Systemy komentowania są przedmiotem wiecznych kontrowersji w dziedzinie WordPress. W przeważającej części są one nękane niespójnościami, dobrymi systemami ze strasznymi interfejsami użytkownika, tymi z doskonałymi interfejsami użytkownika, ale ohydnymi opcjami komercyjnymi i oczywiście darmowymi opcjami z reklamami, chyba że uaktualnisz. Taki jest świat systemów komentowania na WordPress. Nie powinno to stanowić problemu, gdyby nie fakt, że standardowy system komentowania w WordPress pozostawia wiele do życzenia. Kiedy pomyślałem, że wszystko stracone i powinienem być wdzięczny, że Disqus (wypełniony reklamami) jest najlepszą opcją dla systemu komentarzy, zapoznałem się z DE: Komentarze.


DE: Komentarze to nowa alternatywa wtyczek komentarzy WordPress. Cena jest odpowiednia, a prezentacja wydaje się lepsza niż Disqus. System oparty jest na podstawowym systemie komentowania WordPress. Przechowuje wszystkie komentarze w lokalnej bazie danych, działając jako przeglądarka z lepszymi funkcjami niż domyślny WordPress, obiecując znacznie lepszą wydajność i obsługę komentarzy.

Zrzeczenie się: WPExplorer jest podmiotem stowarzyszonym dla jednego lub więcej produktów wymienionych poniżej. Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy dokonać prowizji.

DE: Komentarze Premium WordPress Plugin

Ceny wtyczek są podzielone na 3 różne plany. Licencja na 1 miejsce z uczciwą ceną 50 USD rocznie oraz licencja na 3 i 10 miejsca ze znacznie wyższą ceną. Możesz wypróbować demo DE: Comments na żywo, ale jeśli będziesz czytać dalej, naprawdę zagłębimy się w działanie wtyczki.

Na potrzeby tej recenzji zamierzamy przejrzeć licencję na 1 witrynę. Proces aktywacji wtyczki jest dość łatwy. Po prostu dostajesz klucz ze swojego pulpitu w DE: Komentarze, a następnie aktywujesz wspomniany klucz we wtyczce, to wszystko! Bez ukrytych linków, bez dodatkowych reklam – po prostu doskonale działająca wtyczka, która zmienia Twoje komentarze.

DE: Komentarze Funkcje komentowania WordPress

Główny backend składa się z różnych opcji, które można skonfigurować w celu korzystania z DE: Komentarze.

Możesz zmodyfikować główny kolor, włączyć zewnętrzne adresy URL, liczbę komentarzy, a nawet przesyłanie zdjęć.

Wtyczka potrzebuje WP Social do automatycznego logowania do sieci społecznościowej, podobnie jak robi to Disqus. Jedyną różnicą jest to, że sam kontrolujesz logowanie, więc musisz ręcznie skonfigurować wszystkie sieci społecznościowe. Jest to obszerny proces, ale warto, jeśli chcesz całkowicie kontrolować logowanie użytkownika, zamiast pozwolić zewnętrznemu systemowi komentowania na jego kontrolę..

Domyślny system subskrypcji i powiadomień można poprawić, ale wtyczka nie ma jeszcze metody ręcznej konfiguracji SMTP do wysyłania tych wiadomości e-mail. Staje się to problemem, ponieważ większość wiadomości e-mail wydaje się wyświetlać z domyślnym motywem z logo DE: Komentarze i wydaje się, że wchodzi do folderu spamu w niektórych usługach e-mail, głównie dlatego, że wiadomości e-mail są wysyłane za pośrednictwem Funkcja PHP. Taka funkcja może zostać dodana w przyszłości, ale nie mamy określonej osi czasu.

Konfiguracja każdej sieci społecznościowej na WP Social jest niezbędna do poprawnego działania DE: Comments Plugin. DE: Komentarz zapewnia również system identyfikatorów, który świetnie promuje dalszą interakcję z użytkownikami witryny i między nimi.

Należy również zauważyć, że programista aktywnie wspiera i aktualizuje wtyczkę. Podczas tej recenzji kontaktowaliśmy się kilka razy i mamy do wiadomości, że w najbliższej przyszłości pojawi się nowa i ulepszona wersja wtyczki.

DE: Komentarze Funkcja i wygląd interfejsu użytkownika

Poruszanie się – po aktywowaniu komentarzy jest to domyślny układ widoczny w postach i stronach z włączonymi komentarzami.

Ważne jest również, aby zastanowić się, jak łatwo jest ulepszyć kod CSS wtyczki, aby umożliwić lepszą reprezentację. Po prostu otaguj klasę CSS i dodaj ją do domyślnej opcji Dostosuj CSS w WordPressie, wystarczy, aby szybko zmienić jej wygląd (uwaga: programista poprawia również dostosowanie w następnej wersji o więcej opcji).

Opcje odpowiedzi wyglądają świetnie, z wyraźnymi opcjami + i – do głosowania w górę lub w dół komentarza. Ponadto pozwala na bezpośrednie udostępnianie komentarzy, administracji i niestandardowych odznak.

Tak to wygląda podczas dłuższej rozmowy.

Tak to wygląda podczas bardzo obszernej rozmowy z Youtube Embeds.

DE: Komentarze WordPress Komentarze Wydajność

Wydajność systemu jest po prostu niesamowita. DE: Komentarze nie dbają o to, ile masz komentarzy do wpisu, ponieważ wydaje się, że wykonuje całą pracę w oparciu o domyślny system komentarzy WordPress. Zasoby bazy danych są minimalne, ponieważ DE: Komentarze przechowują tylko dodatkowe wartości do głosowania i odznak, a reszta jest ładowana jako domyślne komentarze WordPress z wbudowanym lepszym stylem.

DE: Komentarze są tak szybkie jak standardowe komentarze WordPress i wydają się być nawet szybsze niż Disqus (nawet pokonał je podczas prezentacji interfejsu użytkownika).

DE: Komentarze WordPress Komentarze Spam

Ponieważ jest to wtyczka oparta na podstawowych komentarzach WordPress, obsługuje wszystkie najbardziej znane wtyczki spamowe dla WordPress. Do tej recenzji użyłem Akismet, który jest certyfikowany do pracy z DE: Komentarze. Deweloper wyraził także zamiar wspierania większej liczby wtyczek filtrów antyspamowych w przyszłości.

Ostatnie przemyślenia na temat DE: Komentarze

DE: Komentarze to doskonała alternatywa dla standardowych komentarzy WordPress w uczciwej cenie. Wtyczka działa zgodnie z oczekiwaniami i oprócz drobnych wad, takich jak funkcja poczty PHP, kształtuje się, aby być jedną z najlepszych opcji komentowania. Wtyczka ma ładniejszy wygląd niż Disqus (moim zdaniem), jest łatwa w obsłudze, a także zwiększyła interakcję na blogu, na którym testowałem ją w tej recenzji. DE: Komentarze są również o wiele mniej niezręczne niż Disqus do stylizacji, z prostszymi klasami i łatwą do pracy strukturą.

DE: Komentarze nie mają bezpłatnego poziomu i jako takie nie zawierają żadnych reklam w panelu administracyjnym. To dobry plus, ponieważ programista skupia się wyłącznie na rozwoju, zamiast zarządzać różnymi wolnymi wyborami. Ułatwia to również umieszczanie białej etykiety na stronach klienckich, ponieważ nie ma ciągłych powiadomień o „uaktualnieniu” lub innej wersji.

Informacje i pobieranie Zobacz wersję demonstracyjną

Co sądzisz o DE: Komentarze? Czy masz jakieś pytania dotyczące tego wspaniałego nowego systemu? Posłuchajmy ich w komentarzach poniżej.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me