Każdy programista WordPress ma swój własny zestaw narzędzi, wtyczek i procesów, które ułatwiają ich życie i oszczędzają czas podczas tworzenia witryn lub zarządzania nimi. Jednym z tych, które będziesz słyszeć raz po raz, jest DesktopServer. W skrócie DesktopServer tworzy środowisko serwera WWW na twoim komputerze lokalnym i pozwala szybko i łatwo rozruszać strony WordPress, które działają lokalnie. Został stworzony przez ServerPress i jest dostępny zarówno na komputery Mac, jak i PC w wersji darmowej i premium.


Pobierz Desktop Server →

Przed DesktopServer musisz zainstalować MAMP, WAMP lub XAMPP i skonfigurować go osobno dla każdej nowej witryny, którą chcesz uruchomić (edycja pliku hosta, tworzenie bazy danych itp.). Szczególnie dla programistów nie jest to proces bardzo przyjazny dla użytkownika, szczególnie jeśli chcesz uruchomić wiele witryn. Nawet dla programistów, którzy nie mają problemu z majstrowaniem przy portach, bazach danych itp., DesktopServer jest preferowany, ponieważ znacznie przyspiesza ten proces. DS może utworzyć nową witrynę za pomocą kilku kliknięć myszą i kilku sekund. Instaluje wszystkie niezbędne pliki WordPress i tworzy bazę danych dla Ciebie. Ale właśnie tam zaczyna się niesamowite.

Dlaczego warto uruchamiać WordPress lokalnie??

Desktop-server-local-sites

Dla nie-programistów posiadanie lokalnej wersji witryny zapewnia piaskownicę – bezpieczny obszar, w którym można grać z witryną. Możesz testować wtyczki, zmieniać motywy itp. Bez zakłócania działania witryny. Możesz wypróbować najnowszą aktualizację WordPress i zapobiegawczo sprawdzić, czy spowoduje ona spustoszenie w Twojej witrynie. Nie musisz się już bać przycisku aktualizacji, ponieważ będziesz przygotowany na to, co się wydarzy!

Dla programistów środowisko lokalne umożliwia pisanie i testowanie niestandardowego kodu przed przekazaniem go do serwera pomostowego lub na żywo. Możesz także wykonać pracę bez konieczności łączenia się z Internetem.

Dodatkową zaletą jest lokalna kopia zapasowa wszystkich witryn, nad którymi pracowałeś. Jest to przydatne, gdy klient wraca z problemem lub nowym zadaniem – masz gotowe środowisko programistyczne i testowe. Ponieważ te witryny nie są dostępne w Internecie, nie musisz się martwić o ich konserwację i aktualizację ze względów bezpieczeństwa.

Plany

plan pulpitu-serwera

Możliwe, że masz jakieś ulubione wtyczki lub konfiguracje, które lubisz używać w prawie każdej budowanej witrynie WordPress. Funkcja planu DesktopServer pozwala utworzyć tę konfigurację podstawową, aby po utworzeniu nowej witryny zawierała ona już wszystkie wtyczki, które są gotowe do użycia, oszczędzając dodatkowy czas.

Zaimportuj istniejącą witrynę

Wiele razy nie budujesz witryny całkowicie od zera – pracujesz z witryną, która jest już dostępna w Internecie i chcesz przenieść ją do lokalnego środowiska, aby grać z nią lub wprowadzać modyfikacje bez „kowbojskiego kodowania” „. Istnieje wiele wtyczek, takich jak Duplicator, BackWPUp i inne, które można uruchomić na swojej stronie internetowej, aby utworzyć plik zip całej witryny, w tym bazy danych. Funkcja importowania DesktopServer jest kompatybilna z wieloma z nich, umożliwiając w ten sposób łatwe przeniesienie istniejącej witryny do konfiguracji lokalnej i rozpoczęcie pracy nad nią od razu.

Desktop-serwer-szybkie wdrażanieBezpośrednie wdrożenie

Po zbudowaniu nowej, lokalnej witryny, musisz przywrócić ją do serwera. Można to zrobić na wiele sposobów, w tym za pomocą wtyczek i / lub pracy fizycznej. Ale wersja premium DS ma funkcję Direct Deploy, która upraszcza ten proces. Jest to szczególnie przydatne dla nie-programistów.

Wspieraj Awesome People

Zespół DesktopServer jest wprost niesamowity. Stephen Carnam, twórca DesktopServer, znany jest z tego, że dzwoni do ludzi osobiście, aby pomóc im w rozwiązywaniu problemów (wiem, ponieważ kiedy byłem nowym użytkownikiem, zadzwonił do mnie, aby pomóc, w weekend nie mniej) i zapewnia wspaniałe wsparcie. Ci faceci są aktywnymi członkami społeczności WordPress i po prostu rock. Otrzymujesz nie tylko świetny produkt, ale wspierasz także niesamowity zespół.

To nie wszystko

Nie omówiłem tutaj szczegółowo wszystkich funkcji, ale aby dać ci wyobrażenie o tym, co jeszcze może zrobić DesktopServer – możesz także: wykonać kopię dowolnej z istniejących witryn lokalnych jednym kliknięciem, udostępnić lokalną witrynę przez LAN do testowania na urządzeniach mobilnych, zintegruj DesktopServer z funkcjami podglądu na żywo Dreamweaver i Coda2.

Spróbuj za darmo

DesktopServer jest dostępny zarówno w wersji bezpłatnej, jak i premium. Darmowa wersja nie ma wszystkich funkcji, ale będzie odpowiednia dla niektórych użytkowników. Programiści lub osoby zarządzające wieloma witrynami prawdopodobnie będą chciały uzyskać wersję Premium (która obecnie kosztuje 99,95 USD).

Pobierz Desktop Server →

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me