Ndërtuesit më të mirë të faqes në internet


Ndërtuesit e faqeve në internet mund të jenë një mundësi e mirë për njerëzit që nuk mund të kenë buxhet për të punësuar një zhvillues të uebit.

Përdorimi i një ndërtuesi të mirë të faqes në internet është gjithashtu një nga mënyrat më të shpejta për të ngritur faqen tuaj të internetit. Shumë ndërtues të faqeve të lira dhe të paguara ofrojnë mjete të thjeshta, tërheqëse dhe tërheqëse, që e bëjnë krijimin e një uebsajti të thjeshtë dhe të drejtpërdrejtë.

Sidoqoftë, jo të gjitha mjetet e ndërtimit të faqes në internet janë të barabarta. Disa janë më fleksibël dhe / ose të besueshëm se të tjerët.

Ne, në websitesetup.org, vendosëm të testojmë 10 mjetet më të njohura të ndërtimit të faqeve të internetit në treg në vitin 2020.

Por së pari, lexoni këtë:

Contents

Ndërtuesit e faqeve në internet kundrejt punësimit të një programuesi në internet?

Një uebsajt i mirë me porosi mund të kushtojë lehtësisht 2000 dollarë (në fund të ulët). Bërja e ndryshimeve mund të kërkojë akoma një projektues të pavarur dhe një webmaster për t’ju ndihmuar të azhurnoni vazhdimisht faqen (lexoni: duhet të shpenzoni $ $ $ shtesë).

Megjithatë, për vetëm disa dollarë në muaj, një krijues i faqes në internet mund të ju jap pothuajse gjithçka që dëshironi ndonjëherë me më pak se 1% të kostos. Për të mos përmendur, lehtë mund të identifikoheni në panelin e administratorit të faqes dhe të ndryshoni vetë tekstet, të ngarkoni imazhe ose të shtoni faqe të reja vetëm në minuta (të gjitha pa thirrje për mbështetje teknike).

Ndërtuesit e faqeve në internet janë më të mirat për:

Ndërtuesit e faqeve në internet janë zgjidhja perfekte për individë ose biznese të vogla me buxhet të ulët:

 • pronarë të afarizmave të vegjël
 • përkthyes të pavarur
 • shkrimtarë
 • blogerët
 • muzikantë, artistë
 • planifikuesit e ngjarjeve
 • etj

Shpalosje e plotë: Ne mund të fitojmë një komision nëse vendosni të përdorni mjetet e ndërtimit të faqes në internet të shqyrtuara në këtë artikull. Kjo është mënyra se si ne e mbajmë dhe funksionon faqja e internetit e internetit, dhe nuk ka asnjë kosto shtesë për ju fare. Sidoqoftë, ne vetëm rekomandojmë ndërtuesit e faqeve në internet që i kemi testuar personalisht dhe i kemi gjetur të besueshëm dhe të thjeshtë për t’u përdorur.

10 mjetet më të mira për ndërtuesin e faqes në internet

Këtu keni një tabelë krahasimi të disa prej karakteristikave të mjeteve për krijimin e faqeve të internetit të paraqitura në këtë përmbledhje:

Ndërtues i faqes në internetPlan falasPaguar nga (mo.)uptimeKoha e ngarkesësMe te Mirei përgjithshëm
Wix$ 13.0099,96%621msTë gjitha llojet e faqes në internet⭐⭐⭐⭐⭐
Kontakt i vazhdueshëm$ 10.0099,94%272msUebfaqe të thjeshta⭐⭐⭐⭐⭐
Squarespace$ 12.0099.99%284msTë gjitha llojet e faqes në internet⭐⭐⭐⭐⭐
Ndërtues i WordPress DreamHost$ 2.5999.99%1820msTë gjitha llojet e faqes në internet⭐⭐⭐⭐
WordPress.com$ 4.00100%361msBlog-et e pritura⭐⭐⭐⭐
Zyro$ 1.9999,60%1084msUebfaqe të thjeshta⭐⭐⭐⭐
Webflow$ 12.00100%310msZhvilluesit e uebit⭐⭐⭐⭐
Ndërtuesi i faqes GoDaddy$ 10.0099,98%287msUebfaqe të thjeshta⭐⭐⭐
Weebly$ 5.0099,98%895msUebfaqe të thjeshta⭐⭐⭐
SITE123$ 7,8099,12%1750msUebfaqe të thjeshta⭐⭐

Pa ado më tej, le të zhyten në një përmbledhje të detajuar të secilit ndërtues të faqes në internet. Duke filluar me rekomandimet tona.

1. Wix (falas ose 13 $ e lart)

Zgjedh rekomanduar – Ndërtues i një faqe interneti jashtëzakonisht të gjithanshëm dhe intuitiv.

Wix

Pros:

 • Lehtë për t’u përdorur (ndërtues i faqes në internet)
 • Versioni falas në dispozicion
 • 500+ modele të projektimit për të zgjedhur
 • Modul dyqani online
 • Mobil miqësor
 • Modul AI për t’ju ndihmuar të filloni

Cons:

 • Nuk mund të ndryshojë modelin e faqes në internet pasi të zgjidhni një të tillë
 • Asnjë mbështetje për biseda live (mbështetje pak e vështirë për t’u kontaktuar në përgjithësi)

Wix.com është një zgjidhje gjithëpërfshirëse për ndërtimin e faqes në internet që ju lejon të krijoni një faqe në internet profesionale dhe të optimizuar të gjitha vetë.

Gjëja më e mirë në lidhje me Wix është se si ajo jep karakteristikat e saj dhe sa e thjeshtë është të kuptosh të gjithë platformën. Pavarësisht nga niveli i përvojës suaj, do të jeni në gjendje të ndërtoni një uebfaqe të bukur dhe funksionale, e cila nuk do të ju mungojë ndonjë veçori thelbësore.

Karakteristikat kryesore

 • Redaktori Wix. Sshtë një mjet për ndërtimin e faqes në internet. Fullyshtë plotësisht vizive, që do të thotë që ju mund të ndërtoni modelin tuaj të internetit duke lëvizur elementë përreth – nuk kërkohen aftësi kodimi.
 • Wix ADI. Shtë një modul i inteligjencës artificiale për hartimin e faqes në internet. Në thelb, kjo ju pyet një varg pyetjesh në lidhje me idenë tuaj për faqen dhe më pas sugjeron një uebfaqe të gatshme e cila është e optimizuar për nevojat tuaja.
 • Një modul plotësisht funksional i tregtisë elektronike. Wix ju lejon të shtoni një dyqan eCommerce në faqen tuaj të internetit dhe të shesni çfarëdo produkti ose shërbimi që dëshironi.
 • Prodhuesi Wix Logo. Një logo është e domosdoshme kur ndërtoni një faqe në internet. Wix ofron mjetin e saj për krijuesit e logove që është po aq i thjeshtë për t’u përdorur sa çdo gjë tjetër në Wix.
 • 500+ shabllone në uebfaqe të bëra nga projektuesit.
 • Karakteristika të mira SEO dhe mjete sociale.
 • Një emër domain i personalizuar.
 • Analizë dhe statistikë e përparuar.
 • Mbështetje telefonike 24/7 në anglisht. Mbështetje gjithashtu e disponueshme në gjuhë të tjera gjatë orarit të punës (e hënë-e premte nga 5 e mëngjesit nga 05:00 – PST).

Çmimeve

Aty eshte nje plan falas në dispozicion. Ajo vjen me disa kufizime, por është e realizueshme. Sidoqoftë, nuk ju lejon të lidhni një emër domaini të personalizuar (mund të përdorni një nënfushë falas Wix).

Planet e paguara janë në dispozicion nga 13 dollarë në muaj. Nëse dëshironi të filloni një dyqan online, çmimet fillojnë nga 23 dollarë në muaj.

Ekziston edhe një garanci prej 14 ditësh për kthimin e parave.

Performanca e sitit të provës

Wix e fundit 12 muaj kohë dhe shpejtësi

Wix mesatare e kohës dhe shpejtësisë në 12 muajt e fundit:

 • uptime: 99,96%
 • Shpejtësia e ngarkimit të faqes: 621ms (0.62 sek)

Lehtësinë e përdorimit

Wix ka një qasje mjaft origjinale kur bëhet fjalë për mënyrën se si ju udhëzon gjatë procesit të krijimit të një faqe në internet. Drejt portës, ju jeni të ftuar të punoni me Wix ADI (moduli i tyre AI).

ADI do të propozojë një dizajn të faqes për ju. Ju mund ta merrni atë ose të zgjidhni nga shumë shabllone të Wix – secili model mund të përshtatet më vonë. Redaktori tërheqës dhe zvogëlues ju jep sa më shumë liri të jetë e mundur kur bëni personalizimet.

Më e rëndësishmja, nuk ka aftësi kodimi të kërkuara për të punuar me Wix.

Një tjetër gjë interesante në lidhje me Wix është se çdo përdorues sheh një version pak të modifikuar të pultit – i optimizuar bazuar në nevojat e përdoruesit. Për shembull, nëse jeni duke përdorur modulin eCommerce, në pultin tuaj, do të shihni opsione për të shtuar produkte, për të kaluar porositë, etj. Llojet e tjera të faqeve do të shohin mundësi të ndryshme.

Paneli i Wix

Këtu është faqja jonë e provës 5-minutëshe.

2. Ndërtues i Kontaktit të Qëndrueshëm (10,00 dollarë)

Zgjedh rekomanduar – Ndërtues i faqes në internet i krijuar nga AI, i cili e bën krijimin e faqes në internet një fllad.

Kontakt i vazhdueshëm

Pros:

 • Lehtë për t’u përdorur (ndërtues vizual i faqes në internet)
 • Uebfaqja e krijuar nga AI harton automatikisht bazuar në informacionin tuaj
 • Qasje në 500,000+ fotografi profesionale falas
 • Modul dyqani online
 • Mobil miqësor
 • Moduli i Blogjeve dhe prodhuesi i logos përfshihen
 • Provë 60-ditore falas me të gjitha tiparet e aktivizuara

Cons:

 • Jo të gjitha modelet e propozuara duken sikur ato i përkasin në vitin 2020
 • Nuk ka tema për të zgjedhur si të tilla

Kontakti i vazhdueshëm është një nga lojtarët kryesorë në hapësirën e marketingut me email – duke ofruar një shërbim funksional të dërgimit të postës elektronike.

Ata gjithashtu kanë hyrë në tregun e krijuesve të faqeve të internetit me një zgjidhje interesante, miqësore me buxhetin për bizneset dhe dyqanet e vogla që kanë nevojë për një uebfaqe të shpejtë.

Karakteristikat kryesore

 • Një gjithëpërfshirëse Modul për krijimin e faqes në internet AI. Ndërtuesi do t’ju bëjë disa pyetje në lidhje me faqen tuaj, dhe do t’ju sugjerojë një dizajn të tërë në internet bazuar në përgjigjet tuaja (me faqe individuale dhe imazhe të përfshira në kontekst).
 • A mjet vizual për ndërtimin e faqeve. Ju mund të shkulni modelin tuaj duke shtuar seksione të reja në faqe dhe duke ndryshuar specifikat e asaj që duken.
 • Një plotësisht i paraqitur modul i tregtisë.
 • A biblioteka e imazheve falas (500,000+ imazhe profesionale për të zgjedhur).
 • Integrimet e integruara me një rrjet të ofrimit të përmbajtjes (CDN).
 • Karakteristikat e SEO dhe optimizimet e integruara.
 • Integruar me Google Business My.
 • Optimizuar për tu parë në të gjitha pajisjet.
 • Një modul analitik.
 • Një modul Blogging.
 • Një krijues i integruar i logos.
 • Mbështetni në dispozicion 24/7 përmes bisedës live, postës elektronike, dhe gjithashtu telefonit në plane më të larta.

Çmimeve

Gjëja më e mirë në lidhje me Kontaktin Konstant është se mund të ndërtoni një uebfaqe më shumë sesa funksionale për një çmim relativisht të ulët prej 10,00 $ / muaj. Ju gjithashtu merrni një modul të tregtisë elektronike që nuk kufizon numrin e produkteve / porosive që mund të keni. Megjithatë, ekziston një tarifë transaksioni prej 1.5%.

Ka një ruajtje të pakufizuar dhe gjerësi të bandës me një integrim shtesë të rrjetit të ofrimit të përmbajtjes (CDN) pa pagesë shtesë. Biseda live dhe mbështetja telefonike është gjithashtu standarde.

Ekziston një provë falas 60-ditore, e cila ju jep më shumë se kohë të mjaftueshme për të provuar shërbimin përpara se të kryeni.

Performanca e sitit të provës

Kontakti i vazhdueshëm zgjat 12 muajsh dhe shpejtësia

Mesatarja e kohës dhe shpejtësisë së Kontaktit të Kontaktit në 12 muajt e fundit:

 • uptime: 99,94%
 • Shpejtësia e ngarkimit të faqes: 272ms (0.27 sek)

Lehtësinë e përdorimit

Përshtypja e parë për të punuar me ndërtuesin e faqes në internet Kontakt është shumë pozitive. E gjitha fillon duke iu përgjigjur disa pyetjeve se çfarë lidhje ka faqja juaj.

Kontakti i Përhershëm bëhet vërtet i detajuar këtu dhe do të ketë sugjerime të ndryshme për ju, në varësi të specifikave specifike të faqes tuaj. të bëni me turne ushqimesh, banka ushqimesh, stacione ushqimore, kamion ushqimi, etj. Kontakti Konstant do të përdorë atë informacion për të sugjeruar një dizajn të faqes në internet që është vërtet e optimizuar për atë që ju nevojitet.

Pastaj, hap pas hapi, do të keni mundësinë të zgjidhni imazhet e faqes tuaj, typografinë, ngjyrat kryesore dhe stilin e lundrimit. Në fund, Kontakti Konstant do të krijojë jo vetëm faqen kryesore, por të gjitha faqet e tjera që ju nevojiten (si Rreth, Kontakti, etj).

Me atë të bërë, ju gjithashtu mund të rregulloni secilën nga faqet duke përdorur redaktorin vizual. E gjithë përvoja është mjaft e qetë dhe ju merr përshpejtimin e procesit.

ndërtues i kontakteve të vazhdueshme

Ja 5-minutat tona siti i provës.

3. Hapësira katror (12 dollarë e lart)

Zgjedh rekomanduar – modele mahnitëse dhe komunitet i shkëlqyeshëm.

Squarespace

Pros:

 • Lehtë për t’u përdorur (ndërtues i faqes në internet)
 • Qindra modele të uebfaqes fituese të çmimeve
 • Modelet shtohen rregullisht, me të reja duke u shtuar tërë kohën
 • Modul dyqani online
 • Mobil miqësor
 • Aplikacione të shkëlqyera celulare
 • Moduli i Blogjeve dhe prodhuesi i logos përfshihen

Cons:

 • Asnjë version falas
 • I shtrenjtë, veçanërisht për tregtinë elektronike

Squarespace është një nga mjetet më të njohura të ndërtimit të faqeve në internet atje. Shtë gjithashtu i vetmi ndërtues i faqes në internet që ka pasur një reklamë Super Bowl, që është dëshmi se kompania është me të vërtetë e sigurt për produktin e tyre.

Squarespace krenohet me modelet e tyre të bukura dhe ndërfaqen intuitive. E shkëlqyeshme nëse doni të ndërtoni një uebfaqe biznesi.

Karakteristikat kryesore

 • Qindra modele të bëra profesionalisht dhe çmime për të zgjedhur. Hartimet vijnë në kategori të ndryshme bazuar në qëllimin e faqes tuaj.
 • plotësisht redaktues vizual dhe tërheqës-zvogëlues redaktori i faqes në internet.
 • A moduli i blogjeve.
 • Një plotësisht funksionale Moduli i dyqaneve të tregtisë elektronike duke ju lejuar të shisni produkte (fizike dhe dixhitale, shërbime dhe pajtime).
 • Një paketë e plotë e-në-një e mjeteve SEO.
 • Analizë e përparuar për t’ju ndihmuar të kuptoni se çfarë po ndodh tani por edhe cilat janë tendencat e përgjithshme të trafikut të faqes tuaj.
 • Integrimet e aplikacioneve me Twitter, Facebook, Instagram, Pinterest, Google Maps, Unsplash, Zapier, Dropbox, Open Table, Xero, dhe shumë të tjerë.
 • Një aplikacion funksional mobil për të punuar në faqen tuaj menjëherë.
 • Një krijues logo.
 • Mbështetje 24/7 e klientit përmes bisedës live dhe emailit.

Çmimeve

Nuk ka asnjë plan falas me Squarespace. Niveli i hyrjes është 12 $ / muaj (paguhet çdo vit). Për atë çmim, ju merrni ruajtje dhe gjerësi të pakufizuar, një emër falas domain, mbështetje 24/7 të klientit dhe metrics themelore të faqes së internetit.

Nëse dëshironi të ndërtoni një faqe në internet eCommerce, çmimet në të fillojnë nga 18 $ / muaj (paguhet çdo vit). Ju mund të shesni produkte të pakufizuar, por ka një tarifë transaksioni 3%.

Për të fshirë tarifën në 0 dhe për të marrë disa tipare të përparuara të e-commerce, do t’ju duhet të shkoni me planin 26 $ / muaj.

Ekziston një garanci prej 14 ditësh për kthimin e parave.

Performanca e sitit të provës

Hapësira e katrorit zgjat 12 muaj dhe shpejtësi

Mesatarja e kohës dhe shpejtësisë së katrorit në 12 muajt e fundit:

 • uptime: 99.99%
 • Shpejtësia e ngarkimit të faqes: 284ms (0.28 sek)

Lehtësinë e përdorimit

Kur regjistroheni për herë të parë në Squarespace, ju mirëpriteni nga një ndërmarrje e njohur, më tradicionale në ndërtimin e faqes në internet. Squarespace së pari ju kërkon të zgjidhni një model të uebfaqes dhe më pas ju lejon të përshtatni modelin dhe përmbajtjen.

Ndërtuesi vetë është plotësisht vizual dhe aktivizohet tërheqje dhe rënie. Ju mund të redaktoni çdo seksion në mënyrë individuale (të tilla si titulli, zona kryesore) dhe gjithashtu të shtoni seksione dhe nën-faqe të reja.

Nëse dëshironi të modifikoni ndonjë prej elementeve, thjesht klikoni mbi to dhe filloni të bëni ndryshimet tuaja.

Ndërsa punoni me faqen tuaj, ndërfaqja Squarespace ofron një numër ndihmësish, siç janë krijuesi i logos së tyre, paletat e ngjyrave të kuruara bazuar në modelin që keni zgjedhur, ose personalizimet e thjeshta të tipografisë dhe cilësimet globale të fontit. Ju gjithashtu mund të kaloni midis faqosjeve mjaft lehtë. Dhe kur të jeni gati, mund të regjistroni një domen të ri për sitin tuaj dhe ta futni atë në botë.

Në përgjithësi, Squarespace është i lehtë për t’u përdorur dhe shumë funksional nëse vlerësoni të keni më shumë kontroll mbi modelin tuaj dhe të mos lejoni module të ndryshme të AI të vendosin gjëra për ju.

Ndërtues i hapësirës katror

Këtu është faqja jonë e provës 5-minutëshe.

4. Ndërtuesi i WordPress DreamHost (2.59 dollarë e lart)

Dreamhost

Pros:

 • 200+ faqe në internet (dhe mijëra të tjerë nga palët e treta) në dispozicion
 • Bazuar në softuerin me burim të hapur WordPress – programi më i popullarizuar për krijimin e faqeve në internet në internet
 • Mobil miqësor
 • Shumë e përballueshme
 • Më shumë dëshmi për të ardhmen dhe nëse është e nevojshme mund të transferohet te hostet e tjerë të uebit
 • Mijëra plugins të palëve të treta në dispozicion për të zgjeruar tiparet e faqes tuaj
 • Modul dyqani online i disponueshëm përmes shtojcës WooCommerce
 • Përfshihen modul i shkëlqyeshëm i Blogjeve

Cons:

 • Asnjë version falas
 • Mund të jetë më e vështirë për një fillestar të ndërtojë një faqe interneti cilësore
 • Më sfiduese për ndërtimin e dyqaneve të tregtisë elektronike

DreamHost është një kompani tradicionale e mbajtjes së faqes në internet, në kuptimin që ju mund të organizoni çdo lloj uebsajti me ta – gjithashtu ato që një zhvillues ose një projektues i internetit ndërton për ju.

Thënë kjo, ata gjithashtu ofrojnë konfigurime të bazuara në një krijues të faqeve të internetit miqësore për fillestarët. Kjo përfshin gjithçka, duke e bërë atë një zgjidhje DIY për fillestarët që duan të punojnë në faqet e tyre.

Karakteristikat kryesore

Krijuesi i faqes në internet është i mundësuar nga WordPress. Shumë nga karakteristikat e listuara më poshtë vijnë nga WordPress.

 • A ndërtues vizual i faqes në internet duke ju lejuar të zgjidhni një dizajn (temë) dhe më pas ta rregulloni atë me zvarritje.
 • 200+ tema profesionale dhe faqet e fillimit për të zgjedhur nga – grupuar në kategori bazuar në kamare.
 • Rekomandime SEO në kohë reale dhe mjete të integruara SEO.
 • Magjistar i fillimit të shpejtë.
 • A modul i klasit më të lartë të klasifikimit.
 • Mundësia për të filluar një dyqan eCommerce bazuar në WooCommerce.
 • Qasje në mijëra shtojca dhe tema të palëve të treta nga ekosistemi WordPress.
 • Vegla të integruara dhe optimizime të integruara.
 • Rezervime të automatizuara ditore.
 • Mbështetje 24/7 e biletave dhe chat live.

Çmimeve

DreamHost WordPress Builder ka shumë nivele çmimesh për të zgjedhur – bazuar në vëllimin e trafikut që po prisni dhe karakteristikat shtesë që ju nevojiten.

Niveli i hyrjes është 2.59 dollarë në muaj, por duhet të paguani për tre vjet përpara. Pagesa nga muaji në muaj është 4,95 dollarë.

Për atë çmim, ju mund të lansoni një uebfaqe të vetme, dhe të merrni një bandë të paketuar dhe ruajtje për skedarët e faqes tuaj. Ju gjithashtu merrni një emër domain falas për vitin e parë.

Mund të ndërtoni edhe një dyqan themelor të tregtisë elektronike. Kjo është bërë me ndihmën e shtojcës WooCommerce falas.

Ka një garanci shumë bujare të kthimit të parave 97-ditore.

Performanca e sitit të provës

DreamHost statistikat e kohës dhe shpejtësisë

Mesatarja e shpejtësisë dhe shpejtësisë së DreamHost në 30 ditët e fundit:

 • Uptime:>99.99%
 • Shpejtësia e ngarkimit të faqes: 1,820ms (1.82 sek)
  *Ne jemi akoma në proces të mbledhjes së të dhënave rreth DreamHost dhe do të vazhdojmë të azhurnojmë këtë përmbledhje

Lehtësinë e përdorimit

Lehtësia e përdorimit të platformës së DreamHost bie në lehtësinë e përdorimit të WordPress. Por DreamHost ka disa përmirësime të tyre nën kapuç.

Së pari, DreamHost instalon WordPress automatikisht për ju dhe ju fton të zgjidhni një katalog temash. Kur zgjidhni një, DreamHost merr përmbajtjen demo së bashku me modelin, në fund të fundit duke ju dhënë një faqe të plotë fillestare.

Tjetra, ju mund të rregulloni gjithçka duke përdorur mjetin ndërtues të përfshirë. Ai ka të gjitha tiparet që prisni – duke ju lejuar të ndryshoni tekste, ikona, imazhe dhe elementë të tjerë në sit.

Pasi të filloni të punoni mirë me WordPress, mund të instaloni shtesa të tjera të palëve të treta nga ekosistemi i gjerë i WordPress. Gjithashtu, nëse dëshironi të punësoni një zhvillues për t’ju ndihmuar të zgjeroni faqen tuaj, do të zbuloni se ka mijëra njerëz në komunitetin WordPress të gatshëm të ndihmojnë.

Në përgjithësi, DreamHost me ndërtuesin e tyre të bazuar në WordPress është një zgjidhje e shkëlqyeshme për të ardhmen që është e luajtshme midis hosteve të tjerë standardë të internetit. Kjo e bën atë zgjedhjen më të mirë duke marrë parasysh rritjen dhe zgjerimin e ardhshëm të faqes suaj.

ëndërrimtar brenda WordPress

Krijoni një Uebfaqe në DreamHost.com
Këtu është faqja jonë e provës 5-minutëshe.

5. WordPress.com (falas ose 4 dollarë dhe më shumë)

WordPress.com

Pros:

 • Lehtë për t’u përdorur (ndërtues i faqes në internet)
 • Versioni falas në dispozicion
 • Qindra modele të internetit në dispozicion
 • Mund ta ndryshoni modelin tuaj më vonë
 • Modul dyqani online
 • Azhurnohet gjatë gjithë kohës
 • Përfshihen modul i shkëlqyeshëm i Blogjeve

Cons:

 • Modelet e faqes në internet janë kryesisht të shkëlqyera, por ka edhe disa që janë optimizuar dobët
 • Vërtetë e shtrenjtë nëse doni të ndërtoni një dyqan eCommerce
 • Asnjë mbështetje e klientit fare në planin falas

WordPress.com është një botim komercial i softuerit me burim të hapur WordPress. Ne diskutuam WordPress me burim të hapur më herët në këtë përmbledhje kur flasim për ndërtuesin e faqes në internet DreamHost.

Ajo që merrni nga WordPress.com është një platformë e vetë-përmbajtur në internet që është e drejtuar për t’i shërbyer përdoruesit fillestar DIY.

Karakteristikat kryesore

 • Një platformë gjithëpërfshirëse për ndërtimin e një faqe në internet dhe prezantimin e saj për publikun.
 • A redaktori i përmbajtjes vizuale kjo është e lehtë për t’u përdorur dhe mbështet zvarritje.
 • Një ndërfaqe e veçantë për personalizimin e dizajnit.
 • Qindra modele falas në internet.
 • A modul i klasit më të lartë të klasifikimit.
 • një modul i tregtisë. Ju mund të shesni produkte dhe shërbime. Përpunimi i pagesave në të gjithë botën gjithashtu mund të integrohet me lehtësi.
 • Mijëra shtesa në dispozicion. Për gjëra të tilla si format e kontaktit, mbledhjen e plumbave, abonimet, kopjet rezervë dhe më shumë.
 • Mjete SEO, integrim Mailchimp, Google Analytics, dhe më shumë.
 • Raporte të përparuara dhe statistika në internet.
 • Aplikacione për iOS dhe Android.
 • Seanca një-për-një me stafin mbështetës për t’ju ndihmuar të filloni.
 • 24/7 mbështetje chat live.

Çmimeve

Sshtë në dispozicion një plan falas. Ju nuk mund të lidhni domenin tuaj, por ju merrni 3 GB hapësirë ​​ruajtjeje dhe qasje në dhjetëra shabllone të internetit falas. Sidoqoftë, ju nuk merrni mbështetjen e klientit dhe nuk mund t’i hiqni reklamat e WordPress.com nga faqja juaj.

Planet e paguara fillojnë nga 4 dollarë në muaj. Hapësira e ruajtjes bëhet me 6 GB, ju merrni email dhe mbështetje live chat, një emër domain falas për një vit, dhe ju mund të hiqni reklamat.

Nëse dëshironi të keni akses në më shumë modele të internetit, shtesa dhe mundësi të fitimit të parave, duhet të azhurnoni në planin prej 8 $ / muaj ose 25 $ / muaj.

Plani i tregtisë elektronike fillon nga 45 dollarë në muaj.

Ka një garanci 30-ditore për kthimin e parave.

Performanca e sitit të provës

WordPress zgjat 12 muajsh me shpejtësi dhe shpejtësi

Mesatarja e kohës dhe shpejtësisë së WordPress.com në 12 muajt e fundit:

 • uptime: 100%
 • Shpejtësia e ngarkimit të faqes: 361ms (0.36 sek)

Lehtësinë e përdorimit

WordPress.com bën një punë të shkëlqyeshme për t’ju udhëhequr nga hapi në hap ndërsa punoni në faqen tuaj të internetit. E gjitha fillon me zgjedhjen e një emri, shtimin e një menuje në faqe, azhurnimin e faqes fillestare, etj.

Pulti kryesor është i qartë dhe i lehtë për tu lundruar. Ju mund të përdorni elementët kryesorë nga shiriti anësor dhe më pas të bëni ndryshimet tuaja sipas nevojës.

Paneli i WordPress.com

WordPress ka një redaktues me të vërtetë të mirë të përmbajtjes që punon me tërhiqje të plotë dhe i ka të gjitha elementet thelbësore të përmbajtjes që ju nevojiten në një uebfaqe.

Ju gjithashtu mund të ndryshoni modelin tuaj të internetit në çdo kohë, dhe pastaj ta rregulloni atë përmes një ndërfaqe të veçantë për t’iu përshtatur nevojave tuaja.

Në varësi të planit që keni zgjedhur, ekzistojnë shtesa (shtesa), të cilat mund t’i instaloni vetëm me disa klikime.

Në përgjithësi, ndërtimi i një uebsajti të ri me WordPress.com është i thjeshtë, dhe ju jeni marrë me dorë gjatë gjithë procesit. Sidoqoftë, varg i veçorive është paksa i kufizuar në krahasim me burimin e hapur të WordPress në dispozicion në ofertën e DreamHost. Ajo që merrni këtu në këmbim është një platformë më miqësore për fillestarët.

Krijoni një Uebfaqe në WordPress.com
Këtu është faqja jonë e provës 5-minutëshe.

6. Zyro (falas ose 1.99 $ e lart)

Zyro

Pros:

 • Lehtë për t’u përdorur (ndërtues i faqes në internet)
 • Versioni falas në dispozicion
 • Modele të bukura për krijimin e faqes në internet
 • Modul dyqani online
 • Paraqitjet e bazuara në rrjetë
 • Moduli i shkrimtarëve AI për t’ju ndihmuar me kopjimin e faqes
 • Planet e paguara janë shumë të përballueshme
 • Prodhuesi i logos përfshirë
 • UA Heatmap

Cons:

 • Asnjë modul i blogjeve
 • Biseda live kërkon shumë kohë për t’u përgjigjur (nga disa orë deri në një ditë)
 • Nuk mund të ndryshojë modelin e faqes në internet pasi të zgjidhni një të tillë

Zyro është një tjetër zgjidhje gjithëpërfshirëse për ndërtimin e faqes në internet që ju lejon të bëni gjithçka vetë.

Alsoshtë gjithashtu një nga lojtarët më të rinj në botën e mjeteve për krijimin e faqeve të internetit. E drejta e portës, pika e saj kryesore e shitjes duket se është ndërtuesi i tyre funksional falas i faqes në internet, dhe planet me pagesë shumë të përballueshme pas kësaj.

Karakteristikat kryesore

 • 20 shabllone për krijimin e faqes në internet për të zgjedhur. Të gjithë ata me të vërtetë të bukur dhe modern.
 • Një ndërfaqe vizuale për ndërtimin e faqes në internet që është i bazuar në rrjet dhe ka funksionalitet të plotë tërheqje dhe rënie.
 • Shkrimtar i UA-së. Një modul i inteligjencës artificiale për t’ju ndihmuar të shkruani kopjen tuaj të internetit.
 • Prodhuesi Logo Zyro. Lehtë për t’u përdorur dhe ka disa elemente interesante për t’ju ndihmuar të filloni.
 • Një modul eCommerce që ju lejon të shisni në faqen tuaj dhe gjithashtu përmes Facebook, Instagram dhe Amazon.
 • Dy mjete të tjera të UA: Gjeneratori i Emrave të Biznesit dhe Prodhuesi i Sloganit.
 • Optimizuar për të gjitha pajisjet automatikisht.
 • Integrimet me Unsplash (për të marrë imazhe të pakufizuara për faqen tuaj të internetit), Facebook Messenger, Facebook Pixel, Google Analytics, Menaxher i Google Tag, Hotjar.
 • Karakteristikat themelore të SEO.
 • Mbështetje përmes bisedës live, bazës së njohurive dhe email.

Çmimeve

Ekziston një plan falas në dispozicion. Kjo ju jep 500MB bandwidth bandë në muaj dhe 500 MB ruajtje për skedarët e faqes suaj të internetit. Nuk lejon të lidhësh një emër domaini (ka një nënfushë falas nga Zyro). Nuk ka gjithashtu Google Analytics dhe nuk mund të hiqni reklamat e Zyro nga faqja juaj.

Sidoqoftë, nuk duhet të shqetësoheni për kufizimet e planit falas pasi mund të merrni një plan të paguar duke filluar nga 1.99 dollarë në muaj. Për atë çmim, ju merrni 10 GB gjerësi bande dhe 10 GB hapësirë ​​në disk. Ju mund të lidhni emrin tuaj të domain, dhe të merrni të gjitha karakteristikat e tjera të krijuesit të faqes në internet Zyro.

Nisja e një dyqani online është 14,99 $ / muaj (deri në 100 produkte), dhe 21,99 $ / muaj (produkte të pakufizuar plus një mundësi për të shitur në Facebook, Instagram dhe Amazon).

Ka një garanci 30-ditore për kthimin e parave.

Performanca e sitit të provës

Statistikat e shpejtësisë dhe shpejtësisë së Zyro

Mesatarja e kohës dhe shpejtësisë së Zyro në 30 ditët e fundit:

 • uptime: 99,60%
 • Shpejtësia e ngarkimit të faqes: 1,084ms (1.08 sek)
  *Ne jemi akoma në proces të mbledhjes së të dhënave rreth Zyro dhe do të vazhdojmë të azhurnojmë këtë përmbledhje

Lehtësinë e përdorimit

Fillimi me Zyro është shumë e lehtë. Pas regjistrimit, gjëja e parë që duhet të bëni është të zgjidhni një model dizajni që do të jetë baza e faqes tuaj. Më pas duhet ta rregulloni këtë shabllon, megjithatë dëshironi me redaktorin vizual.

redaktori zyro

Ajo që është një profesionist i madh këtu është që ju të mund të ndërtoni një uebfaqe vërtet modern dhe në kërkim të mirë, pa ndonjë aftësi kodimi. Për t’ju ndihmuar me këtë, Zyro detyron një plan urbanistik të bazuar në rrjet. Farë do të thotë kjo është se në vend që të lëvizin elementë rreth dorës së lirë, ata gjithnjë rrëmbejnë në vend që të përshtaten në rrjet.

Kjo ju pengon të vendosni elemente në uebfaqe në vendet ku ato nuk i përkasin. Në përgjithësi, qasja është shumë miqësore për fillestarët dhe i lejon kujtdo që të krijojë një dizajn të bukur.

Ndërsa punoni në faqen tuaj, ju gjithashtu mund të përfitoni nga moduli AI Writer. Zyro ju pyet për ngrohtësinë dhe llojin tuaj të internetit, shtyp të dhënat dhe kthehet me shembuj paragrafë që mund të ripunoni dhe pastaj t’i shtoni në faqen tuaj.

Në përgjithësi, Zyro është një zgjidhje e shkëlqyeshme nëse thjesht doni të ndërtoni një uebfaqe të thjeshtë të kartave të biznesit, si dyqan apo dyqan eCommerce dhe nuk jeni të interesuar për gjëra të tilla si Blogging.

Krijoni një faqe në internet në Zyro.com
Këtu është faqja jonë e provës 5-minutëshe.

7. Rrjedha e faqes në internet (falas ose $ 12 e lart)

Webflow

Pros:

 • Mjeti më i fuqishëm i personalizimit të faqeve në industri
 • Versioni falas në dispozicion
 • Ju jep kontroll të plotë krijues mbi modelin tuaj
 • 100+ shabllone në internet
 • Modul dyqani online
 • Ëndrra e përparuar e përdoruesit
 • Mund të përdoret për ndërtimin e vendeve për klientët

Cons:

 • Nuk mund të ndryshojë modelin e faqes në internet pasi të zgjidhni një të tillë
 • Ndërtimi i një dizajni nga e para është me të vërtetë e vështirë – jo një mjet për fillestarët
 • Vetëm mbështetje me email

Rrjedha e faqeve në internet është një lojtar i ri në peizazhin e krijuesit të faqes në internet dhe mjaft origjinal në atë.

Nga njëra anë, ai vjen me një plan falas, i cili ju lejon të ndërtoni një faqe interneti funksionale pa shpenzuar asnjë monedhë. Por nga ana tjetër, ajo gjithashtu jep karakteristika të përparuara që nuk shihen zakonisht në mjetet falas.

Karakteristikat kryesore

 • një ndërtues i avancuar vizual i faqes në internet. Ky funksionon me zvarritje, por gjithashtu ju lejon të akordoni çdo detaj të vogël për elementët në faqe.
 • Ju lejon të ndërtoni tuaj dizajn i bazuar në një rrjet CSS – një veçori e dobishme për përdoruesit e përparuar.
 • Pranon kodin personal.
 • Kontrolli i jashtëzakonshëm i tipografisë me mbi 2000 font font në dispozicion.
 • Plotësisht i përgjegjshëm (peshon gjithashtu imazhet tuaja për t’i bërë ato të përshtatshme).
 • 100+ shabllone në internet (falas dhe me pagesë).
 • Transformime 3D dhe animacione. Dobishme nëse doni ta bëni faqen tuaj të dalë.
 • Karakteristikat CMS të integruara. Kjo do të thotë që ju mund të shtoni përmbajtje si artikuj portofoli, postime në blog, etj.
 • një modul i tregtisë.
 • Cilësimet e shkëlqyera të SEO dhe Open Graph.
 • Karakteristikat ju lejojnë të krijoni faqe për klientët dhe t’i faturoni ato nga Webflow.
 • Integrohet me Google Analytics, Mailchimp, Google Optimize, Zapier.
 • Mbështetje me email për llogaritë e paguara dhe mbështetje me përparësi për llogaritë e ekipit. Mbështetje e komunitetit përmes forumit online për llogari falas.

Çmimeve

Ekziston një plan falas në dispozicion. Kufizimet janë se ju nuk mund të lidhni domenin tuaj (mund të përdorni vetëm një nënfushë nga Rrjedha e internetit), nuk mund të heqni distinktivin e Webflow dhe ju kufizoheni vetëm në 500 shikime në muaj. Ju jeni gjithashtu të kufizuar në 50 artikuj CMS (artikuj të sistemit të menaxhimit të përmbajtjes; të tilla si shënime të portofolit ose postime në blog) dhe vetëm dy faqe statike.

Ju mund të lansoni dy faqe në internet në planin falas.

Rrjedha e faqes në internet ka disa plane të paguara, të cilat janë të balancuara mirë në bazë të nevojave tuaja.

Nëse do të ndërtoni një faqe në internet statike, niveli i hyrjes është 12 $ / muaj (paguhet çdo vit). Ju mund të merrni 25,000 vizitorë në atë plan, të krijoni 100 nënpjesë dhe të merrni 500 paraqitje të formularëve (të tilla si përmes një formulari kontakti).

Për një sit me funksionalitet CMS, do të duhet të paguani nga 16 dollarë në muaj. Do të zgjidhni këtë nëse planifikoni të bëni Blogging. Nisja e një dyqani të eCommerce është nga 29 dollarë në muaj, plus ka një tarifë transaksioni 2%.

Ka një garanci 30-ditore për kthimin e parave.

Performanca e sitit të provës

Rrjedha e internetit zgjat 7 ditë dhe shpejtësi

 • uptime: 100%
 • Shpejtësia e ngarkimit të faqes: 310ms (0.31 sek)
  *Ne jemi akoma në proces të mbledhjes së të dhënave në lidhje me rrjedhën e internetit dhe do të vazhdojmë të azhurnojmë këtë përmbledhje

Lehtësinë e përdorimit

Edhe pse Webflow dëshiron që ju të besoni se është një mjet për fillestarët, nuk është saktësisht kështu.

Ndërsa është e vërtetë që dikush mund ndërtoni një uebfaqe duke përdorur Webflow, kurba e mësimit mund të jetë e pjerrët nëse nuk keni pasur kurrë përvojë me CSS, modelin e kutisë ose strukturën HTML.

Rrjedha e internetit ofron një ndërfaqe vizuale për ndërtimin e faqeve, por është i optimizuar drejt një përdoruesi më të aftë i cili tashmë di se si të krijojë faqe në internet, por dëshiron një mjet që do t’i lejojë ata ta bëjnë më shpejt.

Shkalla në të cilën ju mund të rregulloni dhe shkulni çdo element në faqe është mahnitëse. Shtë e mundur të ndryshosh fjalë për fjalë çdo gjë përmes ndërtuesit të Rrjedhin në internet. Struktura e redaktorit në përgjithësi do të jetë e dobishme për një përdorues me mend, por nuk është më e optimizuara për një fillestar.

redaktori i rrjedhës së uebit

Krijoni një Uebfaqe në Webflow.com
Këtu është faqja jonë e provës 5-minutëshe.

8. Ndërtues i faqes në internet GoDaddy ($ 10 e lart)

Ndërtuesi i faqes GoDaddy

Pros:

 • Krijues i lehtë për t’u përdorur në internet
 • 100+ modele të bëra nga projektuesit për të zgjedhur
 • Mund të ndryshoni modelet e faqes në internet më vonë
 • Modul dyqani online
 • Modul AI që ju jep një rezultat dhe sugjeron përmirësime
 • Modul Blogging përfshirë
 • Gjykim falas për një muaj me të gjitha tiparet e aktivizuara

Cons:

 • Jo gjithçka mund të redaktohet përmes ndërfaqes ndërtuese
 • Shumica e shitjeve të shpejta kur kaloni procesin e regjistrimit

GoDaddy është një nga kompanitë më të mëdha në fushën e domain dhe pritës në treg. Ata kanë çdo produkt të imagjinueshëm të lidhur me uebfaqen në portofolin e tyre, kështu që nuk është për t’u habitur që një krijues i faqes në internet është i disponueshëm gjithashtu.

Kjo është e rëndësishme pasi duhet të mbani në mend se ndërtuesi nuk është biznesi i tyre thelbësor. Shtë një përgjigje për cilat janë tendencat e tregut dhe ka për qëllim të mbushin hendekun midis klientit mesatar të pritjes dhe fillestarëve që kërkojnë të ndërtojnë faqet e tyre.

Karakteristikat kryesore

 • një platformë gjithëpërfshirëse në internet për të menaxhuar përmbajtjen tuaj statike, dyqanin në internet, blogun dhe më shumë.
 • A ndërtues vizual i faqes në internet me tipare themelore të personalizimit dhe paravendosjet.
 • një Modul AI që analizon faqen tuaj në nivele të ndryshme, ju jep një rezultat 0-100, dhe sugjeron përmirësime të mundshme në zona të ndryshme të faqes.
 • 100+ shabllone në uebfaqe të bëra nga projektuesit. Ata vijnë me 20 + filtra temash për t’ju ndihmuar të ndryshoni shpejt paraqitjet, fontet dhe ngjyrat.
 • një modul i tregtisë me një karrocë blerjeje, ndjekja e origjinës së porosisë, kujtesa automatike e arkëtimit, PayPal dhe karakteristika të tjera.
 • Integrimet me Google Analytics, Facebook Pixel, Pinterest, Instagram, Twitter.
 • Një modul i marketingut me email dhe një modul i emërimeve në internet.
 • Cilësimet e integruara të SEO.
 • Një modul i integruar i blogeve, banderolat promovuese, format e kontaktit, thirrjet për veprim, dhe faqet vetëm për anëtarët.
 • Mbështetje 24/7 përmes telefonit dhe bisedës live.

Çmimeve

Mund të filloni me 10 dollarë / muaj dhe ka një provë falas një-mujore me të gjitha tiparet e aktivizuara.

Tingshtë interesante, ju nuk merrni tiparet e SEO për atë çmim hyrje. Përveç kësaj, gjithçka tjetër është atje, duke përfshirë modulin e AI të GoDaddy dhe të gjitha karakteristikat themelore si ndërtuesin e faqes në internet, integrimet e mediave sociale, etj. Ju gjithashtu merrni 100 marketing email dërgon një muaj me atë çmim.

Nëse dëshironi të filloni një dyqan në internet, çmimi fillon nga 25 dollarë në muaj. Këtu, ju gjithashtu merrni tiparet e SEO, dhe 25,000 email dërgon.

Ka një garanci 30-ditore për kthimin e parave.

Performanca e sitit të provës

GoDaddy zgjat 12 muajsh me shpejtësi dhe shpejtësi

Mesatarja e kohës dhe shpejtësisë së GoDaddy në 12 muajt e fundit:

 • uptime: 99,98%
 • Shpejtësia e ngarkimit të faqes: 287ms (0.29 sek)

Lehtësinë e përdorimit

GoDaddy bën një punë të mirë për të futur përdoruesit e rinj dhe për t’i treguar ata rreth pultit. Menjëherë ju jeni marrë me dorë përmes procesit të konfigurimit dhe informacioneve të tjera të rëndësishme për të filluar personalizimin e faqes tuaj.

Paneli është përgjithësisht i lehtë për t’u përdorur, dhe është vërtet i organizuar bukur – duke nënvizuar fushat dhe opsionet më të rëndësishme.

Vetë krijuesi i faqes në internet është i përdorshëm dhe bën punën e tij, por ka mjaft veçori themelore dhe nuk ju lejon të rregulloni të gjitha detajet në faqet tuaja. Moreshtë më shumë një lloj redaktori plotësues i boshllëqeve, do të thotë që ka fusha të para-bëra dhe opsione që mund të plotësoni, por nuk mund të dilni jashtë kufijve të vendosur nga GoDaddy.

Ata thonë që ju mund të tërhiqni elementë për t’i rirregulluar ato, por ne zbuluam që të jetë pak më i gabuar.

Një aspekt i këtij krijuesi të faqes në internet që është shumë miqësor për fillestarët është se si GoDaddy i afrohet sfidës së ndërtimit të një dizajni. Përveç modeleve nga të cilat duhet të zgjidhni, mund të shtoni gjithashtu seksione të reja në faqe. Këto janë seksione të para-bërura të përmbajtjes dhe jo elemente individuale.

Për shembull, në vend që të zgjidhni blloqe teksti, imazhe, etj., Mund të zgjidhni një të gatshme hero bllok menjëherë. Ekzistojnë gjithashtu skema të ndërtuara paraprakisht të ndërtuara me qëllim për faqe specifike për të cilat mund t’ju nevojiten, si për një faqe Rreth, ose faqe Kontakti.

pult dashnor

Krijoni një faqe në internet në GoDaddy.com
Këtu është faqja jonë e provës 5-minutëshe.

9. Weebly (falas ose $ 5 e lart)

Weebly

Pros:

 • Lehtë për t’u përdorur (ndërtues i faqes në internet)
 • Versioni falas në dispozicion
 • Modul dyqani online
 • Mund ta ndryshoni modelin tuaj të internetit më vonë
 • Paneli i shkëlqyeshëm që është i lehtë për tu lundruar
 • Modul Blogging përfshirë

Cons:

 • Plani më i lirë është shumë i kufizuar
 • Ndërtuesi i faqes në internet ka karakteristika të kufizuara dhe është datuar pak në krahasim me konkursin

Weebly është një tjetër platformë gjithëpërfshirëse e internetit në listë. Ajo mund të trajtojë të gjitha nevojat e faqes suaj të internetit, nga faqet e thjeshta të kartave të biznesit deri tek dyqanet e tregtisë elektronike.

Isshtë e ngjashme me Wix në shumë aspekte, por i jep karakteristikat e saj në një mënyrë pak më të ndryshme.

Karakteristikat kryesore

 • A ndërtues i faqes në internet tërheqës dhe tërheqje. Ka të gjithë elementët standardë të përmbajtjes që ju nevojiten dhe gjithashtu disa elementë më unikë si prejardhje video.
 • 60+ modele të internetit për të zgjedhur.
 • një modul i tregtisë me arka të sigurta, gjurmim të inventarit, një kërkim të fuqishëm të filtruar të produktit dhe karakteristika të tjera.
 • A moduli i blogjeve.
 • A krijues personal me porosi.
 • Aplikacione për iOS dhe Android me qasje në statistikat e faqeve në internet, statistikat e dyqaneve në internet dhe ndërveprimet e vizitorëve.
 • Një qendër aplikacioni me integrime dhe shtesa të palëve të treta.
 • Mjete SEO.
 • Një modul me email për të komunikuar me audiencën tuaj.
 • Kontrolli HTML dhe CSS për përdoruesit e përparuar.
 • Chat live dhe mbështetje me email, dhe gjithashtu mbështetje telefonike për planet më të larta.

Çmimeve

Sshtë në dispozicion një plan falas. Ju merrni 500 MB memorje dhe mund të përdorni nënfushën e Weebly. Ju nuk mund të lidhni një emër domain personal. Ju gjithashtu merrni SEO themelore, tipare të kapjes së plumbit dhe forma të kontaktit.

Planet e paguara fillojnë nga 5 $ / muaj. Dallimi i vetëm midis këtij plani dhe atij të lirë është që ju mund të lidhni një emër domain personal. Do gjë tjetër mbetet e njëjtë.

Plani më i përdorshëm është 12 dollarë në muaj. Ju merrni një depo të pakufizuar, mund të hiqni markën e Weebly nga faqja, të merrni karakteristikat themelore të tregtisë elektronike, statistikat e përparuara të faqes dhe mbështetjen e telefonit.

Niveli tjetër është 25 dollarë në muaj dhe ju jep tipare më të përparuara të tregtisë elektronike si kuponë, taksa, inventar, opsione për artikuj, rishikime dhe më shumë.

Ka një garanci 30-ditore për kthimin e parave.

Performanca e sitit të provës

Weebly zgjat 12 muaj kohë dhe shpejtësi

Mesatarja e shpejtësisë dhe shpejtësisë mesatare në 12 muajt e fundit:

 • uptime: 99,98%
 • Shpejtësia e ngarkimit të faqes: 895ms (0.90 sek)

Lehtësinë e përdorimit

Weebly ridizajnoi pultin e tyre mjaft kohët e fundit, dhe e reja po provon të jetë shumë më e lehtë për t’u përdorur me të gjitha tiparet lehtësisht të arritshme.

Ju merrni një përmbledhje të këndshme të të gjitha fushave të faqes tuaj në një vend dhe mund t’i gjeni të gjitha opsionet lehtësisht. E njëjta gjë vlen edhe për porositë tuaja – nëse e keni aktivizuar eCommerce, do t’i shihni porositë tuaja së bashku me gjithçka tjetër.

Sa për vetë ndërtuesin, ai nuk e ka marrë trajtimin e azhurnimit dhe duket pak i datuar në disa zona.

Ju mund të zgjidhni vetëm nga disa seksione të bëra paraprakisht (si Ekipi ose Kontakti), por përveç kësaj, ju duhet ta ndërtoni dizajnin shumë me dorë – përmes zvarritjes së elementeve të përmbajtjes një nga një nga shirita anësor.

Në përgjithësi, i lehtë për t’u përdorur? Po, por veçoritë nuk mungojnë kur bëhet fjalë për ndërtimin e pastër të faqes në internet.

pult dashnor

Krijoni një Uebfaqe në Weebly.com
Këtu është faqja jonë e provës 5-minutëshe.

10. SITE123 (falas ose $ 7.80 e lart)

SITE123

Pros:

 • Lehtë për t’u përdorur për një fillestar
 • Versioni falas në dispozicion
 • Modul dyqani online
 • Mobil miqësor
 • Qasje në qindra fotografi me cilësi
 • Moduli i Blogjeve dhe prodhuesi i logos përfshihen
 • Ju lejon të ndërtoni faqe të pakufizuara në një llogari

Cons:

 • Karakteristika të kufizuara në drejtim të personalizimit të hollësishëm të faqes në internet
 • Kontrata tre-vjeçare nëse doni çmimin e ulët
 • Nuk ka tema për të zgjedhur si të tilla

SITE123 e tregton vetë si ndërtuesin më të thjeshtë të përdorimit të faqes në internet. Ato janë gjithashtu mjaft të përballueshme dhe ofrojnë disa tipare që do të vlerësohen veçanërisht nga fillestarët për ndërtimin e faqes në internet.

Karakteristikat kryesore

 • Redaktori funksional i përmbajtjes së faqes në internet – mund të redaktoni të gjitha tekstet dhe imazhet në faqe.
 • një modul i tregtisë. Mund të vendosni rezervime për takime, të trajtoni biletat e ngjarjeve, rezervimet e restoranteve dhe më shumë.
 • Struktura e faqes së internetit e optimizuar për pajisjet mobile.
 • Seksione të para-përgatitura të përmbajtjes për gjëra të tilla si Rreth, Kontakti, Testimonials, Galeritë, Ekipi, dhe më shumë. Këto seksione përmbajnë një pjesë të vogël të elementeve individuale që bashkohen, duke formuar një bllok më të madh.
 • Dhjetëra seksione të parafabrikuara të header / heroit për pjesën e përparme të faqes tuaj të internetit.
 • Një modul i kërkimit të figurave, duke ju dhënë mundësinë e përdorimit të lehtë të qindra fotografive me cilësi të grupuara në kategori.
 • Mjete SEO, një modul blog, dhe një krijues logo.
 • 24/7 mbështetje chat live.

Çmimeve

Sshtë në dispozicion një plan falas. Si pjesë e saj, ju merrni 500MB ruajtje, 1 GB bandwidth, dhe ju duhet të ekzekutoni faqen tuaj në internet nën një nënfushë nga SITE123. Ju nuk mund të lidhni domenin tuaj.

Planet e primit fillojnë nga $ 8,45 / muaj, por ju duhet të paguani për tre vjet përpara. Pagesa çdo tre muaj rrit çmimin në 17 $ / muaj. Pagesat nga muaji në muaj nuk janë të disponueshme. Ju merrni 10 GB ruajtje, 5 GB gjerësi bande, dhe ju mund të lidhni emrin e domain.

Nëse doni të filloni një dyqan të tregtisë elektronike, do t’ju duhet të paguani 14,45 $ / muaj dhe më shumë (gjithashtu me një kontratë tre-vjeçare). Ju merrni 90 GB ruajtje dhe gjerësi bande 45 GB.

SITE123 nuk kufizon numrin e vendeve që mund të krijoni në një llogari të vetme.

Ekziston një garanci prej 14 ditësh për kthimin e parave.

Performanca e sitit të provës

SITE123 statistikat e kohës dhe shpejtësisë

SITE123 mesatare e kohës dhe shpejtësisë në 30 ditët e fundit:

 • uptime: 99,12%
 • Shpejtësia e ngarkimit të faqes: 1,750ms (1,75 sek)
  *Ne jemi akoma në proces të mbledhjes së të dhënave në lidhje me SITE123 dhe do të vazhdojmë të azhurnojmë këtë përmbledhje

Lehtësinë e përdorimit

SITE123 ka një qasje origjinale kur është fjala për të marrë ju gjatë procesit të ndërtimit të një faqe në internet. Ata së pari do t’ju pyesin për llojin e faqes në internet që dëshironi të ndërtoni, dhe më pas do t’ju sugjerojnë një model të bazuar në atë.

Nuk ka shabllone në internet për të zgjedhur si të tillë. Gjithë sa ju merrni është dizajni që është ndërtuar bazuar në llojin tuaj të internetit. Sidoqoftë, mund ta rregulloni më vonë dhe të zëvendësoni shumë nga elementët në faqe.

Për të ndihmuar në këtë, ju keni qasje në një numër seksionesh të bëra paraprakisht për gjëra të tilla si Rreth blloqeve, Kontaktit, Shërbimeve, etj.

Mjeti kryesor ndërtues i faqes në internet është i ngjashëm me parimin e GoDaddy, por edhe më i kufizuar dhe duke ju detyruar të përshtateni punën tuaj me atë që SITE123 ka përgatitur për ju, në mënyrë që të flasim.

Në përgjithësi, përvoja është e mirë dhe do t’ju përshtatet fillestarëve që duan të ndërtojnë një faqe të thjeshtë personale dhe ta kenë atë online sa më shpejtë.

faqja e faqes123

Krijoni një Uebfaqe në SITE123.com
Këtu është faqja jonë e provës 5-minutëshe.

Mjetet më të mira për ndërtuesin e faqes në internet: Përfundoni

Siç mund ta shihni, ka më shumë se një grusht opsionesh të vlefshme për këdo që kërkon një mënyrë të lehtë dhe të shpejtë për të ndërtuar një faqe në internet.

Sidoqoftë, jo të gjitha mjetet e krijuesit të faqes në internet do të jenë një përshtatje e mirë për të gjithë. Këtu është një përmbledhje e shkurtër e ndërtuesve dhe ajo që na pëlqen për ta:

   • Wix, Squarespace, Weebly. Këto mjete i qasen detyrës së “lejimit të krijimit të një uebsajti” në mënyrë të ngjashme. Ju merrni një platformë dhe një ndërfaqe të lehtë për t’u përdorur që do t’ju ndihmojë të ndërtoni sitin tuaj nga fillimi në fund. Pavarësisht nëse është një faqe në internet e thjeshtë, një dyqan në internet ose një sit biznesi. Ne na pëlqen më shumë Wix, pastaj Squarespace, pastaj Weebly.
   • WordPress.com, Ndërtues i WordPress në DreamHost. Të dyja funksionojnë në WordPress si program operativ nën kapuç. WordPress.com është zgjidhja më e lehtë për t’u përdorur, por ajo ka kufizimet e saj. DreamHost ju jep kontroll të plotë mbi faqen tuaj të internetit, por kurba e të mësuarit është pak më e mprehtë.
   • Kontakt i vazhdueshëm, GoDaddy, Zyro, SITE123. Të gjitha ato janë zgjidhje cilësore dhe funksionale, por të gjitha ato janë pak të kufizuara në një aspekt ose në një tjetër. Nëse vendosja e çmimeve dhe tipareve është e përshtatshme për ju, mund të gjeni mjetin tuaj ideal midis tyre. Gjithashtu, nëse është kryesisht një dyqan tregtie elektronike që dëshironi të ndërtoni, shikoni në Shopify.
   • Webflow. Një ndërtues i faqes në internet që do të vlerësohet më së shumti nga zhvilluesit dhe përdoruesit e avancuar që duan të kenë akses në çdo mjedis të vogël dhe detaje vizuale të faqes së tyre të internetit.
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me