Tworzenie przydatnych treści to tylko część tego, co utrzymuje ruch na Twoim blogu tydzień po tygodniu. Kolejną dużą częścią jest udostępnianie czytelnikom witryny lub bloga, aby mogli do nich wracać. Jednym z najbardziej skutecznych sposobów udostępniania nowych treści lub produktów użytkownikom jest biuletyn. Mamy nawet jeden tutaj w WPExplorer (jest tam na naszym pasku bocznym, jeśli jeszcze go nie widziałeś).


Biuletyny to świetny sposób na udostępnianie nowych treści czytelnikom, którzy inaczej nie widzieliby ich w mediach społecznościowych, bo bądźmy szczerzy – tweety i posty na osi czasu szybko się zakopują. Biuletyn można jednak znaleźć w dowolnym momencie i prawdopodobnie nie zostanie przeoczony tak łatwo, jak post w mediach społecznościowych. Ale teraz najtrudniejsza część – jak zachęcić ludzi do zapisania się do newslettera?

Wtyczka Opt-in Bloom

makiety na desce rozdzielczej

Łatwa odpowiedź na moje pytanie powyżej to formularz zgody na e-mail. Coś, co możesz mieć wyskakujące okienko, poruszać się, wsuwać lub po prostu umieścić na swojej stronie, aby dać czytelnikom możliwość wyrażenia zgody. Oczywiście możesz zbudować niestandardowy formularz zgody specjalnie dla Ciebie lub zrób to sam, jeśli masz umiejętność kodowania. Ale dla większości z nas wtyczka jest najlepszym i najłatwiejszym sposobem. I tu właśnie pojawia się Bloom.

Bloom to zupełnie nowa wtyczka e-mail do akceptacji od Elegant w Themes Themes. Uwielbialiśmy ich wtyczkę społecznościową Monarch, więc kiedy zobaczyliśmy, że tworzą e-mail z wtyczką byliśmy bardzo podekscytowani, aby to wypróbować. I na pewno nie zawiodło! Bloom jest pełen wspaniałych funkcji i łatwych w użyciu opcji, dzięki czemu każdy użytkownik WordPress może stworzyć piękny i skuteczny formularz zgody na swoją stronę internetową.

Dostosuj formularze

Wbudowano wiele wspaniałych funkcji ułatwiających tworzenie formularzy opt-in. Poważnie – chłopaki z Elegant Themes pomyśleli o wszystkim! Istnieje sześć podstawowych rodzajów zapisów do wyboru, których możesz użyć, aby dodać zapisy do biuletynów w całej witrynie WordPress: pop-up, fly-in, pod postem, inline, zablokowana treść i widżet. Dla każdego z tych układów jest ponad 100 szablonów stylizacji, które pomogą Ci zacząć.

Szablony są świetne, ale jeśli chcesz się naprawdę przydać, możesz. Każdy element można w pełni dostosować. Skorzystaj z wbudowanych modułów wyboru kolorów, aby znaleźć idealną wartość heksadecymalną, i prześlij własne kreatywne obrazy do formularzy opt-in. Możesz nawet dodać niestandardowy CSS, jeśli chcesz się naprawdę zachwycić. Bloom ułatwia tworzenie niestandardowych formularzy opt-in.

formy kwitnące

I oczywiście Bloom współpracuje z największymi firmami zajmującymi się oprogramowaniem do e-mail marketingu, które większość z nas zna i uwielbia. Obejmuje to MailChimp, AWeber, Constant Contact, Campaign Monitor, Mad Mimi, iContact, GetResponse, Sendinblue, MailPoet, Feedblitz, Ontraport i Infusionsoft. Możesz także użyć Bloom z własnym niestandardowym formularzem HTML. Powinieneś więc być bardzo dobrze poinformowany i powinno być bułką z masłem, aby dodawać formularze zgody na swoją stronę, bez względu na to, jak planujesz tworzyć biuletyny i zarządzać nimi!

Opcjonalne formularze Testy podziału

Co naprawdę zoptymalizować formularze zgody? Testowanie podziału A / B jest jednym z najlepszych sposobów na stworzenie i udoskonalenie formy akceptacji, a Bloom ma wbudowaną możliwość szybkiego i łatwego podziału testu. Po utworzeniu formularza wyrażenia zgody możesz kliknąć ikonę strzałki podziału, aby skonfigurować test podziału.

Testy podziału Bloom A / B

Po kliknięciu przycisku „Dodaj przycisk wariantu” Bloom zduplikuje bieżącą zgodę, aby można było dostosować dowolne elementy zgody na test podziału. Po zakończeniu zapisz wariant i wróć do głównego ekranu akceptacji. Kliknij przycisk „Rozpocznij test”, gdy będziesz gotowy, aby rozpocząć, a Bloom będzie podawać odwiedzającym każdą opcję i rejestrować ich wyświetlenia i konwersje. Gdy już wiesz, która opcja jest lepsza, możesz zakończyć test, wybrać zwycięzcę i usunąć lub dezaktywować utraconą opcję.

Łatwe zarządzanie biuletynem

Kolejną wielką cechą Bloom jest to, że wtyczka śledzi wszystkie konta e-mail i listy biuletynów, które dodajesz do opcji. Dzięki temu na pierwszy rzut oka widać, jak rozrosły się Twoje listy e-mailowe od czasu dodania Blooma.

Bloom: zarządzanie kontem e-mail

Włącz statystyki

Po skonfigurowaniu kilku formularzy możesz śledzić ich skuteczność za pomocą karty statystyk. Możesz zobaczyć szybkie podsumowanie wszystkich konwersji, łącznej liczby subskrybentów i wzrostu (w liczbie subskrybentów tygodniowo). Istnieje również tabela porównawcza wszystkich twoich aktualnych opcji, a także wykres, którego możesz użyć do wizualizacji skuteczności swoich opcji.

Bloom: Optin Statistics

Łatwe opcje importu i eksportu

Ostatnią funkcją, którą chcieliśmy Ci udostępnić, jest karta importu i eksportu. Jeśli prowadzisz wiele witryn, jest to świetna funkcja, którą możesz mieć pod ręką. Możesz łatwo wyeksportować swoje formularze zgody, aby później zaimportować je na inne strony internetowe. W ten sposób możesz zachować spójne formularze akceptacji w sieci stron internetowych, bez konieczności ciągłego powtarzania wszystkich dostosowań stylu.

Bloom: import i eksport

Teraz, gdy zobaczyłeś, co sprawia, że ​​Bloom jest tak wspaniały, zagłębmy się we wtyczkę, aby zobaczyć, jak łatwa (i przyjemna) jest obsługa!

Krótki przewodnik korzystania z wtyczki WordPress do e-maila Bloom

Najpierw musisz zainstalować Bloom, tak jak każdą inną wtyczkę. Ta niesamowita wtyczka premium jest dołączona do dewelopera Elegant Themes i dożywotnich członkostw, które zaczynają się już od 89 USD i obejmują dostęp do wszystkich ich motywów, wtyczek i zasobów (świetna oferta, jeśli mnie zapytasz). Pobierz plik zip z eleganckich motywów. Następnie zaloguj się na swojej stronie WordPress i przejdź do wtyczek, dodaj nowe i zaimportuj plik Bloom Zip. Po aktywowaniu wtyczki na pasku bocznym zobaczysz Bloom.

Kliknij pozycję Bloom, a następnie przycisk „Dodaj optin”.

Bloom: Dodaj nowy Optin

Następnie wybierz styl optin. Powinieneś zobaczyć sześć opcji: pop-up, fly-in, pod postem, inline, zablokowana treść i widget. Miniatury powinny pomóc Ci zrozumieć, jak działa każda z opcji, ale jeśli nie masz pewności, zawsze możesz później zmienić swój styl optin.

Bloom: Wybierz styl Optin

Opcje ustawień Bloom

Teraz, gdy wybrałeś swój styl optin, czas rozpocząć konfigurację. Nadaj swojej nazwie optin nazwę i dodaj swój biuletyn. Używamy MailChimp tutaj w WPExplorer, więc to właśnie wybrałem z menu rozwijanego. Następnie kliknij „Dodaj konto”, co powinno otworzyć nazwę konta i klucz API.

Bloom: Nazwa i dostawca biuletynu

Dodaj dowolną nazwę konta, którą chcesz. Najlepiej wybrać coś, co ułatwi zapamiętanie, który interfejs API listy biuletynów dodajesz.

Musisz pobrać klucz API od wybranego dostawcy e-mail marketingu. Powinno być łatwe do znalezienia, a jeśli nie wiesz, gdzie szukać, szybkie wyszukiwanie w Google powinno dać odpowiedź. Ale jeśli używasz MailChimp jak my, zaloguj się na swoje konto i kliknij swoją nazwę w prawym górnym rogu. Następnie kliknij „Konto”, a pod „Dodatkami” powinieneś zobaczyć opcję „Klucze API”. Jeśli jeszcze go nie masz, kliknij przycisk „Utwórz klucz”, a następnie skopiuj stąd klucz API (i sądzę, że proces zlokalizowania klucza API byłby dość podobny do innych dostawców).

Teraz możesz wylogować się z MailChimp (lub preferowanej platformy biuletynów) i wrócić do strony konfiguracji Bloom. Wklej klucz API i kliknij „Autoryzuj”. Spowoduje to zweryfikowanie klucza API i otworzy opcję „Wybierz listę e-mail”. Jeśli utworzyłeś wiele list adresowych, zobaczysz je wszystkie wymienione tutaj. Wybierz listę, a następnie kliknij „Dalej”.

Bloom: Dodaj swój klucz API

Opcje projektu Bloom

Teraz możesz wybrać, jak będzie wyglądać formularz optin. Na początek jest ponad 100 szablonów. Do wyboru jest mnóstwo kolorów i wzorów, więc wybierz swój ulubiony i kliknij „Dalej”, aby dostosować.

Bloom: Optin Design Templates

To tutaj Bloom ma ochotę. Istnieje mnóstwo świetnych opcji, aby stworzyć własny niestandardowy formularz optin. Dodaj niestandardowy tytuł i wiadomość, aby poinformować czytelników, o czym jest Twój biuletyn i dlaczego powinni się zapisać.

Bloom: tekst niestandardowy

Następnie dodaj niestandardowy obraz, aby zwiększyć wpływ na Twoje opcje i zachęcić odwiedzających do subskrybowania jak najszybciej. Możesz dodać zdjęcie poniżej, z prawej lub lewej strony treści (lub nie mieć żadnego obrazu – to zależy od Ciebie). Możesz także dodać animację do naszego obrazu, aby przyciągnąć uwagę ludzi. I Bloom ma nawet wbudowane pole wyboru, dzięki czemu możesz ukryć swój obraz na telefonie komórkowym – to świetny sposób, aby Twoja opcja była czytelna na małych urządzeniach.

Bloom: ustawienia obrazu

Podczas przewijania w dół zobaczysz swoją pierwszą część opcji stylizacji dla wyrażenia zgody. W tej sekcji będziesz mógł wybierać spośród nieograniczonej liczby kolorów tła, ponad 80 niestandardowych czcionek Google, jasnego lub ciemnego tekstu oraz stylu i obramowania opcji. Istnieją tutaj nieograniczone kombinacje, dzięki czemu możesz naprawdę stworzyć pożądany wygląd.

Bloom: Optin Styling

Dalej – konfiguracja formularza. Obejmuje to miejsce, w którym chcesz uzyskać swój aktualny formularz rejestracji w biuletynie (po prawej, lewej lub pod treścią do wyrażenia zgody) oraz informacje, które chcesz gromadzić od odwiedzających po ich subskrypcji. Możesz także dostosować tekst przycisku rejestracji, tak aby pasował do reszty treści i funkcji związanych z rejestracją.

Bloom: Konfiguracja formularza

Idąc dalej, dostępne są również opcje stylizacji formularzy. Są one dość podobne do opcji stylizacji opt-in, tylko odnoszą się do właśnie dodanego formularza subskrypcji biuletynu. Obejmuje to więcej selektorów kolorów i opcji układu niestandardowego formularza.

Bloom: Stylizacja

Ostatnia dostępna opcja projektowania dotyczy krawędzi formularza. Te opcje mają na celu uzyskanie przewagi między zawartością subskrypcji a formularzem biuletynu i wszystkie działają niezależnie od wybranego układu lokalizacji formularza.

Bloom: Form Edge

Możesz również dodać tekst stopki do formularza, co może być dobrym miejscem, jeśli chcesz dodać ujawnienie lub link do swojej polityki prywatności. Możesz także dodać niestandardowy komunikat o sukcesie – wystarczy go wpisać.

Bloom: Stopka i wiadomość o sukcesie

I wreszcie, Bloom zawiera również niestandardowe pole CSS, w którym możesz naprawdę sprawić, że Twoja forma akceptacji będzie jedyna w swoim rodzaju. Jeśli nie znasz CSS lub nie masz pewności co do swoich umiejętności kodowania, najlepiej jest pominąć to pole lub zatrudnić kogoś, kto pomoże Ci stworzyć niestandardowy kod, którego możesz użyć do dalszego stylizowania formularza wyboru (kasa Microlancer, jeśli szukasz pomocy programisty).

Bloom: niestandardowy CSS

Aha, i w dowolnym momencie procesu możesz kliknąć małe niebieskie oko w prawym górnym rogu, aby wyświetlić podgląd swojej pracy na żywo. To świetna funkcja, ponieważ możesz modyfikować swój projekt podczas jego tworzenia, aby uzyskać właściwy efekt.

Bloom: podgląd na żywo

Opcje wyświetlania Bloom

Ok, teraz nadszedł czas, aby wybrać, kiedy i jak wyrazić zgodę. Bloom jest pełen opcji i ustawień, dzięki czemu możesz tworzyć formularze zgody na każdą sytuację. Wybierz akcję opóźnienia lub aktywacji dla swojego wyrażenia zgody, a także konkretne strony, posty lub kategorie, dla których chcesz go użyć. Jeśli chcesz utworzyć niestandardową opcję dla swojej strony głównej, osobną dla swojego sklepu i inną opcję, która uruchamia się tylko wtedy, gdy ktoś komentuje, możesz! Poniżej możesz zobaczyć migawkę wszystkich ustawień wyświetlania.

15 opcji wyświetlania

Po skonfigurowaniu opcji wyświetlania możesz kliknąć, aby zapisać i wyjść. Otóż ​​to! Właśnie utworzyłeś niestandardowy formularz zgody przy użyciu Bloom. Dobra robota!

Podsumowanie

Bloom to świetna wtyczka z wszelkimi rodzajami wspaniałych funkcji, których potrzebujesz we wtyczce z opcją przyłączenia. Dzielone testowanie, statystyki i dostosowania są wbudowane, aby ułatwić Ci utworzenie działającego e-maila. Ponadto czysty interfejs użytkownika i proste opcje sprawiają, że korzystanie z wtyczki jest dziecinnie proste. Mamy nadzieję, że pomogliśmy Ci skonfigurować wtyczkę, ale jeśli masz jakieś uwagi lub pytania, zostaw je poniżej! A jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Bloom, możesz przejrzeć pełną informację o wydaniu na blogu Elegant Themes.

Zdobądź Bloom na WordPress

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me