Beaver Builder WordPress Przewodnik po wtyczkach i przegląd

Kreatory stron są od jakiegoś czasu tematem społeczności WordPress. Narzędzia te są popularne od dawna, ale wraz z wprowadzeniem nowego edytora bloków wielu zastanawiało się, czy nadal są odpowiednie.


Chociaż edytor bloków jest intrygującą nową funkcją, nic nie przebije wtyczek programów budujących strony, jeśli chodzi o projektowanie niestandardowych stron i postów. The Wtyczka WordPress Beaver Builder jest doskonałym przykładem korzyści, jakie oferuje ten rodzaj narzędzia – jest łatwy w użyciu i zaskakująco wydajny.

W tym poście przyjrzymy się bliżej Beaver Builder. Omówimy jego najważniejsze funkcje i ceny, a następnie pokażemy, jak działa w działaniu, abyś sam mógł zdecydować, czy jest to odpowiednie narzędzie do tworzenia stron dla Twojej witryny.

Przejdźmy od razu do naszego nowego i ulepszonego, zaktualizowanego przewodnika po narzędziu do tworzenia stron Beaver Build WordPress!

Dlaczego możesz potrzebować programu WordPress Page Builder

Jeśli nie jesteś nowy na platformie, prawdopodobnie znasz klasyczny edytor WordPress:

Klasyczny edytor WordPress

Choć funkcjonalny, zawsze był to system bez systemu operacyjnego. Prawie cała twoja treść została dodana do jednego pola, w tym tekst, media i tak dalej. Tworzenie unikalnych układów i dodawanie ciekawych funkcji było możliwe, ale często wymagało specjalistycznej wiedzy na temat kodowania i / lub dodatkowych wtyczek.

Jednak ostatnio programiści WordPress opublikowali zupełnie nową wersję edytora obsługiwaną teraz przez Gutenberga:

Edytor WordPress Gutenberg

Ta zmiana nadeszła długo, ale nie jest to również nic nowego. Block Editor to uproszczona wersja programu budującego strony – rozwiązanie, które od pewnego czasu jest popularne wśród użytkowników WordPress.

Chociaż każdy program budujący strony WordPress jest inny, na podstawowym poziomie prawie wszystkie oparte są na tej samej podstawowej koncepcji. Zapewniają one wybór gotowych elementów i umożliwiają tworzenie treści z tych elementów. Celem jest ułatwienie i bardziej intuicyjne tworzenie treści przy użyciu unikalnych układów i funkcji, nawet jeśli nie masz doświadczenia w projektowaniu lub programowaniu.

Warto jednak zauważyć, że Edytor bloku jest bardzo ograniczoną funkcją. Pozwala projektować posty i strony w bardziej wizualny sposób, ale oferuje małą bibliotekę bloków i niewielkie wsparcie dla złożonych układów. Dlatego warto przyjrzeć się innym opcjom narzędzi do tworzenia stron – takim jak wtyczka, o której będziemy rozmawiać w dalszej części tego postu.

Podstawy Beaver Builder

Beaver Builder dla WordPress

Informacje i pobieranie Zobacz wersję demonstracyjną

Beaver Builder to jedna z najpopularniejszych wtyczek do tworzenia stron, i to nie bez powodu. Dla początkujących jest to łatwe, ale oferuje szeroki zakres opcji do zabawy. Na podstawowym poziomie jest to system „przeciągnij i upuść” do tworzenia postów i stron – tak jak każdy inny program budujący strony. Jednak oferuje również wiele dodatkowych funkcji.

Niektóre z kluczowych funkcji tej wtyczki to:

  • Duża biblioteka „modułów” treści, od podstawowych opcji (takich jak moduły tekstowe i graficzne) po bardziej zaawansowane funkcje (wezwania do działania, moduły map i galerii itp.).
  • Niestandardowy interfejs edycji, który umożliwia wizualne tworzenie stron, postów i niestandardowych typów postów oraz natychmiastowe wyświetlanie zmian.
  • Możliwość tworzenia złożonych układów wielokolumnowych oraz dostosowywania rozmiarów, odstępów i innych.
  • Wstępnie zbudowane sekcje i szablony stron, które pozwalają szybko rozpocząć proces projektowania, który możesz modyfikować w razie potrzeby.
  • Opcja tworzenia i zapisywania własnych szablonów do późniejszego wykorzystania.
  • Opcje dodawania niestandardowego kodu HTML i własnych klas CSS dla bardziej zaawansowanych użytkowników.

Oczywiście cała ta funkcjonalność ma swoją cenę. Podczas gdy istnieje Beaver Builder Lite wersja dostępna za darmo, oferuje tylko kilka podstawowych modułów i nie obejmuje wiele podstawowych funkcji takie jak szablony i opcje importu / eksportu. Jednak wersja lite jest przydatna do przetestowania tego programu budującego strony i sprawdzenia, czy podoba Ci się jego działanie.

Jeśli planujesz używać Beaver Builder na poważnie, musisz wybrać licencję premium, aby uzyskać dostęp do pełnego pakietu. Ceny zaczynają się od 99 USD za korzystanie z nieograniczonej liczby stron internetowych i jeden rok wsparcia:

Ceny Beaver Builder

To szczególne narzędzie robi wymagają inwestycji z góry. Jednak początkowy koszt może zostać spłacony w dłuższej perspektywie w oszczędzonym czasie i bardziej efektywnej witrynie, więc nie jest to zły interes, jeśli mieści się w twoim budżecie.

Jak rozpocząć pracę z Beaver Builderem

Kiedy zastanawiasz się, czy wybrać nową wtyczkę do swojej witryny, najlepiej jest dowiedzieć się wszystkiego na ten temat. Jeśli chodzi o narzędzia do tworzenia stron, obejmują one to, jak wyglądają, jak działają i jakie oferują opcje.

Mając to na uwadze, przejrzyjmy, jak to jest wybrać Beaver Builder, i zacznijmy go używać do tworzenia postów i stron. Oczywiście pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zainstalować i aktywować wtyczkę.

Ponadto będziesz musiał aktywować swój klucz licencyjny, jeśli kupiłeś wersję premium (której będziemy używać w tym samouczku). Następnie możesz zabrać się do pracy.

Krok 1: Uzyskaj dostęp do edytora Beaver Builder

Po zainstalowaniu wtyczki na pulpicie zobaczysz nową kartę Beaver Builder. W tym miejscu zostaną zapisane Twoje niestandardowe treści – na przykład, jeśli utworzysz własne unikalne szablony.

Możesz także utworzyć treść za pomocą narzędzia do tworzenia stron, przechodząc do Beaver Builder> Dodaj nowy. Alternatywnie możesz po prostu przejść do Strony> Dodaj nowe (lub odpowiednik postów i niestandardowych typów postów). Zobaczysz nową opcję:

Uruchamianie Beaver Buildera

Oznacza to, że możesz utworzyć zawartość w domyślnym edytorze WordPress lub w kreatorze stron. Uderzmy w Uruchom Beaver Builder przycisk:

Edytor stron Beaver Builder

Jak widać, zostaniesz przeniesiony do zupełnie nowego interfejsu. Tutaj możesz tworzyć treści i zobaczyć dokładnie, jak będą wyglądać na stronie.

Krok 2: Wybierz szablon początkowy

Warto zauważyć, że nie musisz używać szablonów, jeśli nie chcesz. Możesz budować swoje strony i posty całkowicie od zera, dodając dowolne moduły. Najłatwiejszym sposobem na naukę jest jednak rozpoczęcie od szablonu, co tutaj pokażemy.

W menu po prawej stronie edytora wybierz Szablony u góry, a zobaczysz wiele opcji. Po prostu kliknij szablon lub przeciągnij go na stronę, a zobaczysz pełną wersję:

Szablony Beaver Builder

Zapewnia to układ początkowy wraz z tekstem zastępczym i obrazami. Na szczęście każdy element tutaj można dowolnie zamieniać i modyfikować, dzięki czemu możesz stworzyć coś unikalnego dla swojej witryny.

Krok 3: Edytuj poszczególne moduły

Każdy pojedynczy element w edytorze Beaver Builder jest samodzielnym modułem. Aby zobaczyć, co mamy na myśli, możesz najechać kursorem na fragment tekstu, obraz lub funkcję na szablonie początkowym. Zobaczysz moduł zaznaczony na niebiesko, a jeśli go klikniesz, zobaczysz nowe menu:

Ustawienia modułu Beaver Builder

To jest okno ustawień dla tego modułu. Zawiera wszystkie opcje dostosowywania dla wybranego fragmentu treści. Zatem to, co dokładnie zawiera, będzie zależeć od rodzaju treści, z którymi pracujesz.

Na przykład Zdjęcie Moduł umożliwia zmianę używanego pliku oraz dodanie podpisu i / lub linku. Możesz także przełączyć się na Styl kartę, aby zmodyfikować wyrównanie obrazu, obramowanie i więcej:

Ustawienia stylu Beaver Builder

Większość modułów ma także opcję zaawansowane zakładkę, w której możesz poprawić jego marginesy, sprawić, by była widoczna tylko na niektórych typach urządzeń, dodaj niestandardowy kod HTML i tak dalej:

Ustawienia zaawansowane Beaver Builder

Jak widać, dostosowanie modułów Beaver Builder jest bardzo proste. Zajmie trochę czasu, aby zapoznać się z opcjami, które oferuje każdy typ modułu, ale kiedy to zrobisz, zobaczysz, że dodajesz własne treści w mgnieniu oka.

Krok 4: Dostosuj organizację i układ treści

Oprócz wprowadzania zmian w poszczególnych modułach możesz także dostosować swoją stronę jako całość. Jednym ze sposobów na to jest dodanie i usunięcie modułów. Aby dodać moduł, po prostu wybierz go z menu głównego edytora i przeciągnij go na miejsce:

Moduł formularza kontaktowego Beaver Builder

Z drugiej strony możesz usunąć moduły, naciskając X pojawia się po najechaniu na nie kursorem. Możesz także przeciągać moduły w górę i w dół lub na boki, aby dowolnie zmieniać ich rozmieszczenie.

Ponadto możesz zmienić ogólny układ strony. Aby zobaczyć przykład tego działania, najedź wskaźnikiem myszy na moduł i naciśnij Edytuj kolumnę> Ustawienia kolumny:

Kolumny Beaver Builder

Tutaj możesz znaleźć opcje dotyczące wszystkich modułów w danej kolumnie. Możesz na przykład zmienić kolor tła i odstępy kolumny, a nawet dodać ramkę.

Teraz najedź myszką na tło strony i wybierz Ustawienia wiersza w prawym górnym rogu:

Rzędy budowniczych bobrów

Zobaczysz podobne menu, ale tym razem opcje dotyczą odpowiedniego rzędu modułów. Możesz ustawić wiersz na stałą lub pełną szerokość, dostosować kolory i wprowadzić wiele takich samych zmian, które były dostępne w kolumnach.

Na koniec wybierz ponownie menu główne edytora i przejdź do Wydziwianie patka:

Opcje kolumny Beaver Builder

W tym miejscu możesz dodawać nowe wiersze i kolumny do swojej strony, umożliwiając radykalną zmianę układu. Ponadto jest to pierwsze miejsce, do którego chcesz się udać, jeśli tworzysz stronę lub post od zera. Możesz najpierw określić układ treści, a następnie dodać moduły w dowolnym miejscu.

Krok 5: Rozszerz zestaw funkcji programu budującego strony (opcjonalnie)

Warto zauważyć, że są wiele innych funkcji i opcji w Beaver Builder – porysowaliśmy tutaj tylko powierzchnię. Jednak omówiliśmy najważniejsze funkcje, które musisz zrozumieć, aby zacząć. Następnie praktyczne podejście jest najlepszym sposobem na naukę lin.

Przed podsumowaniem powinniśmy jednak zwrócić uwagę, że istnieje kilka sposobów na lepsze wykorzystanie tego konkretnego narzędzia do tworzenia stron. Po pierwsze, jest urzędnik Motyw Beaver Builder, które otrzymujesz za darmo z dwoma najlepszymi poziomami licencjonowania:

Motyw Beaver Builder Framework

Możesz używać Beaver Builder z dowolnym motywem. Jednak ten jest zbudowany od podstaw, aby działać razem z narzędziem do tworzenia stron. Zapewnia podstawową strukturę, którą można kształtować w wiele różnych typów i stylów stron internetowych.

Istnieje również opcjonalny dodatek, Beaver Themer:

Beaver Themer Addon

Dzięki tej dodatkowej wtyczce możesz także korzystać z narzędzia do tworzenia stron typu „przeciągnij i upuść” w Beaver Builder w nagłówkach i stopkach witryny, na stronach archiwów, 404 i stronach wyszukiwania itp. Umożliwia to zaprojektowanie prawie całej witryny przy użyciu tego samego systemu.

Przy 147 USD może nie pasować do każdego budżetu, ale jest przydatnym dodatkiem do witryny, na której zamierzasz zarabiać, lub dla programistów i projektantów pracujących w wielu witrynach.


Wybór narzędzia do tworzenia stron dla Twojej witryny to duże zobowiązanie. Zmiana sposobu tworzenia i projektowania treści na drodze może powodować problemy ze zgodnością, dlatego najlepiej zacząć od narzędzia, o którym wiesz, że z przyjemnością będziesz go używać na dłuższą metę.

na szczęście, Beaver Builder to solidna opcja zarówno dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych użytkowników. Co więcej, łatwo jest zacząć, jak pokazano powyżej.

Czy kiedykolwiek korzystałeś z Beaver Buildera i jakie było twoje doświadczenie? Podziel się z nami w sekcji komentarzy poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me