanych rynków, dlatego zawsze chętnie sprawdzam alternatywy dla e-mailowych „zwykłych podejrzanych”. Na szczęście SendinBlue nie zawiódł. W tym artykule przedstawię ci usługę wraz z jej wspaniałą darmową wtyczką WordPress, ale moja podstawowa uwaga jest następująca: daj SendinBlue szansę.

Co to jest SendinBlue?

Strona SendinBlue

Krótko mówiąc, SendinBlue jest dostawcą usług marketingu online. Jeśli jest to zbyt dwuznaczne dla twoich upodobań, usługa SendinBlue obejmuje marketing e-mailowy, e-maile transakcyjne (np. Potwierdzenia zakupu i przypomnienia hasła) oraz SMS-y. Po świętowaniu swoich drugich urodzin w zeszłym miesiącu, mają już 20 000 użytkowników; nie numer, do którego powąchacie.

Ale co czyni je lepszymi od konkurencji, możesz racjonalnie zapytać? Według mnie decyzja ta sprowadza się do rozważenia trzech czynników:

 1. Usługa. Co oferują, czego nie konkurencja? Jak wypada porównanie ich usług?
 2. Cena £. Czy są droższe czy tańsze od konkurencji??
 3. Integracja z WordPress. Jak dobrze ich usługa integruje się z WordPress za pośrednictwem wtyczki?

Po kolei zajmę się każdym z tych czynników.

Usługa SendinBlue

Pierwszą cechą wyróżniającą SendinBlue od wielu konkurentów jest całkowicie darmowa opcja członkostwa. Istnieją tylko dwa ograniczenia:

 1. Możesz wysłać tylko 9 000 wiadomości e-mail miesięcznie (300 dziennie)
 2. Narzędzie do tworzenia biuletynów jest dostępne tylko przez 60 dni

Nie ma prawdziwie zdolnego dostawcy usług e-mail marketingu, o którym wiem, że oferuje całkowicie bezpłatne stałe członkostwo za nic, więc oferta SendinBlue jest tak dobra (lub lepsza) niż jakakolwiek inna. Jeśli chcesz wypróbować SendinBlue, proces rejestracji jest szybki i bezbolesny: wystarczy wpisać nazwę firmy, adres e-mail i hasło. Następny ekran, który zobaczysz, to pulpit nawigacyjny:

SendinBlue Dashboard

Byłem pod wielkim wrażeniem tego, jak prosty jest interfejs. Jestem fanem AWebera, ale jego interfejs jest bardzo zagracony i może być mylący dla początkujących. SendinBlue to zupełnie inny rodzaj ryb: intuicyjny to słowo, które przychodzi na myśl. SendinBlue oferuje wiele funkcji, z których większość się spodziewasz. Istnieje jednak kilka ciekawszych dodatków:

 • Nieograniczone „Kontakty” (tj. Subskrybenci). Zgadza się; możesz mieć dowolną liczbę subskrybentów bez dodatkowych kosztów. Więcej na ten temat w sekcji cen.
 • Dedykowane IP. Należy je kupić za dodatkową opłatą, ale umożliwiają podpisanie wiadomości e-mail za pomocą nazwy domeny.
 • „Trigger marketing”. To jest wersja funkcji autorespondera SendinBlue.
 • Mapa ciepła. Zobacz, gdzie subskrybenci klikają Twoje e-maile.
 • Integracja z Google Analytics.
 • Śledzenie danych w czasie rzeczywistym.

Wybaczono by Ci, że SendinBlue jest kolejnym dostawcą usług e-mail marketingu, ale powyższa funkcjonalność sugeruje coś innego. Jednak kluczową propozycją SendinBlue dotyczącą sprzedaży jest zapewne dostarczenie trzech usług – e-mail marketingu, e-maili transakcyjnych i SMS-ów – razem pod jednym dachem. Niektórzy nie będą tym zachwyceni, podczas gdy inni będą to postrzegać jako dar Boga. Ale to nie wszystko. Moim zdaniem to cena naprawdę wyróżnia SendinBlue.

Ile kosztuje SendinBlue?

Różnorodność i elastyczność kosztów wydają się być kluczowymi zaletami, jeśli chodzi o opcje cenowe SendinBlue:

Ceny SendinBlue

Jak już omówiliśmy (i jak można się spodziewać), Wolny plan jest bezpłatny i w pełni funkcjonalny (przez ograniczony czas). The Micro plan oferuje taką samą funkcjonalność jak jego Wolny rodak; możesz po prostu wysłać znacznie więcej e-maili. To jest Brązowy planuj i tam, gdzie robi się ciekawie. Wszystkie oferują taki sam zestaw funkcji, jak siebie nawzajem; są tylko dwa czynniki różnicujące:

 1. Im więcej płacisz, tym więcej e-maili możesz wysłać
 2. Otrzymujesz darmowe dedykowane IP, gdy subskrybujesz Złoto plan lub wyżej

To jest co Brązowy i wyżej oferta powyżej Wolny i Micro plany, które prawdopodobnie budzą większe zainteresowanie. Przede wszystkim wspomniana mapa ciepła. Drugi jest otwarty i dane o współczynniku klikalności. Po trzecie, usunięcie logo SendinBlue z wiadomości e-mail; coś, co wielu uzna za niezbędny do celów brandingu.

Najciekawsze w wycenie jest to, że jest ona obliczana na podstawie liczby wysłanych wiadomości e-mail, a nie liczby posiadanych subskrybentów. Jest to dziwnie sprzeczne z tym, jak zarówno AWeber, jak i Mailchimp obliczają swoje opłaty, co mi się podoba. W końcu posiadanie subskrybentów jest pasywne; wysyłanie im e-maili jest tym, co naprawdę się liczy. Zawsze nie podobało mi się, że AWeber nalicza opłaty za osoby, które nie wypisały się z subskrypcji; coś, czego nie robi SendinBlue.

Jak dobrze integruje SendinBlue z WordPress?

SendinBlue WordPress Plugin

Każda usługa e-mail marketingu warta swojej soli ma własną wtyczkę WordPress. Jednak z mojego doświadczenia wynika, że ​​wiele z nich nie jest wartych swojej wagi w bajtach. Więc jak to robi Oferta SendinBlue opłata? Jednym słowem: bardzo dobrze. (Czekaj, to dwa słowa…)

Wygląda na wtyczkę, która została stworzona jako podstawowa część SendinBlue, a nie została potraktowana jako refleksja (patrzę na ciebie, AWeber). To nie jest zwykła wtyczka do rejestracji; wtyczka SendinBlue to w pełni rozwinięte, oparte na WordPressie rozwiązanie do e-mail marketingu, wyposażone we wszystkie funkcje, na które możesz liczyć. Poniżej zamieściłem zrzuty ekranu z oficjalnej strony wtyczki. Mógłbym zaoferować własny, ale nie pokazują wiele w zakresie kampanii!

Pulpit nawigacyjny SendinBlue WordPress.

Pulpit nawigacyjny SendinBlue WordPress.

Ekran kampanii SendinBlue

Ekran kampanii SendinBlue.

Strona globalnych statystyk SendinBlue.

Strona globalnych statystyk SendinBlue.

Zauważysz, że część tekstu na powyższych zrzutach ekranu jest w języku francuskim. SendinBlue to francuska firma, więc możesz spodziewać się trochę pidgin angielskiego w interfejsie i dokumentacji, ale nie powinieneś pozwolić, aby pogorszyło to jakość wtyczki i usługi. Biorąc pod uwagę wielkość i rozwój SendinBlue, można by oczekiwać, że wkrótce zostanie wprowadzone bardziej profesjonalne tłumaczenie.

Konfiguracja wtyczki to bułka z masłem; wystarczy skopiować i wkleić swój interfejs API i tajne klucze z konta SendinBlue. Po skonfigurowaniu możesz uruchomić całą kampanię e-mail marketingową z witryny WordPress; nawet za pośrednictwem preferowanego serwera SMTP, jeśli chcesz. To najlepsza integracja, jaką kiedykolwiek widziałem między w pełni profesjonalnym dostawcą usług e-mail marketingu i WordPress, kropka.


SendinBlue jest realną alternatywą dla swoich konkurentów, dzięki czemu jest jeszcze bardziej opłacalna dla użytkowników WordPress dzięki doskonałej wtyczce. Jeśli chcesz połączyć swoje działania marketingowe online pod jednym dachem i szukasz tańszej alternatywy dla takich osób jak AWeber i Mailchimp, SendinBlue może być właśnie dla Ciebie. Mam wrażenie, że są młodym i głodnym biznesem; nie jest ograniczony wzdęciem, że jest dobrze ugruntowanym wojownikiem i jest gotowy na różne działania.

Usługa może nie być dla wszystkich, ale myślę, że większość użytkowników WordPress wyświadczyłaby sobie przysługę, rejestrując się w celu założenia bezpłatnego konta i dając SendinBlue (i jego wtyczce WordPress) jazdę próbną.

Zarejestruj się w SendinBlue    Pobierz wtyczkę SendinBlue

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me