iThemes Exchange jest rozliczany jako prosty system e-commerce dla WordPress. Jest to rozwiązanie, które zostało stworzone dla każdego, kto chce zbudować własny sklep internetowy i zarządzać nim, bez konieczności korzystania z opcji hostowanej z miesięcznymi opłatami cyklicznymi.


Niezależnie od tego, czy planujesz zbudować pełnoprawny sklep internetowy, czy po prostu chcesz sprzedać pojedynczy produkt z bloga WordPress, iThemes Exchange może być właśnie tym, czego szukasz.

Chociaż istnieje wiele rozwiązań e-commerce dla WordPress, Exchange ma na celu wyróżnić się na tle konkurencji, umożliwiając ci to przejdź do sklepu online w ciągu kilku minut. Podstawową wtyczkę – która jest darmowa w użyciu – można rozszerzyć poprzez wybór dodatków. Dzięki temu możesz rozwijać funkcje swojego sklepu, zgodnie z zapasami i przychodami.

Mając to na uwadze, rzućmy okiem na to, jak możesz założyć własny sklep internetowy z iThemes Exchange, aby pomóc Ci zdecydować, czy jest to najlepszy wybór dla twoich potrzeb.

Jak sprzedawać produkty fizyczne i cyfrowe online za pomocą iThemes Exchange i WordPress

Z podstawowej wtyczki iThemes Exchange można korzystać bezpłatnie gospodarzem w repozytorium wtyczek WordPress.org. Oznacza to, że możesz zainstalować wtyczkę bezpośrednio z obszaru administracyjnego WordPress i od razu zacząć budować swój sklep.

Dodaj iThemes Exchange

Konfigurowanie wymiany iThemes

Po zainstalowaniu wtyczki zostanie wyświetlony kreator instalacji, który pomoże Ci przejść przez proces sprzedaży produktów online. Oznacza to cały proces rozpoczęcie pracy jest bardzo łatwe a pierwsze pytanie, na które należy odpowiedzieć, to: co zamierzasz sprzedać?

Co zamierzasz sprzedać

Opcje obejmujące to, co możesz sprzedać, obejmują cyfrowe pliki do pobrania, takie jak książki elektroniczne, muzyka lub inne pliki; oraz produkty fizyczne, takie jak ubrania lub gadżety. Istnieje kolejna opcja, która polega na sprzedaży dostępu do Twojej witryny i jej zawartości w formie strona członkowska.

Aby włączyć tę opcję, musisz zainstalować dodatek członkowski premium. Dodatek jest dostępny samodzielnie lub jako część pakietu Pro – wybór innych przydatnych dodatków, a także wszelkich, które zostaną wydane w przyszłości.

Jeśli jednak po prostu planujesz sprzedaż produktów fizycznych lub cyfrowych z witryny WordPress możesz wybrać odpowiednią opcję, aby przejść do następnego kroku.

Odbieranie płatności

Następne pytanie, na które należy odpowiedzieć: jak przyjmujesz płatności? iThemes Exchange daje możliwość akceptowania płatności offline, ale równie łatwo jest skonfigurować sklep do akceptowania płatności przez PayPal.

Skonfiguruj PayPal

Chociaż masz opcję korzystania z PayPal Secure, korzystanie z opcji PayPal Standard jest najszybszym sposobem na kontynuację. Aby rozpocząć przyjmowanie płatności za pośrednictwem systemu PayPal, wystarczy wpisać adres e-mail PayPal i wybrać walutę.

Istnieje również bezpłatny dodatek do zbierania płatności za pośrednictwem Stripe, jeśli chcesz dać swoim klientom tę opcję. jednak, jest wysoce zalecane że przeczytałeś o różnicach między dostępnymi opcjami, aby pomóc Ci ustalić, który jest najlepszym wyborem dla Twojego sklepu internetowego.

Dodanie pierwszego produktu

iThemes Exchange zawiera przykładowy produkt, który pomaga szybko zapoznać się z interfejsem dodawania list produktów do swojej witryny.

jednak, proces tworzenia listy produktów jest bardzo łatwy poradzić sobie z tym. Chociaż każdy, kto wcześniej tworzył treści w WordPressie, będzie miał przewagę nad tymi, którzy tego nie robią, nowi użytkownicy nie powinni mieć problemów z wypełnianiem pól wyjaśniających, aby utworzyć swoją pierwszą listę produktów.

Strona z listą produktów

Oprócz tytułu, opisu i ceny produktu masz również możliwość przesłania wybranych zdjęć, a także napisania rozszerzonego opisu produktu. Podczas konfigurowania listy produktów możesz to zrobić włącz śledzenie zapasów, ustaw okres dostępności produktu i wiele więcej. To wszystko gwarantuje, że możesz sprzedawać swoje produkty w sposób, który najlepiej spełnia Twoje wymagania.

Zaawansowane opcje produktu

Jeśli sprzedajesz cyfrowe pliki do pobrania w swojej witrynie, w przeciwieństwie do produktów fizycznych, a także produktów fizycznych, możesz przesłać dowolne pliki produktu. Ponieważ wszystko to odbywa się za pośrednictwem biblioteki multimediów WordPress, wystarczy po prostu przeciągnąć i upuścić te pliki na swojej stronie internetowej i nadać im nazwę.

Dodaj nowe pobranie

Gdy lista produktów zacznie się kształtować, możesz wyświetlić jej podgląd, aby zobaczyć, jak będzie wyglądać dla potencjalnych klientów.

iThemes Exchange Lista produktów

Gdy jesteś zadowolony z jego wyglądu, możesz opublikować listę produktów, aby ustawić ją na żywo w swojej witrynie. Wystarczy kilka kliknięć myszką i minut twojego czasu. masz teraz produkt na liście online. To jest w komplecie z możliwością zbieraj płatności i automatycznie rozpowszechniaj cyfrowe pliki do pobrania, lub ręcznie wysyłamy produkty fizyczne.

Zarządzanie stronami sklepu internetowego

Teraz masz co najmniej jeden produkt online, czas spojrzeć na strony swojego sklepu. Obejmuje to stronę z listą produktów, niestandardowe konta i strony z profilami oraz strony z informacjami o zakupie. Na szczęście iThemes Exchange tworzy dla Ciebie te niezbędne strony i daje ci możliwość zarządzania nimi.

Strony wymiany iThemes

Tymi stronami można zarządzać za pomocą ustawień wtyczki. Możesz także dostosować dowolny z nich, tak jak zwykłą stronę WordPress. To dobry pomysł na dodaj niektóre z tych stron do obszarów nawigacji swojej witryny, takie jak obszary widżetów lub główne menu.

Menu sklepu

Teraz użytkownicy mogą łatwo znaleźć Twoje produkty i poruszać się po sklepie.

Dostosowywanie i uaktualnianie sklepu internetowego

iThemes Exchange nie kończy się jednak na tym. Jest też strona ustawień, którą powinieneś zdecydowanie spójrz na. Za pomocą ustawień możesz wprowadzić informacje o swoim sklepie i swój identyfikator podatkowy, a także określić sposób obsługi rejestracji klientów oraz wszystkie inne ważne aspekty prowadzenia udanego sklepu internetowego.

Jeśli chcesz dodać więcej funkcji do swojego sklepu, dostępny jest wybór dodatków. Pakiet Pro aktualizacji Premium zawiera takie funkcje, jak możliwość wysyłania faktur, dodawania wariantów produktów, akceptowania płatności cyklicznych i wiele więcej.

Po wystawieniu pierwszego produktu i skonfigurowaniu sklepu, wszystko co pozostało do zrobienia to wybrać odpowiedni motyw e-commerce WordPress.

Wniosek

Jak widać, iThemes Exchange w rzeczywistości bardzo ułatwia dodawanie produktów do witryny WordPress, które użytkownicy mogą następnie kupić. Korzystając z PayPal do zbierania płatności, iThemes Exchange zawiera wszystko, czego potrzebujesz, aby stworzyć sklep internetowy za pomocą WordPress za darmo.

Oczywiście, że tak wiele więcej do założenia sklepu internetowego niż dodawanie możliwości wyświetlania i sprzedawania produktów z witryny.

Wybór odpowiedniego motywu i wtyczki, a także tworzenie list produktów to początek przygody. Potem nadszedł czas, abyś skupił się na zachęcaniu odwiedzających do swojego sklepu, zarządzaniu oczekiwaniami klientów, a przede wszystkim na obsłudze danych klientów w odpowiedzialny, bezpieczny i pewny sposób. Jest to oprócz zapewnienia, że ​​jesteś zaznajomiony z przepisami podatkowymi dla każdej lokalizacji geograficznej, w której dostępne są Twoje produkty, nie wspominając już o opanowaniu umiejętności technicznych wymaganych do rozwiązania problemów, które mogą się pojawić.

Tak działa WordPress i iThemes Exchange bardzo ułatwia wystawianie przedmiotów na sprzedaż i zbieranie płatności od klientów za pośrednictwem procesora płatności, takiego jak PayPal – upewnij się, że jesteś w pełni przygotowany przed wejściem do ekscytującego świata e-commerce.

Dowiedz się więcej o iThemes Exchange

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me