Jeśli jesteś doświadczonym użytkownikiem WordPress, prawdopodobnie słyszałeś o Genesis, niesamowitej i potężnej ramce motywów stworzonej przez StudioPress (Copyblogger Media). Ta recenzja dokładnie wyjaśni, czym jest Genesis i funkcje, które sprawiają, że jest to tak fantastyczny motyw dla WordPress. Jeśli nie słyszałeś o Genesis, ta recenzja pomoże ci przyśpieszyć. Zanurzmy się!


Struktura Genesis

Na najbardziej podstawowym poziomie Genesis to ramy tematyczne dla WordPress. Oznacza to, że jest to istniejący motyw, który można zbudować, przyspieszając w ten sposób proces rozwoju dowolnej witryny internetowej na jego podstawie. Każdy motyw można uznać za szkielet, ale tym, co czyni Genesis prawdziwym szkieletem, jest elastyczność zapewniana przez system haków (patrz poniżej).

Elastyczność Genesis

genesis-framework-review

Genesis jest zdecydowanie jednym z najbardziej elastycznych motywów dla WordPressa i jest to duża zaleta sprzedaży. Jeśli nie masz nic przeciwko używaniu systemu haków WordPress i tworzeniu funkcji PHP (nawet podstawowych), zobaczysz, jak elastyczna jest Genesis. W przypadku większości motywów użytkownicy ograniczają się do dostosowywania swojej witryny za pomocą paneli opcji motywów i obszarów widżetów. Genesis zapewnia jednak kompletny system zaczepów, który pozwala wstawiać dowolne treści w praktycznie dowolnym miejscu na stronie. Załóżmy na przykład, że chcę wstawić blok reklam AdSense po polu mojego wpisu i autora, ale przed stopką. Genesis ma haczyk zwany genesis_before_footer pozwoli mi podłączyć się dokładnie do tego miejsca i dodać mój kod. Mogę nawet uzyskać upodobanie i użyć niektórych warunków, jeśli chcę, aby reklamy wyświetlały się tylko w określonym obszarze mojej witryny (tj. Tylko na blogach). To tylko jeden przykład, w jaki sposób dostosowujesz Genesis za pomocą kodu zamiast opcji. Dzięki prostemu kodowi Twoja kontrola nad witryną rośnie wykładniczo.

przewodnik po genezie

RATUNEK: Jest zbyt wiele haczyków do omówienia w tym poście, ale tutaj jest świetnie wizualny przewodnik po różnych hakach Genesis. Zdecydowanie powinieneś przestudiować ten przewodnik, jeśli jesteś zainteresowany Genesis, ponieważ pomoże ci to zrozumieć elastyczność Genesis.

Genesis jest szczupły i dobrze zakodowany

Jeśli używasz motywu zawierającego pełny panel opcji, Twój motyw będzie rozdęty. Twórca tego motywu może zrobić dobrą robotę, zmniejszając część tego wzdęcia, ale zawsze będzie występować wzdęcia. Gdy motyw zawiera kilkadziesiąt opcji dostosowania kolorów, czcionek itp., Nie tylko zawiera więcej plików, ale te opcje są zapisywane w bazie danych. Zwiększa to ogólną wzdęcie witryny WordPress. Genesis jest nie tylko czysto zakodowany, ale ma bardzo niewiele domyślnych opcji motywu. Ponieważ prawie wszystkie dostosowywanie odbywa się za pomocą kodu, naprawdę nie ma potrzeby stosowania wielu opcji motywu. Po wyjęciu z pudełka Genesis zawiera opcje takie jak automatyczne aktualizacje, domyślny układ, nawigacja, komentarze i trackbacki oraz kilka innych. Zawiera również wbudowane opcje SEO, które są automatycznie wyłączane, gdy masz zainstalowany WordPress SEO przez Yoast (to kolejny sposób, w jaki Genesis działa w celu zmniejszenia wzdęć). Te opcje są jednak dość podstawowe i uniwersalne, więc są domyślnie włączone. Ponownie, wszelkie prawdziwe dostosowania będą musiały zostać wykonane za pomocą kodu lub wtyczki.

Zoptymalizowany pod kątem wyszukiwarek

Wydajność i optymalizacja to dwie duże zalety korzystania z Genesis. Czysta baza kodu poprawia wydajność Twojej witryny, co pomaga w rankingach wyszukiwarek (lepsze prędkości ładowania strony = lepsze rankingi wyszukiwania). Ponadto Genesis jest kodowany przy użyciu aktualnych znaczników HTML5 i mikrodanych Schema.org, co pomaga wyszukiwarek w wyszukiwaniu treści. Jest to świetny sposób na poprawę rankingów wyszukiwania w Twojej witrynie, ponieważ pozwala wyszukiwarkom takim jak Google na lepsze określenie, jak trafne są Twoje treści dla konkretnego wyszukiwania. Genesis naprawdę przoduje pod względem standardów wydajności i optymalizacji.

Motywy podrzędne

Mógłbym włączyć motywy potomne do sekcji elastyczności, ale motywy potomne Genesis zasługują na własne wzmianki. Po pierwsze, jeśli nie wiesz, co to jest motyw podrzędny WordPress, jest to motyw, który dziedziczy funkcjonalność jego elementu nadrzędnego, ale pozwala na dostosowania, które nie zostaną zastąpione, gdy element nadrzędny zostanie zaktualizowany. Jeśli używasz komercyjnego motywu WordPress, który jest utrzymywany i aktualizowany przez programistę, powinieneś używać motywu potomnego.

Genesis został zaprojektowany do użycia z motywami potomnymi. Gdy kupujesz Genesis, zawiera on podstawowe / macierzyste pliki Genesis i przykładowy motyw potomny, którego powinieneś użyć, jeśli nie zamierzasz jeszcze używać innego projektu. Nigdy nie chcesz hakować (modyfikować) podstawowych plików Genesis! Zawsze używaj motywu potomnego do wszelkich dostosowań, nawet jeśli jedynym dostosowaniem jest prosta linia HTML w nagłówku.

geneza-potomne-tematy

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, przejrzyj dostępne motywy potomne dostępne w StudioPress. Mają dziesiątki pięknie zaprojektowanych motywów dziecięcych, które są gotowe do użycia po wyjęciu z pudełka. Możesz kupić jeden z rdzeniem Genesis lub w innym czasie. Jeśli kupisz rdzeń Genesis w pierwszej kolejności, otrzymasz zniżkę dla powracających klientów w wysokości 25% na przyszłe zakupy (ta zniżka jest również dobra na pakiet all inclusive). W Genesis dostępnych jest również mnóstwo motywów podrzędnych innych firm, więc pamiętaj, aby przeprowadzić wyszukiwanie w Google!

Społeczność Genesis i wsparcie

Genesis jest tak niesamowita, że ​​wystarczyło mi przesłać tylko jeden bilet, a zespół wsparcia StudioPress był od razu na nim. Otrzymałem odpowiedź w ciągu godziny, a następnego dnia wydano aktualizację, która rozwiązała mój problem. Prawie nigdy nie potrzebuję wsparcia i zdobywania go tak szybko, kiedy to robię, jest na najwyższym poziomie w mojej książce.

genesis-support-community

Po kilku miesiącach współpracy z Genesis jedną z najlepszych rzeczy jest społeczność użytkowników Genesis. Ponieważ Genesis obsługuje ponad 100 000 stron internetowych, jest oczywiście wielu użytkowników i wielu ekspertów. Wielu z tych ekspertów jest na tyle niesamowitych, aby dzielić się swoją wiedzą ze społecznością za pośrednictwem samouczków i fragmentów kodu. Wiele z nich jest również bardzo dostępnych za pośrednictwem swoich blogów i kont w mediach społecznościowych i zazwyczaj są gotowi udzielić pomocy, gdy zostaną o to poproszeni (zawsze ładnie proszą o pomoc i nigdy jej nie oczekują). Jak wspomniałem w moim poście na temat tego, dlaczego używam Genesis, dołączyłem do osób, które warto śledzić w społeczności Genesis, ponieważ są one bardzo kompetentne i pomocne. Oto lista (z pewnością niepełna):

Na koniec, niezależnie od tego, czy korzystasz już z Genesis, czy też chcesz dowiedzieć się więcej, możesz zostać członkiem luźnej grupy Genesis (darmowej i niezwiązanej ze StudioPress). To świetny zasób z setkami członków w całej społeczności Genesis. Możesz zadawać pytania i dzielić się swoimi przemyśleniami.

Genesis Review – Podsumowanie

Mamy nadzieję, że wiesz już więcej o frameworku Genesis i jego niesamowitości. Kiedy zaczynałem od tego, robię to po prostu, aby to przetestować i móc powiedzieć, że go użyłem. Mógłbym się kopnąć za to, że nie spróbowałem tego wcześniej! Bardzo się cieszę, że zacząłem go używać i jest to teraz (i będzie) moje podstawowe narzędzie programistyczne do tworzenia stron internetowych za pomocą WordPress. Jeśli jesteś na płocie, gorąco zachęcam do przynajmniej spróbowania. Za mniej niż 60 USD (w tym dożywotnie wsparcie i aktualizacje) zyskujesz ogromną wartość przy niewielkim ryzyku finansowym. Przetestuj to, eksperymentuj, dowiedz się o tym i ciesz się! Zapraszam do zadawania mi pytań w komentarzach lub na moim blogu EngageWP.com.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me