Powszechnie przyjmuje się, że media społecznościowe są niezbędne, jeśli chodzi o promocję treści online. Jednak żmudna może być ręczna aktualizacja wszystkich kont mediów społecznościowych za każdym razem, gdy tworzysz nowy post. Jest to szczególnie ważne, jeśli Twoja witryna WordPress oferuje codziennie wiele artykułów. Na szczęście istnieje wtyczka automatyzująca ten proces.


Auto-poster sieci społecznościowych (SNAP) to narzędzie, które uwalnia cię od żmudnego i czasochłonnego zadania publikowania najnowszych linków do różnych używanych kanałów mediów społecznościowych. Jest dosłownie jednym z najlepszych przyjaciół dla każdego blogera, który twierdzi, że jest zaznajomiony z mediami społecznościowymi. W tym artykule omówimy najważniejsze funkcje SNAP oraz sposób konfiguracji wtyczki w celu uzyskania najlepszych wyników.

Linki zwrotne są piękne

Jeśli znasz podstawowe techniki optymalizacji pod kątem wyszukiwarek (SEO), zawsze poszukujesz linków zwrotnych. Są to linki do Twojej witryny z innych stron internetowych. Są cenne, ponieważ, mówiąc najprościej, im większa widoczność w Internecie, tym większe prawdopodobieństwo kliknięcia.

Chociaż istnieją obawy, że linki zwrotne ze stron mediów społecznościowych nie mają znaczenia dla wyszukiwania w rankingach, nie ma wątpliwości, że nadal są widoczne dla ludzi. Tak czy inaczej, nie może zaszkodzić, a prawie na pewno pomoże, mieć różne linki zwrotne do Twojej witryny z wielu kanałów mediów społecznościowych.

Podczas gdy strony mediów społecznościowych mogą nie mieć większego znaczenia dla twoich rankingów, tak zwane strony Web 2.0 są, od tego momentu, narzędziem często stosowanym przez specjalistów SEO w celu poprawy rankingów wyszukiwania. Należą do nich między innymi strony takie jak Tumblr, WordPress, LiveJournal i Blogger.

Oto dobra wiadomość: SNAP obsługuje witryny Web 2.0 oraz serwisy społecznościowe. Właśnie dlatego SNAP jest tak potężny dla osób zainteresowanych budowaniem dobrze prosperującej obecności online. Automatyzuje tworzenie linków zwrotnych, w tym dodawanie tych linków do bardzo popularnych kanałów mediów społecznościowych i witryn Web 2.0. Krótko mówiąc, możesz użyć SNAP, aby Twoja strona była bardziej widoczna zarówno dla botów wyszukiwarek, jak i ludzi.

Funkcje SNAP

kłapnięcie

KŁAPNIĘCIE działa tak, że jak tylko skończysz publikować swój post, działa on za kulisami, aby uzyskać dostęp do preferowanych mediów społecznościowych i kont Web 2.0 i wykonać aktualizacje za Ciebie. Opublikuje właśnie utworzony link z odpowiednim tekstem, zazwyczaj tytułem i / lub fragmentem, który jest zasadniczo zapisem artykułu, lub dowolną liczbą słów, na jaką pozwala witryna. Oczywiście w przypadku witryn, w których obraz jest objęty gwarancją (np. Facebook), można oczekiwać, że polecany obraz pojawi się również wraz z aktualizacją.

Obecnie dostępnych jest 27 różnych obsługiwanych sieci, pełna lista jest dostępna na stronie pobierania wtyczek. Nie jesteś ograniczony do maksymalnej liczby kont w SNAP. Innymi słowy, jeśli masz zarówno osobiste, jak i profesjonalne konto na Twitterze, możesz skonfigurować SNAP do publikowania na obu kontach.

Konfiguracja SNAP

Konfiguracja SNAP pojawi się pod Twoim Ustawienia opcja w menu nawigacyjnym po lewej stronie konsoli administracyjnej. Po przejściu na stronę konfiguracji decydujesz, które konta chcesz dodać. Poniżej znajduje się lista kont wybranych do konkretnej instalacji SNAP.

Snap2

Do każdego konta dodajesz określone informacje, takie jak adres URL konta, nazwę użytkownika i poświadczenia. Należy zauważyć, że konfiguracja niektórych tych kont będzie wymagać użycia klucza API. Odzyskanie tego klucza API wymaga pewnego wysiłku z twojej strony, ale instrukcje wtyczek za to są krystalicznie czyste.

Dla każdego konta musisz także określić, w jaki sposób post ma się pojawiać w aktualizacji. Robisz to za pomocą zrozumiałych tagów dostarczanych przez SNAP. Na przykład za pomocą Diigo konto poniżej, możesz zobaczyć, że tytuł posta będzie pasował do tytułu posta WordPress („% TITLE%”). Tekst posta będzie pasował do fragmentu posta WordPress („% EXCERPT%”). Ten fragment będzie zgodny z logiką używaną przez motyw WordPress do wyświetlania fragmentów. Oto kilka innych tagów obsługiwanych przez SNAP:

 • % URL% – adres URL postu.
 • % SURL% – skrócony URL posta.
 • % IMG% – adres URL wyróżnionego obrazu.
 • % RAWEXCERPT% – fragment postu (zgodnie z opisem).
 • %OGŁOSIĆ% – tekst do tag lub pierwsze N ​​słów postu.
 • %PEŁNY TEKST% – przetworzona treść (tekst) postu.
 • % RAWTEXT% – treść (tekst) wpisanego tekstu.
 • % ORID% – oryginalny identyfikator. Identyfikator postu dla WordPress.
 • % TAGI% – tagi postów.
 • % CATS% – kategorie postów.
 • % HTAGS% – tagi postu jako hashtagi.
 • % HCATS% – kategorie postów jako hashtagi.
 • %IMIĘ AUTORA% – nazwisko autora.
 • % AUTHORTWNAME% – nazwa użytkownika Twittera z ustawień użytkownika (autora).
 • %NAZWA STRONY% – nazwa bloga / strony.
 • % CF-CustomFieldName% – zawartość niestandardowego pola o określonej nazwie.
 • % CT-CustomTaxonomyName% – lista niestandardowych systematyk związanych ze stanowiskiem.
 • % HCT-CustomTaxonomyName% – lista niestandardowych systematyk związanych ze stanowiskiem jako hashtagi.

diigo

Pamiętaj, aby wybrać odpowiedni tag dla właściwej witryny. Na przykład prawdopodobnie nie chcesz używać% FULLTEXT% dla tweeta, ponieważ tweety są ograniczone do 140 znaków.

SNAP zapewnia także elastyczność w dodawaniu postów do różnych serwisów społecznościowych. Zazwyczaj określasz ustawienia globalne uważane za domyślne. Następnie możesz zmienić te ustawienia podczas edytowania postu. Zobaczysz konsolę administracyjną SNAP dodaną tuż pod wizualnym edytorem tekstu i możesz tam wprowadzić odpowiednie zmiany, aby zastąpić ustawienia domyślne, jak pokazano poniżej.

Snap1

Nie ma nic, co media społecznościowe uwielbiają bardziej niż skrócone adresy URL, szczególnie na stronach do mikroblogowania, takich jak Twitter. Na szczęście SNAP skróci Twój (prawdopodobnie) długi URL, który został utworzony z tytułu Twojego postu. Masz możliwość wyboru skracacza URL bit.ly, goog.gl, Wasze, lub nawet mało znany wbudowany skracacz URL WordPress.

Funkcje Premium SNAP

Podobnie jak wiele innych wtyczek WordPress, SNAP jest oferowany zarówno jako wersja bezpłatna, jak i wersja premium, zwana SNAP Pro. Wersja premium oferuje bogatszy zestaw funkcji w cenie 49,95 USD za jedną stronę i 99,95 USD za wiele witryn.

Na początek, SNAP Pro oferuje wsparcie dla obu Google+ i Pinterest. Są to kanały mediów społecznościowych, które są pierwszorzędnymi nieruchomościami w marketingu cyfrowym, dlatego blogerzy poważnie podchodzący do składania oświadczeń online powinni rozważyć inwestycję w wersję premium tylko z tego powodu.

Ponadto SNAP Pro umożliwia konfigurację, kiedy posty będą publikowane w różnych witrynach, przy użyciu funkcji WP-Cron instalacji WordPress. Oznacza to, że jeśli publikujesz dużą liczbę postów jednocześnie, możesz zaplanować odpowiednie aktualizacje na swoich kontach w mediach społecznościowych, aby nie zalać swoich znajomych / obserwujących jednocześnie nadmierną ilością aktualizacji. SNAP umożliwia także ustawienie maksymalnego dziennego limitu liczby postów wysyłanych do wybranych witryn.

snap3

Jeśli jesteś naprawdę świadomy swojego harmonogramu publikowania, SNAP Pro daje również możliwość ograniczenia automatycznego publikowania do określonych dni tygodnia i określonych godzin. Jest to przydatne, jeśli śledzisz określone dane analityczne wskazujące najlepszy czas na publikowanie w określonych kanałach społecznościowych.

Wersja premium SNAP obsługuje także Reddit. Jednak bądź ostrożny z nadużyciami Reddit. Ta witryna jest znana z tego, że atakuje spamerów „zakazem cieni” – zakazem, który nie wygląda jak zakaz. Innymi słowy, możesz pisać i komentować jak zwykle, po prostu nikt inny nie widzi tego, co piszesz. SNAP Pro oferuje również lepsze LinkedIn wsparcie. W bezpłatnej wersji możesz publikować posty na stronie swojego profilu. Jednak w wersji premium możesz publikować posty na stronie swojej firmy.

Podsumowując

SNAP to potężna wtyczka, która nie tylko może poprawić rankingi wyszukiwarek, ale także sprawić, że Twoje treści będą bardziej widoczne dla osób przeglądających różne media społecznościowe i strony Web 2.0. To doskonałe narzędzie dla każdego profesjonalnego blogera, który spędza zbyt dużo czasu na ręcznym kopiowaniu i wklejaniu linków i fragmentów do innych stron w celach promocyjnych.

Jak lubisz tworzyć linki zwrotne do swoich najnowszych postów? Czy korzystasz z rozwiązania automatycznego, czy robisz to ręcznie? Daj nam znać w komentarzach poniżej.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me