NextGEN Gallery Przegląd wtyczek WordPress

W przypadku tak solidnej i popularnej wtyczki galerii WordPress byłem zaskoczony, że znalazłem tylko kilka postów obejmujących Galeria NextGEN. Mam na myśli, że większość artykułów była stara i wkroczyła w epokę, gdy wtyczka była jeszcze w powijakach.


Dzisiaj rzeczy są inne. Galeria NextGEN rozwinęła się w pełnoprawną wtyczkę galerii WordPress. Oferuje wiele opcji tworzenia i zarządzania galeriami jak profesjonalista. Aby osłodzić ofertę, cała konfiguracja i obsługa jest niezwykle łatwa.

Dla zaawansowanych użytkowników NextGEN Gallery oferuje dodatki premium, które zwiększą Twoje galerie. Niektóre dodatki obejmują eCommerce, proofing klienta i automatyczną realizację zamówienia drukowania. Poza tym otrzymujesz dużą liczbę dodatków innych firm, które rozszerzają Galerię NextGEN na nowe sposoby.

Dlaczego potrzebujesz galerii NextGEN?

Widząc, że WordPress ma wbudowaną funkcjonalność galerii, dlaczego potrzebujesz wtyczki takiej jak NextGEN Gallery?

Cóż, domyślna galeria WordPress jest odpowiednia do mniejszych zadań galerii. Wspaniale jest dodać podstawową galerię do wpisu lub strony, ale to wszystko.

Kiedy pracujesz z wieloma obrazami lub potrzebujesz większej kontroli, powiedz, że jesteś fotografem, grafikiem, artystą wizualnym lub innym profesjonalistą pracującym z wieloma zdjęciami, szybko zdasz sobie sprawę, że domyślna galeria WordPress nie utnij to.

Innymi słowy, NextGEN Gallery oferuje wiele zaawansowanych funkcji, których nie znajdziesz w domyślnej galerii WordPress ani w wielu innych wtyczkach galerii. Na przykład integracja laboratorium wydruku pozwala sprzedawać fizyczne wydruki zdjęć automatycznie, który jest pierwszy dla wtyczek galerii WordPress.

Galeria NextGEN to idealna wtyczka do galerii WordPress zarówno dla lekkich, jak i ciężkich użytkowników. Niezależnie od tego, czy chcesz dzielić się zdjęciami rodzinnymi z przyjaciółmi, wyświetlać swoje portfolio graficzne, czy sprzedawać swoje zdjęcia, NextGEN ma dla ciebie wsparcie.

W dzisiejszym poście z recenzji bierzemy wtyczkę NextGEN Gallery na jazdę próbną. Omawiamy funkcje i dodatki, dzięki którym wtyczka jest jedną z najlepszych i najpopularniejszych wtyczek galerii wszechczasów.

Bez zbędnych ceregieli zacznijmy, ponieważ jest wiele do omówienia.

Co to jest Galeria NextGEN?

Galeria Nextgen

Z wprowadzenia wynika, że ​​NextGEN Gallery to wtyczka galerii WordPress. Według Imagely „Galeria NextGEN jest standardem w branży Wtyczka galerii WordPress od 2007 roku i nadal otrzymuje ponad 1,5 miliona nowych pobrań rocznie. ”

Od oficjalne dane WordPress, Galeria NextGEN zgromadziła ponad 28 milionów pobrań od momentu wydania. W chwili pisania tego tekstu Galeria NextGEN ma ponad 800 000 aktywnych instalacji, co czyni ją najpopularniejszą wtyczką galerii WordPress. Nie jest zły. Tak ogólnie to nieźle.

Użytkownicy uwielbiają wtyczkę, jeśli entuzjastyczne recenzje na WordPress.org są coś do przejścia. Z 3370 recenzji 2506 osób oceniło wtyczkę na 5 gwiazdek. To około 75% bazy użytkowników, co oznacza, że ​​masz dobre ręce.

Oto, co powiedział jeden szczęśliwy klient:

Absolutnie uwielbiam tę wtyczkę. Żadnych problemów z instalacją. Działa dobrze zarówno z moim motywem, jak i konstruktorem stron. Odpowiedzi na moje pytania zostały udzielone zgodnie z obietnicą w ciągu jednego dnia roboczego. Podobała mi się darmowa wersja, więc kupiłem wersję Pro (NextGen Plus) w czasie świąt Bożego Narodzenia dzięki ich kodowi rabatowemu. Bez zarzutów. Klient na całe życie. – 8flixs

Wtyczka ma doskonałą ocenę 4,3 / 5,0 w momencie pisania, więc tak, jesteśmy w biznesie, kolego!

Poza tym Imagely to renomowana firma WordPress, która oferuje imponujące motywy, wtyczki, witryny pod klucz i hosting dla fotografów.

Niesamowity zespół oferuje idealne rozwiązanie do tworzenia obecności w Internecie, niezależnie od tego, czy jesteś fotografem, grafikiem czy kimkolwiek innym kreatywnym pracującym z obrazami.

Jest darmowa wersja!

NextGEN Gallery można pobrać i używać bezpłatnie na WordPress.org. Musisz jednak zakupić licencję Premium NextGEN Gallery Plus, Pro lub Lifetime, aby móc korzystać z dodatków premium i profesjonalnej pomocy.

Do recenzji używamy NextGEN Gallery Pro, ponieważ oferuje doskonały przegląd funkcji. Wtyczka ma sporo zalet, jeśli chodzi o funkcje potrzebne do wdrażania pięknych galerii jak profesjonalista.

Uwaga: Najpierw musisz zainstalować darmowa wersja Galerii NextGEN korzystać z dodatków premium.

Teraz, gdy wiemy, z czym współpracujemy, omówmy niektóre funkcje, dzięki którym Galeria NextGEN jest godnym kandydatem w kategorii wtyczek galerii WordPress.

Funkcje galerii NextGEN

funkcje Nextgen

Uwielbiam programistów, którzy robią wszystko, aby zaimponować użytkownikom. W związku z tym zawsze pociągają mnie czyste kody, lekka konstrukcja i intuicyjne interfejsy użytkownika. Z drugiej strony, wzdęcie pełnometrażowe jest naprawdę dla ciebie przełomowe, ogromne NIE-NIE.

Galeria NextGEN to najlepsze miejsce, które oferuje to, co najlepsze z obu światów. Z jednej strony masz niesamowitą listę funkcji do „zarządzania, wyświetlania, sprawdzania i sprzedawania zdjęć jak profesjonalista”. Z drugiej strony masz przyjazny interfejs, który oszczędza dużo wysiłku i czasu.

To powiedziawszy, NextGEN Gallery jest najbardziej znana z następujących funkcji.

Wiele stylów albumów i galerii

galerie i albumy Nextgen

Po pierwsze, album to zbiór twoich galerii, a galeria to zbiór twoich zdjęć.

Teraz bezpłatna wersja NextGEN Gallery zawiera trzy style galerii (miniatury, pokaz slajdów i galerie ImageBrowser) oraz dwa style albumów (kompaktowy i rozszerzony). Wersja pro oferuje dodatkowo siedem stylów galerii i dwa style albumów. W sumie otrzymujesz ponad 12 stylów albumów i galerii.

Jeśli chodzi o prezentowanie zdjęć, galeria NextGEN oferuje wystarczająco dużo stylów albumów i galerii, aby zachwycić użytkowników. Tworzenie galerii jest łatwe, ponieważ wkrótce się nauczysz.

Każdy styl albumu i galerii zawiera nieskończoną listę konfigurowalnych opcji, które pozwalają stylizować galerie według własnego gustu.

Miliony opcji i ustawień

ustawienia i opcje galerii Nextgen

Zarządzanie galeriami na stronie WordPress wymaga poważnej mocy, a Galeria NextGEN na szczęście nie zawodzi. Ludzie z Imagely wiedzą, co robią, i zapakowali galerię NextGEN po brzegi.

Jeśli chcesz ustawić style globalne, które będą stosowane na całej stronie, istnieje taka możliwość. Czy chcesz dostosować każdą galerię indywidualnie? Masz wiele opcji, przyjacielu.

Możesz zmieniać rozmiar obrazów, dodawać opisy, tworzyć znaki wodne, łączyć całe galerie z określoną stroną, ustawiać podgląd obrazów i przesyłać obrazy zbiorczo. Do cholery, możesz nawet przesyłać całe foldery i pliki ZIP.

Ponadto możesz obracać obrazy, wykluczać obraz z galerii, przeglądać metadane obrazu, edytować miniatury, ustawiać autoodtwarzanie, definiować style przejścia i dodawać tagi, między innymi.

Chcesz dodać ikony udostępniania w mediach społecznościowych do swoich zdjęć? Być może chcesz zintegrować wtyczkę galerii z Adobe Lightroom? Jeśli tak, NextGEN Gallery ma twoje plecy.

Jedynym sposobem, aby objąć wszystkie opcje oferowane przez NextGEN Gallery, jest zapoznanie się z wtyczką z pierwszej ręki. Jest tylko zbyt wiele opcji, które można by uwzględnić w jednej recenzji.

Przeprojektowany interfejs użytkownika

interfejs użytkownika galerii nextgen

Wiele wtyczek galerii WordPress zaśmieci Twój pulpit administracyjny WordPress, a sztywne interfejsy użytkownika (UI) są trudne w użyciu. Cóż, galeria NextGEN nie będzie miała tego. Wtyczka ma piękny i intuicyjny interfejs użytkownika, z którym można łatwo pracować.

Po zainstalowaniu i aktywacji wtyczki możesz uruchomić łatwy do wykrycia (patrz obrazek powyżej) kreator galerii, który pomoże Ci zacząć działać. Pokazuje wszystko, od stworzenia galerii NextGEN i wstawienia jej na stronę lub post.

Tworzenie galerii w Galerii NextGEN jest bardzo łatwe w kopiowaniu dzięki przeprojektowanemu interfejsowi użytkownika. Dostajesz więcej pracy w krótszym czasie w porównaniu do innych wtyczek galerii, które spowalniają przepływ pracy z niepotrzebnym bałaganem.

Sprawdzanie klienta

proofing klienta galerii nextgen

Czasami klient chce sprawdzić zdjęcia lub podzielić się swoją opinią. W przeszłości fotografowie znosili e-maile z klientami, którzy chcieli sprawdzić pracę przed zakończeniem projektu. Zwykle wiązało się to z wizytami w twoim biurze (lub ich biurze), co kończyło się zjedzeniem dużo czasu i pieniędzy.

Jednak galeria NextGEN całkowicie zmieniła grę. Wtyczka jest wyposażona w gwiezdny system, który pozwala klientom na sprawdzenie pojedynczych zdjęć poprzez kliknięcie ikony gwiazdki. Ponadto galeria NextGEN jest wyposażona w pole komentarza, które umożliwi klientom wystawianie opinii na temat określonych obrazów.

Obie funkcje mogą znacznie usprawnić przepływ pracy, oszczędzając zarówno ciebie, jak i klienta oraz pieniądze. Teraz nie musisz biegać po mieście; klienci mogą komentować i sprawdzać zdjęcia w zaciszu własnego domu.

Opcje e-commerce

opcje e-commerce w galerii nextgen

Czekaj, czy przez chwilę myślałeś, że to wszystko widziałeś? Jeśli tak, to się mylisz. Jak myślisz, nad czym tutaj pracujemy? Ekskluzywny fragment kodu udający wtyczkę z górnej galerii? Chodź, synu, mówimy o Galerii NextGEN i nigdy nie zawodzi.

Jeśli sprzedajesz zdjęcia lub obrazy, galeria NextGEN oferuje doskonały zestaw funkcji, które przyniosą duże pieniądze. Możesz sprzedawać zdjęcia online i fizyczne odbitki bez wysiłku. Możesz łatwo tworzyć niestandardowe cenniki i wrzucać kilka kuponów. A zarządzanie całą sprawą od administratora WordPress? Cóż, sprzedaż zdjęć w Galerii NextGEN jest łatwa.

Wtyczka obsługuje bramki płatnicze PayPal i Stripe w momencie pisania, co jest wystarczające. Integracja obu bram jest tak łatwa jak A, B, C. Do celów testowych zalecamy włączenie brama testowa aby nie naliczać opłat za zamówienia testowe.

Print Lab Integration

Dzięki integracji z Print Lab możesz teraz automatycznie realizować zamówienia drukowania. Możesz wybrać realizację zamówień ręcznie lub automatycznie za pośrednictwem White House Custom Color (WHCC), jednego z najpopularniejszych laboratoriów drukarskich w Stanach Zjednoczonych. Deweloperzy ciężko pracują, aby w przyszłości współpracować z międzynarodowymi laboratoriami drukarskimi.

Poza tym Galeria NextGEN oferuje automatyczne obliczanie podatków za pośrednictwem Taxjar, zerowe prowizje od sprzedaży (w przeciwieństwie do innych usług sprzedaży zdjęć, takich jak Smugmug lub Photoshelter) i wiele więcej.

Teraz, gdy mamy już pojęcie, czego możemy się spodziewać, stworzymy prostą galerię w Galerii NextGEN dla zabawy.

Jak stworzyć galerię NextGEN

Po pierwsze, zainstaluj i aktywuj bezpłatny Wtyczka NextGEN WordPress Gallery. Następnie kup swoją kopię wtyczki NextGEN Pro z oficjalnej strony internetowej. Następnie zainstaluj i aktywuj wersję pro.

Tworzenie galerii NextGEN

Teraz jesteś gotowy do następnej części, tworzenia galerii. Istnieją dwa sposoby. Możesz utworzyć galerię, a następnie wstawić ją na swoją stronę lub post. Alternatywnie możesz przesyłać zdjęcia i dodawać galerię podczas edycji strony lub postu.

Omówię pierwszą metodę w celach ilustracyjnych. Druga metoda jest dość oczywista, szczególnie gdy wiesz, jak działa galeria NextGEN. Ponadto chciałbym, abyś sam wypróbował drugą metodę.

Nawigować do Galeria> Dodaj galerię / zdjęcia, jak pokazano niżej.

dodanie nowej galerii w galerii NextGEN

Na następnym ekranie masz kilka opcji przesyłania zdjęć. Możesz przesyłać pliki z komputera, importować z biblioteki multimediów lub importować folder z serwera. Przesyłam zdjęcia z laptopa, więc wybieram pierwszą opcję; Wgrywać obrazy.

Następnie wybierz Utwórz nową galerię, dodać Tytuł galerii (mój jest “Nowa galeria testów ”), Kliknij Dodaj pliki aby wybrać swoje zdjęcia i wreszcie Zacznij przesyłać przycisk, jak pokazano poniżej.

przesyłanie zdjęć do galerii NextGEN

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, powinieneś zobaczyć tego małego faceta u dołu ekranu:

wgrywanie zakończone

Możesz kliknąć Zarządzaj galerią> Nowa galeria testów link, jeśli musisz edytować swoją galerię, ale pomiń ją i pokażemy, jak wstawić nasz „Nowa galeria testów ” na stronę lub post.

Wstawianie galerii NextGEN do strony / postu

Teraz, gdy mamy galerię, wstawmy ją na stronę. Proces pozostaje taki sam, jeśli chcesz wstawić galerię do posta. Nawigować do Strony> Dodaj nowe, jak pokazano niżej. Pamiętaj, że możesz również edytować istniejącą stronę / post.

dodanie nowej strony wordpress

Następnie dodaj tytuł strony i naciśnij WCHODZIĆ klawisz, aby rozpocząć nową linię (czy to jest blok?). Kliknij ikonę plus (+), przewiń do Wspólne bloki, i kliknij Galeria NextGEN, jak podkreślamy na obrazku poniżej.

Galeria Nextgen blok Gutenberga

Następnie kliknij Dodaj galerię NextGEN przycisk, jak szczegółowo poniżej.

dodaj galerię Nextgen

To takie proste; prawdopodobnie umieściłeś już galerię na swojej stronie / wpisie. Ale nie wyprzedzajmy się tutaj. Kliknięcie przycisku powoduje przejście do następującego ekranu. Tutaj wybierz Galerie (1)Galeria (2) (w naszym przypadku jest to „Nowa galeria testów ”), i styl wyświetlania (wybrałem Pro Tile (3)), jak pokazano niżej.

Następnie przewiń w kierunku dolnej części ekranu i naciśnij Wstaw galerię przycisk:

Kolejny, Zapisz wersję roboczą, podgląd, aktualizację, lub Publikować Twoja nowa strona lub post w zależności od tego, gdzie pracujesz. poszedłem z Publikować odkąd tworzyłem nową stronę ��

I tutaj, panie i panowie, tak wygląda moja nowo utworzona galeria na mojej stronie testowej działającej na temat Total WordPress:

NextGEN z sumą

Nieźle jak na około pięć minut miękkiej pracy.

Czy galerie NextGEN reagują na polecenia??

Założycie się, że są! Wysłałem link do mojego telefonu, a oto co otrzymałem:

NextGEN Responsive

Wszystko jest dobrze; Galerie NextGEN są łatwe do tworzenia i responsywne �� Wygląda na to, że mamy tutaj wszystko, czego potrzebujemy, więc przejdźmy do następnej sekcji. Funkcje i opcje tej rzeczy są wystarczające, aby zebrać wiele pochlebnych recenzji od użytkowników takich jak Ty. Oto kilka referencji.

Referencje

referencje galerii Nextgen

Użytkownicy chwalą Galerię NextGEN po lewej, prawej i na środku. Chodzi mi o to, czego nie można pokochać we wtyczce. Oto prawdziwe opinie zadowolonych użytkowników:

W ciągu ostatnich 15 lat wypróbowałem wiele wtyczek galerii, a NEXTGEN GALLERY jest zdecydowanie najbardziej przyjazny dla użytkownika, wszechstronny i skuteczny. Dziękuję Ci! – Zdjęcie Marka Jordana

Potem jest…

Od lat korzystamy z galerii NextGEN w tej czy innej witrynie. Ma nie tylko świetny zestaw funkcji, ale jest też dobrze utrzymany, zawsze aktualny i od wielu lat odnoszymy sukcesy w zakresie wszelkich zapytań o wsparcie. Polecam gorąco! – David G. Johnson

I…

Wtyczka Galeria NextGEN jest właśnie tym, czego szukałam we wtyczce galerii do mojej sztuki. Podoba mi się, że mogę mieć niestandardową galerię posortowaną i że ma ona ustawienie tworzenia kopii zapasowych oryginalnych obrazów i wyłączenia menu kliknięcia prawym przyciskiem, aby uniemożliwić innym pobieranie mojej sztuki. – GabiClayton

…pośród innych.

W przypadku wtyczki galerii o doskonałej ocenie bylibyśmy tutaj przez cały dzień, gdybyśmy dodali każdą recenzję do wpisu. Możesz zobaczyć więcej recenzji na oficjalnej stronie Galerii NextGEN lub WordPress.org. Na marginesie, spójrzmy na dostępne opcje pomocy technicznej.

Obsługa galerii NextGEN

Jeśli utkniesz podczas korzystania z Galerii NextGEN, zawsze możesz liczyć na ich przykładowe wsparcie. Oferują wiele opcji wsparcia i materiałów. Na początek zawsze możesz przesłać zgłoszenie do pomocy technicznej, pod warunkiem, że masz konto Imagely. Ponadto zawsze możesz sprawdzić dokumentacja jeśli potrzebujesz pomocy w konfiguracji wtyczki NextGEN Gallery.

Ponadto zachęcamy do sprawdzenia Wygląda na to, że blog i Podcast fotograficzny WordPress. Z zasobów można się wiele nauczyć. Ponadto zawsze możesz skontaktować się Imagely bezpośrednio.

Ceny w galerii NextGEN

Cennik galerii Nextgen

Imagely oferuje świetne pakiety cenowe. Jak już ustaliliśmy, oferują one bezpłatną wersję, która zaprowadzi Cię do drzwi. Jeśli chcesz dodatki premium, możesz je kupić Plus (79 USD), Pro (139 USD), lub Pakiet Lifetime (299 USD). Wybierz pakiet, który Ci odpowiada.

Pobierz galerię NextGEN

Ostatnie słowa

Galeria NextGEN to fantastyczna wtyczka galerii WordPress. Ma milion funkcji, które sprawiają, że tworzenie pięknych galerii jest bardzo łatwe. Jednocześnie wtyczka jest niezwykle łatwa w użyciu, dzięki czemu błyskawicznie znajdziesz się na ziemi. Istnieje darmowa wersja, która pozwala testować wody, ale jeśli chcesz więcej mocy, masz mnóstwo dodatków premium na twój telefon i połączenie.

Czy masz pytania lub sugestie? Która wtyczka jest twoją ulubioną? Daj nam znać w komentarzach.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me