Przegląd WPForms: najlepsza wtyczka formularza kontaktowego premium

Każda strona internetowa musi umożliwiać odwiedzającym skontaktowanie się. Formularz kontaktowy jest zwykle najlepszym rozwiązaniem – jest szybki, intuicyjny w obsłudze, a Ty możesz zatrzymać odwiedzających na swojej stronie.


Jako integralna część udanych witryn internetowych, nic dziwnego, że istnieje mnóstwo wysokiej jakości wtyczek formularzy kontaktowych dostępnych dla użytkowników WordPress. W marcu 2016 r. Do areny dołączył inny zawodnik: WPForms.

WPForms

Jeśli chodzi o rodowód wtyczki, niewielu może konkurować. WPForms został założony przez głośną współpracę Syeda Balkhi i Jareda Atchisona – Syed jest najlepiej znany jako mózg WPBeginner, OptinMonster i MonsterInsights.

Z dużą konkurencją w przestrzeni form kontaktowych – zajmując zarówno wolne (Formularz kontaktowy 7) i premium (Gravity Forms) na końcu spektrum – czy naprawdę potrzebujemy kolejnej wtyczki formularzy kontaktowych?

Cóż, WPForms zapowiada się na wszystko, co wtyczka formularzy kontaktowych powinien być: potężny i niesamowicie użyteczny. Ale czy WPForms spełniają oczekiwania, czy też obietnice deweloperów mają duże znaczenie? Dziś sprawdziliśmy pro wersję WPForms, aby się dowiedzieć.

cennik

Zanim zaczniemy, porozmawiajmy o pieniądzach. WPForms oferuje cztery plany cenowe:

 • Podstawowy (39 USD rocznie) – Tylko podstawowa wtyczka. Może być używany na jednej stronie internetowej.
 • Plus (99 USD rocznie) – Podstawowa wtyczka oraz zbiór dodatków autoresponderów. Obowiązuje na trzech stronach.
 • Pro (199 USD rocznie) – Podstawowa wtyczka i pełna gama dodatków, w tym integracja bramek płatności i logika warunkowa. Użyj go na maksymalnie 20 stronach internetowych.
 • Elite (299 USD) – Nieograniczona, dożywotnia licencja na podstawową wtyczkę i pełny zestaw dodatków.

W tej recenzji będziemy osobno testować podstawowe funkcje wtyczki, abyś mógł zobaczyć, co Podstawowy licencja jest w stanie. Przyjrzymy się również osobno temu, co WPForms mogą zrobić z zainstalowanymi dodatkami.

Korzystanie z WPForms

Zacznijmy od przeglądu, pokazując, jak łatwo zbudować podstawowy formularz przy użyciu tylko głównej wtyczki. Po zakupie licencji pierwszym krokiem jest pobranie głównej wtyczki ze strony WPForms – plik ma nazwę wpforms.zip.

Zainstaluj wtyczkę, przechodząc do Wtyczki > Dodaj nowe > Prześlij wtyczkę a następnie przeglądanie i wybieranie wpforms.zip plik. Kliknij Zainstaluj teraz > Aktywuj wtyczkę.

Instalacja WPForms

Aby użyć nowej błyszczącej wtyczki, udaj się do WPForms > Dodaj nowe. Spowoduje to otwarcie niestandardowego interfejsu WPForms.

Interfejs WPForms

Jeśli znasz się na desce rozdzielczej WordPress, może to początkowo powodować pewne obawy. Nie musisz się jednak martwić, ponieważ interfejs użytkownika WPForms jest czysty i bardzo łatwy w użyciu.

Szablony WPForms

Wtyczka jest dostarczana z kolekcją sześciu szablonów do pracy.

 • Prosty formularz kontaktowy
 • Poproś o formularz wyceny
 • Formularz sugestii
 • Formularz rejestracji do newslettera – dla Plus użytkownicy i powyżej.
 • Formularz fakturowania / zamówienia – dla Zawodowiec użytkownicy i powyżej.
 • Formularz darowizn – dla Zawodowiec użytkownicy i powyżej.

Te szablony są przydatną funkcją, ponieważ zapewniają gotową formę do pracy, która może okazać się oszczędnością czasu. Na przykład, jeśli potrzebujesz tylko podstawowego formularza kontaktowego, możesz kliknąć Prosty formularz kontaktowy opcja.

WPForms Prosty formularz kontaktowy

Zawiera tylko niezbędne pola: imię i nazwisko, adres e-mail i wiadomość. Jeśli to wszystko, czego potrzebujesz, formularz jest gotowy do natychmiastowego osadzenia – zajęło to w sumie 15 sekund.

Oczywiście jest też Pusty formularz opcja, która pozwala zbudować formularz od zera. Na potrzeby tej recenzji będziemy testować pełny zakres funkcji wtyczki, zaczynając od funkcji konstruktora formularzy metodą przeciągania i upuszczania. Do tego potrzebujemy pustego płótna, więc kliknij Pusty formularz.

Pola WPForms

WPForms obsługuje 22 pola o różnym stopniu złożoności, podzielone na trzy kategorie: pola standardowe, pola fantazyjne i pola płatności – niektóre z tych pól muszą być jednak zintegrowane z dodatkami premium.

WPForms Pusty formularz

Aby dać Ci wyobrażenie o tym, co potrafi podstawowa wtyczka, oto niektóre z najważniejszych dziedzin:

 • Tekst jednowierszowy – podstawowe pole tekstowe dla krótkich odpowiedzi.
 • Tekst akapitu – daje dodatkową przestrzeń do napisania pełnej wiadomości.
 • Upuścić – wybierz opcję z listy rozwijanej.
 • Pola wyboru – wybierz wiele opcji.
 • Wielokrotny wybór – zaznacz wybór z radia.
 • Hasło – Wybierz hasło.
 • Udostępnianie pliku – prześlij plik za pomocą formularza kontaktowego.
 • Podział strony – zamienia jednostronicowy formularz kontaktowy w formularz wielostronicowy.

Możesz dodać tyle pól, ile chcesz, korzystając z funkcji przeciągania i upuszczania wtyczki. Możesz użyć tego również do zmiany kolejności pól.

Każde pole zawiera obszerny zestaw opcji – te opcje są specyficzne dla edytowanego pola. Wystarczy kliknąć tytuł pola, aby wyświetlić panel opcji, który jest wyświetlany po lewej stronie ekranu.

Ustawienia WPForms

Panel opcji jest podzielony na dwie części. Standardowe opcje pozwalają określić etykietę dla każdego pola (nad tekstem), opis (wyjaśniający, co oznacza to pole i wyświetla się pod tekstem), a także czy gość musi wypełnić pole.

W dalszej części sekcji opcji możesz kliknąć, aby otworzyć Zaawansowane opcje. Umożliwiają one konfigurację wielkości pola i dowolnych wartości domyślnych / tekstu zastępczego. W tej sekcji możesz także popracować nad magią CSS, aby dostosować projekt swojego formularza.

Ustawienia formularza

Zanim będzie można użyć formularza, istnieje kilka dodatkowych ustawień do skonfigurowania – odbywa się to poprzez przejście do Ustawienia płyta.

Ustawienia formularza WPForms

Ustawienia są podzielone na trzy sekcje z zakładkami i wszystkie są niezwykle intuicyjne w użyciu.

 • Generał – nadaj swojemu formularzowi nazwę i opis, wybierz tekst przycisku przesłania i włącz blokadę antyspamową w celu zmniejszenia liczby wysyłanych spamu.
 • Powiadomienia – określ adres e-mail, na który przesyłane są zgłoszenia.
 • Potwierdzenie – wpisz krótką wiadomość potwierdzającą lub przekieruj odwiedzających na dedykowany adres URL po pomyślnym przesłaniu.

Kiedy skończysz, nie zapomnij kliknąć Zapisać przycisk w prawym górnym rogu ekranu. Twoja forma jest teraz gotowa do użycia!

Osadzanie formularza

WPForms sprawia, że ​​dodawanie formularza do dowolnego postu, strony lub niestandardowego typu jest niezwykle łatwe. Dostępne są trzy opcje.

WPForms Osadzanie formularza

Pierwszym z nich jest kliknięcie Osadzać przycisk u góry interfejsu użytkownika WPForms. To wywołuje lightbox zawierający krótki kod WPForms. Skopiuj to, a następnie wklej do edytora wizualnego WordPress na odpowiednim poście / stronie.

Edytor tekstu WPForms

Jeśli zapomnisz skopiować krótki kod, nie stanowi to problemu – druga opcja pozwala osadzić formularz bezpośrednio z edytora tekstu WordPress. Wszystko, co musisz zrobić, to kliknąć Dodaj formularz przycisk bezpośrednio obok Dodaj media.

Pojawia się także mały lightbox, z którego możesz wybrać odpowiedni formularz – możesz także wybrać, czy chcesz wyświetlić tytuł i opis formularza. Kiedy będziesz szczęśliwy, kliknij Dodaj formularz, a wtyczka doda odpowiedni skrót do Twojej zawartości.

Widżet WPForms

Ostatnią opcją jest użycie dedykowanego widżetu WPForms – Wygląd > Widżety. Po prostu przeciągnij widżet WPForms do odpowiedniego obszaru widżetów, a następnie możesz wybrać formularz, który chcesz wyświetlić z rozwijanej listy.

Dodatki WPForms

Aby uzyskać dostęp do pełnego zestawu funkcji WPForms, musisz zaktualizować licencję. Odblokowuje to dodatki, które rozszerzają funkcjonalność podstawowej wtyczki – odblokowane dodatki zależą od typu licencji.

To przekształca WPForms z łatwej w obsłudze wtyczki formularza kontaktowego w zupełnie inną bestię – możesz tworzyć formularze dla wielu sprytnych i innowacyjnych celów.

Do tej pory WPForms oferuje zbiór siedmiu dodatków. Są one podzielone na cztery kategorie:

 • Dodatki z automatyczną odpowiedzią (Aweber, MailChimp i GetResponse) – powiększ swoją listę e-mail, tworząc stylowe formularze zgody.
 • Dodatki do kasy (PayPal Standard i Stripe) – buduj w pełni funkcjonalne formularze kasowe.
 • Dodatkowa logika warunkowa – pokaż / ukryj pola na podstawie wcześniejszych odpowiedzi użytkownika.
 • Dodatek do rejestracji użytkownika – buduj niestandardowe formularze rejestracyjne na swojej stronie WordPress.

Możesz pobrać pliki zip dla każdego dodatku z sekcji pobierania swojego konta WPForms. Jednak przesyłanie ich pojedynczo jest żmudne; na szczęście istnieje łatwiejszy sposób ich zainstalowania.

Klucz licencyjny WPForms

Najpierw musimy aktywować naszą licencję, aby WPForms wiedział, jakie dodatki są dla nas dostępne. Aby to zrobić, przejdź do WPForms > Ustawienia, wklej swój klucz licencyjny w puste pole, a następnie naciśnij Zapisać.

WPForms Zainstaluj dodatki

Teraz możesz przejść do WPForms > Dodatki. Zobaczysz dostępne dodatki i możesz zainstalować te, które chcesz, klikając przycisk Zainstaluj Addon guziki. Kilka sekund później możesz aktywować dodatki, a następnie możesz z nich korzystać.

Dodatki z automatyczną odpowiedzią

Tworzenie listy e-mail od dawna uważane jest za świętego graala marketingu internetowego. W związku z tym, odnoszący największe sukcesy webmasterzy mają zainstalowaną wtyczkę typu opt-in – zobacz jedne z najlepszych tutaj.

WPForm może jednak tworzyć własne formularze zgody, co pozwala zaoszczędzić na kosztach dedykowanej wtyczki. Dostępne są trzy dodatki, które pozwalają zintegrować trzy najpopularniejsze usługi e-mail marketingu – Aweber, MailChimp i GetResponse. Istnieje również specjalistyczny szablon, którego można użyć do powiększenia listy e-mail – aby zmaksymalizować konwersje, składa się tylko z niezbędnych pól: imię i adres e-mail.

Integracja autorespondera WPForms

Możesz zintegrować formularz z usługami autorespondera, przechodząc do Marketing patka. Wybierz żądaną usługę, a następnie kliknij Dodaj nowe połączenie opcja. Musisz dodać kod API / kod autoryzacyjny usługi, a potem możesz zacząć.

Formularz widżetu WPForms

Formularze opt-in wyglądają względnie prosto, ale dobrze przekształcają się w obszarach widżetów.

Dodatki do kasy

To moje ulubione dodatki, które pozwalają zarabiać na swojej witrynie, zamieniając formularze w kasy eCommerce. Istnieją dwa dodatki do bramki płatności – Stripe i PayPal Standard.

Formularz rozliczeniowy WPForms

WPForms oferuje dedykowany szablon formularza zamówienia. Istnieją również cztery zaawansowane pola płatności:

 • Pojedynczy przedmiot – dołącz wartość pieniężną do pola, które użytkownicy mogą wybrać.
 • Wiele przedmiotów – dodaj różnorodne elementy do jednego pola, a następnie określ wartość każdego z nich.
 • Całkowity – ocenia wartość wyborów odwiedzających.
 • Karta kredytowa – pozwala odwiedzającym wprowadzić dane karty, aby dokonać płatności.

Bramki płatności WPForms

Bramki płatności są konfigurowane poprzez przejście do Płatności patka. Możesz zsynchronizować formularz z wybraną bramą płatności, wprowadzając adres e-mail PayPal lub kod API Stripe.

Dodatkowa logika warunkowa

Dodatkowa logika warunkowa jest kolejnym niezwykle przydatnym rozszerzeniem. Umożliwia dostosowanie formularzy na podstawie wyborów użytkownika, aby uniknąć zbędnych pól.

Na przykład, po dodatkach do kasy, możesz zaoferować odwiedzającym wybór kasy PayPal lub karty kredytowej. Jeśli użytkownik wybierze „PayPal”, oczywiście nie trzeba pytać o dane karty kredytowej.

WPForms Logika warunkowa

Po zainstalowaniu dodatku logiki warunkowej każde pole otrzymuje dodatkowy panel w sekcji ustawień – Warunkowe. Jeśli zaznaczysz pole wyboru, aby włączyć logikę warunkową, pole zostanie wyświetlone tylko gdyby spełnione są określone warunki. Możesz na przykład pokazać / ukryć pole, jeśli użytkownik udzieli określonej odpowiedzi na jedno z poprzednich pól.

Werdykt

Ogólnie rzecz biorąc, WPForms to doskonała wtyczka, która z pewnością spełnia obietnice dewelopera dotyczące wtyczki, która jest łatwa w użyciu dzięki potężnemu zestawowi funkcji.

W dolnej części spektrum cenowego podstawowa wtyczka jest doskonale dopracowana dla osób, które chcą dodać proste formularze do swojej witryny. Indywidualny interfejs jest bardzo intuicyjny i stanowi krok naprzód w stosunku do wielu jego rywali. Dostępnych jest wiele szablonów, a także duży wybór pól podstawowych i zaawansowanych, dzięki czemu można skonfigurować formularz i pracować w kilka minut.

Bardziej zaawansowane funkcje są dostępne z licencjami premium, a dla mnie są to kradnące show. Te dodatki premium bezproblemowo integrują się z formularzami i dodają zaawansowane i innowacyjne funkcje, które pozwalają tworzyć formularze dostosowane do wymagań specjalistycznych – w tym formularze rejestracyjne, opt-in i checkout.

WPForms jest bez wątpienia jedną z najlepszych dostępnych wtyczek formularzy kontaktowych i jest wysoce zalecana. Pobierz wersję Lite za darmo jeśli chcesz przetestować niektóre z jego funkcji przed otwarciem portfela!

Co sądzisz o WPForms? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me