Obrazy są podstawową częścią każdego bloga, a WordPress dodaje aż 5 do 10 miniatur do każdego obrazu, który przesyłamy, zarządzanie i kompresowanie tych obrazów stało się czymś naprawdę ważnym, szczególnie jeśli chcemy utrzymać wydajność strony.


Kompresowanie obrazów WordPress po przesłaniu stało się standardową techniką podczas próby przyspieszenia WordPress. Do tej pory mieliśmy niewiele możliwości. Albo przy użyciu specjalnych narzędzi w systemie Linux lub instalując wtyczkę na WordPress i używając naszego serwera do wykonania zadania. Nie było to trudne dla administratorów systemu i osób z dużą ilością zasobów procesora, ale co z „typowym” użytkownikiem WordPress? Ktoś, kto właśnie kupił nowy plan hostingowy i nie ma nieograniczonych zasobów procesora? Tutaj zaczyna się gra WP Compress.

Poznaj WP Compress

WP Compress to potężny wtyczka do optymalizacji obrazu dla WordPress którego może użyć każdy właściciel witryny w celu zmniejszenia rozmiarów obrazu i skrócenia czasu ładowania strony. WP Compress łagodzi zadanie kompresji zdjęć w locie za pomocą chmury, dzięki czemu możesz kompresować obrazy bez zużywania zasobów z własnego planu hostingowego (utrzymując swoją stronę internetową szybko).

Ale WP Compress nie tylko zmniejsza rozmiary plików. Dostępne są również pomocne opcje zmiany rozmiaru zdjęć podczas kompresji w celu uzyskania jeszcze większych redukcji, inteligentne ustawienia kompresji (ustawienia wstępne od bezstratnych do ultra), automatyczne kompresje tła Otto i nieograniczone kopie zapasowe w chmurze (dzięki czemu zawsze możesz „cofnąć” obraz w razie potrzeby) . Ta dodatkowa obsługa sprawia, że ​​WP Compress to świetna opcja kompresji obrazu dla dowolnej witryny internetowej. Od czasu aktualizacji wersji 4 WP Compress oferuje także CDN, obrazy adaptacyjne, leniwe ładowanie, białe raporty dla planów agencji i więcej.

Ile to kosztuje?

WP Compress jest bezpłatny dla pierwszych 100 zdjęć. To sprawia, że ​​jest świetną opcją dla blogerów, ponieważ nie złamie banku. Ale w przypadku witryn z mnóstwem zdjęć WP Compress oferuje szereg comiesięcznych planów premium do kompresji dowolnej liczby zdjęć.

Plany miesięczne WP Compress

Miesięczne plany zaczynają się już od 5 USD za 500 zdjęć miesięcznie, do 25 USD miesięcznie za 10 000 zdjęć miesięcznie. Te Plany oferują wiele optymalizacji dla większości witryn, od blogów po witryny do udostępniania zdjęć lub dużych korporacji.

Lepszy sposób kompresji obrazów

Plany Lifetime WP Compress

Lepszym (ośmielę się powiedzieć najlepiej) sposobem kompresji zdjęć jest skorzystanie z Dożywotnie członkostwo WP Compress. Kiedy zdobędziesz dożywotnią ofertę specjalną, płacisz jedną niską cenę za dosłowny okres mocy kompresji obrazu. Zamiast płacić z miesiąca na miesiąc, możesz zapłacić tylko 149 USD za życie, aby uzyskać kompresję obrazu w wysokości 1 000 (lub więcej) każdego roku, na zawsze. Czego nie kochać?

Jak działa WP Compress?

WP Compress to wtyczka powiązana z usługą. Wtyczkę można zainstalować na dowolnym blogu WordPress – możesz ją znaleźć na pulpicie nawigacyjnym, jeśli idziesz do Wtyczki> Dodaj nowe i wyszukaj Kompresja WP). Lub możesz pobrać bezpośrednio z repozytorium WordPress.org:

Uzyskaj WP Compress

Następnie po prostu połącz swoją witrynę WordPress z kontem WP Compress Cloud API, aby sprawdzić poprawność instalacji wtyczki i jesteś gotowy do pracy!

Po kliknięciu przycisku „Rozpocznij” pojawi się monit o podanie adresu e-mail w celu utworzenia konta (nie martw się – możesz zacząć od darmowych 100 zdjęć, a później uaktualnić). Podczas rejestracji w WP Compress generowany jest unikalny klucz API i wysyłany do Ciebie e-mailem. Po otrzymaniu klucza API jest to ekran główny.

Kilka opcji jest domyślnie wyłączonych, a bezpłatny plan pozwala przetestować usługę, ale pamiętaj, że jest ograniczona do 1000 obrazów bez włączonych ulepszeń. Po zużyciu wszystkich kredytów zobaczysz ostrzeżenie, aby dokonać aktualizacji. Wskazówka podpowiedzi – jest to świetny czas na zapisanie się na plan dożywotni, ponieważ zaczyna się on już od 29 $ (lub polecić znajomemu).

Funkcje Premium WP Compress

W tym przeglądzie przeanalizuję, jak zachowuje się usługa, korzystając ze Złotego Członkostwa. Ta subskrypcja ma wyższą niż normalna prędkość i wszystkie ulepszenia są włączone, w tym pomocne Funkcjonalność Otto (znany również jako Otto the Image Optimization Owl). Jest to zgrabna usługa, która pozwala wtyczce automatycznie kompresować zdjęcia o różnych porach w ciągu dnia, dzięki czemu uzyskasz szybsze przesyłanie zdjęć i kompresję tła bez zużywania zasobów własnego serwera.

The poziom optymalizacji można ustawić z Ultra do Inteligentny aż do Bezstratny. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​Ultra idzie zbyt daleko w kompresji, co sprawia, że ​​twoje zdjęcia wydają się nieco rozmyte, szczególnie jeśli są polecane. The inteligentny poziom jest miejscem, w którym większość ludzi będzie czuć się komfortowo, a Bezstratny usunie tylko nieistotne części obrazu, nie powodując żadnej stratnej kompresji. Włączanie zachowaj dane EXIF prawie zaneguje kompresję bezstratną i generalnie nie jest to zalecane, ponieważ większość blogów i tak nie potrzebuje tych danych.

Korzystanie z kompresji WP w celu optymalizacji naszej biblioteki multimediów

Do tego testu postanowiłem zainstalować wtyczkę na moim blogu WordPress, który zawiera nie mniej niż 2 miliony zdjęć i jest to bardzo aktywny blog, od ponad 8 lat jest online. Można powiedzieć, że jest to trochę ekstremalne, ale system działa na blogu tej wielkości, co będzie dobrą wiadomością dla wszystkich innych.

WP Compress dodał ładny przycisk do biblioteki multimediów, który pozwala ci to zrobić kompres ręczny, co jest przydatne, jeśli masz Otto wyłączony, ponieważ w tle nie będzie przeprowadzana optymalizacja. Po włączeniu Otto nie trzeba ręcznie kompresować zdjęć, ponieważ będą one kompresowane kilka razy w ciągu dnia, co czyni kompresję procesem automatycznym.

Proces kompresji może być powolny, jeśli podobnie jak ja masz bardzo aktywnego bloga. Wtyczka musi łączyć się z chmurą i wysyłać / odbierać informacje o każdym zdjęciu. Jeśli po kompresji chcesz przywrócić oryginalny obraz, nie przejmuj się – wtyczka ma przywracać wbudowana funkcjonalność. Jest to bardzo przydatne, gdy nie podoba ci się sposób kompresji określonego obrazu i chcesz wrócić.

WP Compress pozwala również oznacz zdjęcia pomijać kompresję – przydatny dodatek, gdy chcesz zachować obrazy o wysokiej jakości / rozdzielczości, ale chcesz skompresować wszystko inne, aby zaoszczędzić miejsce. Pamiętaj tylko, że posiadanie mnóstwa faktycznego miejsca na hoście nie oznacza, że ​​uzyskasz szybką witrynę. Zmniejszenie rozmiaru zdjęć jest najważniejsze, jeśli chcesz mieć szybką stronę internetową. Bez względu na szybkość i ilość dostępnego miejsca, obrazy muszą przechodzić przez sieć i nie wszyscy mają super szybkie połączenia (dlatego zalecamy również korzystanie z bezpłatnego CDN).

Kompresja WP pozwala na przetwarzanie do 2 obrazów jednocześnie. Coś więcej i musisz poczekać, ponieważ żadne kolejne połączenia z chmurą nie zostaną nawiązane, dopóki jeden z tych obrazów nie zostanie ukończony. Dlatego zalecamy włączenie Otto i po prostu oznaczanie zdjęć, aby pominąć kompresję. Jest znacznie szybszy (i łatwiejszy) niż ręczne kompresowanie każdego obrazu.

Inteligentny

Domyślne ustawienie kompresji to Inteligentny. Wypróbowałem kilka zdjęć z funkcją Intelligent, a proces ten oszczędza dużo miejsca. Średnio zdjęcia są zmniejszane o około 38 do 44%, ale artefakty kompresji są widoczne, szczególnie jeśli masz dobre oko. Jeśli, podobnie jak ja, jesteś projektantem, z bliska zauważysz artefakty kompresji, ale przeciętny czytelnik bloga prawdopodobnie nie zobaczy dużej różnicy.

Analizując powstały obraz i porównując rozmiary, odkryłem, że WP Compress obniża jakość JPEG do około 77. Dlatego mogą być widoczne drobne artefakty. Ogólnie przyjętą zasadą jest, że 85 to więcej niż wystarcza, wszystko mniej niż to zacznie wprowadzać widoczne artefakty. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby WP Compress dodawał więcej opcji w przyszłości, aby lepiej pasowały do ​​wyższych poziomów kompresji.

Bezstratny

The Bezstratny ustawienie wstępne to miejsce, w którym czuję się najlepiej. Nigdy nie stosowałem żadnego poziomu kompresji, który mógłby obniżyć jakość zdjęć, a każdy projektant, który uwielbia prezentację, zrobiłby to samo. Bezstratne ustawienie wstępne usunie wszelkie dane EXIF ​​i ogólnie pozwoli WP Compress na usunięcie około 15 do 34% rozmiaru.

Porównanie kompresji WP z Optymalizatorem obrazu EWWW Przekonałem się, że przy użyciu metody bezstratnej dają identyczne wyniki, więc obie są dobrym rozwiązaniem, jeśli chcesz pozbyć się niepotrzebnych danych.

Wydajność

Jeśli chodzi o wydajność, WP Compress wprowadził pewne problemy z opóźnieniami na moim blogu. Pamiętaj tylko, że jest to bardzo duży blog z ponad 2 milionami zdjęć. Wstępne testy miały bardzo duże opóźnienie i dowiedziałem się, że otwarcie postów na blogu i biblioteki multimediów zajęło ponad 9 sekund.

Zespół wsparcia WP Compress był bardzo pomocny w diagnozowaniu tego problemu i udało mu się skrócić to opóźnienie z 9 do 3 sekund, co świadczy o poziomie zaangażowania, jaki mają w swój produkt. Po wyłączeniu wtyczki do włączenia opóźnienie w najnowszej wersji jest następujące:

  • Od 1,5 do 3 sekund, aby otworzyć posty na blogu
  • Przesyłanie obrazu od 1 do 2 sekund
  • Około 6 s, aby skompresować pojedynczy obraz w instrukcji

Na początku będziesz musiał zrobić dużo kompresji, ale jeden, który cię pochwycił, większość blogów prawdopodobnie przesyła mniej niż 100 zdjęć dziennie (i to jest hojne), a jeśli masz włączone automatyczne kompresje Otto, nie powinieneś zauważ duże opóźnienie.

Oczywiście, jeśli prowadzisz bardzo wydajny serwer (taki jak mój z 24 wątkami i 48 GB pamięci RAM, działający pod nginx i PHP 7.2 przez Plesk Onyx z dużą ilością zasobów do dyspozycji, niż darmowa wtyczka wykorzystująca własne zasoby może być szybsza. przykład, WP Compress zdążył się dobrze bawić, ale generalnie był 1-2 sekundy za EWWW na moim własnym serwerze.

Ale dla przeciętnego blogera lub webmastera korzystającego z planu hostingowego od Bluehost lub Flywheel lub innej firmy hostingowej z ustaloną ilością zasobów sytuacja całkowicie się odwraca. WP Compress konsekwentnie zapewnia lepsze czasy kompresji niż opcje takie jak optymalizator obrazu EWWW i bez użycia lokalnych zasobów.

Otto Zbawiciel

Zaraz po przeczytaniu ostatniego wiersza możesz pomyśleć, po co w ogóle używać WP Compress, jeśli mogę zainstalować optymalizator obrazu EWWW za darmo? To nie takie proste. Istnieje bardzo ważny efekt uboczny codziennego używania EWWW.

Domyślnie WordPress kompresuje obrazy w locie, gdy dodajesz wtyczkę kompresyjną, taką jak EWWW, i to dodaje dodatkowe opóźnienie do każdego wysyłanego obrazu wraz ze zwiększonym zużyciem procesora. Dlatego do każdego przesyłanego obrazu używasz dodatkowych zasobów na swoim serwerze, aby je skompresować. Może to wynikać z kilku problemów. Niektóre skutki uboczne obejmują: wolniejszy czas przesyłania, możliwe błędy HTTP podczas przesyłania, przekroczenia limitu czasu, jeśli nie masz poprawnie skonfigurowanego PHP i tak dalej.

Nie jest tak w przypadku korzystania z WP Compress nie kompresuj obrazy w locie. Wtyczka oferuje dwa tryby kompresji, czy to ręcznie z Biblioteki multimediów, czy poprzez włączenie Otto. Późniejsza opcja kompresuje obrazy kilka minut po przesłaniu ich na blogu i kilka razy w ciągu dnia. Jest to znacznie lepsza alternatywa niż robienie tego w locie, ponieważ pomijasz praktycznie wszystkie możliwe skutki uboczne i zużywasz zero lokalnych zasobów w tym procesie.

Podsumowując

WP Compress to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy chcą natychmiast skorzystać z usługi kompresji obrazu i nie mają lokalnych zasobów ani wiedzy specjalistycznej do wdrożenia rozwiązania. Dla nie-ekspertów (i ogólnie blogerów) korzystanie z WP Compress jest oczywiste. Jest szybki, łatwy i po prostu działa. Otto jest jednym z najlepszych atrybutów usługi, ponieważ pozwala skonfigurować kompresję i zapomnieć o niej. Dla ekspertów lub grafików z własnymi planami VPS i wysokowydajnymi, EWWW Image Optimizer może być nadal lepszym wyborem.

Zaoszczędź 30% na planach kompresji WP

Nadal nie jest sprzedawany na WP Compress? Co jeśli powiedzieliśmy Ci za pomocą kodu? WPEXPLORER możesz zaoszczędzić 30% na dowolnym planie, pakiecie lub dodatku. Skorzystaj z tej niesamowitej oferty i już dziś zoptymalizuj swoje zdjęcia!

Zaoszczędź 30% w WP Compress

Ale bez względu na twoją wiedzę, WP Compress to solidna usługa, która usuwa ograniczenia związane z koniecznością użycia mocy obliczeniowej hostingu do kompresji zdjęć. Plus opcja przywracania obrazu, funkcje Otto i możliwość oznaczania / pomijania kompresji zapewniają dobre ogólne wrażenia. Zespół stara się jeszcze bardziej ulepszać i optymalizować wtyczkę, a wsparcie techniczne jest przyjazne i pomocne.

W przypadku bardzo dużych witryn można spodziewać się pewnych opóźnień, ale w przypadku zwykłych blogów żadne niewielkie opóźnienia nie są w ogóle zauważalne, a korzyści z posiadania usługi w chmurze, która automatycznie kompresuje wszystkie obrazy, są po prostu fantastyczne, a cena jest odpowiednia.

Czy masz jakieś pytania dotyczące WP Compress? Czy ogólnie optymalizacja obrazu? Zostaw swoje myśli poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me