Przewodnik dla początkujących po prezentowaniu zdjęć w galerii NextGEN

Niezależnie od tego, czy jesteś fotografem, czy blogerem z dużą ilością zdjęć, galerie zdjęć mogą być korzystnym dodatkiem do Twojej witryny. Jednak tworzenie galerii może początkowo wydawać się przytłaczające, szczególnie jeśli uważasz się za nowicjusza we wszystkich rzeczach WordPress.


Na szczęście istnieje wtyczka galerii WordPress, która jest łatwa w użyciu, nawet dla początkujących. To jest nazwane Galeria NextGEN, i umożliwia przesyłanie, udostępnianie i włączanie zdjęć do witryny lub bloga.

W tym poście przedstawimy Ci galerię NextGEN i przeprowadzimy Cię krok po kroku przez tworzenie pierwszej galerii zdjęć. Następnie nauczysz się trzech niesamowitych sposobów, w jakie ta wtyczka umożliwia dostosowanie galerii. Zacznijmy!

Dlaczego możesz chcieć dodać galerię zdjęć do swojej witryny?

Galeria zdjęć może być przydatna, niezależnie od tego, czy fotografujesz, czy nie, ponieważ pozwala ona dodawać wysokiej jakości obrazy do swojej witryny. Prawie każda witryna – w tym blogi hobby, sklepy e-commerce i witryny społecznościowe – mogą skorzystać z dodania galerii zdjęć.

Na przykład możesz użyć swojej galerii, aby:

  • Sprzedawaj oryginalne zdjęcia lub dzieła sztuki.
  • Pochwal się produktami e-commerce w czysty i konfigurowalny sposób.
  • Udostępniaj zdjęcia znajomym lub obserwującym.

Jak widać, istnieje wiele powodów, dla których warto korzystać z galerii zdjęć w swojej witrynie. Ponadto utworzenie galerii to szybki i prosty proces z odpowiednią wtyczką.

Jak zacząć korzystać z galerii NextGEN

Wtyczka NextGEN Gallery

NextGEN Gallery to wtyczka galerii WordPress opracowana przez Imagely, która oferuje prawie wszystko, czego potrzebujesz, aby wyświetlać zdjęcia w prosty, ale przekonujący sposób. Wspaniałą rzeczą w NextGEN jest to, że działa równie dobrze dla początkujących i profesjonalistów. Oznacza to, że wtyczka jest przyjazna dla użytkownika i łatwa do dostosowania, ale oferuje również zaawansowane opcje, które pokochają fotografowie, artyści i inni profesjonaliści.

Podstawowe funkcje oferowane przez NextGEN są bezpłatne, w tym dwa typy wyświetlania galerii (pokaz slajdów i miniatura) oraz dwa style albumów (kompaktowy i rozszerzony). Możesz jednak w dowolnym momencie dokonać aktualizacji do planów Plus lub Pro. Każda wersja premium oferuje rozszerzoną funkcjonalność galerii i albumów, a także pełne wsparcie dla programistów. Wersja Pro dodaje nawet możliwości handlu elektronicznego.

Najpierw upewnij się, że pobierasz i instalujesz wtyczkę. Możesz to zrobić, przechodząc do pulpitu nawigacyjnego WordPress, klikając Wtyczki> Dodaj nowy, a następnie używając formularza wyszukiwania u góry, aby zlokalizować wtyczkę.

Po zainstalowaniu i aktywacji NextGEN możesz utworzyć pierwszą galerię zdjęć w kilka minut. Na zapleczu WordPress zobaczysz teraz Galeria kartę w menu głównym. Przejdź do nowej sekcji, a następnie kliknij Dodaj galerię / zdjęcia:

Strona Utwórz galerię w galerii NextGEN

Stąd wybierz Utwórz nową galerię z Galeria rozwijanym w lewym górnym rogu. Następnie możesz przesłać zdjęcia z komputera, zaimportować je z biblioteki multimediów WordPress lub dodać cały folder ze zdjęciami. Po dołączeniu wszystkich obrazów, których chcesz użyć, pojawi się wyskakujące okienko z linkiem do Twojej nowej galerii:

Wyskakujące okno galerii NextGEN wskazujące, że przesyłanie obrazu zostało zakończone

Kliknij Zarządzaj galerią, i będziesz mógł dostosować swoje dzieło. Obejmuje to wybór obrazu podglądu, połączenie galerii ze stroną lub utworzenie nowej strony, na której galeria będzie się znajdować. Ponadto możesz tworzyć tytuły alt i tekst, dodawać tagi do zdjęć, edytować miniatury i więcej!

3 proste sposoby dostosowywania galerii NextGEN

Jak wspomniano powyżej, NextGEN ma wiele do zaoferowania, jeśli chodzi o dostosowywanie. Chociaż nie możemy zaprezentować wszystkiego, co możesz zrobić, aby spersonalizować swoją galerię, przedstawimy Ci trzy najbardziej przydatne i elastyczne opcje.

1. Wybierz typ wyświetlania galerii

Typ wyświetlania Twojej galerii określa sposób wyświetlania obrazów w Twojej witrynie. Zwłaszcza jeśli jesteś fotografem lub artystą wizualnym, wiesz, że sposób wyświetlania zdjęć może być równie ważny jak ich kompozycja. W związku z tym wybór różnych rodzajów wyświetlaczy do wyboru może przynieść wiele korzyści Twojej witrynie.

Galeria NextGEN różnorodne opcje, w tym miniaturę, pokaz slajdów, mur i mozaikę. Istnieją dwa sposoby ustawienia typu wyświetlania galerii, którego chcesz użyć. Pierwszy modyfikuje tylko pojedynczą galerię, podczas gdy drugi stosuje jeden wspólny typ wyświetlania do wszystkich galerii jednocześnie.

Aby ustawić typ wyświetlania dla pojedynczej galerii, musisz odwiedzić stronę lub opublikować ją w niej osadzoną. Pod tytułem strony i obok Dodaj media, zobaczysz opcję o nazwie Galeria. Kliknij tam i wybierz galerię, którą chcesz zmodyfikować (lub utwórz nową galerię). Następnie możesz wybrać typ wyświetlania i dostosować inne ustawienia wyświetlania (takie jak liczba zdjęć na stronie):

Wybór rodzaju wyświetlania w galerii NextGEN

Aby ustawić typ wyświetlania dla wszystkich galerii jednocześnie, przejdź do Galeria> Ustawienia galerii. Możesz wybrać typ wyświetlania, który chcesz, a wszystkie galerie w Twojej witrynie zostaną zaktualizowane.

2. Dodaj znaki wodne obrazu

Mówiąc najprościej, znaki wodne to małe, wyblakłe odciski na fotografii lub dziele, które identyfikują artystę. Choć pierwotnie przeznaczony do fotografii drukowanej, jest to również przydatne narzędzie do zdjęć cyfrowych. Znak wodny umożliwia ochronę zdjęć przed kradzieżą, ponieważ nikt inny nie będzie mógł przekazać ich jako własnych.

Aby używać znaków wodnych w NextGEN, musisz najpierw je utworzyć, przechodząc do Galeria> Inne opcje> Znaki wodne. Tutaj możesz określić typ znaku wodnego (obraz lub tekst) i zdecydować, gdzie powinien być umieszczony na obrazach galerii:

Ustawienia znaku wodnego NextGEN Gallery

Aby zastosować znak wodny do pojedynczych zdjęć (lub całej galerii), przejdź do Galeria> Zarządzaj galeriami. Wybierz galerię, do której chcesz dodać znak wodny, a następnie wybierz Ustaw znak wodny z menu rozwijanego:

Galeria NextGEN ustawia ustawienia znaku wodnego

Tutaj możesz zastosować swój znak wodny do wszystko zdjęcia lub tylko kilka wybranych. Na przykład możesz sprzedać kilka zdjęć w swojej galerii. W takim przypadku zalecamy znak wodny tych zdjęć, aby uchronić się przed utratą zysków.

3. Zmień wygląd Twojej galerii na stronie

Kolejną przydatną funkcją oferowaną przez NextGEN Gallery jest możliwość zmiany sposobu wyświetlania galerii na twojej stronie. Umożliwia to płynne włączanie galerii do witryny bez zakłócania ogólnego przepływu.

Aby zobaczyć dostępne opcje – i odpowiednio je ustawić – przejdź do strony lub postu, w którym chcesz dodać swoją galerię. Kliknij Dodaj galerię nad polem zawartości i przejdź do Dostosuj ustawienia wyświetlania menu rozwijane pod Wyświetl galerie patka:

Dostosuj ustawienia wyświetlania galerii w galerii NextGEN

Dostępne tutaj opcje pozwalają ustawić liczbę zdjęć na stronie, włączyć podział na strony, wybrać kolor obramowania, dodać nakładki napisów i proofing i więcej.

Możesz także dostosować kilka bardziej ogólnych ustawień, w tym maksymalne wymiary i wyzwalacze wyświetlania, w sekcji Galeria> Ustawienia galerii. Te ustawienia zostaną zastosowane do wszystkich nowych galerii (z wyjątkiem tych, które są już włączone do stron i postów), ale można je zastąpić, zmieniając ustawienia dla poszczególnych galerii.

Wniosek

Wielu właścicieli witryn potrzebuje sposobu łatwego wyświetlania swoich zdjęć i obrazów. na szczęście, Podobno stworzył wtyczkę galerii WordPress, która może ci pomóc. Dzięki łatwości użytkowania i szeregowi opcji dostosowywania, Wtyczka galerii NextGEN WordPress umożliwia płynne przesyłanie, organizowanie i wyświetlanie zdjęć.

Pobierz NextGEN   Uaktualnij do NextGEN Plus

W tym poście pokazaliśmy, jak skonfigurować pierwszą galerię w NextGEN. Ponadto przedstawiliśmy ci trzy sposoby, w jakie wtyczka umożliwia dostosowanie galerii. Aby szybko podsumować, możesz:

  1. Wybierz z różnych rodzajów wyświetlania galerii.
  2. Dodaj znaki wodne obrazu.
  3. Zmień wygląd galerii na stronie.

Czy masz pytania dotyczące korzystania z Galerii NextGEN do wyświetlania zdjęć w swojej witrynie? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me