Mimo że Media Temple działa w branży hostingowej od dłuższego czasu, zarządzany przez nią hosting WordPress jest wciąż stosunkowo nowy (został wydany dopiero w marcu 2014 r.). Ale nie pozwól, aby Cię to powstrzymało – ich nowe plany WordPress są lepsze niż kiedykolwiek. W tym poście porozmawiamy o tym, co zawiera plan hostingowy WordPress zarządzany przez Media Temple i pokażemy krok po kroku, jak łatwo można skonfigurować.


Uzyskaj Media Temple Managed WordPress Hosting

Zarządzane funkcje hostingu WordPress

Ok, czas zagłębić się w to, co pochodzi z zarządzanego konta hostingowego WordPress od Media Temple. Wiele planów hostingowych od Media Temple obejmuje wspaniałe funkcje dla każdej witryny: nieograniczona przepustowość do przesyłania danych, 20 GB miejsca na dysku SSD, piękne niestandardowe centrum kont All-in-one, super szybkie serwery SSD, 1000 adresów e-mail i oczywiście niesamowite wsparcie 24/7. Ale piękno ich zarządzanych planów hostingowych WordPress polega na tym, że zyskujesz dodatkowe funkcje stworzone specjalnie dla użytkowników WordPress.

Automatyczne aktualizacje WordPress i bezpieczeństwa
WordPress zawiera już opcję automatycznych aktualizacji konserwacji i poprawek bezpieczeństwa, ale dzięki zarządzanemu przez Media Temple hostowi WordPress nie musisz się martwić o żadne aktualizacje. Skrupulatnie testują i wdrażają każdą aktualizację, dzięki czemu Twoje instalacje są zawsze aktualne.

Automatyczne skanowanie w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania
Bezpieczeństwo powinno być najwyższym priorytetem każdego webmastera, a Media Temple jeszcze bardziej ułatwia dodawanie dodatkowej warstwy ochrony do stron internetowych WordPress. Zarządzany plan hostingowy WordPress obejmuje automatyczne skanowanie złośliwego oprogramowania, które może pomóc chronić witryny przed atakami typu phishing i hack.

Codzienne migawki kopii zapasowych
Kolejną zaletą bezpieczeństwa są automatyczne codzienne kopie zapasowe twoich witryn. Dla każdej instalacji Media Temple przechowuje kopie zapasowe migawek o wartości 30 dni. Jeśli coś się stanie i kiedykolwiek będziesz musiał przywrócić swoją witrynę, wystarczy przejść do ustawień Centrum konta i wybrać jedną z kopii zapasowych z listy rozwijanej. Przywracanie jednym kliknięciem ułatwia szybkie naprawianie witryn.

Inscenizacja 1-Click
Dzięki temu otrzymujesz 3 instalacje ze swoim planem, ale możesz też utworzyć 2 witryny z ustawieniami dla każdego. Oznacza to, że możesz bezpiecznie testować nowe motywy, wprowadzać zmiany, dodawać niestandardowe typy postów i wiele więcej bez konieczności tworzenia lokalnej instalacji WordPress lub bałaganu na swojej działającej stronie. Dla programistów jest to ogromny atut. Ponadto dostępna jest niestandardowa wtyczka Site Stager, która jest automatycznie aktywowana w każdej instalacji WordPress, więc połączenie witryny na żywo z jedną z witryn testowych jest tak proste, jak kilka kliknięć.

Miejsca inscenizacji świątyni medialnej

Klonowanie witryny
Kolejna funkcja jednego kliknięcia: możesz sklonować dowolną ze swoich witryn, aby utworzyć zupełnie nowy, pikselowy duplikat jako nową witrynę. Może to być bardzo przydatne, jeśli planujesz stworzyć grupę podobnych blogów, sklepów lub innych witryn, w których chcesz mieć ten sam motyw, wtyczki, a nawet ustawienia.

Ekskluzywne motywy
Kto nie lubi fajnego darmowego motywu? Oczywiście na WPExplorer mamy mnóstwo wspaniałych darmowych motywów WordPress, a dzięki zarządzanemu przez Media Temple hostingowi WordPress dostajesz kilka fajnych darmowych motywów. Są to świetne opcje dla Twojego bloga lub witryny portfolio lub do użycia tymczasowego podczas wyszukiwania premium motywu WordPress, który spełnia Twoje potrzeby.

Motywy ekskluzywne w Media Temple

Podsumowując, jest to w pełni zarządzany hosting WordPress. Nie musisz podnosić palca, aby zarządzać serwerem lub aktualizować podstawowe instalacje WordPress. Zadbają o to technicy Media Temple. Ponadto otrzymujesz mnóstwo niesamowitych funkcji, takich jak przemieszczanie jednym kliknięciem, konta e-mail, wsparcie non-stop i wiele innych. Jest tylko kilka ostrzeżeń, o których powinieneś wiedzieć.

Zarządzane ograniczenia hostingu WordPress

Dla niektórych cena początkowa 20 USD miesięcznie dla osobistego planu może wydawać się nieco kosztowna w porównaniu do innych planów hostingowych, które zaczynają się od niższych cen (ogólnie inne wspólne plany hostingowe są bardzo tanie – ale także powolne). Musisz jednak pamiętać, że dodatkowy koszt, za który płacisz, to w pełni zarządzany hosting WordPress. Jeśli chcesz zaoszczędzić trochę gotówki, zawsze możesz wykupić wspólny plan hostingowy w innym miejscu, ale nie uzyskasz funkcji, szybkości i wsparcia, które znajdziesz w zarządzanym hostingu.

Istnieje również duża liczba niedozwolone wtyczki z Media Temple, ale tak naprawdę nie powinno to mieć większego wpływu na ciebie, gdy spojrzysz na listę. W większości przypadków wtyczki są niedozwolone, ponieważ duplikują funkcje już wykonane przez Media Temple lub ponieważ mogą powodować problemy z wydajnością ze względu na ich sposób działania lub wymaganą ilość zasobów.

Inną funkcją, której możesz przegapić, jest wiele witryn. Próbowałem to włączyć i wszystkie kroki wykonałem dobrze. Uzyskałem dostęp do mojej witryny przez FTP (możesz pobrać informacje SFTP bezpośrednio ze strony Ustawień Centrum konta), edytowałem moje pliki .htaccess i wp.config i aktywowałem je za pomocą pulpitu nawigacyjnego WordPress. Utworzyłem nawet kilka podstron, ale niestety żadna z nich nie działała – właśnie za każdym razem, gdy próbowałem przejść do nowej podstrony, właśnie wracałem do pulpitu głównego. Ale może jest to funkcja, którą Media Temple może rozważyć w przyszłości.

Poza tymi kilkoma ograniczeniami, zarządzany przez Media Temple hosting WordPress jest niesamowity. Ma mnóstwo wspaniałych funkcji, które z pewnością pokochasz (lub twoi klienci).

24/7 Media Temple Wsparcie

Jedną z cech, które warto przyjrzeć się bliżej, jest wsparcie. Media Temple oferuje całodobową pomoc za pośrednictwem biletów, czatu, telefonu i Twittera – możesz uzyskać pomoc w dowolnym miejscu i czasie, gdy jej potrzebujesz. Kiedy próbowałem włączyć obsługę wielu witryn, postanowiłem poszukać wsparcia. Wystarczy zalogować się do swojego Centrum konta, aby uzyskać dostęp do linków do pomocy, czatu lub telefonu. Czekanie na bilet pomocy technicznej było niecałe 5 godzin, a ja tak naprawdę nie byłam gotowa czekać tak długo…

Obsługa biletów Media Temple

Zamiast tego wybrałem ich obsługę czatu. Już po 4 minutach czekałem, by zobaczyć, czy mogą pomóc.

Obsługa czatu Media Temple

Cóż, zrobili! Nie musiałem nawet czekać całych 4 minut. Bardzo pomocny personel pomocniczy pomógł mi w zamieszaniu w wielu miejscach i odpowiedział na moje pytania w rekordowym czasie. Tak więc, moim zdaniem, obsługa czatu na pewno dostaje A +.

Szybki przewodnik po Media Temple

Teraz, gdy wiesz już o wszystkich korzyściach, jakie otrzymasz dzięki zarządzanemu hostingowi WordPress z Media Temple, przygotujmy się wszyscy! Najpierw zaloguj się na swoje konto Media Temple. Na stronie głównej konta kliknij przycisk Administrator.

Ekran logowania do świątyni medialnej

Tutaj znajdują się wszystkie witryny WordPress skonfigurowane na tym koncie. Kliknij przycisk Dodaj nową witrynę.

Świątynia medialna Dodaj nową stronę

Teraz powinieneś zobaczyć ekran podobny do poniższego z prośbą o skonfigurowanie konta administratora. Jedną rzeczą, o której wspominamy raz po raz (i prawie w każdym poście na blogu, który piszemy o zabezpieczeniach WordPress) jest to, że nie powinieneś mieć konta administratora o nazwie Administrator. Zdecydowanie zalecamy utworzenie konta administratora o innej nazwie – nazywasz się, pracujesz, nazwa firmy, po prostu wybierz coś, co zapamiętasz. Sprawdź dokładnie, czy na liście znajduje się poprawny adres e-mail administratora, a następnie wprowadź hasło i kliknij opcję Utwórz witrynę.

Szczegóły administratora Media Temple

Next Media Temple wykona całą ciężką pracę, instalując WordPress, konfigurując ustawienia i dodając za Ciebie użytkownika administratora. Podczas gdy wszystko to dzieje się w backendzie, zobaczysz taki ekran w toku.

Trwa konfiguracja świątyni medialnej

To zajmie tylko minutę. Po prostu sprawdź pocztę e-mail lub obejrzyj zabawny film na YouTube przez chwilę, a następnie wróć i odśwież stronę. Twoja strona powinna być dobra. Po prostu kliknij tymczasową nazwę domeny lub migawkę strony internetowej (która jest obecnie pusta, ponieważ nie dodałeś jeszcze motywu ani treści).

Witryna Media Temple Manage Site

Na tym ekranie możesz zarządzać wszystkimi niesamowitymi funkcjami witryny, które są dostarczane z hostingiem WordPress zarządzanym przez Temple Temple. Pierwsza strona – inscenizacja. Możesz dodać 2 strony pośrednie dla każdej ze swoich stron WordPress. Jest to idealne rozwiązanie do tworzenia witryn przed ich uruchomieniem lub do wykorzystania jako obszar testowy, aby można było ulepszyć nowy motyw przed aktywacją go na stronie na żywo.

Centrum kont Media Media

Na tej stronie dostępna jest również opcja klonowania całej witryny WordPress. Możesz to zrobić do celów testowych, aby upewnić się, że nowy motyw dobrze się gra z wszystkimi wymaganymi treściami i wtyczkami, lub jeśli chcesz ponownie użyć bieżącej witryny do zbudowania nowej.

Następną opcją, którą zobaczysz podczas przewijania w dół, jest zaimportowanie strony internetowej. Jeśli masz już witrynę WordPress w innej instalacji lub nawet na innym hoście, możesz ją zaimportować za pośrednictwem FTP. Wszystko czego potrzebujesz to trochę informacji (w tym serwer FTP / adres IP, nazwa użytkownika i hasło FTP, ścieżka do serwera WordPress oraz nazwa użytkownika i hasło administratora strony, którą chcesz zaimportować) i możesz przenieść wszystkie informacje o swojej stronie ( motywy, wtyczki, treść, komentarze i wszystko).

UWAGA: Nie można migrować strony z WordPress.com do WordPress na własnym serwerze, używając tej opcji w Media Temple.

Ostatnia funkcja na tej stronie dotyczy odbudowy witryny jednym kliknięciem. Dzięki Media Temple automatycznie wykonuje kopię zapasową twoich witryn każdego dnia, a następnie zapisujesz dla ciebie ostatnie 30 dni tutaj. Jeśli z jakiegoś powodu Twoja witryna się zepsuje i musisz ją przywrócić, wystarczy wybrać jedną z kopii zapasowych z listy rozwijanej i kliknąć Przywróć. To takie proste.

Istnieje kilka innych przydatnych linków, z których możesz skorzystać. Jeśli klikniesz Ustawienia, znajdziesz swoją domenę i informacje SSH / SFTP, link do zalogowania się do phpMyAdmin oraz link do usunięcia całej witryny. W tym miejscu możesz również zmienić domenę podstawową. Jeśli nazwa domeny została zakupiona od Media Temple, zobaczysz ją wyświetlaną jako część listy rozwijanej. Jeśli nazwa domeny została zakupiona w innym miejscu, musisz skierować ją na swój serwer Media Temple Server (GUIDE ???). Po kliknięciu przycisku E-mail możesz zarządzać kontami e-mail skonfigurowanymi na tym koncie, a link do samouczków zawiera pomocne przewodniki wideo dotyczące korzystania z opcji w motywach (mt).

Ustawienia Centrum kont Media Temple

Teraz, gdy już widzisz swoje Centrum kont, kontynuujmy ładowanie i kliknij przycisk Administrator WP w prawym górnym rogu, aby przejść do pulpitu nawigacyjnego WordPress.

Przycisk administratora Media Temple WP

Jeśli nadal używasz tymczasowej nazwy domeny, pojawi się powiadomienie, aby ci przypomnieć. Możesz go na razie zignorować lub kliknąć link, aby zmienić nazwę podstawowej domeny. Poza tym zauważysz, że Twoja witryna WordPress jest skonfigurowana i gotowa do pracy!

Pulpit nawigacyjny WP Media Temple

Istnieje kilka dodatkowych linków, których nie znajdziesz we wszystkich instalacjach WordPress za pośrednictwem innych hostów. Media Temple dodaje własną wtyczkę poczty (mt), aby zapewnić szybki dostęp do kont e-mail, a także wtyczkę Site Stager (która jest wciąż w fazie prac), która ułatwia tworzenie witryny przejściowej, a później łączenie jej z witryną na żywo niż kiedykolwiek (nie obawiaj się, na stronie głównej znajdują się szczegółowe instrukcje po kliknięciu elementu menu Site Stager). Inną funkcją, którą naprawdę lubię, jest łącze Opróżnianie pamięci podręcznej na górnym pasku administracyjnym. Kiedy dodam nową treść do strony, lubię opróżniać pamięć podręczną, aby mieć pewność, że wszyscy widzą prawidłowe ostatnie posty, a co nie. Ten link Flush Cache jest o wiele wygodniejszy niż nawigacja do innej części pulpitu WordPress.

Aby skonfigurować witrynę WordPress, najpierw musisz wybrać motyw. Przejdź do Wygląd> Motywy, w których możesz użyć jednego z wstępnie załadowanych motywów, najeżdżając na motyw i klikając przycisk Aktywuj. Lub prześlij własny, klikając przycisk Dodaj nowy u góry ekranu, aby przesłać plik zip dla motywu WordPress, który pobrałeś gdzie indziej (nasz najlepiej sprzedający się motyw Total WordPress jest świetny dla każdej witryny dzięki super elastycznej, wbudowanej w, front-endowe narzędzie do przeciągania i upuszczania stron oraz inne świetne opcje dostosowywania).

Media Temple Wybierz motyw

Po wybraniu motywu powinieneś także przejść do Ustawień> Permalinki, aby upewnić się, że linki linków mają format, który chcesz dla swojej witryny. Jeśli chcesz zainstalować jakieś wtyczki, przejdź do Wtyczki> Dodaj nowe, gdzie możesz przeglądać bibliotekę wtyczek WordPress.org w poszukiwaniu darmowych wtyczek, takich jak Formularz kontaktowy 7 lub SEO WordPress, lub przesłać zakupione wtyczki premium.

Po dostosowaniu wszystkich ustawień witryny możesz rozpocząć dodawanie treści! W zależności od używanego motywu możesz mieć bloga, portfolio, personel, referencje lub inne niestandardowe typy postów. Po rozpoczęciu dodawania postów, kategorii i stron nie zapomnij skonfigurować menu i dodać widżetów do dowolnych pasków bocznych lub obszarów stopki. Poza tym wszystko gotowe! Jeśli nie przeszedłeś z tymczasowej nazwy domeny, Twoja witryna jeszcze nie działa. Użyj linku w zawiadomieniu na pulpicie WordPress lub wróć do strony Ustawienia Centrum kont Media Temple, aby wybrać aktywną domenę, której chcesz używać dla swojej witryny.

Media Temple Nowa witryna WordPress

I to wszystko! Za (miejmy nadzieję) mniej niż godzinę masz w pełni funkcjonalną stronę WordPress (do zobaczenia!). Media Temple ułatwia każdemu użytkownikowi, od początkującego do profesjonalnego, szybkie skonfigurowanie stron WordPress. A zarządzanie witrynami nie może być łatwiejsze dzięki niesamowitemu Centrum kont.

Podsumowanie przeglądu świątyni medialnej

Teraz, gdy wiesz, co ma do zaoferowania Media Temple, i zobaczyłeś, jak łatwo jest rozpocząć zarządzanie hostingiem WordPress, co Cię powstrzymuje? Zanurz się i zarejestruj konto już dziś! Zarządzany hosting WordPress nie tylko pozwoli Ci zaoszczędzić czas, ale dzięki wszystkim dodatkowym funkcjom dla chłopców, takim jak szybkość, bezpieczeństwo, poczta e-mail, wsparcie 24/7 i wszystko inne, na pewno zaoszczędzisz pieniądze na dłuższą metę. Media Temple zna strony internetowe i znają WordPress.

Uzyskaj Media Temple Managed WordPress Hosting

Czy korzystasz z zarządzanego przez Media Temple hostingu WordPress? A może ty Chcielibyśmy wiedzieć, co myślisz, a także podzielić się swoimi doświadczeniami z innymi czytelnikami w sekcji komentarzy poniżej.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me