Affiliate WP to zupełnie nowa wtyczka marketingu afiliacyjnego, która pomoże Ci zwiększyć ruch i wygenerować większą sprzedaż z Twojej witryny. Wtyczka została opracowana przez Pippin Williamson z Pippins Plugins i Andrew Munro z Sumobi. Pippin jest znany ze swojej niezwykle popularnej wtyczki Easy Digital Downloads, wtyczki, dla której Andrew opracowuje również dodatki.


W tym artykule chciałbym pokazać, jak działa WP Partnera i co może zrobić dla Ciebie i Twojej witryny.

Korzystanie z WP Partnera

Program partnerski WP został zaprojektowany do współpracy z popularnymi wtyczkami WordPress do członkostwa i eCommerce. Następujące wtyczki członkostwa i eCommerce są obecnie obsługiwane przez WP Partnera:

Musisz otworzyć obszar integracji na stronie ustawień wtyczek i włączyć odpowiednią wtyczkę, którą chcesz zintegrować.

Integracje z WP Partner

W obszarze ustawień znajduje się łącznie siedem stron: Przegląd, Podmioty stowarzyszone, Polecenia, Odwiedziny, Raporty, Narzędzia i Ustawienia.

Menu WP Partnera

Strona przeglądu wyświetla podsumowanie opłaconych i niezapłaconych poleceń i zarobków. Wyświetla także ostatnie skierowania, ostatnie wizyty polecające i najnowsze podmioty stowarzyszone, aby się zarejestrować.

Ekran przeglądu WP Partnera

Dodawanie nowych partnerów jest proste. Możesz to zrobić ręcznie w obszarze administracyjnym. Wszystko, co musisz zrobić, to określić użytkownika, jego prowizję i adres e-mail do płatności. Użytkownik musi już istnieć w bazie danych, aby w ten sposób dodać go jako podmiot stowarzyszony. Jeśli nie mają jeszcze konta w Twojej witrynie, musisz to zrobić ręcznie za pośrednictwem sekcji Użytkownicy w WordPress.

Dodanie nowego partnera

Kiedy WP Partnera jest aktywowane, tworzy nową stronę w Twojej witrynie zatytułowaną „Strefa partnerska”I wypełnia stronę krótkim kodem [affiliate_area]. Jeśli rejestracja partnera jest włączona, w obszarze partnera wyświetli się strona rejestracji dla nowych partnerów. Jak widać, prosi o te same informacje, o które poprosiłby standardowy formularz rejestracyjny WordPress.

Zarejestruj nowe konto partnerskie

Rejestracje podmiotów stowarzyszonych można włączyć w obszarze Różne ustawienia WP Partnera. Wtyczka umożliwia otrzymywanie powiadomień o wszystkich nowych aplikacjach przez e-mail i wstrzymywanie aplikacji do momentu ich ręcznego zatwierdzenia. Dodatkowe ustawienia odnoszące się do skierowań znajdują się również na tej stronie.

Różne ustawienia WP Partnera

Obszar partnerski zawiera wszystkie płatne i niezapłacone polecenia i zarobki, wizyty i konwersje. Podany jest również współczynnik konwersji partnera.

Obszar partnerski

Partnerzy mogą być powiadamiani za każdym razem, gdy dokonają nowego polecenia. Partner afiliacyjny pozwala partnerom na zarabianie prowizji poprzez odsyłanie odwiedzających do dowolnej części witryny. Wystarczy, że podasz adres URL, a następnie kliknij przycisk „Wygeneruj adres URL”. Powinno to zachęcić partnerów do tworzenia linków do większej liczby obszarów Twojej witryny.

Opcje polecania obszaru stowarzyszonego

W obszarze administracyjnym możesz zobaczyć listę wszystkich partnerów. Zawiera ich zarobki, stawki prowizji, liczbę skierowań i wygenerowane wizyty. Dane można sortować według dowolnej kolumny, co ułatwia szybkie wyświetlenie najlepiej działających i najgorzej działających podmiotów stowarzyszonych.

Lista podmiotów stowarzyszonych

Wszystkie skierowania są wyświetlane na liście na stronie poleceń. Możesz filtrować wyniki, by wyświetlać płatne, nieopłacone, oczekujące i odrzucone polecenia. Dane można również filtrować według daty. Polecenia można moderować za pomocą kolumny akcji. Możesz odrzucić polecenia, oznaczyć je jako opłacone i zaakceptować płatność.

Polecenia WP Partnera

Strona odwiedzin to praktyczny sposób na sprawdzenie, skąd pochodzi ruch. Pokazuje stronę, na którą przybył użytkownik oraz odsyłający adres URL. Pokazuje także partnera, który skierował gościa. Wyświetlana jest godzina i data, identyfikator polecenia i adres IP. Istnieje również kolumna, która podkreśla, czy wizyta wygenerowała skierowanie (tj. Sprzedaż).

Wizyty partnerów stowarzyszonych

Strona raportów może generować raporty poleceń i wizyt. Ważne dane są wyświetlane w górnej części raportu, a wykres wyświetlany poniżej. Dane można filtrować dla szeregu osi czasu, takich jak dzisiaj, wczoraj, w tym miesiącu, w ubiegłym miesiącu i w tym roku. Możesz także zdefiniować niestandardową oś czasu.

Raporty WP Partnera

Wszystkie informacje o poleceniach można wyeksportować do pliku CSV. Dane można filtrować według określonych podmiotów powiązanych i określonych dat. Możesz także ograniczyć dane do skierowań, które są płatne, nieopłacone, oczekujące lub odrzucone. Ustawienia wtyczek można również importować i eksportować przez ten obszar. Następna zakładka pozwala przeliczyć statystyki dla konkretnego partnera, a ostatnia zakładka pozwala na migrację danych z Partnerzy Pro Wtyczka WordPress.

Narzędzia WP Partnera

Wspomniałem wcześniej o integracji i zakładce Różne. Jedynym obszarem ustawień, o którym jeszcze nie dyskutowałem, są Ustawienia ogólne. Ta strona umożliwia określenie numeru licencji. Twój numer licencji nie jest konieczny do działania wtyczki, ale konieczne jest otrzymywanie automatycznych aktualizacji wtyczek i zintegrowanej obsługi.

Strony, które są używane dla Twojego obszaru partnerskiego i warunków, można również zdefiniować w Ustawieniach ogólnych. Możesz także zdefiniować zmienną używaną dla adresów URL poleceń i domyślną stawkę prowizji. Ustawienia walut są również zdefiniowane w tym obszarze.

Ustawienia ogólne WP Partnera

Dodaj dodatki

Posiadacze licencji deweloperskiej mają dostęp do wszystkich dodatków do programu afiliacyjnego WP. Dodatki Płatności adaptacyjne PayPal i Dzienniki użytkowników są w przygotowaniu, jednak w tej chwili jedynym dostępnym Add On są Warstwowe Stawki Partnerskie.

Jak sama nazwa wskazuje, wielopoziomowe stawki dla partnerów pozwalają automatycznie zwiększać stawki prowizji, które otrzymują partnerzy, gdy generują dla ciebie większą sprzedaż. Na przykład, możesz zwiększyć stawki prowizji z 20% do 25%, gdy wygenerują pięćdziesiąt sprzedaży i zwiększyć ją do 30%, gdy wygenerują sto sprzedaży.

Ten rodzaj systemu jest często wykorzystywany przez firmy do nagradzania najlepiej zarabiających partnerów.

Partnerzy WP Warstwowe stawki partnera

cennik

Partner afiliacyjny ma uczciwą strukturę cenową, która jest bardzo konkurencyjna. Licencja osobista kosztuje 49 USD i umożliwia korzystanie z WP Partnera na jednej stronie internetowej. Licencja biznesowa kosztuje 99 USD i umożliwia korzystanie z wtyczki na trzech stronach internetowych. Licencja dla programistów kosztuje 199 USD i umożliwia korzystanie z wtyczki na nieograniczonej liczbie stron internetowych. Ta licencja uprawnia również do korzystania ze wszystkich dodatków WP dla Partnerów.

Cennik WP Partnera

Wszystkie licencje są dostarczane z roczną aktualizacją i wsparciem. Licencje można odnowić z 40% zniżką w stosunku do pierwotnej ceny, a ich polityka zwrotu pozwala ubiegać się o pełny zwrot w ciągu 30 dni od zakupu, jeśli nie jesteś zadowolony z możliwości wtyczki.

Przegląd

Partner afiliacyjny to świetny sposób na zintegrowanie funkcji afiliacyjnej z twoją witryną, jeśli zarabiasz pieniądze za pośrednictwem sklepu internetowego lub witryny członkowskiej. Wtyczka działa natywnie z wszystkimi wtyczkami buforującymi WordPress i jest gotowa do tłumaczenia, więc nie przewiduję konfliktu z żadną wtyczką lub motywem. Obsługuje również nieograniczoną liczbę podmiotów stowarzyszonych, a dostępna jest obszerna dokumentacja ułatwiająca korzystanie z wtyczki.

Po zainstalowaniu wtyczki możesz zacząć promować swój program partnerski i zbudować armię podmiotów stowarzyszonych, które będą promować Twoje produkty i usługi dla Ciebie.

Testowałem wtyczkę przez około godzinę i byłem pod wrażeniem tego, co potrafi. Pippin ma prawdziwą pasję do WordPress i ciężko pracuje nad opracowaniem praktycznych rozwiązań WordPress, takich jak łatwe pobieranie cyfrowe, lepsze ostatnie posty Widget Pro i łatwe typy treści. Poświęcenie, które wykazał swoim innym wtyczkom, jest dobrym wskaźnikiem, że Pippin i Andrew zamierzają dodać więcej funkcji do Affiliate WP w przyszłym roku.

Aby dowiedzieć się więcej o wtyczce, odwiedź WP Affiliate.

Dzięki,
Kevin

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me