Dodaj tablicę ogłoszeń do swojej witryny WordPress za pomocą WP Job Manager

Dodaj tablicę ogłoszeń do swojej witryny WordPress za pomocą WP Job Manager

Jeśli prowadzisz witrynę internetową opartą na określonej niszy, istnieje szansa, że ​​zastanowiłeś się nad stworzeniem jakiejś formy tablicy ofert pracy dla swojej społeczności.


Niektóre strony internetowe prowadzą dość wyjątkowe tablice ofert pracy. Jeśli chcesz iść w ich ślady, masz kilka różnych opcji.

Istnieją specjalne motywy i wtyczki zaprojektowane specjalnie dla WordPress, które pozwalają tworzyć całkowicie zautomatyzowane tablice ogłoszeń, a także wtyczki, które pozwalają dodawać funkcje tablicy ogłoszeń do istniejącej witryny (choć zazwyczaj wymagają samodzielnego zarządzania nimi).

Rzućmy okiem na jedną z tych wtyczek.

Wtyczka WordPress WP Job Manager

WP Job Manager to darmowa wtyczka WordPress, która pozwala na tworzenie prostej tablicy ogłoszeń, aby publikować oferty pracy i zarządzać nimi bezpośrednio z pulpitu administracyjnego lub za pomocą formularza przesyłania pracy.

Wtyczka daje możliwość ręcznego dodawania wszystkich zadań samodzielnie, a także umożliwia zarejestrowanym użytkownikom publikowanie ofert pracy. Umożliwia także zakup dodatków premium, które zwiększają jego funkcjonalność, umożliwiając płatne aukcje i alerty, a także kilka innych opcji.

Po jego wstępie przejdziemy przez proces uruchamiania WP Job Manager w Twojej witrynie.

1. Zainstaluj i skonfiguruj WP Job Manager

Po zainstalowaniu i aktywowaniu wtyczki możemy rozpocząć jej konfigurowanie pod kątem konkretnych potrzeb związanych z planem pracy. Sekcja ustawień wtyczki jest stosunkowo minimalistyczna. Jest on podzielony na dwie części: Oferty pracy i oferty pracy.

Oferty pracy zawierają podstawowe informacje o sposobie wyświetlania ofert pracy w Twojej witrynie:

Ustawienia - Oferty pracy

Zgłoszenia pracy określają sposób przesyłania zleceń i czy wymagają do tego konta użytkownika w Twojej witrynie:

Ustawienia - Zgłoszenia pracy

2. Utwórz kategorie zadań

Kategorie pracy

Zadania można podzielić na kategorie w zależności od potrzeb.

Kategorie ofert pracy są tak proste, jak zwykła kategoria postów na blogu. Odbywa się to w nowej sekcji ofert pracy na pulpicie nawigacyjnym, w sekcji Kategorie pracy opcja menu.

Każda kategoria zawiera nazwę, informacje o adresie URL i opis. Podobnie jak w przypadku kategorii postów, możesz utworzyć dowolną ich liczbę.

3. Utwórz typy prac

Rodzaje pracy

Istnieje kilka typów zadań tworzonych podczas instalacji.

Typy zadań określają, czy lista zadań jest w pełnym wymiarze godzin, w niepełnym wymiarze godzin, czy też jedną z różnych dostępnych opcji. Podobnie jak w przypadku kategorii zadań, możesz tworzyć dodatkowe typy, gdy ich potrzebujesz.

4. Utwórz nową ofertę pracy na pulpicie nawigacyjnym

Nowa oferta pracy

Teraz, gdy masz już podstawową konfigurację tablicy ofert, nadszedł czas, aby utworzyć pierwszą ofertę pracy. Ten proces jest bardzo podobny do tworzenia nowego postu lub strony. Podajesz tytuł, treść pracy i kategoryzujesz listę. W tym momencie możesz również wybrać typ oferty pracy.

Jest jedna główna różnica między tym oknem a standardowym obszarem administracyjnym postów na blogu. Z Nowa oferta pracy post otrzymasz dodatkowy panel, który zawiera różne Dane z listy ofert pracy.

Dane z listy ofert pracy

Te pola danych dają możliwość dodania dalszych szczegółów do każdej oferty pracy. Te dodatkowe pola obejmują miejsce pracy, informacje o firmie, Wygaśnięcie pracy oraz możliwość oznaczenia pozycji jako wypełnionej.

5. Utwórz nową ofertę pracy za pomocą formularza zgłoszeniowego

Formularz zgłoszeniowy

Jeśli zdecydujesz się zezwolić użytkownikom na przesyłanie ofert pracy, powinieneś utworzyć formularz przesyłania pracy.

Wtyczka ułatwia przesyłanie zadań. Aby utworzyć formularz zgłoszenia, musisz utworzyć nową stronę w swojej witrynie i dodać następujący kod:

[subm_job_form]

Spowoduje to przekształcenie strony w formularz zgłoszeniowy, który pozwala użytkownikom na dodanie wszystkich istotnych informacji dla zadania. Jednak za pomocą formularza przesyłania pracy nie można ustawić daty ważności na liście ofert pracy.

Po wypełnieniu formularza możesz wyświetlić podgląd jego wyglądu na stronie. Jeśli jesteś zadowolony z dostarczonych informacji, możesz ukończyć proces przesyłania i opublikować ofertę pracy na tablicy ofert pracy.

6. Wyświetlanie ofert pracy

Oferty pracy

Aby wyświetlić oferty pracy na swojej stronie, wystarczy dodać krótki kod do strony w taki sam sposób, jak formularz zgłoszenia pracy.

Krótki kod wymagany do utworzenia pełnej listy wszystkich otwartych pozycji to:

[Oferty pracy]

Dostępne są dalsze opcje shortcode, które pozwalają filtrować listę zadań w określony sposób.

Na przykład istnieje opcja krótkiego kodu, która pozwala określić wyświetlaną kategorię zadania. Za pomocą tego filtra możesz następnie utworzyć wiele stron w witrynie, każda z własną listą kategorii stanowisk.

Aby uzyskać więcej informacji na temat dostępnych skrótów do filtrowania ofert pracy, odwiedź wiki dokumentacji wtyczek.

Panel zadań

Podobnie jak formularz zgłoszeniowy i oferty pracy, możesz utworzyć stronę pulpitu zadań dla użytkowników z innym prostym skrótem:

[job_dashboard]

Ta strona pozwoli użytkownikom zalogowanym zobaczyć wszystkie zadania, które opublikowali w Twojej witrynie.

Daje im to łatwą metodę edycji i zarządzania swoimi ogłoszeniami bez konieczności przeszukiwania całego archiwum ofert pracy.

Dodatkowe funkcje premium

Dodaj dodatki

Wspaniałą rzeczą w tej wtyczce jest to, że chociaż jest bezpłatna i oferuje dużą liczbę opcji, możesz kupić dodatki, które zwiększają jej użyteczność.

Opcje premium dla tej wtyczki obejmują różne metody uzyskiwania płatnych ofert. Pozwala to skonfigurować tablicę zadań, aby wymagać zapłaty za przesłanie pracy. Ta płatność może być pobierana za pomocą PayPal lub innych metod płatności online i można ją ustawić tak, aby nie trzeba było podawać żadnych informacji na temat ofert pracy w celu zarabiania pieniędzy z tablicy.

Istnieją inne dodatki premium, które zwiększają użyteczność Twojej tablicy ogłoszeń. Różnią się one od alertów o pracę do ostatecznych terminów składania wniosków i mogą pomóc Ci wyróżnić plan pracy na wiele sposobów.

Zespół, który utworzył wtyczkę, opracował większość tych dodatków, ale istnieje kilka opcji stworzonych przez osoby trzecie.

Na pewno warto je zbadać, jeśli chcesz zarabiać na swojej tablicy ogłoszeń lub poprawić jej funkcjonalność dla czytelników.


Chociaż na rynku dostępnych jest kilka zaawansowanych opcji dotyczących tablic ogłoszeń, są to przede wszystkim wtyczki lub motywy premium. Mamy tutaj na WPExplorer wiele świetnych szablonów zadań WordPress (np. Jobify, JobEngine i Job Roller).

The WP Job Manager wtyczka to doskonały sposób na stworzenie tablicy ogłoszeń bez konieczności gruntownej zmiany witryny. Jeśli jest to funkcja, która okaże się przydatna dla czytelników, bardzo łatwo ją ulepszyć i rozwinąć w miarę upływu czasu, a także niedrogo, aby dodać funkcjonalność premium do.

Czy zastanawiałeś się nad utworzeniem tablicy ofert pracy na swojej stronie, czy już ją używasz? Chcielibyśmy usłyszeć wasze przemyślenia na temat tworzenia tablicy ogłoszeń w komentarzach poniżej.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map