MotoPress jest dobrze znany w społeczności WordPress dzięki edytorowi treści budującemu stronę wtyczkę WordPress. Od czasu premiery w zeszłym roku MotoPress dodał do swojego portfolio więcej produktów, w tym dodatki do wtyczek i motywy WordPress.


W lutym tego roku wydali MotoPress Slider; ich druga główna wtyczka WordPress. Wtyczka jest responsywna, więc slajdy pomagają stworzyć świetny wygląd na dowolnym urządzeniu. Przyjrzyjmy się bliżej temu, co może zrobić MotoPress Slider.

Konfigurowanie nowego suwaka MotoPress

MotoPress Slider jest niezwykle łatwy w konfiguracji. Po wybraniu nowego suwaka zostaną wyświetlone trzy krótkie strony ustawień. Dostępna jest karta ustawień suwaka, elementów sterujących i wyglądu.

Na karcie ustawień suwaka możesz nazwać suwak i alias używany dla skrótu suwaka. Suwak można ustawić na pełnej szerokości lub zdefiniować domyślny rozmiar siatki. Opóźnienie pokazu slajdów można również ustawić w tym obszarze. Jeśli wolisz, pokaz slajdów można wyłączyć.

Nowe ustawienia suwaka

Dziewięć suwaków można włączyć lub wyłączyć na następnej karcie. Możesz skonfigurować elementy sterujące, takie jak strzałki, przyciski odtwarzania, liczniki i inne.

Nowe elementy sterujące suwaka

Na karcie wyglądu możesz zdefiniować domyślny rozmiar w pikselach dla telefonów, tabletów i komputerów stacjonarnych. Oryginalne ustawienia to wszystko, do 767 pikseli jest wyświetlane przy użyciu układu telefonu, cokolwiek od 768 do 991 pikseli używa układu tabletu, a cokolwiek powyżej 992 pikseli używa pulpitu.

Do suwaka można zastosować niestandardową klasę CSS. Istnieje również pole, w którym można dodać niestandardowy kod CSS.

Nowy wygląd suwaka

Oddzielna strona ustawień znajduje się w menu administratora MotoPress Slider, który umożliwia wyłączenie suwaka dla określonych grup użytkowników.

Ustawienia grup użytkowników suwaka MotoPress

Nie przejmuj się zbytnio ustawieniami suwaka. Domyślne wartości powinny być odpowiednie dla większości z was, a na dole obszaru tworzenia suwaka znajduje się przycisk, który pozwala na powrót i modyfikację ustawień w dowolnym momencie.

Dodawanie slajdów do nowego suwaka MotoPress

W następnym obszarze możesz dodać slajdy do suwaka. Poniżej możesz zobaczyć zrzut ekranu tego obszaru. Na pierwszy rzut oka może się to wydawać nieco zniechęcające, ale bardzo łatwo jest to zrozumieć, gdy wiesz, gdzie wszystko jest.

Strona tworzenia slajdów MotoPress

U góry znajduje się siedem kart: Ogólne, kolor, obraz, wideo, link, widoczność i inne. Podgląd suwaka dominuje w sercu strony, a pod nim znajdziesz opcje dodawania tekstu, obrazów, przycisków i filmów. Każdy typ zawartości jest znany jako warstwa i warstwy te są wyświetlane po prawej stronie strony.

Możesz zmienić kolejność warstw za pomocą przeciągania i upuszczania. Umieszczanie warstw działa w taki sam sposób, jak w aplikacjach graficznych, takich jak Photoshop, z priorytetem nadanym dla warstwy u góry. W powyższym przykładzie mam dwie warstwy: obraz i tekst. Gdybym musiał ustawić warstwę HTML za obrazem, tekst nie byłby widoczny.

Interfejs działa naprawdę dobrze. Po wybraniu warstwy w głównym obszarze obszaru roboczego ustawienia tej warstwy zostaną wyświetlone poniżej. Kliknięcie przycisku Usuń na klawiaturze usunie warstwę ze slajdu. Dostępne są również dwa przyciski usuwania: jeden usuwa wybraną warstwę, drugi usuwa wszystkie warstwy.

Warstwy można przeciągać w obszarze obszaru roboczego. Gdy to zrobisz, zobaczysz zmianę współrzędnych X i Y. Jest to przydatne, ponieważ oznacza, że ​​możesz umieszczać warstwy na wielu slajdach w dokładnie tej samej pozycji (co jest bardzo przydatne do pozycjonowania treści, takich jak tekst). Siatka z dziewięcioma skrzynkami może również służyć do pozycjonowania warstw, np. lewy górny, środkowy, prawy dolny itp.

Dziesiątki animacji można wykorzystać do wprowadzania i wygaszania warstw. Obejmuje to zanikanie, powiększanie, odwracanie i odbijanie. Warstwy można wyświetlać i / lub ukrywać w określonym momencie (w milisekundach). Jest to, moim skromnym zdaniem, jedna z najlepszych cech wtyczki, ponieważ pozwala wyświetlać warstwy dokładnie wtedy, gdy chcesz je wyświetlić.

Dostępne są również predefiniowane style, ale jeśli wolisz, możesz zdefiniować niestandardowe klasy CSS dla konkretnej warstwy.

Opcje animacji

Na karcie ogólnej możesz nazwać slajd i wybrać, czy slajd zostanie opublikowany, czy zapisany jako wersja robocza. W ten sposób możesz wykazać się kreatywnością i zapisać swoje slajdy przed rozpoczęciem ich oglądania.

Karta Kolor umożliwia wybranie koloru lub gradientu tła slajdu. Zirytowało mnie jedno, że nie było koła kolorów do wybierania kolorów. Musisz ręcznie wprowadzić kod szesnastkowy. Mamy nadzieję, że zajmą się tym w przyszłej wersji wtyczki. Opcja gradientu pozwala zdefiniować dwa kolory i kąt, pod jakim gradient zostanie zastosowany.

Ustawienia kolorów suwaka MotoPress

Jeśli nie chcesz jednolitego koloru lub tła gradientowego, możesz użyć obrazu. Możesz wybrać obraz z biblioteki multimediów WordPress lub zdefiniować zewnętrzny adres URL obrazu. Można zdefiniować atrybuty rozmiaru, powtórzenia i pozycji.

Ustawienia obrazu suwaka MotoPress

MotoPress Slider obsługuje także tła wideo. Jeśli wolisz, filmy można wstawiać do slajdów za pomocą warstw. Możesz wyświetlać filmy z YouTube, Vimeo, biblioteki multimediów lub zewnętrznego adresu URL.

Ustawienia wideo suwaka MotoPress

Slajdy można połączyć. Możesz ustawić identyfikator odsyłacza, klasę, rel i tytuł. Gdy użytkownik kliknie dany slajd, zostanie przekierowany do zdefiniowanego adresu URL. Ponieważ linki są konfigurowane na zasadzie slajdu na slajd, możesz sprawić, że niektóre slajdy będą prowadzić do stron zewnętrznych, a nie innych.

Ustawienia łącza suwaka MotoPress

Slajdy można ograniczyć do zalogowanych użytkowników. Można to wykorzystać do wyświetlania slajdów tylko zarejestrowanym użytkownikom. Możesz także włączyć slajdy w określonym czasie. Można to wykorzystać do różnych zastosowań. Na przykład możesz tworzyć slajdy, aby promować konkurs w pierwszym tygodniu grudnia.

Ustawienia widoczności suwaka MotoPress

W ostatniej zakładce możesz zdefiniować nazwę i identyfikator klasy CSS dla slajdu. Jak zauważyłem wcześniej, możesz także stylizować poszczególne warstwy na slajdzie, korzystając z niestandardowych klas CSS.

MotoPress Slider Różne ustawienia

Po utworzeniu slajdu możesz zapisać slajd za pomocą przycisku Zapisz u dołu strony. Kliknięcie przycisku zamykania spowoduje przejście do listy slajdów, tj. Wszystkich slajdów utworzonych dla tego konkretnego suwaka.

Możesz edytować, powielać lub usuwać istniejące slajdy. Powielanie slajdu jest przydatną opcją, jeśli chcesz utworzyć podobny slajd. Jeśli nie, możesz utworzyć nowy slajd od zera.

Lista slajdów MotoPress Slider

Na koniec możesz wstawić wypełniony suwak do swojej witryny za pomocą aliasu krótkiego kodu zdefiniowanego dla suwaka.

Suwak MotoPress

Mówią, że piękno zależy od widza, ale byłem pod wrażeniem tego, co może zrobić MotoPress Slider. Wstawianie niestandardowych teł, tekstu, obrazów, przycisków i filmów nie trwa długo.

Przykład suwaka MotoPress

Jeśli odwiedzisz główną stronę informacyjną MotoPress Slider, zobaczysz świetny przykład tego, co można osiągnąć za pomocą wtyczki. Podkreśla, w jaki sposób warstwy i opóźnienie ładowania warstw można wykorzystać do tworzenia profesjonalnych suwaków w kilka minut. Sposób, w jaki warstwy pojawiają się w czasie na slajdzie, sprawia wrażenie, jakbyś oglądał prezentację wideo (nawet jeśli nie są używane). To prosty efekt, który naprawdę przekształca slajdy.

Przykład suwaka MotoPress

cennik

MotoPress wprowadził uczciwy system cenowy dla wtyczki suwaka. Ich osobista licencja kosztuje 19 USD i oferuje jeden rok wsparcia i aktualizacji dla jednej witryny. Licencja na sprzedaż detaliczną w cenie 49 USD zwiększa limit witryn z jednej do pięciu witryn.

Ceny suwaka MotoPress

Licencja programisty kosztuje 99 USD. Oferuje priorytetowe wsparcie dla programistów i zapewnia roczną pomoc techniczną i aktualizacje dla nieograniczonej liczby stron internetowych. Licencjonowanie zbiorowe jest również dostępne, jeśli chcesz zapakować MotoPress Slider we własny produkt.

MotoPress Slider jest w 100% GPL. Wymagana jest licencja, aby uzyskać automatyczne aktualizacje i wsparcie dla wtyczki, jednak wtyczka jest nadal w pełni użyteczna, jeśli ten klucz licencyjny nie zostanie wprowadzony.

Końcowe przemyślenia

Wszystkie wtyczki suwaków WordPress mają krzywą uczenia się, a MotoPress Slider nie różni się. Musisz spędzić co najmniej dwadzieścia lub trzydzieści minut na zabawie ze slajdami, dopóki nie zrozumiesz, do czego zdolna jest wtyczka.

Po krótkim okresie używania wtyczki miałem kilka chwil „Aha”, kiedy zacząłem rozumieć, jak wszystko działa. Po pierwsze, zrozumiałem, jak najlepiej wykorzystać warstwy. Drugim jest, gdy dowiedziałem się, jak animacji można używać do wprowadzania i wygaszania tekstu, przycisków i obrazów. Jednak funkcją, która naprawdę sprawiła, że ​​doceniłem potencjał suwaka MotoPress, była opcja opóźnienia pojawiania się warstw. Pozwala to na użycie wielu ciekawych sztuczek prezentacji, takich jak podawanie kroplami tekstu osobom odwiedzającym witrynę oraz wyskakujące obrazy i przyciski w kluczowych punktach slajdu.

Po opanowaniu tych prostych technik jestem pewien, że będziesz w stanie tworzyć profesjonalne slajdy za pomocą MotoPress Slider. Jeśli potrzebujesz inspiracji, polecam sprawdzenie suwaka wyświetlanego w MotoPress, ponieważ podkreśla, co można osiągnąć za pomocą prostych warstw tekstu i obrazu.

Mam nadzieję, że spodobało Ci się to spojrzenie na MotoPress Slider. Jeśli tak, zachęcam do subskrypcji biuletynu WPExplorer, aby otrzymywać bezpłatne aktualizacje naszych najnowszych artykułów oraz świetne porady, sztuczki i oferty WordPress.

Dziękuje za przeczytanie.

Kevin

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me