Najlepszy przegląd GridBuilderWP: Elastyczne siatki i filtry

Gdy usiądziesz, aby obejrzeć mecz piłki nożnej, możesz łatwo dostrzec gwiazdy z odległości mili.


Ich stylowa i dopracowana gra wyróżnia je i często zmienia wynik meczu. Fani i menedżerowie je uwielbiają, ponieważ kiedy grają, są w najlepszej formie.

To samo dotyczy gwiazd w branży muzycznej. Zwykle wkładają pracę, serenadują nas hitami i wciąż jeżdżą. Gwiazdy są mistrzami w swojej branży i przesuwają naszą wyobraźnię do granic możliwości.

Wiesz, tak jak Kreator sieci WP, temat dzisiejszej recenzji.

Oto podkład: Wiemy, że tworzenie układów siatki nie jest dla osób o słabych nerwach, a zwłaszcza dla początkujących. To trudne zadanie nawet dla odpowiednio doświadczonych użytkowników.

Jednak układy siatki są niesamowitym sposobem wyświetlania i filtrowania treści w witrynie WordPress. Coś takiego:

demo e-commerce dla budujących sieci

Kreator sieci WP Demo eCommerce

Albo to:

demo portfolio portfolio wtyczek WordPress

Kreator sieci WP Demo Portfolio

Niestety tworzenie układów siatki dla witryny WordPress nie jest proste. Tak było kiedyś przed pojawieniem się wtyczek gridowych WordPress.

Aby stworzyć fantastyczne układy siatki bez potu, potrzebujesz prosta, ale potężna wtyczka WordPress.

Jeśli szukasz takiej wtyczki, Gridbuilder WP idealnie pasuje do rachunku.

W dzisiejszym przeglądzie / artykule instruktażowym dowiesz się, dlaczego Gridbuilder WP jest wtyczką grid i filtra dla rosnącej liczby użytkowników WordPress. Patrzymy pod maską i bawimy się wtyczką, więc już wiesz, że będzie fajnie.

Bez zbędnych ceregieli zwijajmy rękawy i brudzimy się.

Co to jest Gridbuilder WP?

budowniczy sieci

Znany również jako WP Grid Builder, Gridbuilder WP to piękna wtyczka WordPress, która pozwala szybko tworzyć zaawansowane układy siatki. Posiada intuicyjny interfejs użytkownika, który jest dość przyjemny w użyciu.

Wtyczka posiada piękny pakiet funkcje idealny dla początkujących i programistów. Dla początkującego WP Grid Builder to kompletne rozwiązanie do tworzenia elastycznych i filtrowalnych układów siatki oraz filtrowania ich bez wiedzy na temat kodowania. Jeśli jesteś programistą, kreator sieci oferuje wiele akcji i funkcji, które zajmą Cię.

Działa ze wszystkimi motywami WordPress i bezproblemowo integruje się z większością twoich ulubionych narzędzi. Ponadto wtyczka zawiera dodatki, które ładują układy siatki i filtry wyszukiwania (znane jako aspekty).

W chwili pisania tego tekstu oferują tylko wersję premium WP Grid Builder, ale może się to zmienić w przyszłości. Lub jak Loic Blascos – programista – mówi w e-mailu wysłanym natychmiast po moim zapytaniu:

e-mail wsparcia dla budowniczego wp grid

Mimo to mają trzy plany, które kosztują od 49 do 249 USD rocznie. Wybierz plan odpowiedni dla Twoich potrzeb.

Jeśli nie jesteś zadowolony z zakupu, WP Grid Builder oferuje 14-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy. Dodatkowo zapewniają doskonałe zniżki na odnowienia (20% w przypadku planu podstawowego, 30% w przypadku planu premium i 40% w przypadku planu superumiejętności)..

Aby osłodzić umowę, eksperci WordPress chwalą WP Grid Builder. Oto jeden zadowolony klient:

Gridbuilder ᵂᴾ jest przyjazny zarówno dla użytkowników, jak i deweloperów ᵂᴾ to niesamowity produkt i nowy paradygmat dla tego rodzaju funkcji. Dobrze zintegrowany z WordPress Core, zapewnia ładny interfejs użytkownika Admin i niesamowicie szybki interfejs. – Jb Audras, WordPress Core Developer.

Parzysty Chris Lema, jedna z największych nazwisk w kręgach WordPress, ma pochwały dla WP Grid Builder:

Chris Lema chwali gridbuilder wp

Dodatkowo otrzymujesz szybką światowej klasy obsługę i szczegółową dokumentację, która pomoże ci w instalacji i konfiguracji programu WP Grid Builder.

Teraz, gdy wiemy, nad czym pracujemy, rzućmy okiem na funkcje WP Grid Buildera.

Kreator sieci WP funkcje

funkcje budowania sieci

WP Grid Builder zawiera wszystkie funkcje potrzebne do poprawiania układów siatki jak profesjonalista. W przeciwieństwie do konkurentów wtyczka sprawia, że ​​tworzenie szablonów dla sklepu e-commerce, witryny portfolio, bloga i katalogu jest zbyt łatwe..

W kopii programu WP Grid Builder można oczekiwać następujących funkcji:

 • Płynna integracja z WooCommerce, Easy Digital Downloads, SearchWP, Relevanssi, Polylang, WPML, Advanced Custom Fields i Gutenberg
 • W 100% responsywny i mobilny z obsługą dotykową lightbox i karuzeli
 • Przyjazny dla SEO – WP Grid Builder jest zgodny z W3C i wykorzystuje najlepsze praktyki SEO
 • Błyskawiczna wydajność dzięki niestandardowym punktom końcowym AJAX
 • Zaawansowany system filtrowania, który umożliwia wydajne sortowanie treści WordPress według (niestandardowych) terminów taksonomicznych, pól postów lub pól niestandardowych
 • Ponad 15 rodzajów aspektów, w tym radia, pola wyboru, suwaki, selekcje, oceny, suwaki, oceny, więcej przycisków ładowania, resetowania przycisków i więcej, co pozwala użytkownikom zawęzić wyniki wyszukiwania
 • Funkcja importu i eksportu umożliwia łatwe przenoszenie ustawień WP Grid Builder do innej witryny
 • Wbudowany lightbox
 • Przeciągnij i upuść kreatora siatki
 • Ponad 20 gotowych i łatwych do dostosowania kart grid. Ponadto możesz tworzyć swoje karty od zera
 • Ponad 900 czcionek Google
 • Ponad 250 ikon SVG do ozdobienia kart siatki według potrzeb
 • Obsługa udostępniania społecznościowego umożliwiająca udostępnianie treści w sieciach społecznościowych bezpośrednio z sieci
 • Obsługa obrazów, wideo (w tym osadzania z witryn takich jak YouTube), galerii i formatów postów audio
 • Ponad 3 układy siatki, w tym murarskie, uzasadnione i metro
 • Leniwe ładowanie, które poprawia szybkość ładowania strony
 • Ponad 20 animacji ładowania, co zmniejsza postrzegany czas ładowania przez użytkowników
 • Ponad 20 odkrywa animacje
 • Obsługa RTL dla języków pisanych od prawej do lewej
 • Intuicyjny pulpit administratora
 • I wiele innych ustawień

Jaka imponująca lista funkcji? Teraz zainstalujmy WP Grid Builder i przetestuj, co możemy osiągnąć dzięki kreatorowi sieci jak żaden inny.

Jak zainstalować Gridbuilder WP

Teraz zabawna część ��

Instalowanie WP Grid Buildera jest tak proste, jak A, B, C. Jeśli wiesz, jak zainstalować wtyczkę premium, nie powinieneś mieć problemu z instalacją WP Grid Buildera. Po zakupie wtyczki możesz znaleźć folder ZIP WP Grid Builder na swoim koncie lub e-mail zakupu.

Najpierw pobierz plik ZIP Grid Builder na komputer. Następnie zaloguj się do pulpitu administracyjnego WordPress i przejdź do Wtyczki> Dodaj nowe, jak pokazano niżej.

jak zainstalować nową wtyczkę wordpress

Następnie kliknij Prześlij wtyczkę wybierz plik ZIP Grid Builder, który pobrałeś i kliknij Zainstaluj teraz przycisk, aby uruchomić rzeczy. Oto zrzut ekranu przedstawiający proces:

ręczna instalacja wtyczki wordpress w programie gridbuilder

Następnie aktywuj WP Grid Builder:

aktywuj wtyczkę gridbuilder wp

Aktywacja wtyczki dodaje Gridbuildera WP element do menu administratora WordPress. Następnie przejdź do Kreator sieci WP > Pulpit nawigacyjny, jak wyszczególnimy poniżej.

element menu wp grid builder

Następnie wprowadź adres e-mail i klucz licencyjny, a następnie kliknij przycisk Aktywuj Podłącz przycisk:

aktywacja licencji wp grid builder

Aby skorzystać z automatycznych aktualizacji, możesz aktywować licencję, która jest dostępna w wiadomości e-mail z potwierdzeniem zamówienia lub twoja strona konta:

klucz licencyjny

Teraz, gdy zainstalowaliśmy i aktywowaliśmy WP Grid Builder, możemy stworzyć nasz pierwszy układ siatki.

Jak skonfigurować Gridbuilder WP

W poniższej sekcji dowiesz się, jak utworzyć funkcjonalną siatkę. Zrobię co w mojej mocy, aby objąć większość (jeśli nie wszystkie) ustawienia. Doskonałą wiadomością jest to, że funkcje WP Grid Builder mają jasne opisy w interfejsie administratora. Musimy zacząć od nazwania naszej nowej siatki do wykorzystania w przyszłości.

Nazywanie nowej siatki

Aby utworzyć nowy układ siatki, przejdź do Kreator sieci WP > Wszystkie siatki w menu administratora WordPress:

Takie postępowanie prowadzi do Wszystkie siatki ekran, który jest na razie pusty. Następnie kliknij Utwórz siatkę przycisk:

utwórz nową siatkę

Możesz też zaimportować wersje demo z witryny wpgridbuilder.com. Należy jednak pamiętać, że wersje demonstracyjne służą wyłącznie do ustawień układu. Treść wyświetlana w twoich siatkach zależy od twoich postów, mediów, produktów itp.

Do naszych celów testowych wybrałem pierwszą opcję, tworząc nową siatkę od zera. The Utwórz siatkę przycisk prowadzi do następującej strony:

nazwanie nowej siatki w narzędziu do budowania sieci wp

Na powyższym ekranie możesz:

 • Nazwij swoją siatkę. W naszym przykładzie używam „Galerii testowej”
 • Dodaj i wygeneruj niestandardową klasę CSS, dzięki czemu możesz dodać niestandardowe style do swojej siatki, jeśli chcesz
 • Zdefiniuj komunikaty o błędach, które użytkownicy zobaczą, jeśli nie znajdą żadnych wyników

Wybierz Media do wyświetlenia w sieci

Czas wybrać media, które chcesz wyświetlać w siatce. W tym celu przejdź do następnej sekcji, tj., Ustawienia siatki> Treść źródłowa, jak pokazano niżej.

ustawienia zawartości źródłowej

Jak pokazano powyżej, masz poniżej trzy rodzaje źródeł Rodzaj źródła:

 • Rodzaj postu – Możesz pobierać treści ze swoich postów, stron, biblioteki multimediów lub dowolnego innego niestandardowego typu postu
 • Semestr – Możesz pozyskiwać materiały na podstawie kategorii, tagów lub innych niestandardowych warunków taksonomicznych.
 • Użytkownik – Ta opcja umożliwia pozyskiwanie treści od określonych użytkowników WordPress

Poniżej możesz ustawić liczbę elementów na stronę. Użyj wartości „-1”, aby wyświetlić wszystkie posty. Domyślnie zero (0) to liczba postów na stronę w ustawieniach WordPress.

Sekcja Postów Zapytanych

Poniżej masz Zapytane posty Sekcja:

wyszukiwane postyNa powyższym ekranie możesz wykonać następujące czynności:

 • Wybierz typ (y) postów w sekcji Typy postów jak zaznaczono na obrazku. Jeśli chcesz utworzyć siatkę dla swoich postów na blogu, wybierz Posty. Jeśli tworzysz siatkę dla swoich multimediów (powiedzmy, że chcesz utworzyć portfolio wizualne), wybierz Głoska bezdźwięczna, jak w naszym przykładzie powyżej. Drugi dostępny typ postu to Strony.
 • Poniżej typów postów możesz wybrać status postu treści, które chcesz wyświetlić w swojej siatce. Masz kilka opcji, ale radzę się trzymać Opublikowany. Ponadto możesz wybierać autorów postów, typy mimów oraz włączać / wyłączać określone treści ze swojej siatki.
 • Jak pokazano na pozycji numer trzy (3) na powyższym obrazku, możesz bezpośrednio dołączyć inne media, co pozwala zaoszczędzić dużo czasu, zwłaszcza gdy chcesz szybko wdrożyć siatkę.

Przewijając do dołu ekranu, zauważysz opcje, które pomogą ci uporządkować zawartość siatki według wartości, znaczników i pól niestandardowych. Te opcje będą potrzebne tylko podczas dostrajania siatki:

Na bok: Aby uniknąć przypadkowej utraty postępów, kliknij Zapisz zmiany przycisk podczas tworzenia siatki. Skonfigurujmy formaty multimediów.

Formaty mediów

Nawigować do Ustawienia siatki> Formaty mediów:

formaty mediów gridbuilder

Możesz wybrać formaty multimediów, których chcesz używać w swoich siatkach. WP Grid Builder obsługuje galerie, wideo i audio. W kierunku dolnej części ekranu możesz ustawić domyślną miniaturę na każdej karcie (lub kafelku) siatki na wypadek braku zawartości.

Na tym samym ekranie możesz automatycznie przechwytywać pierwsze multimedia w swoich postach (w przypadku braku zawartości). Możesz także włączyć pokazy slajdów galerii na kartach siatki, używać plakatów z osadzonych filmów i otwierać filmy w lightbox zamiast karty grid.

Styl siatki

Iść do Ustawienia siatki> Styl siatki aby dostosować siatkę, jak pokazano powyżej. Domyślnie masz trzy style siatki: kamieniarstwo, metro i uzasadnione. Używam kamieni do celów ilustracyjnych. Ponadto wcześniej publikowałem zdjęcia w mojej bibliotece multimediów. WP Grid Builder automatycznie dodaje zdjęcia do siatki.

Poza tym możesz kontrolować inne opcje, takie jak zachowanie siatki, zastępowanie rozmiarów kart i kontrola reakcji. Jeśli wybierzesz styl siatki i nadrzędne rozmiary kart, prawie nie dotkniesz ustawień. Wybierz styl siatki i pozwól nam przejść do następnej sekcji.

Układ siatki

WP grid builder layout grid

Nie ma tu nic do zobaczenia. Masz dwa rodzaje układów dla swoich siatek; standardowy projekt pionowy i układ karuzeli. Ponadto możesz zrobić siatki o pełnej szerokości. Pracuję z projektem standardowym, a moja siatka jest na pełnej szerokości.

Idziemy dalej.

Grid Composer

kompozytor siatki

Grid Composer jest przydatny, gdy dostosowujesz siatki za pomocą aspektów, np. Filtru, oceny, wyszukiwania, pól wyboru, ładowania więcej, paginacji i wielu innych..

U dołu ekranu znajdziesz narzędzie do tworzenia układu siatki metodą przeciągania i upuszczania. Na przykład poniżej zobacz mój przykład z trzema aspektami: Filtruj według daty, Szukaj, i Załaduj więcej przycisk.

Jeśli w tym momencie opublikuję swoją siatkę, zobaczę następującą siatkę wraz z trzema (3) w pełni funkcjonalnymi aspektami:

Nieźle �� Nieźle wcale. Mam nadzieję, że dostajesz sedno rzeczy, z wyjątkiem tego, że jeszcze nie skończyliśmy. Wróćmy do obszaru administracyjnego WP Grid Builder.

Style kart

Sekcja Styl karty pokazana powyżej pozwala dostosować karty grid. Karty siatki to po prostu prostokątne lub kwadratowe płytki, które tworzą siatkę. Gdy zaczniesz korzystać z WP Grid Builder, może być konieczne zaimportowanie wersji demonstracyjnych, jak pokazano na powyższym obrazku. Możesz jednak, stwórz swoje karty od zera, co odblokuje nieskończone możliwości.

Więc poszedłem dalej i zaimportowałem wszystkie karty i przypisałem domyślną kartę do moich siatek. Następnie wybrałem kartę dla każdego rodzaju posta, w tym dla moich mediów. Używam Beryl jako moja domyślna karta. Oto moja plansza testowa w akcji:

Wygląda na całkiem niezawodnego, ten kreator siatki WordPress, pod wrażeniem mnie pokoloruj. Następnie mamy animacje.

Animacje

animacje gridbbuilder

Znowu nie ma tu wiele do zobaczenia; tylko kilka animacji pokazujących karty w siatce, gdy użytkownik przewija lub klika przycisk Załaduj więcej przycisk. Ta funkcja jest niezwykle łatwa w użyciu i zapewnia piękne efekty, które zwiększają zaangażowanie użytkowników.

Ładowanie

Następnie masz opcje ładowania, jak opisano powyżej. Na ekranie możesz przełączać się na leniwe ładowanie, aby znacznie zwiększyć prędkość swoich siatek. Leniwe ładowanie ładuje media tylko wtedy, gdy znajdują się one w oknie użytkownika, co może skrócić czas ładowania siatek.

Z drugiej strony, pasek ładowania lub ikona zmniejsza postrzegany czas ładowania przez użytkowników. Moduł ładujący pojawia się, gdy użytkownik ładuje zestaw postów. Pojawia się podczas ładowania strony siatki i gdy użytkownik filtruje lub sortuje siatkę. Jest to wygodny i przyjazny dla użytkownika sposób utrzymywania użytkowników w witrynie.

Dostosowywanie

Pamiętasz niestandardową klasę CSS, którą dodaliśmy wcześniej do naszej siatki? Cóż, klasy używasz do modyfikowania stylów CSS wtyczek w Ustawienia siatki> Dostosowywanie okno. Jeśli nie wiesz, jak sobie radzić z CSS, lepiej w razie potrzeby zatrudnić pomoc z zewnątrz.

Kreator sieci WP Dodatki

dodatki do budowania sieci

Dodatki pozwalają rozszerzyć funkcjonalność wtyczki WordPress. WP Grid Builder jest dostarczany z kilkoma dodatkami, które można łatwo zainstalować, przechodząc do Kreator sieci WP > Dodatki. Obecnie WP Grid Builder zawiera cztery dodatki, a mianowicie:

 • Aspekt mapy – umożliwia dodawanie map z Map Google, Mapbox lub Ulotki i wyświetlanie znaczników
 • Buforowanie – aby przyspieszyć siatki poprzez buforowanie zawartości i aspektów
 • LearnDash – Wyświetl informacje o kursie na kartach
 • Wielojęzyczny – Zintegruj WP Grid Builder z Polylang i WPML

Inny Gridbuilder WP Ustawienia

gridbuilder wp ustawienia globalne

Aby uzyskać dostęp do ogólnych ustawień WP Grid Builder, przejdź do Kreator sieci WP > Ustawienia. Na ekranie znajdują się opcje takie jak:

 • Zezwól WP Grid Builder na renderowanie bloków w Gutenberg
 • Włącz obsługę formatów postów
 • Wyświetl opcje wpisów i terminów (formaty wpisów i kolory terminów)
 • Wyczyść pamięć podręczną i wyczyść arkusze stylów
 • Zmień globalne kolory
 • Ustaw dodatkowe rozmiary obrazu
 • Skonfiguruj wtyczkę Lightbox
 • Zresetuj ustawienia globalne wtyczki

Wniosek

WP Grid Builder to fantastyczna wtyczka do filtrów i filtrów WordPress odpowiednia zarówno dla początkujących, jak i programistów. Zawiera obszerną listę niesamowitych funkcji, dzięki którym tworzenie responsywnych układów siatki jest dziecinnie proste. Ponadto oferują elastyczną strukturę cenową i szybkie wsparcie.

Co sądzisz o Gridbuilder WP? Czy coś przeoczyliśmy? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me