Envato Hosted Managed WordPress Hosting Review

Dzisiaj przejrzę bardzo konkretną usługę oferowaną przez giganta z branży WordPress. Mówię o Envato. Usługa nosi nazwę Envato Hosted i jest względnie nową usługą zarządzaną przez WordPress, aw przypadku Envato jest w pełni zarządzana w każdym tego słowa znaczeniu.


Ta usługa hostingowa została wycofana, a obecnym użytkownikom zaleca się przejście na inną zarządzaną usługę hostingową. Możesz sprawdzić nasz najlepszy post hostingowy WordPress, aby uzyskać aktualne rekomendacje.

Co to jest Envato Hosted?

Envato Hosted to ciekawa usługa z kilku powodów. Na pierwszy rzut oka wydaje się to najgorszym pomysłem, jaki możesz wymyślić. Mając wszelkiego rodzaju usługi hostingowe, usługa Envato wydaje się niezwykle Uproszczony do tego stopnia, że ​​jest prawie uciążliwy dla doświadczonych użytkowników, ale nie daj się zwieść. Za tą maską skrajnej prostoty kryje się bardzo potężna usługa z jednym dużym bonusem… faktyczni ludzie pomagają ci cały czas.

Ale zanim zaczniemy z Hostedem, oto krótkie podsumowanie tego, co jest i nie jest uwzględnione:

  • Dołączone do Envato Hosted: Twoje 16 USD miesięcznie (na instalację) obejmuje 1 premium motyw WordPress za darmo (oczywiście zalecamy popularny i potężny motyw Total WordPress, ale istnieje mnóstwo wzorów do wyboru), bezpłatną migrację witryny, zarządzane aktualizacje i wsparcie, 100 000 odwiedzin, 5 GB miejsca na dysku, przepustowość 100 GB, codzienne kopie zapasowe, bezpieczeństwo i doskonała obsługa klienta
  • Czego nie obejmuje: Z Hosted nie ma platformy e-mail, wsparcia dla wielu witryn i będziesz musiał kupić swoją nazwę domeny / SSL osobno

Zarejestruj się w Hosted

Zostań gospodarzem Envato

Jeśli chcesz zobaczyć pełny opis procesu rejestracji, sprawdź nasz przewodnik na blogu Envato. Ale to całkiem proste. Po prostu znajdź motyw, który kochasz na Themeforest i sprawdź, czy pochodzi on z Hosted. Kliknij przycisk, aby się zarejestrować.

W tym poście założymy, że poradzisz sobie z tą częścią samodzielnie i przejdziemy do oceny jakości Envato Hosted.

Rozpoczęcie pracy z Envato Hosted

Pulpit nawigacyjny jest tak uproszczony, że jest prawie problematyczny, ponieważ pierwszą rzeczą, którą zauważysz, jest podstawowy interfejs użytkownika, w połączeniu z faktem, że nie pozwolą ci on na poprawianie niczego poza domeną, może dać ci wszystkie błędne pomysły na temat usługi.

Envato Hosted pozwoli ci korzystać z własnych domen ale oprócz tego nie będziesz mógł wgrać własnej bazy danych, nie będziesz mieć żadnej usługi pocztowej poza konfiguracją Google Apps i nie będziesz w stanie obsługiwać plików z powodu braku eksploratora plików. To jak usługa Godaddy WordPress, ale nawet bardziej podstawowy.

Ustawienia DNS umożliwiają obsługę wszystkich powiązanych zadań w przypadku hostowania domeny na Envato. Jak powiedziałem wcześniej, jedną dobrą rzeczą w tej usłudze jest to, że pozwolą ci korzystać z własnej domeny i pomogą ci ją poprawnie skonfigurować. Usługa ma również dostęp SFTP i ustawienia kopii zapasowej.

Rejestracja domeny jest dość prosta i pozwoli ci z łatwością wykonać wszystkie pierwsze kroki. Wydaje się, że usługa Envato Hosted skierowane przede wszystkim do nowych użytkowników a szczególnie tych, którzy planują kupować motywy i wtyczki od Envato, więc proces jest zoptymalizowany pod kątem rejestracji nowej domeny i posiadania nowa konfiguracja instalacji WordPress w mgnieniu oka.

Możesz sprawdzić statystyki na tej łatwo dostępnej stronie statystyk, która poda dokładne liczby dozwolone w twoim planie. Przydział miejsca na dysku do 5 GB za abonament 16 USD. To nie jest tanie, więc weź pod uwagę, że usługa jest rzeczywiście dość drogie.

Ale chcę przenieść moją obecną stronę internetową

Na pewno, jeśli masz już witrynę, Envato Hosted ułatwi Ci życie migracja jest całkowicie darmowa w tej usłudze wystarczy poprosić o migrację, podając informacje o bieżącym logowaniu WordPress.

Po wprowadzeniu wszystkich informacji przejdziesz na stronę pomocy technicznej i będziesz musiał poczekać od 1 godziny do 10, w zależności od złożoności witryny. Weź to pod uwagę usługa nie jest automatyczna i będzie wymagała interakcji człowieka z ich strony więc może to nie być najlepsza alternatywa dla tych, którzy wiedzą, jak przeprowadzić migrację i chcą to zrobić sami, ponieważ to po prostu niemożliwe tutaj.

Ten sam problem pojawi się w przypadku wiadomości e-mail, w przypadku obsługi domeny za pomocą Envato nie ma żadnej usługi pocztowej. Umożliwiają one konfigurowanie wpisów MX dla usług Google Apps, ale ich zakres jest bardzo ograniczony. Użytkownicy polegający na niestandardowych e-mailach dla swoich witryn będą mieli większe szczęście w innych miejscach.

Po zakończeniu migracji…

Gdy Twoja witryna będzie gotowa do działania, będziesz mógł skierować domenę do CNAME związanej z usługą. Ważne jest, aby pamiętać, że Envato nie ma odpowiedniego sposobu wyświetlania domeny tymczasowej, której będziesz musiał użyć dla CNAME, na wypadek, gdybyś chciał użyć swojej domeny niestandardowej i musisz dowiedzieć się, co to jest, próbując się zalogować do WP-Admin. Subdomenę routingu można następnie wskazać jako CNAME do oryginalnej subdomeny. Używają poddomen routingu jako sposobu na dynamiczne zrównoważenie swoich usług, więc bądź świadomy nie używać adresów IP podczas przypisywania domeny.

Po zakończeniu migracji witryny pojawi się komunikat Wiadomość powitalna i krótka ankieta. Trochę ingeruje w mój gust, ale łatwo go uniknąć, w którym Envato zapyta, jaką stronę, typ i rodzaj działalności posiadasz. Gdy to zrobisz, Twoja strona jest gotowa do gry.

Wsparcie techniczne: serce usługi

Konieczne jest zainstalowanie lub migracja witryny i uruchomienie jej online żadnych działań z twojej strony ponieważ zdecydowana większość rzeczy jest obsługiwana przez wsparcie techniczne. Usługa jest całkowicie i w pełni zarządzana, dbają o wydajność, bazy danych, bezpieczeństwo i wszystko o WordPress, dzięki czemu nie będziesz musiał edytować jednego pliku ani pracować w bazie danych, ani przypisywać do niej użytkowników ani uprawnień. Chociaż tak jest wspaniałe wieści dla tłumu bez technologii ludzie tacy jak ja mogą czuć się sfrustrowani tym. Weź to pod uwagę stracisz swoje umiejętności do samodzielnego rozwiązywania problemów i funkcji po stronie serwera. Ta usługa jest naprawdę zarządzana.

Wsparcie techniczne jest sercem tej usługi. Ponieważ interfejs użytkownika jest bardzo ograniczony i przez większość czasu nie można nic zrobić, usługa będzie musiała być dostępna bardzo dobre wsparcie techniczne jeśli chce odnieść sukces i wydaje się, że robią to jako Nie mam żadnych skarg na te interakcje. Nie tylko odpowiedzieli na wszystkie moje pytania, ale są niezwykle przezroczysty o ograniczeniach usług i nie jest to coś, co zobaczysz w innych usługach. Odpowiadają także w naturze. Jeśli zobaczą, że jesteś specjalistą od technologii, szczegółowo wyjaśnią, dlaczego mają takie ograniczenia.

Bez względu na to, jak dobry jest panel interfejsu użytkownika lub jak fajna jest nowa automatyczna instalacja. Jeśli usługa wsparcia technicznego nie jest dobra, może stać się zupełnie bezużyteczna, szczególnie wtedy, gdy jest najbardziej potrzebna. Wydaje się, że tak nie jest w przypadku Envato Hosted.

Wydajność

Niemniej jednak, jeśli wydajność też nie jest dobra, sama pomoc techniczna nie będzie w stanie zrównoważyć usługi. Jest to również dobra uwaga na temat Envato, ponieważ jego wydajność jest całkiem dobra.

The First Time to Byte jest wyjątkowy, a strona ładuje się dość szybko.

Jak widać, serwer sieci zajął tylko 70 ms, odpowiadając łącznym FTTB wynoszącym 216 ms bardzo dobry ogólnie.

Załadowanie strony internetowej ze Szwecji również daje bardzo dobry wynik.

Z drugiej strony, ładowanie go z Australii nie jest dobrym pomysłem, a usługa wydaje się najbardziej przynosić korzyści użytkownikom z Ameryki Północnej i Europy.

Gdy sprawdziłem nagłówek, wyraźnie widać, że używają nginx jako backendu z Struktura pamięci podręcznej to robi routing dynamiczny na wypadek, gdyby coś zawiodło. Jest to dobre, ponieważ Twoja witryna pozostanie online bez względu na wszystko. Posiadanie struktury routingu, która dynamicznie przydziela witrynę do innej sieci bez konieczności martwienia się o to, należy wziąć pod uwagę, otrzymując tego rodzaju usługę.

Co mi się podobało

Usługa hostowana Envato to całkowicie przyjazny początkującym, a podczas rejestracji otrzymasz darmowy motyw (np. Total). Nie musisz nic robić, aby Twoja witryna była aktywna, ponieważ prawie wszystko odbywa się za pośrednictwem biletu pomocy technicznej. Również, wsparcie techniczne jest wyjątkowo przyjazne i chętny do pomocy na każdym kroku. Czuję miłość personelu technicznego do usługi i zrobią wszystko, co w ich mocy, aby ci pomóc. Oznacza to, że nawet jeśli potrzebujesz czegoś specjalnego, będą tam, aby Ci pomóc. Jeśli jesteś jednym z tych facetów / dziewczyn, którzy kochają dobre wsparcie techniczne i nie chcą samodzielnie zajmować się niczym technicznym, Envato Hosted jest idealny.

Czego nie lubiłem

Słaba implementacja interfejsu użytkownika i całkowity brak opcji sprawia, że ​​ta usługa wydaje się jeszcze gorsza niż GoDaddy Managed WordPress dla zaawansowanych programistów i techników. Wysoka cena to kolejna kwestia, ponieważ cała struktura routingu / dynamiki i dodatkowe wsparcie techniczne nie jest tanie. Konieczność zapłacenia 16 USD za tak małe miejsce do przechowywania nie jest dobre dla dużych stron internetowych albo wzrost rozmiaru będzie cię kosztował dużo.

Podsumowanie

Jeśli jesteś facetem / dziewczyną-technikiem lub zaawansowanym programistą, nie spodoba ci się usługa Envato Hosted, ponieważ sprawi, że twoja wiedza będzie bezużyteczna, ponieważ nie będziesz w stanie nic zrobić samodzielnie, a ponadto będziesz musiał czekać na każdą zmianę jako wsparcie techniczne muszę ci pomóc na każdym kroku. Ale Envato Hosted to usługa, która jest wciąż w fazie rozwoju i chętnie dodają nowe funkcje. Akceptują wszelką krytykę rzeczy, które należało poprawić, i mają wyjątkowo przyjazne podejście do klientów, dzięki czemu czujesz się z nimi wyjątkowo dobrze.

Posiadanie tak dobrego wsparcia technicznego jest prawie najważniejsze w sprzedaży ich usług. Z łatwością widzę, że nowy programista ma z nimi nową stronę internetową i nie chce zajmować się instalacjami wtyczek / motywów, w tym scenariuszu Envato Hosted to idealna usługa. Poczujesz się jak w domu, wiedząc, że prawdziwi ludzie dbają o to, aby Twoja strona działała tak, jak powinna.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me