porównanie mailpoet vs mailchimp

Jeśli chodzi o e-mail marketing, jedną z najlepszych rzeczy, które lubię w WordPress, jest sama liczba wtyczek, które ma do zaoferowania! Chociaż wygląda to świetnie na powierzchni, czasem może być trudne wybranie odpowiedniej wtyczki.


Nie martw się! Celem tego artykułu jest właśnie w tym pomóc! Porównamy dwa rozwiązania e-mail marketingu dla WordPress – Mailchimp i MailPoet.

Pod koniec tego postu poznasz zalety i wady obu usług i, mam nadzieję, będziesz w stanie wybrać odpowiednie rozwiązanie e-mail marketingowe, aby rozwinąć swój biznes. Zacznijmy!

MailPoet vs Mailchimp

Mailchimp, jak wiadomo, jest wiodącą w branży platformą e-mail marketingu. W 2001 roku, co rozpoczęty jako projekt poboczny aby wysyłać lepsze biuletyny, dziś przekształciło się w wszechstronna platforma marketingowa dla rozwijających się firm z milionami klientów na całym świecie. Dzisiaj Mailchimp oferuje znacznie więcej niż tylko marketing e-mailowy – w tym strony docelowe, posty w mediach społecznościowych, reklamy na Facebooku i Google, reklamy retargetingowe, automatyzację marketingu i wiele więcej.

MailPoet, z drugiej strony jest jeszcze prosty potężna wtyczka e-mail marketingu, zbudowany z myślą o WordPress. Innymi słowy, MailPoet jest wtyczką e-mail marketingową ukierunkowaną na WordPress.

MailPoet robi jedną rzecz i robi to bardzo dobrze. Wysyła świetne e-maile bezpośrednio z WordPress. Z innymi 300 000 użytkowników na całym świecie, dokładnie dwie rzeczy dają przewagę konkurencyjną MailPoet:

 • Wszystko w WordPress: Możesz projektować i wysyłać biuletyny bez konieczności opuszczania pulpitu WordPress.
 • Minimalna krzywa uczenia się: MailPoet jest bardzo łatwy w konfiguracji – do tego stopnia, że ​​możesz wysłać pierwszą kampanię e-mailową w ciągu 15 minut.

Aby uprościć sprawę, omówimy tylko funkcje związane wyłącznie z marketingiem e-mail. Proces porównania podzieliliśmy na kilka wskaźników i dla każdego z nich wybraliśmy zwycięzcę.

Wybierając wtyczkę e-mail marketingu, należy jednak przypisać większą wagę tym, które są dla Ciebie ważniejsze. Na przykład, jeśli łatwość użytkowania ma dla Ciebie ogromne znaczenie, powinieneś przypisać 50–60% wagi do metryki „łatwości użycia”, a resztę podzielić między innymi.

W porządku, zacznijmy od wskaźników, dobrze?

1. E-mail marketing w ramach WordPress

Rodzaje e-mailowych kampanii marketingowych w MailPoet

Rodzaje e-mailowych kampanii marketingowych w MailPoet

MailPoet to jedna z niewielu wtyczek e-mail marketingu na rynku, która pozwala projektować, budować i wysyłać zarówno ręczne, jak i zautomatyzowane kampanie e-mailowe bezpośrednio z pulpitu nawigacyjnego WordPress.

W przeciwieństwie do Mailchimp, MailPoet nie wymaga rejestracji ani aktywacji konta. Wystarczy zainstalować / skonfigurować wtyczkę, zaprojektować adres e-mail i nacisnąć przycisk wysyłania. Twój biuletyn będzie w drodze do subskrybentów.

Mówiąc prościej, dzięki MailPoet możesz uruchomić swój Cały pokaz e-mail marketingu, bez konieczności opuszczania pulpitu WordPress. Mimo że MailChimp może oferować dodatkowe funkcje (dla tych, którzy chcą w nie inwestować), dzięki tej metodzie MailPoet jest bezkonkurencyjnym zwycięzcą.

Zwycięzca: MailPoet

2. Krzywa uczenia się

Mailchimp do Opcje konfiguracji WordPress

Opcje konfiguracji Mailchimp i WordPress

Muszę przyznać, że Mailchimp ma trochę trudności w nauce wysyłania biuletynów. Nie zrozum mnie źle – ma świetny interfejs użytkownika i tona wspaniałych funkcji. Jednak zanim będziesz mógł wysłać biuletyn w Mailchimp, musisz wykonać całą konfigurację (choć jednorazową) – na przykład weryfikację domeny, połączenie klucza API z wtyczką Mailchimp WordPress i kilka innych kroków ( Jeśli wymagane).

Chociaż proces ten może być ekscytujący dla specjalistów ds. Marketingu, może być nieco zniechęcający dla osób, które go szukają proste rozwiązanie e-mail marketingu. I tam rozwija się MailPoet.

Proces instalacji MailPoet jest tak prosty, jak instalacja wtyczki WordPress. Wystarczy wybrać partnera dostarczającego pocztę e-mail (więcej na ten temat później) i możesz zacząć. Możesz rozpocząć projektowanie kampanii natychmiast po tym! Nie ma potrzeby zapoznawania się z nowym interfejsem. Kreator kampanii jest intuicyjny i łatwy (dzięki funkcji przeciągnij i upuść).

Co więcej, jeśli chodzi o nieco skomplikowane kampanie – takie jak automatyczne wiadomości e-mail po powiadomieniu – zobaczysz, że tworzenie takich kampanii w MailPoet jest o wiele łatwiejsze!

Zwycięzca: MailPoet

3. Raportowanie: statystyki e-mail i analityka

Ilustracja pulpitu nawigacyjnego raportowania mailpoet

Ilustracja pulpitu raportowania Mailchimp

MailPoet oferuje podstawowe statystyki e-mail, takie jak współczynnik otwarcia i współczynnik kliknięć w bezpłatnej wersji. Aby uzyskać zaawansowane raporty dostawy i szczegółowe wskaźniki otwarcia / kliknięcia, potrzebujesz płatnej wersji wtyczki. Ciekawostka: MailPoet oferuje Premium za darmowy abonament jeśli masz 1000 subskrybentów lub mniej. (Więcej na ten temat później).

Dane analityczne Mailchimp są jednak na zupełnie innym poziomie. Darmowa wersja zapewnia zaawansowane informacje o dostawie, współczynniki otwarcia / kliknięcia, porównanie do średnich branżowych, najlepszych linków, najlepszych lokalizacji i wiele więcej. Nie trzeba dodawać, że Mailchimp wygrywa tę metrykę przez księżyc!

Zwycięzca: Mailchimp

4. Kampanie e-mailowe: wiadomości e-mail z powiadomieniem

MailPoet Email Builder

Konstruktor wiadomości e-mail MailPoet

Zarówno Mailchimp, jak i MailPoet mają świetne narzędzia do tworzenia wiadomości typu „przeciągnij i upuść”. MailPoet oferuje ponad 50 gotowych szablonów e-mail w bezpłatnej wersji, podczas gdy większość szablonów Mailchimp jest dostępna w abonamencie płatnym.

Kreator poczty Mailchimp oferuje kilka ciekawych ulepszeń, takich jak możliwość wstawiania plików GIF, postów na Instagramie i innych. (Zmienili nazwę swojego konstruktora wiadomości e-mail na „Content Studio”).

Oprócz biuletynów możesz także skonfigurować kampanie e-mail kroplowe w Mailchimp w MailPoet.

Jak dotąd jest to remis między dwoma dostawcami usług e-mail (ESP). Jednak jeśli chodzi o wiadomości e-mail z powiadomieniem, MailPoet przebija Mailchimp. Pozwól mi wyjaśnić dlaczego.

Jednak jeśli chodzi o wiadomości e-mail z powiadomieniem, MailPoet przebija Mailchimp.

Mailchimp wysyła wiadomości e-mail z powiadomieniem, analizując kanał RSS witryny WordPress. Domyślnie WordPress wysyła całą treść posta na kanale RSS. (Możesz również wysłać tylko podsumowanie postu zamiast całej zawartości).

To ograniczenie uniemożliwia Mailchimp prawdziwe dostosowanie wiadomości e-mail z powiadomieniem. Może tylko pobierać pojedyncze posty (tj. Wpisy) z kanału RSS i umieszczać je w wiadomości e-mail.

Z drugiej strony solidna integracja MailPoet z WordPress umożliwia pobieranie informacji o wpisie bezpośrednio z bazy danych WordPress. Dzięki temu MailPoet oferuje mnóstwo opcji dostosowywania Automatyczne najnowsze treści moduł (znaleziony w kreatorze wiadomości e-mail). Te opcje obejmują tytuł postu, fragment, pełną treść postu, informacje o autorze, polecany obraz, kategorię / tagi i wiele innych.

W rezultacie możesz tworzyć znacznie bardziej spersonalizowane e-maile z powiadomieniem pocztowym za pomocą MailPoet, w porównaniu do Mailchimp.

Opcje dostosowywania w kreatorze poczty e-mail MailPoet

Opcje dostosowywania w module „Automatyczna najnowsza treść” konstruktora poczty MailPoet

co więcej, tworzenie wiadomości e-mail po powiadomieniu w MailPoet jest dość prosty i zajmuje mniej niż 15 minut. Jednak w przypadku Mailchimp nawet odrobina dostosowań wymagałaby zrozumienia i użycia Tagi scalające RSS, co może być nieco zbyt skomplikowane dla wielu osób.

Zwycięzca: Tie (biuletyny i kampanie kroplowe), MailPoet (e-maile z powiadomieniem).

5. Opcje dostarczania wiadomości e-mail

Opcje dostarczania wiadomości e-mail w MailPoet

Opcje dostarczania wiadomości e-mail w MailPoet

MailPoet oferuje trzy różne opcje dostarczania wiadomości e-mail:

 1. Dostarczanie wiadomości e-mail za pośrednictwem hosta: Chociaż ta metoda skutecznie zmniejsza wydatki na marketing e-mailowy do zera, nie polecam go, ponieważ ma niski współczynnik dostarczania e-maili. Co więcej, jeśli przekroczysz poziom hosta limit wysyłania wiadomości e-mail, jesteś podatny na powiadomienia o nadużyciach zasobów, a może nawet na zawieszenie konta lub zamknięcie konta.
 2. Dostarczanie wiadomości e-mail za pośrednictwem usług stron trzecich: MailPoet obsługuje zewnętrzne usługi dostarczania wiadomości e-mail, takie jak Amazon SES lub Sendgrid, do wysyłania wiadomości e-mail.
 3. Dostarczanie wiadomości e-mail za pośrednictwem usługi wysyłania wiadomości e-mail MailPoet: MailPoet oferuje również swoje bardzo własna usługa wysyłania e-maili który jest zoptymalizowany pod kątem dostarczania wiadomości e-mail i może wysyłać do 50 000 wiadomości e-mail na godzinę. Możesz korzystać z tej usługi w bezpłatnym planie wysyłania nieograniczonej liczby e-maili dla maksymalnie 1000 subskrybentów.

Mailchimp oferuje światowej klasy wskaźniki dostarczania wiadomości e-mail, ponieważ wiadomości e-mail są wysyłane za pośrednictwem wiodącej w branży infrastruktury sieciowej.

6. Darmowy plan Showdown: Abonenci i limity e-mail

MailPoet Forever Free Plan dla maksymalnie 1000 subskrybentów

Zawsze bezpłatny abonament MailPoet dla maksymalnie 1000 subskrybentów

Mailchimp oferuje bezpłatny plan z limitem 2000 subskrybentów, z maksymalną wydajnością wysyłania wiadomości e-mail wynoszącą 12 000 e-maili na miesiąc.

MailPoet oferuje wersję Premium za darmo dla 1000 subskrybentów. Oznacza to, że możesz cieszyć się wszystkimi funkcjami premium, które ma do zaoferowania MailPoet – takimi jak usuwanie marki MailPoet, zaawansowane analizy i e-maile WooCommerce – wszystko za darmo!

W tej sekcji są dwa dania na wynos:

 1. Oferty MailPoet nieograniczona liczba e-maili / miesiąc do 1000 subskrybentów; podczas gdy Mailchimp ogranicza to do 12 000 e-maili miesięcznie dla maksymalnie 2000 subskrybentów.
 2. Po drugie, MailPoet jest prawdopodobnie jedyną wtyczką na rynku, która oferuje wszystkie funkcje premium w swoim bezpłatnym planie, ograniczoną do 1000 subskrybentów.

Zwycięzca: MailPoet lub MailChimp (w zależności od wymagań użytkownika)

7. Porównanie planów płatnych

Opcje planu premium Mailchimp 2019

Plany Premium Mailchimp – 2019

Mailchimp oferuje oparte na subskrybentach oraz model wyceny zgodnie z rzeczywistym użyciem. Plany abonenckie oferują różne funkcje począwszy od:

 • 9,99 USD / miesiąc dla 500 subskrybentów (plan Essentials)
 • 14,99 USD miesięcznie dla 500 subskrybentów (abonament standardowy) i
 • W górę aż do 299 USD / mc dla 10 000 subskrybentów (abonament premium)

MailPoet oferuje dwa plany premium:

 1. Pierwszy to dodatek za 149 USD rocznie, który oferuje wszystkie funkcje biuletynu premium, bez usługi wysyłania wiadomości e-mail. Jest to idealne rozwiązanie dla osób z dużą liczbą subskrybentów poczty elektronicznej, którzy chcą zoptymalizować koszty marketingu e-mailowego.
 2. Drugi plan obejmuje funkcje premium plus Usługa wysyłania wiadomości e-mail MailPoet. Zaczyna się od 15 USD miesięcznie dla 1250 subskrybentów. Pamiętaj, że pierwszych 1000 subskrybentów jest całkowicie darmowych (w tym wszystkie funkcje premium!) Po 1000 subskrybentów cena jest taka sama jak w planie Essentials Mailchimp.

Testy A / B: Należy zauważyć, że MailPoet nie oferuje testów A / B w żadnym planie, w przeciwieństwie do planu Essentials Mailchimp.

Wiadomości e-mail dotyczące automatyzacji: MailPoet domyślnie oferuje e-maile z automatyzacją (takie jak e-maile powitalne i kampanie kroplówki) w swoim bezpłatnym abonamencie dla 1000 subskrybentów i wszystkich abonamentach premium. Mailchimp oferuje w swoich wiadomościach e-mail dotyczące automatyzacji Standardowy plan, od 14,99 USD miesięcznie dla 500 subskrybentów.

8. Integracja WooCommerce

Funkcje WooCommerce w MailPoet

Funkcje WooCommerce w MailPoet

Mailchimp obsługuje integrację poczty e-mail z WooCommerce za pośrednictwem ich oficjalnej wtyczki – Mailchimp dla WooCommerce. Jednak nawet przy ponad 500 000 aktywnych użytkowników wtyczka ma słabą ocenę 2,3 na 5 gwiazdek. Wskazuje to na problemy z niezawodnością, co widać również na stronie pomocy wtyczki – która jest pełna negatywnych recenzji, błędów i próśb o wsparcie.

Rozmawiałem z Kim (współzałożycielem MailPoet) i powiedział mi, że około jedna czwarta użytkowników MailPoet ma zainstalowane WooCommerce. Ci użytkownicy żądają od zespołu wielu (bardzo przydatnych) funkcji i tak jest pracuje nad dodaniem ich do MailPoet. Niektóre z tych funkcji „wkrótce” obejmują:

 • Zautomatyzowane e-maile transakcyjne przy rejestracji i kasie oraz przy pierwszym zakupie.
 • Zautomatyzowane e-maile z rekomendacjami produktów takie jak „Kupione w tej kategorii” i „Kupione ten produkt” oraz e-maile o opuszczonych koszykach.
 • Segmentacja klientów na podstawie zachowań z poprzednich zakupów.
 • Lista klientów i przychody na e-mail.

Chociaż są to obiecujące funkcje MailPoet, o jego sukcesie zadecyduje przyjęcie klienta dopiero, gdy staną się dostępne.

Zwycięzca: Mailchimp (na razie) i MailPoet po wydaniu kompatybilności WooCommerce.

Podsumowanie

Chciałbym zakończyć ten artykuł, omawiając idealnego użytkownika dla każdej wtyczki.

Mailchimp jest dla osób, które wymagają holistyczna platforma marketingowa to pozwala im dużo więcej niż tylko e-mail marketing. Rzeczy takie jak media społecznościowe, reklamy płatne, reklamy retargetingowe, zarządzanie przychodami itp. Jeśli zobaczysz, że korzystasz z tych kanałów marketingowych w najbliższej przyszłości – i nie miałbyś nic przeciwko płaceniu trochę więcej za umieszczenie ich wszystkich w scentralizowanym pulpicie nawigacyjnym (Mailchimp); następnie zdecydowanie wybierz Mailchimp!

MailPoet jest dla osób, które chcą proste rozwiązanie e-mail marketingu że mogą działać w desce rozdzielczej WordPress. Jeśli chcesz dokładnie zoptymalizować wydatki na marketing e-mailowy i mieć wszystko pod jednym dachem, MailPoet jest dla Ciebie!

Ostatecznie marketing e-mailowy jest sposobem na rozwój Twojej firmy. Powinieneś wybrać narzędzie, które pasuje do twoich wymagań i pomaga zmiażdżyć twoje dane.

Jakiego ESP używasz? Czekam na wasze komentarze i sugestie! Jak zawsze, jeśli potrzebujesz pomocy, napisz komentarz lub napisz do mnie na Twitterze w @souravify. Twoje zdrowie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me