Conductor to wtyczka WordPress z Matt Medeiros Slocum Studio, które ma na to pozwolić buduj układy bogate w treść bez kodowania. Proces tworzenia odbywa się poprzez podgląd na żywo frontendu, dając realistyczne wyobrażenie o tym, jak będzie wyglądał twój produkt końcowy podczas pracy nad nim.


Conductor pozwala wybrać jeden z dostępnych układów, a następnie wypełnić ten układ treścią. Ta treść może mieć postać postów i stron z Twojej witryny lub dowolnego widżetu, który jest aktywny w Twojej witrynie.

Jednym z wielkich zastosowań tej wtyczki jest tworzenie niestandardowych układów stron, które pobierać treści z określonych kategorii lub typów postów. Jeśli chcesz wyświetlić wybrane posty lub produkty na jednej stronie, w pewien sposób, Conductor stara się usunąć wiele bólu i wysiłku, które w przeciwnym razie wymagałyby kodowania własnej niestandardowej strony archiwum lub układu strony głównej.

To nie wszystko, co Conductor może zrobić, więc czytaj dalej, aby uzyskać pełne omówienie tego ekscytującego narzędzia do tworzenia układu treści dla WordPress.

Co możesz zrobić z dyrygentem?

Dyrygent można opisać jako narzędzie do budowania stron dla WordPress. Jednak jego funkcje sprawiają, że jest to inny typ wtyczki niż wiele innych opcji kreatora stron już dostępnych na rynku.

Chociaż nie ma w nim szablonów stron docelowych i obszernej biblioteki elementów przeciągnij i upuść, które można znaleźć w niektórych innych wtyczkach do tworzenia stron, Conductor ma inny zestaw funkcji i zastosowań, dzięki czemu jest równie cenny.

Utwórz niestandardowe wyświetlacze treści

Jeśli chodzi o tworzenie układów, Conductor nie wymyśla na nowo koła, a zamiast tego korzysta z intuicyjnego dostosowywania WordPress. Za pomocą dostosowania możesz teraz tworzyć niestandardowe układy, a następnie wybierać treści do wyświetlenia w tych układach.

Wyjście dostosowywania przewodów - małe

Może to być lista konkretnych postów, konkretnych treść z określonego typu postu lub taksonomii, lub o wiele więcej.

Obsługa niestandardowych pól, typów wpisów i taksonomii

Możesz nawet wyświetlać zawartość z pól niestandardowych w układzie, który będzie naprawdę przydatny dla każdego, kto pracuje z własnymi niestandardowymi polami lub tych, które są częścią innych wtyczek, które mają aktywne na swojej stronie.

Ustawienia wyświetlania przewodnika

Otrzymasz również wiele przydatnych kontrolek, które określają, ile treści ma być wyświetlanych w układzie i w jakim formacie. Obejmuje to, czy wyświetlać polecany obraz posta – a jeśli tak, to jaki rozmiar – a także pełną treść postu, tylko fragment lub tylko tytuł, a także kilka innych opcji.

Dodatkowo mogą być dowolne elementy, które chcesz wyświetlić przeciągnięty i upuszczony na miejsce aby uzyskać odpowiedni układ, którego potrzebujesz.

Podgląd interfejsu użytkownika w czasie rzeczywistym

Gdy budujesz swój układ i wypełniasz go treścią, cały proces odbywa się za pomocą programu WordPress Customizer. To znaczy otrzymujesz podgląd na żywo widoku frontonu swojej strony. Ten podgląd w czasie rzeczywistym na szczęście eliminuje potrzebę dalszego zapisywania, przełączania kart i odświeżania, które można znaleźć w niektórych innych narzędziach do budowania WordPress.

Czy chcesz zbuduj swój własny układ strony głównej który natychmiast prezentuje najlepszą treść nowym użytkownikom lub musisz stworzyć własną stronę archiwum kategorii lub typu post, Conductor daje ci do tego narzędzia, wszystko bez potrzeby bezpośredniej edycji kodu.

Wyświetl dowolne aktywne widżety

Oprócz tego, że możesz wstawić widżety Conductor do swojego układu, aby pobierać treści z różnych źródeł na swojej stronie, możesz także wstaw dowolne widżety które są aktywne w Twojej witrynie.

Widżet Wstawianie dyrygenta

Dotyczy to nie tylko standardowych widżetów WordPress, ale także tych z innych używanych wtyczek. Daje to wiele opcji dotyczących rodzaju treści wyświetlanych w układach.

Bezproblemowa integracja

Jak obejmuje dyrygent integracja z popularną wtyczką konstruktora sklepów WooCommerce, możesz go używać do tworzenia niestandardowych układów stron, aby wyświetlać swoje produkty tak, jak chcesz. Obejmuje to wizualne elementy sterujące do wybierania informacji, które mają być wyświetlane z tych produktów, takich jak cena, waga lub cokolwiek innego przechowywanego w niestandardowych polach.

Istnieje również wiele dodatków już dostępnych dla Conductor. Jeden z nich pozwala na integrację z motywem AgentPress dla Genesis Framework. To spodoba się każdemu, kto buduje witrynę nieruchomości z WordPress.

Warto również o tym wspomnieć Dyrygent będzie współpracował z dowolnym WordPress motyw. Wtyczka po prostu przyjmuje styl wybranego motywu, aby zapewnić, że niestandardowe układy bezproblemowo zintegrują się z resztą witryny.

Jak użyłem dyrygenta

Na mojej stronie WordPress zacząłem ostatnio pracować z niestandardowymi typami postów i stworzyłem nowy typ postu, aby wyświetlać określony typ treści, które publikowałem.

Potem chciałem utwórz stronę archiwum które wyświetlałyby wszystkie najnowsze posty z tego typu postów moim użytkownikom. Chciałem jednak, aby ta strona archiwum różniła się od zwykłej strony archiwum używanej przez mój wybrany motyw.

Miałem dwie główne opcje: sam kod nowej strony lub zatrudnić programistę. Ponieważ nie jestem zbytnim programistą, to zadanie nałożyłem na tylny palnik na deszczowy dzień.

Dyrygent Niestandardowa strona archiwum

Jednak po zdobyciu Dyrygenta byłem w stanie szybko utwórz własną stronę archiwum niestandardowego aby wyświetlać najnowsze posty tego typu tak, jak chciałem. Ponadto mógłbym następnie powtórzyć ten proces i utworzyć niestandardowe strony archiwum dla kategorii, tagów i innych niestandardowych systematyki używanych w mojej witrynie, bez potrzeby zatrudniania pomocy z zewnątrz lub zagłębiania się w kod mojego motywu.

To tylko jedno zastosowanie dla Dyrygenta i jestem pewien, że znajdziesz wiele innych, ale dla mnie uzasadniałoby to samą cenę wstępu.

Wniosek

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że Conductor nie ma niektórych przykuwających uwagę funkcji innych narzędzi do budowania WordPress. Należy jednak o tym pamiętać to inny rodzaj narzędzia, i być może taki, który spodoba się bardziej tym, którzy używają WordPressa od dłuższego czasu i korzystają z niektórych jego bardziej zaawansowanych funkcji, takich jak niestandardowe typy postów, niestandardowe taksonomie i niestandardowe pola, i którzy chcą szybko i łatwo do wyświetlania tego typu treści we własnych niestandardowych układach.

Niezależnie od tego, czy jesteś biegłym programistą, który chce zaoszczędzić czas, czy też kimś, kto musi tworzyć własne układy bogate w treść bez nauki kodowania, Conductor to narzędzie, na które zdecydowanie powinieneś przyjrzeć się bliżej.

Dowiedz się więcej o Conductor

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me