Mouseflow Heatmap Analytics dla WordPress Review

Analiza map cieplnych to naukowe podejście do optymalizacji współczynnika konwersji dla Twojego sklepu internetowego lub witryny. Jest to oparty na danych sposób pomiaru skuteczności stron docelowych, formularzy kontaktowych i ścieżek zakupu. Mouseflow to freemium narzędzie do analizy mapy cieplnej, odtwarzania i nagrywania sesji. W tym artykule omówimy Mouseflow, integrując go z naszym ulubionym narzędziem CMS – WordPress.


Co to jest mapa termiczna?

Dla tych z was, którzy są nowicjuszami w temacie analizy map cieplnych, oto proste podsumowanie.

Mapy termiczne to wizualna reprezentacja najbardziej aktywnych obszarów Twojej witryny. Region najczęściej klikany (na przykład Zacznij tutaj element menu bloga), pojawi się na czerwono w mapie termicznej.

Mapy termiczne w wyszukiwarkach

mapy cieplne wyszukiwarek

Ewolucja map cieplnych za 10 lat, źródło: Dwa Octobery

Weźmy przykład mapy cieplnej w wyszukiwarce.

W Google (lub dowolnej innej wyszukiwarce) pierwsze trzy wyniki wyszukiwania to najczęściej klikane linki. W rezultacie region ten jest reprezentowany na czerwono w mapie termicznej, ponieważ jest to „najbardziej aktywny” lub „gorący” region w mapie termicznej. Linki, które następują (tj. Piąty, szósty itd.), Mają coraz mniejszą liczbę kliknięć i mają „chłodniejsze” kolory (od pomarańczowego do żółtego, od zielonego do niebieskiego) w mapie termicznej.

Powyższy zrzut ekranu przedstawia, w jaki sposób mapy termiczne ewoluowały przez okres dziesięciu lat. W 2005 roku nazywali go „świętym trójkątem”, co oznaczało, że pierwsze litery pierwszych dwóch linków przyciągnęły większość uwagi wyszukiwarki.

Dziesięć lat później wytrenowaliśmy nasze oczy, aby zeskanować kilka pierwszych słów z 5-6 najlepszych linków. To daje nam prostokątną mapę cieplną, którą widzimy po prawej stronie zrzutu ekranu.

Co to jest nagrywanie i odtwarzanie sesji?

Mapy termiczne pozwalają dobrze przyjrzeć się najbardziej aktywnym lub najczęściej klikanym regionom witryny. Czy nie byłoby fajnie faktycznie widzę jak odwiedzający wchodził w interakcje z twoją witryną?

Ruch myszy jest silnym wskaźnikiem gdzie uwaga odwiedzającego znajduje się na stronie internetowej.

Nagrywanie sesji jest idealnym rozwiązaniem. ZA sesja to zasadniczo cała aktywność wykonywana przez odwiedzającego podczas jednej wizyty. Obejmuje to czas, od którego strona została załadowana do momentu zamknięcia karty (lub okna). Przepływ myszy dokumentacja poszczególne sesje użytkowników witryny i pozwala na ich odtwarzanie w dowolnym momencie z poziomu przeglądarki.

Odtwarzanie nagranej sesji jest nazywane Powtórka sesji. W rzeczywistości jest to film przedstawiający całą interakcję użytkownika z witryną. Obejmuje to wpisane informacje (hasła są zawsze ukryte), interakcje, kliknięcia i wszystkie inne działania.

Korzyści z nagrywania i odtwarzania sesji

Nagrywanie i odtwarzanie sesji jest niezbędnym narzędziem w testach interakcji użytkownika, testach A / B i testach użyteczności – wszystko w przypadku aktywnych użytkowników.

Weźmy przykład strony pobierania ebooka. Jest to klasyczny przypadek użycia w generowaniu potencjalnych klientów, w którym dajesz użytkownikowi coś (w tym przypadku ebooka) w zamian za jego adres e-mail i pozwolenie na wysyłanie do niego wiadomości e-mail. Wyświetli się nagranie sesji w jaki sposób Twoi użytkownicy wchodzą w interakcję z formularzem, ile osób faktycznie wypełnia formularz, liczbę pól, które wypełnia użytkownik, zanim go wysadzi itp..

Istnieje mnóstwo innych przypadków użycia, w których nagrywanie sesji, odtwarzanie i mapy cieplne są wykorzystywane do optymalizacji współczynnika konwersji. W tej recenzji omówimy pięć najważniejszych funkcji, które oferuje Mouseflow:

 1. Heatmaps
 2. Nagrywanie sesji
 3. Powtórka sesji
 4. Nagrywanie sesji formularza
 5. Zbieranie informacji zwrotnych

Omówimy szczegółowo każdy z tych tematów w poniższych sekcjach.

Pulpit nawigacyjny Mouseflow

pulpit analityczny map przepływów myszy

Widok z lotu ptaka pulpitu myszy Mouseflow

Pulpit nawigacyjny Mouseflow daje widok z lotu ptaka na ostatnie nagrania sesji i popularne mapy termiczne. Wykres przedstawia liczbę zarejestrowanych sesji i jest proporcjonalny do ruchu w witrynie.

Heatmaps

Analizy map cieplnych Mouseflow obsługują pięć różnych wymiarów, w tym mapę kliknięć, mapę ruchów, mapę przewijania i mapę geograficzną. Ocenimy jedną stronę zawierającą formularz kontaktowy i przetestujemy go na każdym z pięciu rodzajów map cieplnych.

Kliknij Heatmaps

Mapa termiczna kliknięć reprezentuje regiony, które otrzymają największą liczbę kliknięć. Każda strona będzie miała swoją unikalną reprezentację mapy cieplnej. Na przykład na stronie zawierającej formularz kontaktowy Zatwierdź przycisk zarejestruje największą liczbę kliknięć.

kliknij heatmap w przepływie myszy dla WordPress

Zrzut ekranu mapy cieplnej Click w WordPress, utworzonej za pomocą Mouseflow

Jest to zrzut ekranu mapy kliknięć witryny demonstracyjnej, którą zbudowałem dla tego samouczka. Ponieważ przesłałem tylko formularz kontaktowy trzy razy, rejestruje on trzy kliknięcia. Trzy to bardzo mała liczba, którą należy wziąć pod uwagę w mapie termicznej, dlatego jest podświetlona na niebiesko.

Mapa cieplna ruchu

mapa cieplna ruchu w przepływie myszy dla wordpress

Zrzut ekranu mapy cieplnej ruchu w WordPress, utworzonej za pomocą Mouseflow

Mapa ruchowa ruchu reprezentuje regiony witryny o największym ruchu. Na zrzucie ekranu zobaczysz niebieskie łatki, które reprezentują małą aktywność.

Uwaga Heatmap

Mapa termiczna uwagi jest interesującą miarą. Reprezentuje obszary, w których użytkownicy wydają maksymalny czas.

Zróbmy ten zrzut ekranu, aby wyjaśnić.

mapa cieplna uwagi w przepływie myszy dla wordpress

Zrzut ekranu mapy uwagi w WordPress, utworzonej za pomocą Mouseflow

Region w kolorze zielonym ma średni czas spędzony 10,2 sekundy, podczas gdy regiony w kolorze czerwonym ma średni czas spędzony 21 sekund. Sugeruje to, że odwiedzający witrynę spędzają znaczną część czasu na stronie w czerwonym regionie. W naszym przypadku jest to formularz kontaktowy.

Jak korzystać z mapowania uwagi, aby poprawić kopiowanie strony sprzedaży?

Mapa cieplna uwagi może być doskonałym narzędziem do pomiaru gdzie Twoi goście spędzają większość czasu. Jeśli piszesz długą stronę sprzedaży, chcesz, aby czytelnicy faktycznie przeczytali tę stronę od góry (spędzają tam większość czasu), a następnie referencje i kliknij przycisk Kup Teraz przycisk.

Dlatego najlepiej powinien znajdować się górny fragment strony sprzedaży czerwony, w mapie cieplnej Uwaga.

Jeśli twoi goście są nie po przeczytaniu kilku pierwszych wierszy strony sprzedaży wyraźnie widać, że podziałka i kopia muszą działać.

Przewiń Heatmap

Przewijana mapa ciepła reprezentuje najczęściej przewijane regiony w Twojej witrynie. Odwiedzający twoją stronę mają tendencję do szybkiego przewijania w dół od nagłówka i dotarcia do miejsca, w którym jest treść.

Przewijana mapa cieplna jest komplementarna do mapy cieplnej uwagi. Gdy uwaga jest wysoka, przewijanie jest niskie. Wiesz, że ktoś przejrzał twoją kopię, gdy zobaczysz czerwony obszar na przewijanej mapie ciepła. Obszary od żółtego do zielonego w przewijanej mapie cieplnej wskazują bity w kopii, które odwiedzający uważają za interesujące lub przydatne. Prawidłowo zastosowana mapa przewijania może być doskonałym narzędziem do poprawy kopiowania strony docelowej.

przewiń mapę cieplną w przepływie myszy dla wordpress

Zrzut ekranu mapy przewijania w WordPress, utworzonej za pomocą Mouseflow

Jednak w naszym samouczku przewijałem się w to miejsce, dlatego jest zaznaczony na czerwono. Zauważysz, że obszar stopki jest niebieski, co oznacza minimalną aktywność przewijania.

Ile sesji powinienem nagrać?

Mouseflow daje Ci możliwość wyboru liczby zarejestrowanych sesji poza ruchem. Na przykład, jeśli wpiszesz ⅓, zapisana zostanie jedna na trzy sesje użytkownika. Innymi słowy, zarejestrowanych zostanie 30% sesji ruchu.

Jest to ważne z punktu widzenia planowania użytkowania. Każda nagrana sesja to kredyt. W zależności od zakupionego planu musisz dostosować procent zarejestrowanego ruchu do całkowitego ruchu.

Prostym sposobem oszacowania tej liczby jest sprawdzenie raportu o ruchu w Google Analytics. Na przykład, jeśli otrzymujesz 1000 unikalnych wizyt miesięcznie i chcesz nagrywać, powiedzmy 500 sesji, skonfigurujesz Mouseflow, aby rejestrował jednego na dwóch odwiedzających, tj. 50% ruchu.

Geograficzna mapa termiczna

geo mapa cieplna w przepływie myszy dla wordpress

Zrzut ekranu Geo mapy termicznej w WordPress, utworzonej za pomocą Mouseflow

Geograficzna mapa termiczna przedstawia kraje, z których pochodzi większość odwiedzających. Te dane są dostępne w większości programów analitycznych, takich jak Google Analytics lub Kissmetrics. Powyższy zrzut ekranu pochodzi ze strony demonstracyjnej, dlatego wyróżnione są tylko Indie.

Lejki

lejek do pobrania ebooków w mouseflow dla wordpress

Przykład ścieżki pobierania eBooków w WordPress, utworzonej przez Mouseflow

Lejek to seria kroków, które użytkownik podejmuje w celu ukończenia akcja na twojej stronie.

Załóżmy, że chcesz, aby odwiedzający pobrali kopię Twojego najnowszego ebooka w zamian za swój adres e-mail. To klasyczna kampania generująca potencjalnych klientów, wspomagana pobieraniem ebooków.

The akcja chcesz, aby użytkownicy zakończyli pobieranie ebooka. Ta akcja ma jedną lub więcej kroki zaangażowany.

Dla uproszczenia rozważmy dwa kroki (lub strony) w tym działaniu.

 1. Pierwsza strona to miejsce, w którym odwiedzający czyta informacje o ofercie i wprowadza adres e-mail.
 2. Druga strona to strona z potwierdzeniem, na której odwiedzający widzi pliki do pobrania / przyciski do pliku PDF.

Dlatego lejek do pobierania eBooka składa się z dwóch kroków, jak pokazano na zrzucie ekranu poniżej.

lejek do pobierania ebooków w mouseflow dla wordpress - konfiguracja

Tworzenie nowego lejka do pobierania ebooków w WordPress za pomocą Mouseflow

Przepływ myszy mierzy szybkość porzucania na każdym etapie lejka. W naszym przykładzie nie pobraliśmy ebooka i opuściliśmy witrynę po obejrzeniu pierwszej (docelowej) strony.

lejek do pobierania ebooków w mouseflow dla wordpress - współczynnik konwersji

Współczynnik konwersji ścieżki pobierania ebooków w Mouseflow

Ten zrzut ekranu mówi nam, że strona docelowa odwiedziła 5 użytkowników, z których żaden nie dotarł do strony potwierdzenia.

Jak zoptymalizować współczynnik konwersji za pomocą ścieżek w Mouseflow?

Ścieżki umożliwiają śledzenie zachowania użytkowników w Twojej witrynie. Są niezwykle przydatne w wykrywaniu nieszczelnych obszarów w ścieżce konwersji. Po zidentyfikowaniu przeciekającej strony znasz obszar swojego problemu. Następnie możesz zoptymalizować kopię strony (lub w niektórych przypadkach całkowicie usunąć stronę), aby sprawdzić, czy spadną wskaźniki rezygnacji.

Formularze

jak śledzić formularz w wordpress za pomocą przepływu myszy

Śledzenie formularzy w WordPress za pomocą Mouseflow

Mouseflow umożliwia śledzenie interakcji użytkowników z Twoimi formularzami w WordPress. Jest to szczególnie pomocne w generowaniu leadów B2B i marketingu treści, gdzie koszt jednego leadu jest znacznie wyższy w porównaniu do strony internetowej / produktu B2C.

Rozważmy Formularz testowy WPExplorer które zbudowałem dla tego samouczka.

segmentacja formularzy w wordpressie

Segmentacja pól w formie śledzonej w Mouseflow

Ten zrzut ekranu mówi nam, że na stronie formularza było dwóch odwiedzających, a maksymalny czas spędzono w polu adresu e-mail. Zauważysz również, że współczynnik konwersji wynosi 0%, ponieważ nie wypełniłem formularza po jego wypełnieniu.

Jak poprawić szybkość wypełniania formularzy za pomocą Mouseflow?

Korzystając z Mouseflow, będziesz w stanie określić pola wymagające dużej ilości danych w formularzu i zmierzyć czas potrzebny na wypełnienie typowego formularza. Jeśli liczba pól w formularzu jest zbyt wysoka lub, co gorsza, nieistotna, możesz zauważyć, że odwiedzający opuszczają te pola w formularzu. Dzięki Mouseflow będziesz w stanie zidentyfikować te pola i zoptymalizować je, aby ostatecznie zwiększyć współczynnik wypełnienia formularza.

Jak śledzić formularz w WordPress za pomocą Mouseflow?

Śledzenie formularza w WordPress za pomocą Mouseflow obejmuje kilka kroków:

 1. Najpierw skonfiguruj formularz w WordPress i skopiuj adres URL
 2. Przejdź do strony Formularze na pulpicie nawigacyjnym Mouseflow i kliknij Nowy formularz.
 3. Wklej adres URL skopiowany w kroku 1.
 4. Mouseflow automatycznie rozpozna formularz ze strony wraz ze wszystkimi jego polami.
 5. Możesz przypisać nazwę do każdego pola w formularzu, aby ułatwić śledzenie.
 6. Na koniec kliknij Utwórz formularz, aby rozpocząć śledzenie interakcji między formularzami.

Sprzężenie zwrotne

Mouseflow umożliwia tworzenie pięknych, nieinwazyjnych kampanii opinii dla odwiedzających witrynę. W końcu słuchanie czytelników / klientów to doskonały sposób na ulepszenie witryny.

Oto jak wygląda typowa kampania informacyjna:

kampania zwrotna w wordpressie

Kampania opinii w WordPress utworzona za pomocą Mouseflow

Po wypełnieniu ankiety jest to strona z potwierdzeniem.

kampania zwrotna w wordpressie

Strona z potwierdzeniem / dziękuję za kampanię zwrotną

Jak utworzyć kampanię zwrotną w WordPress za pomocą Mouseflow?

Zobaczmy teraz, jak można utworzyć kampanię zwrotną w Mouseflow.

Zaloguj się do pulpitu nawigacyjnego Mouseflow i kliknij Sprzężenie zwrotne z menu po lewej stronie i kliknij Dodaj nową kampanię.

Tworzenie nowej kampanii opinii w Mouseflow

Możesz dodać tyle pytań, ile potrzebujesz, z co najmniej jednym pytaniem. Opcje odpowiedzi obejmują opcję wielokrotnego wyboru, akapit tekstowy (mały / duży) lub wynik promotora netto.

Po prawej stronie możesz zobaczyć podgląd pytań i odpowiedzi.

Na koniec określ treść strony sukcesu i kliknij Kolejny.

Wyzwalacze w kampanii opinii

Wyzwalacze określ, kiedy i gdzie ma być wyświetlana każda kampania informacyjna. Mouseflow oferuje szereg opcji definiowania wyzwalaczy. Na przykład na powyższym zrzucie ekranu:

 1. Kampania informacyjna zostanie załadowana, gdy tylko strona się załaduje.
 2. Byłoby ładowane dla wszystkich odwiedzających, bez względu na to, czy są zarejestrowani, czy inni segmentowani użytkownicy.
 3. Kampania ładuje się na wszystkich stronach (chociaż dobrym pomysłem jest nie pokazywanie jej na stronie logowania!)
 4. Ważna opcja – formularz kampanii jest wyświetlany tylko raz na użytkownika.

Po zdefiniowaniu wyzwalaczy kliknij Kolejny kontynuować.

Przełącznik Kill dla kampanii Feedback w Mouseflow

Wreszcie możesz aktywować kampanię natychmiast po jej utworzeniu.

Warto jednak najpierw przetestować kampanię w działającej witrynie, ograniczając ją do nieindeksowanej lub najmniej popularnej strony i sprawdzić, czy dane są odpowiednio gromadzone. Po sprawdzeniu, że kampania działa, możesz wdrożyć ją w całej witrynie.

Co lubię w Mouseflow

Intuicyjny interfejs Mouseflow i wiele opcji śledzenia sprawia, że ​​jest to dobry początek do analizy map cieplnych.

Model Freemium

wycena przepływu myszy

Model wyceny przepływu myszy

Mouseflow działa na modelu freemium, zapewniając co miesiąc 200 bezpłatnych kredytów.

Każdy kredyt odpowiada jednej zarejestrowanej sesji. Jednak kredyty są ograniczone do 200 na miesiąc, co oznacza, że ​​jeśli go nie użyjesz, stracisz go.

Podobnie jak MailChimp (mój ulubiony dostawca usług e-mail), Mouseflow daje mi możliwość wypróbowania usługi przed jej uruchomieniem. Ponadto, w porównaniu do innych usług analitycznych map cieplnych, Mouseflow ma dość konkurencyjną strategię cenową.

Wbudowana kompatybilność z WordPress

Wtyczka wordpress WordPress

Pulpit nawigacyjny wtyczki Mouseflow w WordPress

Mouseflow obsługuje integrację z wieloma narzędziami (więcej na ten temat później), w tym z WordPress. Aby rozpocząć śledzenie witryny WordPress za pomocą Mouseflow, wystarczy pobrać plik Przepływ myszy dla WordPress plugin i aktywuj go.

Nowy wpis o nazwie Mouseflow powinien pojawić się na lewym pasku na pulpicie WordPress.

dodawanie kodu śledzenia witryny w przepływie myszy w wordpress

Wstawianie kodu śledzenia Mouseflow w WordPress

Kliknij Kod śledzenia wstawić kod śledzenia na swojej stronie WordPress. Informacje o kodzie śledzenia dla witryny można znaleźć na koncie Mouseflow w Ustawienia.

ustawienia strony w przepływie myszy dla wordpress

Informacje o stronie w Mouseflow

Po zakończeniu Mouseflow rozpocznie rejestrowanie sesji w witrynie WordPress.

Inne fajne rzeczy

Proces wprowadzania nowych użytkowników przez Mouseflow

Podoba mi się proces wprowadzania nowych użytkowników Mouseflow, który zapoznał mnie ze wszystkimi różnymi opcjami pulpitu nawigacyjnego. Byłem gotowy do pracy w mniej niż 10 minut, bez odwoływania się do bazy wiedzy. Mają też fajne filmy szkoleniowe, uporządkowane w sześciu kategoriach.

Integracja z innymi firmami 

Mouseflow integruje się z ponad trzydziestoma programami firm trzecich

Mouseflow obsługuje wiele integracji innych firm, od CMS przez oprogramowanie marketingowe po zaawansowane oprogramowanie do zarządzania tagami. W chwili pisania tego tekstu Mouseflow obsługuje 30 natywnych integracji, pogrupowanych w sześć głównych kategorii:

 1. Systemy zarządzania treścią: Poza WordPress Mouseflow integruje się z Joomla, Drupal, Blogger i dobrymi witrynami HTML5. Integruje się również z popularnymi kreatorami witryn, takimi jak Squarespace i Weebly. Wix ma jeszcze dedykowaną integrację.
 2. Handel elektroniczny: Mouseflow integruje się z wiodącym oprogramowaniem e-commerce typu open source, takim jak Prestashop, Magento, 3dcart i popularnymi płatnymi rozwiązaniami, takimi jak Shopify.
 3. Analityka: Możesz zintegrować dane Mouseflow z popularnym oprogramowaniem analitycznym, takim jak Google Analytics, Adobe Analytics, oraz specjalistycznymi, takimi jak Kissmetrics i Coremetrics.
 4. Marketing: Mouseflow obsługuje wiodące oprogramowanie marketingowe, takie jak Hubspot, Instapage, Unbounce, Optimizely i inne.
 5. Obsługa klienta: Pomocna obsługa klienta w czasie rzeczywistym jest podstawowym warunkiem sukcesu firmy i jej długoterminowej stabilności. Mouseflow integruje się również z wiodącym oprogramowaniem do obsługi klienta i pomocy technicznej, takim jak Zendesk, Olark, Freshdesk i Zopim.
 6. Zarządzanie tagami: Atrybucja jest kluczem do pomiaru Twoich działań marketingowych i ROI. Istnieją zaawansowane oprogramowanie do zarządzania tagami, takie jak Segment.io i Google Tag Manager. Mouseflow natywnie integruje się z nimi, wraz z Ensighten i Tealium.

Poza tym Mouseflow ma również potężny Interfejs API REST, za pomocą którego można uzyskać dostęp do danych z dowolnego portalu niestandardowego.

Mouseflow Clientele

Mouseflow ma niesamowitą klientelę

Mouseflow jest używany przez niektóre z największych marek w branży, w tym Hubspot, Optimizely i Intuit. W chwili pisania tego artykułu ich baza klientów wynosi ponad 100 000.

Podsumowanie

Analizy witryn internetowych to dynamicznie rozwijająca się dziedzina w dzisiejszej gospodarce z deficytem uwagi. Miliony dolarów przeznacza się na finansowanie nowych badań i rozwiązań analitycznych i atrybucyjnych. Mouseflow to idealny początek dla każdego marketera, aby zapoznać się z podstawami analizy Heatmap.

Zróbmy krótkie podsumowanie tego, co do tej pory omówiliśmy:

 1. Co to są mapy cieplne?
 2. W jaki sposób rejestrowanie i odtwarzanie sesji pomaga w analizie zachowań użytkowników
 3. Możliwości Mouseflow, w tym mapy cieplne (kliknięcie, ruch, uwaga, przewijanie i geograficzne), ścieżki, formularze i kampanie opinii.
 4. Jak skonfigurować WordPress i Mouseflow
 5. Chłodzi rzeczy związane z Mouseflow, w tym ponad 30 firmami zewnętrznymi i plan na zawsze wolny.

Jak zawsze zostawiam wam pytanie. Czy korzystasz z analizy Heatmap w swojej witrynie? Jeśli tak, z jakiego oprogramowania korzystasz? Czy jest funkcjonalnie lepszy niż Mouseflow? Daj nam znać w komentarzach poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me