Pozyskiwanie i utrzymywanie czytelników to ogromna część prowadzenia udanej witryny. Ale jak ty to robisz? Jakiś czas temu omówiliśmy 15 sposobów na zaangażowanie odwiedzających i przekształcenie ich w czytelników. Jednym ze sposobów zachęcania ludzi do ciągłego powrotu do Twojej witryny jest wysyłanie okresowych biuletynów z linkami do nowych treści i promocji. Aby zachęcić ludzi do zapisania się, zawsze możesz po prostu wstawić widżet biuletynu na pasku bocznym lub w stopce, ale to trochę nudne. Zamiast tego możesz dodać całkowicie spersonalizowany formularz zapisywania się na newsletter, który pojawia się na stronie i wymaga uwagi.


OptinMonster to fantastyczna wtyczka do subskrypcji biuletynu, która daje możliwość tworzenia niesamowitych formularzy optin, takich jak lightboxy, lepkie paski stopek i wsuwki. Mieliśmy szczęście przetestować tę wtyczkę, więc czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej na temat działania wtyczki i dostępnych opcji. Lub możesz po prostu zagłębić się w to, otrzymując kopię wtyczki dla siebie (nie martw się, jest 30-dniowa gwarancja, więc jeśli nie zdobędziesz więcej subskrybentów, otrzymasz wszystkie swoje pieniądze – bez zadawania pytań )!

Uzyskaj OptinMonster teraz

Omówienie wideo

Zapoznaj się z przewodnikiem po wtyczce. Przeprowadzimy Cię przez każdy krok. Jeśli wolisz, poniżej znajduje się pełna transkrypcja, która obejmuje więcej niż wideo.

Zainstaluj i aktywuj OptinMonster

Rozpoczęcie pracy jest łatwe, ponieważ jest jak każda inna wtyczka. Wystarczy pobrać pliki zip, aby zainstalować i aktywować wtyczkę OptinMonster. Kliknij nowy element menu deski rozdzielczej OptinMonster, a następnie kliknij polecenie Utwórz nowy Optin.

OptinMonster Pierwsze kroki

Teraz wystarczy wykonać kroki, aby utworzyć Optin.

Utwórz Optin

Pierwszą dostępną opcją jest wybranie typu opcji. Lightbox jest opcją domyślną i otworzy lightbox na środku ekranu użytkownika i jest jedyną dostępną opcją, chyba że uaktualnisz do jednego z rozszerzeń (Stopka I Wsuwany są obecnie dostępne dwa rozszerzenia, o których więcej możesz przeczytać poniżej, ale więcej opcji jest w przygotowaniu).

Konfiguracja OptinMonster

Ustawienia główne

Skonfiguruj ustawienia ogólne, zaczynając od nadania swojej nazwie opcji.

OptinMonster Konfiguruj ustawienia

Tutaj możesz także ustawić opóźnienie ładowania czas. Może to być przydatne podczas korzystania z opcji optin w postach, aby dać odwiedzającym czas na przeczytanie artykułu przed załadowaniem opcji. Lub w przypadku stron produktów możesz załadować określoną opcję, jeśli obserwowali produkt przez ponad 10 sekund.

Pamiętaj, aby ustawić czas trwania pliku cookie aby członkowie, którzy oglądali i zamknęli Twoje zgłoszenie, nie zobaczą go ponownie, dopóki nie wyczyszczą plików cookie lub nie osiągniesz ustawionego czasu (domyślnie 7 dni). W ten sposób użytkownicy nie denerwują się, widząc to samo przy każdym wejściu na Twoją stronę.

Możesz także dodać w URL przekierowania aby użytkownicy, którzy wypełnią zgłoszenie, zostali przeniesieni na stronę z podziękowaniami, potwierdzenie sukcesu, stronę ukończenia lub nawet inną stronę oferty. Na przykład możesz przekierować użytkowników na specjalną stronę z kuponami, gdy zakończą rejestrację.

Opcja dla podwójne optin powinien już być wybrany dla ciebie. Dzięki temu użytkownicy potwierdzają, że faktycznie chcą zapisać się do newslettera.

Istnieje również opcja załadowania opcji na druga strona oglądane przez użytkownika. W ten sposób możesz kierować reklamy do czytelników wyższej jakości, którzy wyświetlają więcej Twojej witryny.

Następnie wybierz swój dostawca poczty e-mail (AWeber, Monitor kampanii, Stały kontakt, GetResponse, iContact, InfusionSoft, MadMimi lub MailChimp). W zależności od dostawcy musisz podać autoryzację lub klucz API lub zarejestrować wtyczkę u swojego dostawcy, aby OptinMonster mógł uzyskać dostęp do Twojej listy mailingowej. Nie martw się – dla każdej wybranej opcji wtyczka zapewnia pomocny link instruktażowy pokazujący dokładnie, gdzie znaleźć potrzebne informacje.

Kliknij Zapisz projekt i optin. Daj mu chwilę, może zająć kilka sekund lub kilka minut, aby zapisać opcję.

Projekt

Teraz możesz wybrać projekt swojego wyboru.

Projekt OptinMonster

Dostępne są cztery domyślne motywy dla typu Lightbox. Wybierz jeden i kliknij, aby otworzyć Design Customizer.

OptinMonster Design Customizer

Istnieje wiele opcji użycia niestandardowych czcionek, kolorów, tekstu i obrazów w celu stworzenia idealnej opcji. Edytuj kategorie Tytuł i Slogan, Treść oraz Pola i Przyciski, aby zaprojektować swoją opcję. Po zakończeniu kliknij Zapisz, a następnie Zamknij.

Ustawienia wyjściowe

Ostatnim krokiem do skonfigurowania opcji jest Manage Your Output Settings.

Ustawienia wyjściowe OptinMonster

Najpierw zaznacz opcję włączenia opcji, aby pojawiła się na Twojej stronie.
Włącz swoją opcję w całej witrynie, zaznaczając, aby załadować ją globalnie, lub użyj innych dostępnych opcji, aby załadować ją tylko do określonych postów, dodając identyfikatory postów (aby uzyskać identyfikator posta, przejdź do postu tak, jakbyś miał zamiar edytuj go, w adresie URL posta zobaczysz „post = #”, ten numer jest Twoim identyfikatorem posta), na określonych kategoriach postów lub na określonych stronach. Po zakończeniu kliknij, aby zapisać optin Output Setting.

Jeśli chcesz wprowadzić zmiany w opcjach, możesz uzyskać do nich dostęp, klikając pozycję menu pulpitu nawigacyjnego OptinMonster i klikając ikonę koła zębatego Ustawienia obok opcji. Kliknij opcję Modyfikuj, aby edytować ustawienia ogólne lub projekt, lub kliknij, aby edytować Ustawienia wyjściowe lub wyświetlić raport.

OptinMonster Optin

Otóż ​​to! Gratulacje – masz pierwszą konfigurację. Teraz możemy przejść i przyjrzeć się doskonałej funkcji raportowania zawartej we wtyczce OptinMonster, a także niektórym dostępnym obecnie rozszerzeniom.

Raportowanie

Dodanie opcji powinno pomóc w szybkim rozwoju listy mailingowej. Ale jeśli w ogóle jesteś ciekaw, jak dobrze działa, możesz skorzystać z karty Raporty.

Raportowanie OptinMonster

Stąd możesz zobaczyć statystyki swoich opcji w oparciu o dzień tygodnia, kwartał lub rok. Możesz także przeglądać raporty dla wszystkich opcji łącznie lub skorzystać z menu rozwijanego Przełącz widok raportu, aby wybrać konkretną opcję do sprawdzenia. Jest to zaawansowany sposób śledzenia liczby osób, które pomyślnie wypełniają Twoją ofertę, która kampania Optin działa najlepiej i które posty lub strony mają najwyższe współczynniki konwersji.

Testy podziału A / B

Jeśli naprawdę chcesz zoptymalizować swoje opcje, OptinMonster ma wbudowane testy podziału A / B bezpośrednio we wtyczce. Na głównym ekranie OptinMonster wystarczy kliknąć ikonę koła zębatego Ustawienia i kliknąć opcję „Testowanie podzielone”. Spowoduje to utworzenie klonu Twojej opcji. Kliknij ikonę koła zębatego Ustawienia dla klonu i wybierz Zmień, aby dostosować swój typ, ustawienia ogólne i / lub wygląd. Wtyczka losowo wyświetla opcje i śledzi współczynniki konwersji obu, dzięki czemu można szybko porównać, które działa lepiej dla Ciebie. Aby usunąć opcję optin

Rozszerzenia OptinMonster

Stopka i wsuwana

Te rozszerzenia wtyczki OptinMonster dają więcej opcji typu Optin.

OptinMonster Optin Type Extensions

Opcja stopki to pasek powiadomień, który przykleja się do dolnej części ekranu czytnika podczas przewijania witryny. Opcja przesuwania w to przełączanie w prawym dolnym rogu ekranu, które przesuwa się w górę i w dół w kierunku widzenia użytkownika, nie zakłócając jego widoku. Są to zarówno świetne, jak i bardziej subtelne opcje wyświetlania opcji.

Wyjdź z zamiaru

To rozszerzenie analizuje ruchy kursora użytkownika, aby określić, kiedy ma zamiar opuścić Twoją witrynę. W ten sposób wtyczka może wyświetlać stworzoną przez Ciebie opcję, aby zainteresować czytelników i zachęcić ich do zasubskrybowania jednej z Twoich kampanii.

OptinMonster Exit Intent

Wniosek

OptinMonster to świetna wtyczka z naprawdę przydatnymi funkcjami. Nie tylko możesz tworzyć ukierunkowane kampanie, ale możesz również sprawdzić, czy działają one bezpośrednio z pulpitu nawigacyjnego. Ponadto wtyczka bezproblemowo integruje się z instalacją WordPress i jest bardzo przyjazna dla użytkownika, więc nie powinieneś mieć żadnych problemów z uruchomieniem opcji w ciągu kilku minut. OptinMonster jest ogromnym atutem, jeśli chodzi o budowanie listy mailingowej, i zdecydowanie powinieneś spojrzeć!

Uzyskaj OptinMonster teraz

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me