Booknetic: Spotkania i rezerwacja WordPress w pudełku

Dodanie solidnego systemu rezerwacji do strony WordPress jest uciążliwe zarówno dla początkujących, jak i profesjonalistów. Jeśli kodujesz system rezerwacji od zera, prawdopodobnie zajęłoby to miesiące, a nawet lata. Byłoby to ćwiczenie na próżno, zwłaszcza gdy koło zostało już wynalezione, a istnieją niesamowite wtyczki, takie jak Booknetic.


Booknetic to fantastyczna wtyczka do spotkań i rezerwacji dla stron WordPress. Jest to idealne rozwiązanie dla firm takich jak hotele, siłownie, salony, spa, kancelarie prawne, warsztaty naprawcze i każda inna firma oparta na usługach. Wtyczka pozwala potencjalnym klientom rezerwować terminy i łatwo płacić.

Za kulisami, Booknetic jest wyposażony w intuicyjny pulpit, który sprawia, że ​​zarządzanie rezerwacjami jest niezwykle łatwe. Możesz łatwo tworzyć usługi, dodawać członków personelu, wybierać wiele lokalizacji, dodawać bramki płatności i robić wiele więcej. Innymi słowy, jest to idealna wtyczka do rezerwacji WordPress dla początkujących, którzy nie kodują.

W dzisiejszym poście przeglądowym przyjrzymy się bliżej temu, co czyni Booknetic tykiem. Dotykamy dostępnych funkcji i testujemy wtyczkę, abyś wiedział, czego się spodziewać. Jeśli to brzmi świetnie, zanurzmy się od razu.

Co to jest Booknetic?

booknetic wordpress plugin

Czym jest Booknetic i skąd się wziął? Mówiąc najprościej, Booknetic to elegancka, ale potężna wtyczka do rezerwacji dla stron WordPress. To pomysł doświadczonych programistów Kod FS (wraz z ich popularnymi Plakat FS wtyczka automatycznego publikowania).

Wtyczka została wydana 2 października 2019 r., Co oznacza, że ​​jest stosunkowo nowa w momencie pisania. Oznacza to, że w przyszłości będzie dużo miejsca na ulepszenia i lepsze funkcje. Mimo to Booknetic jest jedną z najłatwiejszych wtyczek do planowania, których kiedykolwiek używasz na swojej stronie rezerwacji.

Biorąc pod uwagę, że w przeszłości sprawdziliśmy wiele innych wtyczek do rezerwacji WordPress, Booknetic nie ma wzdęć, w przeciwieństwie do niektórych konkurentów. Oznacza to, że otrzymujesz łatwą w użyciu wtyczkę rezerwacji, która jest również superszybka.

Booknetic to wtyczka premium, co oznacza, że ​​obecnie nie można jej pobrać z WordPress.org. Jeśli wydadzą bezpłatną wersję w przyszłości, odpowiednio zaktualizuję post. Jeśli chcesz przetestować wody, oferują fantastyczne Demo Booknetic na oficjalnej stronie internetowej.

Teraz, gdy wiemy, z czym współpracujemy, pozwól nam odkryć, co Booknetic ma do zaoferowania pod względem funkcji.

Funkcje Booknetic

funkcje książkowe

Wtyczka Booknetic WordPress zawiera wystarczającą listę narzędzi, aby szybko uruchomić fajny system rezerwacji. Po zainstalowaniu Booknetic otrzymasz fantastyczny zestaw funkcji, w tym między innymi:

 • Gotowy do działania i responsywny projekt, który oznacza, że ​​Twoja strona rezerwacji będzie wyglądać świetnie na wielu urządzeniach
 • Przyjazny dla początkujących – Booknetic jest niezwykle łatwy w konfiguracji i dostosowaniu do każdej firmy
 • Narzędzie do tworzenia formularzy typu „przeciągnij i upuść”, które umożliwia dodanie dodatkowych pól do domyślnego formularza rezerwacji
 • Szczegółowe raporty z przydatnymi danymi, które pomogą Ci być na bieżąco z biznesem
 • Konfigurowalne powiadomienia e-mail i SMS dla klientów i personelu
 • Obsługa płatności PayPal, Stripe i WooCommerce
 • Szczegółowa dokumentacja i świetne spersonalizowane wsparcie
 • Usprawniona strona rezerwacji, która zmniejsza wskaźniki odrzuceń
 • W pełni zautomatyzowany – Ustaw raz i oszczędzaj godziny
 • Dodaj nieograniczoną liczbę pracowników
 • Wiele opcji walutowych
 • Dodaj nieograniczoną liczbę usług
 • Nieograniczone kategorie
 • Świetny interfejs użytkownika wszechstronny
 • I tak dalej

Testowanie wersji demo to jedyny sposób, aby uzyskać dobre wyczucie tego, czego się spodziewać. Ale ty mnie znasz; Zainstalowałem pełną wersję, dzięki czemu mogę przetestować każdy szczegół do ostatniego piksela. Nic na to nie poradzę ��

Oto co znalazłem.

Jak zainstalować Booknetic WordPress Plugin

Booknetic wordpress planowanie spotkań wtyczka

Pamiętaj, że Booknetic to wtyczka premium. Pełna wersja jest dostępna na Envato za jednorazową cenę 79 dolarów. To jest Regularny licencja obejmująca jedną witrynę WordPress. Deweloperzy oferują Rozszerzony licencja za 349 USD na pięć witryn WordPress. Wybierz plan, który działa dla Twojej firmy.

Booknetic zyskuje obecnie na popularności w Envato i był promowany na CodeCanyon. Każdy plan obejmuje sześć miesięcy dedykowanego wsparcia i dożywotnich aktualizacji. Po zakupie Booknetic możesz pobrać folder ZIP z Envato z odpowiednimi plikami i licencją. Wyodrębnij folder na komputer i zlokalizuj plik ZIP Booknetic.

Następnie zaloguj się do obszaru administracyjnego WordPress i przejdź do Wtyczki> Dodaj nowe, jak pokazano niżej.

jak zainstalować nową wtyczkę wordpress

Następnie kliknij Prześlij wtyczkę , wybierz plik ZIP Booknetic na komputerze i naciśnij Zainstaluj teraz, jak podkreślamy na poniższym zrzucie ekranu.

przesyłanie booknetic

Aktywuj wtyczkę:

jak aktywować wtyczkę booknetic

Po aktywacji kliknij Booknetic pozycja w menu administratora WordPress:

booknetic booking plugin wordpress element menu

Na następnym ekranie wprowadź kod zakupu i wybierz sposób, w jaki dowiedziałeś się o Booknetic (wskazówka: z bloga WPExplorer), wprowadź swój adres e-mail i naciśnij zainstalować przycisk, jak szczegółowo poniżej.

książkowy kod zakupu

Jak tylko licencja zostanie zatwierdzona, nastąpi przekierowanie do ładnego pulpitu nawigacyjnego Booknetic pokazanego poniżej.

pulpit nawigacyjny

Ale jak widać, nic się nie dzieje. Dodajmy niektóre usługi, personel, lokalizacje i ogólnie sprawdźmy, co potrafi Booknetic.

Jak skonfigurować Booknetic

Jeśli dotarłeś tak daleko, nie masz czasu do stracenia. Zacznijmy od dodania lokalizacji firmy, członków personelu i niektórych usług.

Dodawanie lokalizacji biznesowych

Nawigować do Lokalizacje, jak pokazano na poniższym obrazku.

Następnie kliknij Dodaj miejsce przycisk:

W wyświetlonym wyskakującym okienku wprowadź szczegóły swojej lokalizacji i kliknij Dodaj miejsce przycisk, jak pokazano poniżej.

Do naszego przykładowego biznesu na siłowni dodałem dwie lokalizacje: Nowy Jork i Atlanta ��

lokalizacje w booknetic

Teraz, gdy mamy już nasze lokalizacje biznesowe w systemie, dodajmy kilku pracowników.

Dodawanie członków personelu

Kliknij Personel kartę, jak pokazano poniżej.

dodawanie pracowników w booknetic

Następnie naciśnij Dodaj personel przycisk:

Wprowadź dane swojego personelu i naciśnij Dodaj personel przycisk.

Nie zapomnij skonfigurować harmonogramów dla swoich pracowników w wyskakującym okienku powyżej. Poszedłem dalej i dodałem dwóch trenerów do naszej siłowni.

Jak dotąd tak dobrze, wszystko wygląda świetnie. Mam swoje lokalizacje i personel wraz z harmonogramami, dniami specjalnymi i świętami. Dodajmy teraz niektóre usługi.

Dodawanie usług

Kliknij Usługi kartę, jak pokazano poniżej.

dodawanie usług booknetic

Booknetic pozwala tworzyć kategorie dla twoich usług. W każdej kategorii możesz dodać podkategorie i usługi zgodnie z własnymi potrzebami. To powiedziawszy, kliknij ikonę plus (+) obok Kategorie zakładkę, jak podkreślamy poniżej.

pulpit usług booknetic

Następnie wprowadź nazwę kategorii i kliknij ikonę zaznaczenia:

Następnie kliknij ikonę plus (+) pod nowo utworzoną kategorią:

dodanie usługi we wtyczce rezerwacyjnej Booknetic

Spowoduje to wyświetlenie małego pudełka, które umożliwia dodanie kategorii lub usługi, jak pokazano poniżej.

Ponieważ nie potrzebuję innej kategorii, poszedłem do przodu Usługa przycisk, który otwiera okno, dzięki czemu możesz dodać więcej szczegółów:

Wszystko jest proste. Możesz łatwo dodawać nazwę usługi, cenę, depozyt, personel, harmonogram i dodatki.

W naszym przykładzie stworzyłem kategorię o nazwie Usługi siłowni, a poniżej kategorii dodałem dwie usługi, tj., Szkolenie jeden na jednego i Szkolenie grupowe. Teraz mój ekran usług wygląda następująco:

Wygląda świetnie. Dobrze?

Przede wszystkim należy skonfigurować bramę płatności, aby móc obciążać klientów. Booknetic obsługuje płatności PayPal, Stripe i lokalne (na miejscu). Innymi słowy, masz wszystkie narzędzia potrzebne do zbierania płatności.

Konfigurowanie bramek płatności

Konfiguracja Booknetic do akceptowania płatności jest łatwa. Przejdź do Ustawienia kartę, jak pokazano poniżej.

Następnie kliknij Ustawienia płatności patka:

Na następnym ekranie możesz łatwo skonfigurować ustawienia płatności.

Jeśli korzystasz z PayPal, musisz utwórz aplikację pierwszy. To samo dotyczy, jeśli używasz Naszywka. Tak czy inaczej, niezwykle łatwo jest stworzyć aplikację płatniczą w PayPal lub Stripe – nic nie kodujesz; wpisz dane swojej firmy, a procesory płatności zrobią wszystko za Ciebie.

Zmiana wyglądu formularza

Wygląd booknetyczny

Booknetic oferuje również wbudowane opcje kolorów dla twoich formularzy. Wybierz jeden z 7 wbudowanych schematów kolorów, aby szybko zmienić wygląd formularzy.

Niestandardowy wygląd Booknetic

Lub użyj opcji niestandardowej, aby wybrać kolory pasujące do Twojej marki.

Teraz mamy usługi, personel, lokalizacje, bramki płatności i. Jednak jeśli odwiedzający odwiedzą Twoją witrynę, nie zobaczą Twojego formularza rezerwacji. W tym celu musimy dodać Booknetic do strony za pomocą krótkiego kodu.

Wyświetlanie rezerwacji Booknetic

Teraz, gdy możemy akceptować płatności (mam nadzieję, że zorientowałeś się, że tworzenie aplikacji w PayPal i Stripe jest łatwe), wyświetl nam formularz rezerwacji, abyśmy mogli zacząć akceptować terminy i płatności. Nawigować do Strony> Dodaj nowe, jak pokazano niżej.

dodanie nowej strony wordpress

Mam już Gutenberga – edytora WordPress nowej ery. Nawiasem mówiąc, używam również Dwadzieścia szesnaście motyw na mojej stronie testowej. Następnie odpowiednio nazwij swoją stronę. Używam Zarezerwuj usługi siłowni na mój przykład. Śmiało i kliknij ikonę plus (+) w Gutenberg, aby dodać krótki kod Booknetic, jak opisano poniżej.

dodanie krótkiego kodu booknetic

Następnie skonfiguruj atrybuty strony (najlepsza jest pełna szerokość) i Publikować Twoja strona.

Jeśli zobaczę stronę w interfejsie, zobaczę to:

Nie jest zły. Mam dwie zakładki lokalizacji. Jeśli kliknę dowolną lokalizację, powiedzmy, że jestem w Nowym Jorku, rozpocznę proces rezerwacji. Booknetic uruchomi mnie i poprowadzi przez resztę procesu. Wybiorę swoją lokalizację, członka personelu, który mi się podoba (może Jane Doe ��), zaplanuję i dokonam płatności.

Oto krótki film ilustrujący proces rezerwacji Booknetic:

Inne funkcje

Tutaj omówimy pozostałe funkcje Booknetic. Z powyższych instrukcji możesz stworzyć w pełni funkcjonalny system rezerwacji. W poniższej sekcji omawiamy inne funkcje, które pomagają ci być na bieżąco.

Kalendarz

Ekran kalendarza pozwala zobaczyć codzienne spotkania. Aby wyświetlić kalendarz, przejdź do Booknetic> Kalendarz:

Płatności

Ekran płatności pozwala wyświetlać i edytować płatności od użytkowników. Aby zobaczyć swoje płatności, przejdź do Booknetic> Płatności, jak pokazano niżej.

booknetic wordpress plugin

Klienci

Aby wyświetlić listę wszystkich swoich klientów, przejdź do Booknetic> Klienci, jak pokazano niżej.

Co dalej? Kupony!

Dodawanie kuponów

Czy chcesz zaoferować rabaty nowym klientom, bo kto nie lubi dobrej oferty? Jeśli to twój plan, Booknetic oferuje tylko taką opcję. Iść do Booknetic> Kupony, jak pokazano niżej.

Mam nadzieję, że się dzisiaj czegoś tutaj uczysz.

Iść dalej…

Daj mi zobaczyć. Czy jest coś jeszcze? Tak, jasne. Powiadomienia SMS i e-mail. Konfiguracja obu ustawień jest łatwa, pozwolę Ci spróbować i dowiedzieć się, czego się dowiesz. Niemniej jednak musisz uzyskać ustawienia konfiguracji od swojego dostawcy SMS i e-mail.

Ważny: Musisz otrzymać ustawienia SMS i e-mail od konkretnego dostawcy. Jeśli nie wiesz jak, chętnie pomożemy. Za darmo ��

Aby skonfigurować powiadomienia, przejdź do jednego z nich Powiadomienia SMS lub powiadomienia e-mailowe. Możesz tworzyć niestandardowe powiadomienia SMS i e-mail, co jest niesamowite:

Formularze niestandardowe

Booknetic Custom Forms

Chcesz zbudować własny formularz? Możesz! W sekcji Formularze niestandardowe możesz użyć dostępnych pól do zaprojektowania własnego formularza ogólnego lub specyficznego dla usługi.

Booknetic Custom Form Fields

Wybieraj spośród pól etykiet, danych wejściowych, przycisków itp. W każdym z nich znajdują się również opcje dla wymaganych pól, tekstu zastępczego, wielu opcji (dla pól wyboru i przycisków opcji) i innych.

Teraz ty…

Jeśli szukasz wtyczki do rezerwacji WordPress, w pełni popieram Booknetic. Mają funkcje, wsparcie, a cena też jest świetna.

Jakie są twoje poglądy Daj nam znać w komentarzach!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me