Porównanie wtyczek AntiSpam WordPress

Spamerzy (ludzcy i zautomatyzowani) uwielbiają WordPress tak samo jak blogerzy, więc powiedzenie, że potrzebujesz blokady spamu, jest niedopowiedzeniem. Akismet od dawna panuje jako najlepszy bloker spamu dla WordPress, ale czy ta wtyczka jest nadal najlepszym konkurentem w dziedzinie usług blokujących spam?


Właśnie o tym zadecydujemy w tym poście, porównując Akismet z jego rywalami i sprawdzając, czy się kumuluje, a ostatecznie wychodzi na wierzch. Zanurzmy się!

Akismet: Blokowanie spamu przez długi czas

Nikt nie lubi otrzymywać spamerskich wiadomości e-mail ani czytać spamerskich komentarzy w Internecie. Wszyscy wiemy, że spam jest uciążliwy, ale czy irytacja jest wystarczającym powodem, aby go zablokować? Czy naprawdę musimy blokować spam na naszych stronach internetowych??

Prosta odpowiedź to stanowcze „tak!”, I to nie tylko dlatego, że spam jest irytujący. Na przykład, jeśli hakerzy utworzą nowe konta użytkowników w Twojej witrynie i dodadzą do niej spamerskie hiperłącza, Google może zostać ukarany. Spam w komentarzach również należy do tej kategorii. Jeśli witryna zostanie zaindeksowana i wykryje, że zawiera spam, może zostać oceniona negatywnie, a negatywna ocena witryny może spowodować usunięte z wyników wyszukiwania Google.

Aby utrzymać dostępność witryny, po prostu dobrą praktyką jest monitorowanie witryny i korygowanie złośliwych ataków. To tutaj wkraczają blokery spamu, takie jak Akismet.

Akismet został wydany po raz pierwszy w 2005 roku przez twórców WordPressa. Po aktywacji filtruje spam ze strony internetowej na podstawie informacji zebranych ze wszystkich stron internetowych, na których wtyczka jest aktywowana. Spam jest filtrowany z formularzy kontaktowych i sekcji komentarzy.

Jak zainstalować i skonfigurować wtyczkę Akismet

Na szczęście dla Ciebie Akismet jest bardzo łatwy w konfiguracji i obsłudze. Akismet jest oferowany przy użyciu modelu cenowego Freemium, więc samą wtyczkę można bezpłatnie pobrać i używać z opcją uaktualnienia do planu premium, aby uzyskać więcej funkcji. W każdym razie, aby rozpocząć, musisz najpierw zainstalować wtyczkę.

Zainstaluj Akismet

Wystarczy zalogować się do instalacji WordPress i przejść do Wtyczki> Dodaj nowe. Akismet powinien być jedną z pierwszych zalecanych wtyczek, wystarczy kliknąć Zainstaluj teraz i wtedy Aktywuj przycisk.

Skonfiguruj konto Akismet

Gdy wtyczka jest aktywna, na górze ekranu powinien pojawić się pasek powiadomień Skonfiguruj swoje konto Akismet. Kliknij duży niebieski przycisk, aby rozpocząć.

Zaloguj się do Akismet za pomocą konta WordPress.com

To zabierze Cię do głównego Akismet strona internetowa, na której pojawi się monit o zalogowanie się na konto WordPress.com (lub utworzenie nowego konta, jeśli go nie masz). Następnie po autoryzacji Akismet będziesz mógł wybrać plan:

 • Akismet Basic, bezpłatny: Obejmuje ochronę przed spamem w komentarzach dla Twojej osobistej strony internetowej opartej na WordPress
 • Akismet Plus, 5 USD / mc: Ochrona przed spamem oraz zaawansowane statystyki, wsparcie dla komercyjnych stron internetowych (takich jak Twoja strona firmowa) i priorytetowe wsparcie
 • Akismet Enterprise, 50 USD / mc: Te same wspaniałe funkcje, co Plus, ale dla dużych witryn o dużym ruchu.

Klucz API Akismet

Po wybraniu planu przejdziesz do kasy, a następnie do ekranu potwierdzenia z własnym kluczem API Akismet.

Połącz interfejs API Akismet

Skopiuj ten 12-cyfrowy klucz, wróć do pulpitu WordPress i wklej klucz, aby zakończyć łączenie konta Akismet ze swoją witryną.

Filtrowanie spamu w Akismet

Ostatnim krokiem jest wybranie poziomu dokładności do filtrowania spamu. Możesz pozostawić Akismet w ustawieniach domyślnych, aby automatycznie umieszczać wątpliwe komentarze w folderze spamu, lub zwiększyć uprawnienia, aby umożliwić Akismetowi usuwanie wiadomości za Ciebie.

Monitorowanie spamu za pomocą Akismet

Po zainstalowaniu Akismet wtyczka automatycznie rozpocznie filtrowanie komentarzy NSFW. Dzięki abonamentowi Basic możesz przeglądać standardowe statystyki spamu, ale jeśli uaktualniłeś abonament do wersji Plus lub Enterprise, będziesz mieć dostęp do bardziej pomocnych statystyk strony.

Statystyki strony Akismet: wykres

Akismet: dane dzienne, miesięczne i historyczne (w zależności od planu)

Statystyki strony Akismet: Tabela

Akismet: Szczegóły miesięcznych statystyk

Zaloguj się do swojego konta Akismet i kliknij sekcję Aktywne witryny. W tym miejscu możesz kliknąć każdą witrynę połączoną z kontem Akismet, aby wyświetlić indywidualne statystyki.

Statystyki zapewniają łatwy sposób identyfikowania problematycznych adresów IP, które można następnie zablokować w celu uzyskania dostępu do witryny WordPress Ustawienia> Dyskusja> Czarna lista komentarzy. Ale możesz również użyć tych danych do śledzenia regularnych poziomów spamu, dzięki czemu możesz wykryć atak spamu z odległości mili i podjąć działania, zanim Twoja witryna (potencjalnie) ulegnie awarii.

Akismet vs Najlepsze wtyczki zapobiegające spamowi WordPress

wtyczka antyspamowa akismet

Usługa internetowa Akismet uniemożliwia właścicielom witryn samodzielne moderowanie spamerskich komentarzy. Ale niektórzy właściciele witryn zgłosili fałszywe alarmy – co oznacza, że ​​komentarze niebędące spamem zostały zablokowane wraz z komentarzami spamerskimi (chociaż fałszywe alarmy można zweryfikować za pomocą szczegółowych danych dostępnych w statystykach witryny dla użytkowników Plus i Enterprise).

Jeśli zastanawiasz się, czy aktywować Akismet, istnieje kilka wtyczek, które twierdzą, że idą o krok dalej. Oto niektóre wtyczki antyspamowe WordPress, które oferują dodatkowe funkcje antyspamowe, które mogą lepiej zaspokajać potrzeby Twojej witryny.

Zatrzymaj spamowanie Zapobieganie spamowi

powstrzymaj spamerów

Ta wtyczka używa jednej z trzech konfiguracji captcha, aby potwierdzić, czy odmowa logowania lub komentarz został faktycznie przesłany przez osobę, która nie spamuje. Podobno działa dobrze z Gravity Forms. Zatrzymaj spamerów chroni twoją stronę przed:

 • Spam zwrotny
 • Formularz kontaktowy spam
 • Skomentuj spam
 • Spam rejestracyjny
 • Próby logowania

Zgłoszono kilka zastrzeżeń. Czasami ważni użytkownicy nie mogą zalogować się do własnej bazy danych WordPress. Ponadto ta wtyczka nie będzie działać na serwerze proxy lub w firmie hostingowej, która nie korzysta z funkcji PHP.

Anti-Spam firmy CleanTalk

ochrona spamu cleantalk

Anti-Spam firmy CleanTalk to oparty na chmurze bloker spamu. Wtyczka jest darmowa, ale jej usługa w chmurze, CleanTalk, wymaga płatnego konta. Po 7-dniowym bezpłatnym okresie próbnym możesz zdecydować, czy chcesz kontynuować korzystanie z tej usługi.

Oprócz blokowania komentarzy, rejestracji, formularza kontaktowego i spamu e-mail, Anti-Spam firmy CleanTalk chroni również twoją stronę przed spamem:

 • Rezerwacje
 • Zamówienia
 • Widżety
 • Subskrypcje
 • Wtyczki biuletynu

Ta wtyczka jest w stanie analizować wiele aspektów witryny bez spowalniania witryny, ponieważ używa chmury zamiast serwerów. Nie tylko umieszcza na czarnej liście adresy e-mail, ale także domeny i adresy IP powiązane ze spamerami. Dostępna jest opcjonalna zapora ogniowa, która uniemożliwia robotom spamującym dostęp do twojego serwera internetowego poprzez wysłanie ich na pustą stronę.

Shield Security & Firewall

Shield Security & Firewall

Shield Security & Firewall blokuje spamowanie komentarzy i oferuje ochronę witryny przed złośliwymi adresami IP. Ta wtyczka maskuje twoją stronę logowania i twierdzi, że blokuje wszystkie komentarze spambot, jednocześnie zapobiegając komentarzom spamerskim. Nieprawidłowe próby logowania są powstrzymywane przez autoryzację dwuskładnikową.

Chociaż zaporę można wyłączyć, ta wtyczka została zaprojektowana przede wszystkim w celu zabezpieczenia Twojej witryny. Spamiczne adresy IP są automatycznie umieszczane na czarnej liście, a ataki siłowe są blokowane. Wszystkie funkcje wtyczek są w pełni dostępne za darmo.

Która wtyczka spamowa jest dla Ciebie najlepsza?

Blokowanie spamu zapobiega negatywnej ocenie Twojej witryny przez wyszukiwarki. Usuwają również ból głowy związany z moderowaniem spamerskich komentarzy i przechwytują tworzenie niechcianych nowych kont użytkowników w Twojej witrynie.

Pozostaje jednak pytanie, jak ustalić, która wtyczka antyspamowa jest najlepsza dla Twojej witryny? Oto kilka pytań, które możesz sobie zadać, aby ustalić, która wtyczka jest najlepsza dla Twoich potrzeb:

 1. Czy ta wtyczka jest kompatybilna z innymi wtyczkami, które są aktywne w Twojej witrynie??
 2. Czy potrzebujesz tylko usług blokowania spamu w komentarzach lub bardziej włączającego blokowanie spamu?
 3. Szukasz w pełni funkcjonalnej bezpłatnej wtyczki lub takiej, która ma ulepszone funkcje z abonamentem abonamentowym?
 4. Czy jesteś zainteresowany systemem opartym na chmurze lub serwerze WWW??
 5. Czy oprócz blokowania spamu szukasz bezpieczeństwa witryny??
 6. Czy czytelnicy byliby zirytowani wypełnianiem kodu captcha przed komentowaniem?

Odpowiedzi na te pytania pomogą Ci określić, które funkcje antyspamowe i / lub funkcje ochrony witryny mogą działać najlepiej.

Ale nawet po dokonaniu wyboru elastyczność jest koniecznością. Czasami wtyczki nie działają ze sobą dobrze. Musisz przetestować preferowaną wtyczkę blokującą spam, aby ustalić, czy działa ona dobrze z istniejącymi wtyczkami.

Wniosek

Podczas prowadzenia strony internetowej aktywacja blokady spamu jest niezbędną wtyczką. Bez wtyczki antyspamowej Twoja witryna może zostać przejęta przez złośliwe ataki, powodując gwałtowny spadek rankingu witryny i być może całkowicie niewykrywalny, dopóki nie dokonasz niezbędnych aktualizacji.

Potrzebujesz programu blokującego spam, ale czy Akismet jest dla Ciebie najlepszą opcją? Aby odpowiedzieć na to pytanie, musisz ocenić unikalne potrzeby swojej witryny, a następnie zamiast wyciągać założenia, możesz skorzystać z powyższych porównań, aby wybrać odpowiednią opcję dla ciebie (choć uważamy, że Akismet naprawdę powinien być twoim pierwszym wyborem).

Jak blokujesz spam na swojej stronie WordPress? Czy Akismet nadal jest Twoim rozwiązaniem do blokowania spamu? Możesz podzielić się swoimi przemyśleniami i / lub dodatkami do tej listy w sekcji komentarzy poniżej.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me