Narzędzie do tworzenia stron MotoPress: sprawdzanie istotnych aktualizacji

MotoPress Content Editor jest jednym z najpopularniejszych programów do tworzenia stron WordPress dla wielozadaniowych nisz internetowych. Jest to wtyczka, która ma wiele do zaoferowania, szczególnie dla użytkowników bez wiedzy technicznej: przeciągnij i upuść elementy treści, liczne predefiniowane układy i łatwo rozciągane bloki układu, wszystkie elementy treści na żądanie i wiele innych przydatnych opcji. Jest wysoko oceniany przez użytkowników i programistów jako narzędzie do budowania witryny pod klucz.


W ciągu ostatnich 2 miesięcy miało miejsce wiele znaczących aktualizacji wtyczek, które wpłynęły na wzrost wykorzystania przez krótki okres czasu. Aktualizacje wskazują na oczekiwania współczesnych użytkowników strony: większość chce mieć szybsze i bogatsze funkcjonalnie narzędzia w jednym miejscu, bez potrzeby instalowania i zarządzania dodatkowymi wtyczkami. Dlatego głównym celem było uczynienie edytora mocniejszym, szybszym i łatwiejszym w obsłudze.

Nowe i ulepszone funkcje MotoPress

Przejdźmy do szczegółów i zobaczmy, jakie nowe funkcje zwiększyły konkurencyjność edytora wśród innych twórców stron WordPress w Internecie.

Poprawiony czas uruchamiania wtyczki

Dostosowywanie zaczyna się łatwiej, ponieważ wtyczka jest teraz uruchamiana 2 razy szybciej. Czas jest wszystkim w każdej firmie, więc takie przejście na lekkość było naturalne.

Edycja interfejsu użytkownika

Niegdyś długo oczekiwany cel, a teraz punkt zwrotny w dzienniku zmian edytora. Standardowe tworzenie stron „w próżni” zostało zastąpione edycją WYSIWYG nakładki. Teraz, zamiast zwykłego zaplecza administratora, administrator strony może zobaczyć rzeczywistą stronę witryny na interfejsie i zestaw narzędzi edytora po lewej stronie. Wszystkie narzędzia są domyślnie ukryte, aby obszar edycji nie był zagracony. Gdy chcesz dodać nowy element treści, kliknij + Dodaj czerwony przycisk u góry, wybierz potrzebną funkcjonalność z listy, a następnie po prostu przeciągnij ją na stronę. Ostateczny wynik aktualizacji jest widoczny podobnie jak na stronie podglądu.

Edytor Frontent MotoPress

Menedżer nowego stylu

Jeśli chodzi o dostosowanie stylów za pomocą CSS, większość użytkowników niezwiązanych z technologią odczuwa frustrację. Odświeżony konstruktor otwiera więcej możliwości pracy z projektem układu strony bez przechodzenia do CSS, ale zaznaczając potrzebne opcje zamiast w zaktualizowanym menedżerze stylów. Aby rozpocząć tworzenie i używanie stylów, po prostu kliknij dowolny dodany element treści> przejdź do Style> Naciśnij Edytuj styl elementu.

Menedżer nowego stylu

Korzystając z tego menedżera, masz pełną swobodę modyfikowania następujących parametrów elementu treści:

  • Kolor tła
  • Kolor tekstu
  • Typ tła (obraz, gradient, brak)
  • Poduszki
  • Marginesy
  • Style obramowania (domyślne, pełne, kropkowane, przerywane, podwójne, wpust, kalenica, wstawka, początek)
  • Parametry obramowania, promień i kolory.

Opcje Menedżera stylów MotoPress

Dobry krok naprzód, wtyczka została wyposażona w możliwość zapisywania i ponownego użycia niestandardowych stylów. Ta opcja wysoce eliminuje wszelkie możliwe powtórzenia. Jeśli chcesz zastosować te same style do dowolnego innego elementu treści, nie zapomnij go zapisać: po skonfigurowaniu nowych stylów kliknij Zastosuj> wybierz Zapisz jako. Każdy zestaw stylów zostanie zapisany jako nowy wzorzec zapisany w obszarze Style elementów i Wzorce w zakładce Style.

Zapisz opcję Style niestandardowe

Testowanie na różnych urządzeniach w obszarze administracyjnym

Aktualizacja była spójna, ponieważ poziom ruchu mobilnego stale rośnie i bardzo ważne jest szybkie przetestowanie, czy wszystkie urządzenia zapewniają satysfakcję użytkowników. Podgląd online na różnych urządzeniach w panelu administracyjnym został zaimplementowany w edytorze MotoPress po prostu dlatego, że stał się koniecznością. Wbudowane środowisko emulacji (emulator umożliwia zachowanie się systemu komputerowego jak inny) w narzędziach edytora uruchamia podgląd strony witryny jednym kliknięciem na komputerach stacjonarnych, telefonach komórkowych i tabletach. Aby poczuć użyteczność emulatorów online, kliknij przycisk Responsive Preview u góry okna i wybierz potrzebne urządzenie, aby wyświetlić podgląd witryny. Sprawdź przykład podglądu tabletu:

Podgląd tabletu

Lub telefon komórkowy:

Podgląd telefonu komórkowego

Dostępna pełna szerokość i wysokość rzędu

Rozwiązanie pełnoekranowe (obrazu, wideo, tekstu, tabeli itp.) Jest jednym z aktualnych trendów w projektowaniu stron internetowych wysoko ocenianych przez projektantów i kochanych przez klientów. Oprócz miłego oka, tryb pełnoekranowy elementu treści służy do podświetlania dowolnej części witryny, prezentacji obrazów / filmów w zbliżeniach, do kontrastowania części elementów projektu w celu zwiększenia czytelności (większy lub mniejszy ) lub zrównoważ je i tak dalej. Korzystając z tej nowej opcji, możesz rozciągnąć wiersz edytowanego bloku treści do krawędzi ekranu rzutni.

Aby zastosować pełną szerokość lub pełną wysokość wiersza, kliknij ikonę Wiersz w wymaganym bloku zawartości> przejdź do karty Ustawienia wiersza z prawej strony> zaznacz „Pełna” w „Szerokość kontenera” i / lub zaznacz „Wypełnij wysokość okna ”. Blok zawartości zostanie dostosowany do różnych przeglądarek i urządzeń w celu poprawnego przeglądania.

Rząd Pełna szerokość i pełna wysokość

Kontrola częstotliwości otwierania widżetu Ekran powitalny

Prawdopodobnie niewielka aktualizacja, ale może być bardzo przydatna dla stron internetowych, które używają strony powitalnej do uruchamiania aplikacji, oprogramowania lub prostej strony z wezwaniem do działania. Ustawiając tę ​​opcję, możesz kontrolować, jak często widżet strony powitalnej powinien pojawiać się w witrynie, aby nie denerwować ani nie rozpraszać gości witryny. Aby ustawić częstotliwość, przejdź do zestawu narzędzi edytora treści, wybierz widżet Ekran powitalny i upuść go na stronie> przejdź do jego ustawień z prawej strony i przewiń w dół do opcji „Wyświetl”: ustaw, czy ma się pojawiać zawsze, czy tylko raz.

Widżet ekranu powitalnego

Dolna linia

Możesz wypróbować wszystkie nowe opcje w akcji, nawet ZA DARMO, ponieważ Edytor treści ma również wersja freemium. Główna wtyczka MotoPress, edytor treści jest w ciągłym procesie regularnych poprawek i ulepszeń. Technicy zespołu starają się śledzić wymagania szybko rozwijającej się społeczności WordPress i stale modyfikować produkt na lepsze, więc nowe aktualizacje nie będą czekać.

Daj nam znać, jeśli masz jakieś pytania dotyczące tej niesamowitej wtyczki do tworzenia treści. Lub jeśli już korzystasz z MotoPress, chcielibyśmy usłyszeć, co myślisz o wtyczce w komentarzach poniżej.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me