Pritja më e mirë e WordPress

Pritja më e mirë e WordPress
Në këtë krahasim të pritjes, ne krahasojmë performancën e pritjes së WordPress vs karakteristikat kundrejt kostos.

Zgjedhja e hostimit të duhur për faqen tuaj të internetit të WordPress është shumë e rëndësishme. Shëndeti i faqes suaj të internetit do të mbështetet te ofruesi i pritjes që përdorni.


Por si e dini cili është hosti më i mirë i WordPress?

Ka kaq shumë për të zgjedhur nga: BluehostSiteGroundHostgator… Etj.

Cilindo host që do të zgjidhni, mbani në mend 3 faktorët më të rëndësishëm të një hostimi WordPress:

 • shpejtësi – i njohur edhe si “koha e ngarkesës”
 • uptime – duhet të jetë së paku 99.94%
 • Ndihma për klientët – ata duhet t’ju ndihmojnë me pyetje të lidhura me WordPress.

Ne nuk mund të garantojmë se do të keni rezultate të ngjashme me kohën ose shpejtësinë në faqen tuaj të internetit, pasi kjo ndryshon në disa faktorë të ndryshëm, siç është plani juaj i zgjedhur i hostit, madhësia e faqes suaj të internetit dhe numri i vizitorëve që merr faqja juaj e internetit.

Shpalosja e plotë: Ne fitojmë një komision nëse përfundoni të blini ndonjë nga shërbimet e mbajtjes në internet të listuara në këtë faqe përmes lidhjeve tona të referimit. Kjo na ndihmon të mbajmë vlerësimet tona të azhurnuara. Faleminderit per mbeshtetjen.

10 Shërbimet më të mira të hostimit të WordPress

Le të hidhemi së pari tek ofruesit më të mirë të pritjes, pastaj zhvendosemi poshtë në listë për të parë se cilat duhet të shmangni. Pa ado më tej, këtu janë 10 hostet më të mirë të uebit për WordPress:

1. Bluehost (www.Bluehost.com)


Pritja e WordPress në Bluehost
 • uptime: 99.99%
 • Koha e ngarkesës: 390 ms
 • mbështetur: 24/7 chat live
 • Features: Instaloni me një klikim për WordPress, https (SSL), domain falas për 1 vit
 • Faqja e internetit: www.Bluehost.com

Bluehost është një shërbim i njohur pritës midis shumë pronarëve të afarizmave të vegjël dhe blogerëve që përdorin WordPress. Arsyeja është e thjeshtë – ata kanë çmime të lira hyrëse (2,75 $ / muaj), është e thjeshtë për t’u përdorur (instalimi me një klikim për WordPress), dhe ata zakonisht nuk kanë ndonjë problem të performancës.

Në fakt, kemi gjetur që Bluehost ka raportin më të mirë të kostos / vlerës. Mjeti ynë monitorues i shpejtësisë dhe shpejtësisë Pingdom na tregoi një kohëzgjatje mesatare të 99.99% me vetëm 24 ndërprerje (të gjitha më pak se një orë në kohë) dhe një shpejtësi mesatare të ngarkimit të faqes prej 390 ms për 12-muajt e fundit.

Statistikat 12 muajsh Bluehost

Ata janë gjithashtu një nga të paktët host në internet që rekomandohen zyrtarisht nga komuniteti WordPress.org. Të gjitha planet e tyre vijnë me SSL falas (https: //), mjedis me skenë të WordPress dhe funksion të thjeshtë të instalimit të WordPress. Ata gjithashtu kanë një bazë të dhënash të madhe të mësimeve të WordPress dhe të gjitha planet vijnë me 24/7 mbështetje të drejtpërdrejtë të klientëve.

Ata nuk janë të lirë, megjithatë. Mimet fillojnë me 2.75 dollarë në muaj, por ato hedhin një emër domain falas me SSL për një vit.

 • Pro: Koha e fortë e kohës dhe ngarkesa, transferimi falas i faqes, emri i domain falas, i rekomanduar nga WordPress.org
 • CONS: Asnjë mundësi për të paguar çdo muaj.

Klikoni për të parë nëse zbritja 2,75 $ / muaj është akoma e vlefshme

2. WordPress i Menaxhuar nga HostGator (www.HostGator.com)


HostGator i menaxhuar me WordPress
 • uptime: 99.99%
 • Koha e ngarkesës: 369 ms
 • mbështetur: 24/7 chat live
 • Features: Transferim falas i faqes dhe rezervë. Serverët e optimizuar të WordPress
 • Faqja e internetit: www.HostGator.com

HostGator pret më shumë se 10 milion fusha duke i bërë ata një nga ofruesit më të njohur të pritjes në internet në treg.

Ngjashëm me Bluehost, HostGator gjithashtu ofron zgjidhje të specializuara për mbajtjen e WordPress, të tilla si “WordPress Hosting”.

Ato janë opsioni më i mirë për faqet e internetit të trafikut të lartë që kanë nevojë për kohë më të shpejtë të ngarkimit. Plani HostGator WordPress duhet ta bëjë faqen tuaj më të shpejtë nëpër rajone të ndryshme, veçanërisht për përdoruesit celular.

Koha e tyre mesatare e ngarkesës 12-mujore është 369 ms dhe kohën e zgjuar >99.99%. Koha e përgjithshme e joproduktive të tyre vjetore ishte vetëm 22 minuta, e cila është mjaft e jashtëzakonshme.

Statistikat e mbajtjes 12 muajsh

Ata gjithashtu ofrojnë migrime falas në site me të gjitha planet e tyre. Të gjitha planet e tyre vijnë me llogari të pakufizuar të brezit, ruajtje dhe llogari të postës elektronike.

Edhe pse çmimet e tyre hyrëse janë të lira, duke filluar nga 5,95 $ në muaj, tarifat e rinovimit të tyre janë më të larta në 9,95 $ në muaj. Sidoqoftë, nëse aplikoni kodin tonë kupon (WEBSITESETUP), do të keni mundësi ta merrni atë për 3,99 $ / muaj.

 • Pro: Koha e mirë e ngarkesës, e besueshme, me një klik të instaluar për WordPress, 1 transferim falas në sit
 • CONS: Tarifë më e lartë për rinovim.

Klikoni për të parë nëse zbritja e tyre prej 3,99 $ / muaj është akoma e vlefshme me kupon

3. Hostinger (www.Hostinger.com)


Hostinger WordPress Hosting
 • uptime: 99,93%
 • Koha e ngarkesës: 339 ms
 • mbështetur: 24/7 chat live
 • Features: Llogari email falas, mbështetje 24/7 e klientit, SSL falas (https)
 • Faqja e internetit: www.Hostinger.com

Hostinger është me origjinë nga Evropa, por ka qendra të të dhënave në SH.B.A., Azi dhe Evropë. Ata nuk ofrojnë mundësinë për të zgjedhur një qendër të të dhënave menjëherë, por pasi të jeni regjistruar, mund të kërkoni ndihmën e tyre për të ndryshuar vendet e serverit tuaj nga SH.B.A në Azi ose Evropë. Një tipar shumë i bukur që shumë kompani të tjera të mbajtjes në internet nuk e ofrojnë.

Ato gjithashtu përfshijnë një ndërtues të faqes në internet WordPress, i cili nuk është ideal, por mund të ndihmojë shumë një fillestar. Hostinger gjithashtu ofron 24/7 chat live dhe të ketë një bibliotekë të madhe të udhëzuesve dhe mësimeve të WordPress.

Pavarësisht se janë në hostet më të lira të WordPress, performanca e tyre është në të vërtetë në një anë të mirë. Për sa i përket kohës së ngarkesës (339 ms), ata ishin rrahur vetëm nga A2 Hosting. Uptime është në rregull – duke hyrë në 99.93% gjatë 12-muajve të fundit.

Statistika 12 muajsh

Plani i tyre më i lirë i hostimit WordPress fillon nga 2.15 / muaj dhe rinovon 3,49 dollarë. Ky plan përfshin 100 GB bandwidth i cili është optimal për një faqe më të vogël të WordPress. Për më tepër, 1 llogari e-mail është përfshirë në të gjitha planet e tyre, si dhe certifikatën SSL. Nëse nuk jeni të kënaqur me shërbimin e tyre, mund të merrni një rimbursim të plotë deri në 30 ditë nga regjistrimi.

 • Pro: Prmimi i lirë, instalimi me një klikim i WordPress, shpejtësi e shpejtë
 • CONS: Koha mesatare e kohës.

Klikoni për të parë nëse zbritja 2,15 $ / muaj është akoma e vlefshme

4. SiteGround (www.SiteGround.com)


SiteGround duke mbajtur WordPress
 • uptime: 99,98%
 • Koha e ngarkesës: 629 ms
 • mbështetur: 24/7 chat live
 • Features: Serverë të cloud të Google, https falas (SSL), email falas
 • Faqja e internetit: www.SiteGround.com

SiteGround është një tjetër shërbim popullor dhe legjitim i hostimit të WordPress, i rekomanduar nga komuniteti WordPress.org. Që nga viti 2004, SiteGround është rritur në një rrjet të madh me mbi 800,000 emra domenesh në të gjithë botën.

Ata janë një nga më pak hostet, ku gjithashtu mund të ndryshoni vendndodhjet e qendrës suaj të të dhënave, nga Evropa në SH.B.A. Pra, nëse vizitorët tuaj janë kryesisht nga Evropa, ka të ngjarë që një mundësi e mirë për ju.

Gjithashtu, ata ofrojnë transferime falas të faqes WordPress, përfshijnë një CDN falas (për ruajtje) dhe optimizime të imazheve, të cilat të gjitha të kombinuara duhet ta bëjnë faqen tuaj të internetit WP më shpejt se më parë.

Ne gjithashtu testuam mbështetjen e klientëve duke u lidhur me bisedën e tyre live dhe shtruam disa pyetje për të vlerësuar ekipin e tyre të mbështetjes. Ata ishin miqësorë dhe të dobishëm, duke iu përgjigjur pyetjeve shpejt.

Për sa i përket kohëzgjatjes, SiteGround ka mbajtur një kohë mesatare të 99,98% (me 34 ndërprerje) e ndjekur nga një kohë e fortë e ngarkesës së 629 ms. Sipas testit tonë, nuk është aq shpejt sa Bluehost ose HostGator dhe kjo është arsyeja pse ata zbarkojnë në vendin e tretë.

SiteGround statistikat 12 mujore

Planet e SiteGround fillojnë nga 3,95 $ / muaj, por rinovoni me një normë më të lartë (në mënyrë të ngjashme me shumë ofrues të pritjes). Të gjitha planet e tyre të menaxhuara të WordPress rinovojnë me 9,95 $ / muaj (pasi të përfundojë plani juaj fillestar). Domaini nuk është i përfshirë, por ato ofrojnë llogari falas me email.

 • Pro: Kohëzgjatja e mirë, shpejtësia e qëndrueshme, mbështetja më e mirë për WordPress, transferimi falas i faqes, rekomanduar zyrtarisht nga WordPress, SSL falas.
 • CONS: Tarifa më të larta për rinovim

Klikoni këtu për të parë çmimin aktual të SiteGround

5. A2 Hosting (www.A2Hosting.com)


A2Hosting WordPress Hosting
 • uptime: 99,93%
 • Koha e ngarkesës: 295 ms
 • mbështetur: 24/7 chat live
 • Features: Serverë të shpejtë, SSL falas, CDN falas, mbështetje 24/7 live
 • Faqja e internetit: www.A2Hosting.com

A2 Hosting është një tjetër pritje me kosto të ulët WordPress. Në faqen e tyre kryesore, ata bëjnë një pretendim të guximshëm për të qenë 20x më shpejt sesa pritja juaj aktuale. Por a është e vërtetë?

Të gjitha planet e tyre vijnë me SSL (Le të Encrypt), falas CDN Cloudflare dhe ruajtje të pakufizuar të SSD dhe bandës. Ashtu si në SiteGround, ju gjithashtu mund të ndryshoni vendet e serverit në A2 Hosting. Ata aktualisht ofrojnë mbajtës të të dhënave në SH.B.A., Holandë dhe Singapor.

Ndërsa biseda e tyre për mbështetjen e klientëve nuk është ideale (na deshën 8 minuta për të kontaktuar me ta), është në dispozicion 24/7. Përveç kësaj, gjithashtu mund t’i kontaktoni ata me telefon.

Sipas testeve të performancës, A2 Hosting në të vërtetë ishte ofruesi më i shpejtë i përbashkët i WordPress hosting në 295 ms. Edhe pse kishte shumë aspekte të mira me hostimin A2, koha e fundit e tyre 12-mujore nuk ka qenë ideale për ne. Vjen tek 99,94% me gjithsej 5 orë pushim në vit.

A2 Pritja e statistikave 12 mujore

Plani i tyre më i lirë i WordPress fillon me 3.92 $ / muaj për një minimum prej 36 muajsh dhe më pas rinovon me 7,99 $ / muaj. Ju gjithashtu merrni 25 llogari me postë elektronike dhe transferime të pakufizuara në internet. A2 mund të jetë një host i përshtatshëm për dikë që zotëron shumë faqe në internet WordPress. Së fundmi, hosting A2 ofron një garanci 30-ditore të kthimit të parave.

 • Pro: Pritja më e shpejtë e WordPress, serverët e optimizuar të WordPress
 • CONS: Koha mesatare e ngritjes – vetëm 99.94%.

Klikoni këtu për të parë çmimin aktual të A2Hosting

6. GreenGeeks (www.GreenGeeks.com)


GreenGeeks WordPress Hosting
 • uptime: 99.99%
 • Koha e ngarkesës: 375 ms
 • mbështetur: 24/7 chat live
 • Features: Ruajtje të pakufizuar dhe gjerësi bande, azhurnime automatike, SSL falas
 • Faqja e internetit: www.GreenGeeks.com

GreenGeeks është një pritje e shpejtë, e sigurt dhe e shkallëzuar për përdoruesit e WordPress. Emri i tyre vjen nga fakti se ata kanë zbatuar një qasje miqësore me mjedisin për të pritur faqet e internetit.

Të gjitha planet e tyre të WordPress vijnë me SSL falas, në shtëpi / CDN falas, llogari emaili të pakufizuar, bandë të pakufizuar dhe ruajtje të pakufizuar SSD. Pasi të regjistroheni, ju keni një mundësi për të zgjedhur nga vende të ndryshme të serverëve midis SH.B.A., Kanada dhe Evropës. Transferimet e faqes WordPress janë falas.

Nga ana mbështetëse, ata kanë një bisedë të drejtpërdrejtë, email dhe telefon, si dhe shumë mësime dhe udhëzime të lidhura me WordPress. Mbështetja e tyre është zakonisht e shpejtë dhe e saktë.

Performanca e GreenGeek, veçanërisht shpejtësia (375 ms) është e mirë, dhe koha e ardhshme duket shumë e besueshme (99.99%) gjithashtu – vetëm 36 ndërprerje, me gjithsej vetëm 1 orë joproduktive në vit.

GreenGeeks statistikat 12 mujore

Dobësi e vetme është tarifat e tyre më të larta për rinovim. Plani më i lirë i $ 2,95 / muaj rinovohet me 9,95 $ / muaj. Garancia e tyre për kthimin e parave është 30 ditë, por nëse e morët ofertën e tyre falas të emrit të domain, rimbursimi juaj do të zbritej me 13,95 $ për një tarifë të regjistrimit të emrit të domainit.

 • Pro: Koha e fortë, ofruesi i gjelbërimit të pritjes, transferimi falas i faqes
 • CONS: Tarifa më të larta për rinovim

Klikoni për të parë nëse zbritja 2,95 $ / muaj është akoma e vlefshme

7. DreamHost (www.DreamHost.com)


HostHost WordPress Hosting
 • uptime: 99,92%
 • Koha e ngarkesës: 569 ms
 • mbështetur: 24/7 chat live
 • Features: WordPress është para-instaluar, ndërtues tërheqës dhe tërheqës, bandë / ruajtje e pakufizuar e bandës
 • Faqja e internetit: www.DreamHost.com

DreamHost është një shërbim popullor, i vendosur mirë i organizuar nga SH.B.A. me mbi 340,000 klientë. Ashtu si Bluehost dhe SiteGround, ato janë renditur gjithashtu si një host i rekomanduar i WordPress nga faqja e internetit e WordPress.org.

Qëllimi i DreamHost është i thjeshtë – të jetë i shpejtë, i besueshëm dhe i optimizuar për përdoruesit e WordPress.

Të gjitha planet e tyre të WordPress (Shared, Manaxhuar dhe VPS) ofrojnë një ndërtues të faqes në internet WordPress, SSL falas dhe ruajtje të SSD me një bandë të pakufizuar.

Transferimet në sit nuk janë falas (kushtojnë 99 dollarë, por janë falas me planin e tyre të DreamPress që është 16,95 $ / muaj) dhe nuk ka asnjë mundësi mbështetjeje 24/7. Ata kanë bisedë për mbështetje të drejtpërdrejtë, por është në dispozicion vetëm në 5:30 AM – 9: 30 PM ora Paqësorit, por të paktën është 7 ditë në javë.

Ata nuk duken si një host ideal për një faqe në internet që u shërben vizitorëve jashtë SH.B.A.-së ose Azisë, por sigurisht që siguron një shpejtësi të qëndrueshme të faqeve (569 ms) dhe “OK” kohën e duhur të 99,92%. Nuk ka gjithashtu mundësi për të zgjedhur vendet e serverit jashtë SH.B.A..

Statistikat e DreamHost 12 muajsh

Plani i tyre më i lirë fillon me $ 2.59 / muaj ose 4,95 $ / muaj. DreamHost ka plane të menaxhuara me “performancë të lartë” të WordPress të cilat janë më të shtrenjta, me çmim 16,95 $ / muaj. Për dallim nga të tjerët, DreamHost jep garanci për kthimin e parave 97-ditore. Llogaritë e postës elektronike kushtojnë 19,99 $ / vit shtesë dhe domeni falas për një vit rinovon 15,99 $ / vit.

 • Pro: Ju mund të paguani mujore, mbështetje të mirë, aftësi për shkallë
 • CONS: Uptime mund të jenë më të mira

Klikoni për të parë nëse 2.59 $ / muaj është akoma e vlefshme

8. InMotion (www.InMotionHosting.com)


Pritja e WordPress InMotion
 • uptime: 99.95%
 • Koha e ngarkesës: 767 ms
 • mbështetur: 24/7 chat live
 • Features: WordPress është paraprakisht i instaluar, bandë / ruajtje e pakufizuar, llogari emaili të pakufizuar
 • Faqja e internetit: www.InMotionHosting.com

InMotion është një tjetër host i WordPress me qendër në SHBA me më shumë se 350,000 emra domain.

Shumë arsye e bëjnë InMotion një përshtatje të mirë për përdoruesit e WordPress. Secili plan vjen me SSL falas, CDN (falas), llogari të pakufizuara të postës elektronike dhe 200 tema falas për WordPress. E vetmja gjë që ata kufizojnë është numri i vendeve që mund të keni, hapësira në disk dhe gjerësia e bandës.

Ata kanë 24/7 chat live dhe mbështetje telefonike në SHBA. Përveç kësaj, transferimet në sit janë falas (një gjurmë e këndshme), dhe ju mund të provoni ndërtuesin e tyre të paracaktuar të BoldGrid të faqes në internet.

Një nga të metat e InMotion Hosting është se nuk ka qasje të menjëhershme të llogarisë. Kjo do të thotë nëse ju jeni një klient ndërkombëtar, për shembull jashtë Amerikës së Veriut, mund të ketë një vonesë dhe telashe kur përpiqeni të verifikoni llogarinë tuaj të re.

Numrat e tyre në kohën e duhur dhe të shpejtësisë janë mesatare, por mjaft të besueshme. Hyrja në 99.95% shpejtësia dhe shpejtësia mesatare e 767 ms gjatë 12-muajve të fundit.

Inovacion statistikat 12 mujore

InMotion ka plane të shumëfishta WordPress, WordPress VPS dhe Dedikuar WordPress nga 4.99 $ (rinovon $ 8,99) deri në 248,99 $ që ndryshojnë nga faqet e internetit maksimale, madhësia e ruajtjes dhe gjerësia e bandës (vizitorët maksimal). Ata janë gjithashtu një nga të paktët host që ofrojnë zgjidhje të dedikuara për WordPress.

 • Pro: Mbështetje e besueshme, e shpejtë, e mirë e klientit
 • CONS: Asnjë aktivizim i menjëhershëm për njerëzit jashtë SH.B.A. Shpejtësia mund të jetë më e mirë

9. Site5 (www.Site5.com)

Site5 WordPress hosting

 • uptime: 99.99%
 • Koha e ngarkesës: 575 ms
 • mbështetur: 24/7 chat live
 • Features: pa pagesë site site, me një klik të instaluar për WordPress, mbështetje eksperte të WordPress
 • Faqja e internetit: www.Site5.com

Site5 nuk është ofruesi më i lirë i përbashkët i hostimit WordPress. Duke u thënë kështu, ata pretendojnë se janë opsioni më i mirë për projektuesit dhe zhvilluesit pasi ata kanë një panel kontrollues fleksibël, shërbim të mirë për klientët dhe një pritje të qëndrueshme.

Ngjashëm me ofruesit e tjerë të pritjes, Site5 ofron falas CDN Cloudflare, bisedë live 24/7 dhe transferimin e faqes. Ato gjithashtu ofrojnë dhe një garanci në kohë prej 99.9%. Vlen të përmendet gjithashtu se plani i pritjes më i lirë i WP Site5 nuk ka mundësi të zgjedhë midis qendrave të të dhënave. Vendndodhja e paracaktuar është vendosur në SH.B.A. (qendrore).

Kohëzgjatja mesatare e tyre “aktuale” gjatë vitit të kaluar ishte 99.99% dhe një shpejtësi mesatare prej 575 ms. Nuk është aq shpejt sa Bluehost ose A2 Hosting, por rreh shumë të tjerë në kohën e duhur.

Site5 Statistikat 12 mujore

Site5 është i shtrenjtë. Plani i tyre më i lirë kushton 6,95 $ / muaj për 24 muaj; rinovon më vonë me një kosto pak më të lartë prej 8,95 $ / muaj. Ajo që nuk na pëlqen në lidhje me procesin e tyre të faturimit, është se megjithëse ata ofrojnë 30-ditë para, pritja juaj automatikisht do të rinovojë deri në pesëmbëdhjetë (15) ditë para përfundimit të mandatit tuaj aktual.

 • Pro: Kohëzgjatja e mirë, shpejtësia në rregull
 • CONS: Kosto e larte

10. iPage (www.iPage.com)


iPage WordPress Hosting
 • uptime: 99,94%
 • Koha e ngarkesës: 709 ms
 • mbështetur: 24/7 chat live
 • Features: Domain falas, ruajtje të pakufizuar dhe gjerësi bandë
 • Faqja e internetit: www.iPage.com

iPage gjithashtu ofron hostimin e “WordPress”. Ata kanë 2 plane të WordPress të cilat kushtojnë 3,75 $ / muaj dhe 6,95 $ / muaj (rinovojnë përkatësisht $ 7,49 dhe 10,49 $ / muaj respektivisht), të dy planet vijnë me një emër domain falas për 1 vit. Qëllimi kryesor i iPage është të sigurojë përvojën më të mirë të mundshme, nga regjistrimi në mbështetjen e klientit.

iPage ofron mbështetje përmes bisedës live dhe telefonit 24/7. Të dy planet vijnë me instalime me një klikim për WordPress, si dhe me një çertifikatë falas SSL. Bandwidth dhe ruajtja janë të dyja të pakufizuara.

Në anën e keqe, iPage nuk ofron ndonjë rrjet të ofrimit të përmbajtjes (CDN), nuk mund të ndryshosh të dhënat e qendrës (vetëm në SHBA) dhe nuk ka transferime falas të faqes (kushton 150 dollarë shtesë). Ndërsa kohëzgjatja e tyre (99,94%) dhe koha e ngarkesës (709 ms) nuk janë të këqija, performanca, në përgjithësi, nuk është aq e mirë sa hostet e tjerë të përshtatur të WordPress në internet.

Statistikat iPage 12 muajsh

Plani më i lirë kushton 3,75 dollarë për 1/12/24/36 muaj. Paketat mujore dhe vjetore rinovojnë me $ 9,49 / muaj, plani 24-mujor rinovon në $ 8,49, dhe një plan 36-mujor rinovon në 7,49 $. Një garanci prej 30 ditësh për kthimin e parave është përfshirë me të gjitha planet. Rezervat rezervë kushtojnë 1,00 dollarë në muaj, dhe adresat e postave elektronike përmes Google Suite 6 $ në muaj.

 • Pro: Karakteristika të mira
 • CONS: Jo mbështetje shumë e ditur e klientit, kosto e lartë e rinovimit.

Përmbledhje e hostimit të WordPress:

Një përmbledhje e hollësishme e 10 ofruesve më të mirë të pritjes së WordPress.

Reviewdo rishikim u bazua në shpejtësinë, kohën e duhur dhe koston e sitit tonë të testimit. Burime të palëve të treta, si Pingdom, u përdorën për të monitoruar dhe analizuar performancën.

Me pak fjalë, ne ju rekomandojmë të përdorni një ofrues të mbajtjes së faqes në internet që ofron një kohë të duhur prej 99.94% dhe më lart, duke e mbajtur kohën e ngarkesës së tyre më pak se 700 ms.

 HOSTING WEB KOSTOJA E HAPJES PASHA PARA KOHA E LOJS uptime OUR VLERËSUAR
 1. Bluehost WordPress $ 2.75 / mo30 dite390 ms >99.99%★★★★★
2. WordPress i Menaxhuar nga HostGator $ 3.99 / mo45 ditë369 ms > 99.99%★★★★★
3. Hostinger WordPress Hosting $ 2.15 / mo30 dite339 ms > 99,93%★★★★★
 4. SiteGround WordPress Hosting $ 3.95 / mo30 dite629 ms > 99,98% ★★★★
 5. A2 Hosting WordPress Hosting $ 3.92 / moNë çdo kohë295 ms > 99,94%★★★★
 6. GreenGeeks WordPress Hosting $ 2.95 / mo30 dite375 ms > 99.99%★★★★
 7. HostHost WordPress Hosting $ 2.59 / mo97 ditë569 ms > 99,92%★★★★
 8. InMotion WordPress Hosting $ 4.99 / mo90 ditë767 ms > 99.95%★★★
 9. Site5 WordPress Hosting $ 6.95 / mo45 ditë575 ms > 99.99%★★★
 10. iPage WordPress Hosting $ 3.75 / mo30 dite709 ms > 99,94%★★★

Ne arritëm në përfundimin se ju nuk mund të gaboni me HostGator WP Menaxhuar, Hostinger ose Bluehost. Ata të gjithë ofrojnë kohë të fortë, kohë të shpejtë të ngarkimit të faqeve, mbështetje të shkëlqyeshme të klientit dhe çmime të ulëta hyrëse.

Nëse tashmë keni një host të uebit, por dëshironi të ndërroni hostet pas leximit të këtij postimi, shihni këtë udhëzues këtu. Sidoqoftë, sigurohuni që disa nga host-et e listuara ofrojnë migrime falas në sit.

Nëse dëshironi të krahasoni hostimin e menaxhuar të WordPress, shikoni HostingFacts.com.

Reagimet dhe vlerësimet në ofruesit e hosteve të ndryshëm (WordPress) janë më se të mirëpritur në seksionin e komenteve më poshtë.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map