Jak udostępniać zawartość WordPress za pomocą Blog2Social

Jeśli chcesz w pełni wykorzystać zawartość witryny WordPress, nie możesz pozwolić sobie na zaniedbanie mediów społecznościowych. Będziesz chciał udostępnić swoją pracę na jak największej liczbie platform, aby pomóc zwiększyć grono odbiorców i zwiększyć ruch w witrynie. Może to jednak być czasochłonne, jeśli nie masz pomocy. Jedną z wtyczek, która może znacznie ułatwić ten proces, jest Blog2Social.


To narzędzie umożliwia łatwe udostępnianie treści WordPress na najpopularniejszych platformach społecznościowych. Dzięki temu masz kontrolę nad tym, jak wyglądają Twoje posty po udostępnieniu – a nawet możesz zautomatyzować ten proces.

W tym poście omówimy, dlaczego ważne jest wykorzystanie mediów społecznościowych i zapoznanie się z wtyczką Blog2Social. Następnie przeprowadzimy Cię przez kolejne etapy udostępniania postów. Zacznijmy!

Dlaczego udostępnianie treści w mediach społecznościowych jest kluczowe

Jeśli to czytasz, jest mało prawdopodobne, że potrzebujesz wprowadzenia do mediów społecznościowych. W ciągu ostatniej dekady platformy mediów społecznościowych, takie jak Facebook i Twitter, stały się elementami codziennego życia. Nad 2 miliardy ludzie są na przykład aktywnymi użytkownikami Facebooka, podczas gdy Twitter przyciąga 300 milionów użytkownicy. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że osobiście masz profile w tych sieciach.

Sama liczba użytkowników sprawia, że ​​platformy te mają kluczowe znaczenie, jeśli chodzi o poszerzenie grona odbiorców witryny WordPress. W świecie, w którym prawie połowa wszystkich ludzi na świecie korzysta z mediów społecznościowych, nigdy nie było tak potężnego rynku, aby rozpowszechniać swoje treści wśród zróżnicowanej globalnie grupy ludzi.

Większość stron już to zauważyła i 78% małych firm korzysta z mediów społecznościowych w celu przyciągnięcia klientów. Ma to sens, ponieważ media społecznościowe umożliwiają użytkownikom pełniejsze zaangażowanie się w Twoje treści. Dodatkowo, jeśli możesz uzyskać więcej udostępnień społecznościowych w swoich postach, to z kolei może pomóc zwiększyć ruch w Twojej witrynie lub sklepie.

Aby zapewnić sukces treści WordPress, powinieneś dążyć do stworzenia skutecznej strategii mediów społecznościowych. Obejmuje to wiedzieć, kiedy udostępniać treści, na które platformy kierować reklamy i jaki harmonogram jest optymalny. Na szczęście jest to o wiele łatwiejsze, jeśli masz odpowiednie narzędzie.

Przedstawiamy wtyczkę Blog2Social

Blog2Social Plugin

Jeśli szukasz sposobu na skuteczne zarządzanie strategią mediów społecznościowych, niewiele narzędzi jest tak korzystnych jak Blog2Social dla WordPress. Jest to wtyczka, która ułatwia publikowanie treści na kilku najpopularniejszych platformach społecznościowych.

Blog2Social upraszcza zadanie dotrzymywania kroku Twojej obecności w mediach społecznościowych. Za jego pomocą możesz połączyć swoją witrynę z Facebookiem, Twitterem, Instagramem, Reddit, Pinterest i wieloma innymi platformami. Jednak samo udostępnianie treści to absolutne minimum możliwości Blog2Social. Zobaczmy kilka jego bardziej przydatnych funkcji, pojedynczo.

Automatyczne udostępnianie treści na wielu platformach społecznościowych

Jak wspomnieliśmy, Blog2Social obsługuje dużą liczbę serwisów społecznościowych. Są to zarówno największe, jak Facebook, Twitter i Instagram, a także bardziej niszowe sieci, takie jak Medium i BlogLovin:

Automatyczne udostępnianie treści na wielu platformach społecznościowych

Najlepsze jest to, że po skonfigurowaniu wtyczki nie trzeba nic więcej robić. Blog2Social może automatycznie udostępniać posty w określonych sieciach, korzystając z żądanych ustawień. Skraca to czas, który poświęcasz na rozpowszechnianie informacji o swoich treściach, prawie do zera. Wszystko, co musisz zrobić, to skoncentrować się na tworzeniu wysokiej jakości postów, a kiedy zostaną opublikowane, wszyscy Twoi obserwatorzy od razu się dowiedzą.

Zaplanuj posty osobno w różnych witrynach

Udostępnianie treści przez publikowanie ich w mediach społecznościowych natychmiast po ich opublikowaniu jest powszechną strategią i zwykle działa dobrze. Jednak nie jest to jedyna możliwa metoda. Możesz także zaplanować udostępnianie postów o określonej godzinie, a nie natychmiast.

Na przykład możesz publikować wiele różnych elementów jednocześnie, ale nie chcesz spamować swoich profili w mediach społecznościowych za pomocą szeregu linków jednocześnie. Alternatywnie, może starałeś się to zbadać najlepszy czas na dzielenie się treści w różnych sieciach, a Ty chcesz zmaksymalizować liczbę wyświetleń i poziom zaangażowania.

Blog2Social daje nawet możliwość zaplanowania postów w mediach społecznościowych na różne czasy w zależności od platformy (co jest bardzo podobne do sposobu planowania postów na blogu). Oznacza to, że masz pełną kontrolę nad swoją strategią mediów społecznościowych, niezależnie od tego, jak dogłębnie chcesz ją osiągnąć.

Zarządzaj swoimi postami i udziałami

Jeśli żonglujesz dużą ilością treści i platform, łatwo może być trudno śledzić, które posty udostępniasz i gdzie. Aby ci pomóc, Blog2Social zawiera pulpit nawigacyjny, w którym możesz uzyskać przegląd wszystkich swoich udziałów w każdej sieci:

Zarządzaj swoimi postami i udziałami

Ten kalendarz ułatwia śledzenie udostępnionych materiałów i filtrowanie ich na podstawie określonych postów i sieci. Śledząc treści w ten sposób, możesz upewnić się, że strategia jest przestrzegana, i możesz zoptymalizować swoje podejście, kiedy tylko chcesz. Możesz nawet ponownie udostępniać starsze posty, które mogły nie działać tak dobrze za pierwszym razem.

Dostosuj wygląd swoich udostępnionych postów

Media społecznościowe to coś więcej niż zwykły tekst i linki łączone bez zastanowienia. W rzeczywistości sprawą kluczową jest upewnienie się, że Twoje posty wyglądają dobrze, gdy są rozproszone w różnych sieciach. Blog2Social pozwala określić wygląd każdego postu, gdy zostanie opublikowany na różnych platformach:

Dostosuj wygląd swoich udostępnionych postów

Możesz dodać metatagi, aby dołączyć obrazy, a nawet dokładnie określić, co powie nagłówek i opis. Jest to również najłatwiejszy sposób dodawania kart Open Graph i Twitter do swoich udziałów, ponieważ nie musisz zadzierać z żadnym kodem ani dodatkowymi wtyczkami. Zawsze masz pełną kontrolę nad tym, jak zawsze wyglądają Twoje posty.

Generuj hashtagi z tagów WordPress

Wreszcie kolejnym ważnym aspektem mediów społecznościowych są hashtagi. Dla niewtajemniczonych są to metody oznaczania postów według tematów lub potencjalnych odbiorców (# blog2social). Uwzględniając hashtagi w swoich postach, pozwalasz potencjalnym czytelnikom zobaczyć, jakie tematy będą zawarte w samych treściach, i ułatwisz użytkownikom, którzy już są zainteresowani tematem, znalezienie Twoich postów:

Generuj hashtagi z tagów WordPress

Dzięki Blog2Social możesz automatycznie generować hashtagi za pomocą tagów WordPress określonych w każdym poście. W ten sposób nie musisz ręcznie dołączać odpowiednich hasztagów, ale możesz zamiast tego polegać na tych, które tworzy dla Ciebie wtyczka. Innymi słowy, jest to kolejny przydatny sposób automatyzacji strategii w mediach społecznościowych.

Jak udostępniać treści WordPress na platformach mediów społecznościowych za pomocą Blog2Social (w 2 krokach)

Teraz, gdy omówiliśmy główne powody, dla których Blog2Social jest tak potężnym narzędziem do udostępniania mediów społecznościowych, przejdźmy do praktycznych rozwiązań. W poniższym przewodniku pokażemy, jak używać tej wtyczki do udostępniania postów na różnych platformach społecznościowych.

1. Połącz swoje profile mediów społecznościowych

Po pobraniu i zainstalowaniu wtyczki Blog2Social (oto nasz przewodnik na temat instalowania wtyczek, jeśli masz jakieś pytania), pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to połączyć profile mediów społecznościowych, których chcesz używać. Będą to platformy, na których Twoje posty są udostępniane, dlatego ważne jest, aby dodać wszystkie witryny, które są dla Ciebie ważne z góry (chociaż zawsze możesz dodać więcej później).

Przejdź do Blog2Social> Sieci w panelu administratora, aby wyświetlić listę dostępnych platform:

Blog2Social: Połącz swoje profile w mediach społecznościowych

Zauważysz, że niektóre platformy umożliwiają wybranie wielu opcji, takich jak Strona lub Grupa. Jak można się spodziewać, te opcje umożliwiają udostępnianie treści bezpośrednio zarządzanym stronom i grupom, a także profilowi ​​podstawowemu.

Po kliknięciu przycisku obok określonej platformy pojawi się nowe okno podręczne. Zostaniesz poproszony o autoryzację konta w tej usłudze:

Blog2Social: autoryzuj dostęp społecznościowy

W zależności od platformy może być konieczne podanie danych konta i potwierdzenie, że chcesz zapewnić dostęp. Gdy to zrobisz, okno się zamknie, a na liście zobaczysz swój profil pod siecią:

Blog2Social: Facebook Connect

Po prostu powtórz ten proces dla wszystkich kont, stron i / lub grup, które chcesz połączyć. Po skonfigurowaniu niezbędnych platform możesz rozpocząć udostępnianie od razu.

2. Udostępnij swoje treści w serwisach społecznościowych

Standardowa procedura publikowania treści za pomocą Blog2Social jest bardzo prosta. Aby zilustrować ten proces, udostępnijmy podstawowy post na blogu na Facebooku. Aby to zadziałało, post musi być już opublikowany lub zaplanowany do opublikowania.

Otwórz post, który spełnia jedno z tych kryteriów, a zobaczysz nowe pole u góry interfejsu edycji (o nazwie Auto-Post w mediach społecznościowych):

Blog2Social: Auto-post w serwisach społecznościowych

Tutaj możesz kliknąć Dostosuj i zaplanuj posty w mediach społecznościowych, aby skonfigurować post przed udostępnieniem. Otworzy się nowa strona, na której możesz dostosować wygląd posta w określonej sieci:

Blog2Social: Automatyczne planowanie postów

W tym przypadku siecią jest Facebook. Tak więc postowi będzie towarzyszył obraz z artykułu, a także jego nagłówek i opis. Opcje te będą się różnić w zależności od wybranej sieci, a także od tego, czy korzystasz z darmowej, czy premium wersji wtyczki (więcej o tym za chwilę).

Możesz teraz kliknąć Udostępnij, aby opublikować post na swoim profilu na Facebooku. Następnie możesz sprawdzić swój profil, aby zobaczyć post:

Blog2Social: Opublikowane treści

Po wykonaniu tej czynności z powodzeniem użyłeś Blog2Social, aby udostępnić post WordPress!

Oczywiście, to tylko zarysowanie powierzchni tego, co możesz zrobić z wtyczką. Jak wspomnieliśmy wcześniej, możesz także planować posty za pomocą Blog2Social lub automatycznie udostępniać treści w swoich profilach. Możesz uzyskać dostęp do tych zaawansowanych funkcji, uaktualniając do jednej z wtyczek plany premium, które zaczynają się od 69 USD rocznie.

Wniosek

Wielu użytkowników polega na mediach społecznościowych w wyszukiwaniu treści, więc musisz mieć możliwość łatwego i łatwego udostępniania postów WordPress. Jednym ze sposobów uproszczenia tego procesu jest użycie Blog2Social podłącz. To narzędzie pozwala dostosować sposób udostępniania postów, a nawet zautomatyzować proces.

W tym artykule pokazaliśmy, jak zacząć korzystać z Blog2Social i jak z niego korzystać. Podsumowując, aby udostępnić post, wystarczy wykonać dwa następujące kroki:

  1. Połącz swoje profile w mediach społecznościowych.
  2. Udostępniaj swoje treści w serwisach społecznościowych.

Czy masz pytania dotyczące udostępniania treści w mediach społecznościowych lub w jaki sposób Blog2Social może pomóc? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me