Dodaj piękne galerie do swojej witryny WordPress przy użyciu galerii Envira

Envira Gallery to wszechstronna wtyczka galerii dla WordPress, która pozwala łatwo wstawiać piękne galerie zdjęć na swojej stronie internetowej.


Jak wiesz, WordPress ma wbudowaną funkcjonalność galerii. Mimo to wtyczki galerii pozostają popularne wśród użytkowników WordPress, ponieważ wbudowana galeria jest dość ograniczona i nie oferuje takiej samej funkcjonalności, funkcji ani stylu, jak inne wtyczki do.

Twórcy Envira uprzejmie przysłali mi testową kopię wtyczki w celu przetestowania wtyczki. W tym artykule chciałbym przeprowadzić Cię przez proces dodawania galerii obrazów do swojej witryny za pomocą wtyczki. Mam nadzieję, że podoba Ci się recenzja �� Lub jeśli chcesz, możesz wyświetlić moją recenzję wideo wtyczki EnviraGallery na końcu wpisu.

Pobierz wtyczkę

Korzystanie z galerii Envira

Dodanie nowej galerii jest bardzo szybkie, ponieważ wtyczka doskonale integruje się z istniejącym interfejsem WordPress. Jeśli jesteś zadowolony z domyślnych ustawień używanych przez Envira, wszystko, co musisz zrobić, to przesłać zdjęcia za pomocą programu do przesyłania plików WordPress, zapisać galerię i wstawić galerię do swojej witryny.

Prześlij swoje zdjęcia

Istnieją inne zakładki do dalszej konfiguracji galerii. Envira pozwala wyświetlać obrazy galerii w maksymalnie sześciu kolumnach. Jeśli nie zmienisz tej opcji, domyślnie będzie to jedna kolumna.

Wtyczka, która pozwala dodawać dodatkowe motywy do galerii i lightbox, jest dostępna dla wszystkich srebrnych użytkowników członkowskich i więcej (więcej na ten temat później). Najtańsze członkostwo jest dostarczane tylko z jednym motywem o nazwie baza.

Ten obszar ustawień pozwala również zdefiniować szerokość kolumny i marginesy pod każdym obrazem. Można również określić wymiary obrazów wyświetlanych na telefonach komórkowych.

Skonfiguruj swoją galerię

Gdy ktoś kliknie obraz galerii, obraz jest wyświetlany za pomocą lightbox. Lightbox ma wiele ciekawych opcji, takich jak nawigacja za pomocą klawiatury i myszy. Obrazy mogą być również wyświetlane w pętli.

Ustawienia Galerii Lightbox

Domyślnie lightbox wyświetla miniatury wszystkich obrazów galerii u dołu lightbox. Można go przenieść na górę, jeśli wolisz. Wymiary miniatur można również modyfikować.

Ustawienia miniatur galerii

Zakładka Różne umożliwia zmianę tytułu galerii, zmianę informacji o stronie i dodawanie niestandardowych klas CSS. Galerie mogą być importowane i eksportowane również przez ten obszar.

Różne ustawienia galerii

Po opublikowaniu galerii otrzymasz kod niezbędny do wyświetlenia jej na swojej stronie internetowej. Wtyczka daje dwa skróty. Jeden używa identyfikatora galerii, a drugi używa informacji o stronie galerii. Slug strony działa w taki sam sposób, jak posty i strony, tzn. Jeśli nie określisz sluga strony, WordPress wygeneruje go na podstawie nazwy galerii.

Dostępny jest również kod PHP, dzięki czemu można dodawać galerie do innych części witryny, takich jak nagłówek lub stopka.

Kod do galerii

Po aktywacji wtyczki do edytora postów zostanie dodany przycisk „Dodaj galerię”.

Dodaj przycisk galerii Envira

Kliknięcie przycisku „Dodaj galerię” spowoduje wyświetlenie listy wszystkich galerii. Wystarczy wybrać galerię, a następnie kliknąć przycisk „Wstaw galerię”, aby dodać ją do posta lub strony.

Wybierz swoją galerię

Wstawienie galerii doda skrót do galerii w swoim poście. Oczywiście ten krótki kod można dodać bezpośrednio, po prostu kopiując go z nakładki wyświetlonej po opublikowaniu galerii. Możesz także łatwo dodawać galerie, pamiętając identyfikator galerii lub informacje o stronie galerii.

Krótki kod galerii Envira

Galerie można dodawać poprzez główne menu galerii Envira znajdujące się w menu administracyjnym WordPress. Jeśli wolisz, możesz dodawać nowe galerie bezpośrednio na stronie edytora postów.

Dodaj galerię bezpośrednio w edytorze postów

Ostateczne wyjście wygląda fantastycznie. Galerie są responsywne, dzięki czemu świetnie wyglądają na urządzeniach mobilnych (w tym urządzeniach wysokiej rozdzielczości, takich jak Macbook Pro).

Przykład galerii Envira

Wtyczka zawiera widżet do wstawiania galerii w widżetowane obszary, takie jak pasek boczny. Widżet nie ma opcji – możesz tylko wybrać galerię i dodać tytuł widżetu. Chociaż ciężko narzekać na brak opcji konfiguracji, gdy wyjście wygląda świetnie.

Jedyny zarzut, jaki mam, to to, że widżet nie wydaje się poprawnie wyświetlać w postach lub na stronach z galerią. Widżet załaduje się dobrze na innych stronach, ale utknie w ciągłym etapie ładowania, gdy galeria jest ładowana w głównym obszarze zawartości i na pasku bocznym. Testowałem Envirę na stronie testowej przy użyciu Twenty Twelve i nie aktywowałem żadnych innych wtyczek. Testowałem również widget przy użyciu motywu Twenty Eleven i ten sam problem istniał. Ale jestem pewien, że programiści naprawią to wkrótce.

Kliknięcie dowolnego obrazu w galerii spowoduje wyświetlenie pełnej wersji obrazu przy użyciu pięknego lightbox. Jest to praktyczny sposób dla odwiedzających, aby przeglądać obrazy w galerii, ponieważ wszystkie obrazy można wybrać z obszaru lightbox.

Envira Gallery Lightbox

Dodatki

Dostępnych jest szereg dodatków do Envira, które zwiększają funkcjonalność wtyczki. Są one podzielone na bezpłatne, podstawowe i zaawansowane dodatki.

Bezpłatne dodatki są dostępne dla wszystkich. Podstawowe dodatki są dostępne dla srebrnych członków i wyższych, a zaawansowane dodatki są dostępne dla złotych członków i wyższych.

Wolny

 • Ochrona – Wyłącza klikanie obrazów prawym przyciskiem myszy, aby uniemożliwić ludziom łatwe kradzież zdjęć.
 • Pokaz slajdów – Pozwala tworzyć stylowe pokazy slajdów.
 • CSS – Dodaje pole CSS pod zakładką Różne w celu dodania dalszych dostosowań stylu.

Podstawowy

 • Tagi – Umożliwia oznaczanie zdjęć dowolnymi tagami / słowami kluczowymi, które chcesz.
 • Tematy galerii – Dostosuj wygląd swoich galerii za pomocą gotowych stylów galerii.

zaawansowane

 • SuperSize – Umożliwia wyświetlanie obrazów w maksymalnym możliwym rozmiarze w oknie.
 • Pełny ekran – Umożliwia wyświetlanie lightbox galerii na pełnym ekranie.
 • DeepLinking – Umożliwia bezpośrednie połączenie z konkretnymi obrazami za pomocą przyjaznych SEO adresów URL.

Zdaję sobie sprawę, że sprzedaż dodatków stała się powszechnym miejscem w ciągu ostatnich kilku lat. W tym przypadku nie czułem, że było to uzasadnione. Funkcjonalność, taka jak ochrona hotlink i funkcjonalność tagów, powinna być naprawdę wbudowana w podstawową wersję wtyczki. Wydaje mi się niewłaściwe, aby usunąć funkcjonalność, a następnie dodać ją ponownie za pomocą wtyczki, aby mogli sprzedawać różne plany członkostwa dla wtyczki.

W rezultacie musisz aktywować dziewięć wtyczek na swojej stronie zamiast jednej. Jeśli funkcje muszą być ograniczone w przypadku tańszych wersji, myślę, że lepiej byłoby sprzedawać różne wersje wtyczki, aby wszystkie funkcje były zawarte w jednej wtyczce.

Przegląd

W przeszłości korzystałem z wielu innych wtyczek galerii. Wiele z nich koncentruje się na stylu ponad treścią. Wydaje mi się, że Envira ma właściwą równowagę, upewniając się, że przede wszystkim została zaprojektowana w celu szybkiego wstawiania galerii na twojej stronie internetowej.

Jedyny błąd, jaki znalazłem, to brak wyświetlania widgetu galerii na stronach, na których galeria została załadowana w głównym obszarze zawartości. Nie sądzę, aby było to czymś niepokojącym, ponieważ Envira została oficjalnie uruchomiona pod koniec stycznia 2014 r. Na początku życia wtyczki zawsze pojawiają się małe błędy, które powinny zostać usunięte w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Wtyczka kosztuje od 39 USD. Klienci mają do dyspozycji cztery plany członkostwa. Wszystkie plany zawierają nieograniczoną liczbę galerii, dostęp do dokumentacji, podstawową pomoc na forum oraz roczną pomoc techniczną i aktualizacje.

Poniższa lista zawiera szczegóły dotyczące każdego planu członkostwa. Każdy plan zawiera wszystkie funkcje planu członkostwa, który go poprzedza.

 • Brąz (39 USD) – Aktualizacje są ograniczone do jednej strony internetowej
 • Srebrny (79 USD) – Aktualizacje trzech stron internetowych, priorytetowe wsparcie e-mail i dostęp do podstawowych dodatków
 • Złoto (149 USD) – Aktualizacje dla nieograniczonej liczby stron internetowych i dostęp do zaawansowanych dodatków
 • Platyna (259 USD) – Umożliwia dołączenie Envira do motywu, który sprzedajesz

Envira pozwala uaktualnić do lepszego planu, płacąc jedynie różnicę w cenie. Dzięki temu możesz zacząć od jednego z tańszych pakietów i aktualizować je w razie potrzeby. Oferują również 14-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy w 100%.

Aby uzyskać więcej informacji na temat wtyczki, odwiedź oficjalną stronę Galerii Envira.

Dowiedz się więcej o Galerii Envira

Envira Gallery Plugin Video Review

Nie zapomnij przejrzeć recenzji wideo Envira Gallery Plugin autorstwa Kyli, aby zobaczyć wtyczkę na żywo.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map