15 Prodhuesit dhe gjeneratorët më të mirë FALAS

Best-Free-logo-Makers-dhe-GjeneratorëHartimi i një logoje në faqen e internetit të biznesit tuaj mund të jetë i kushtueshëm (500 deri 5000 $).


Jo vetëm kaq – një ekip me buxhet të vogël mund të mos ketë programe ose aftësi softuerike për të hartuar një logo vetë. Një gjë është e sigurt: një dizajn logo është e rëndësishme. Ajo përcakton identitetin vizual të markës suaj dhe qëndron si një simbol i paharrueshëm se kush jeni.

Ku drejtoheni kur nuk keni burime për një dizajn profesional të logos? Për fat të mirë për 9 platformat më të mira të tregtisë elektronike – ka mijëra krijues dhe gjeneratorë falas të logos në internet.

Disa ofrojnë softver falas, ndërsa të tjerët paraqesin shkarkime falas të logos. Pas hulumtimit të ngjyrave dhe stilit të logos që doni të përfaqësoni biznesin tuaj, drejtohuni një prej këtyre 15 krijuesve dhe gjeneratorëve falas të logos, të listuar në asnjë mënyrë të veçantë.

Pse duhet të përdorni krijuesit e logove dhe gjeneratorët?

 1. Po filloni një uebfaqe të re, por nuk keni buxhet të punësoni një projektues profesional të logos.
 2. Ju nuk keni aftësi ose softuer për të hartuar një logo vetë.
 3. Po kërkoni frymëzim dhe ide për një dizajn logo.

Më poshtë janë 15 Prodhuesit e Fotove të Logos

Shpalosje e plotë: WebsiteSetup fiton një komision nëse përfundoni blerjen përmes lidhjeve tona të referimit në këtë listë. Kjo na ndihmon të mbajmë gjithçka të azhurnuar. Faleminderit per mbeshtetjen tuaj.

Faqja kryesore e krijuesit të logos
www.Wix.com

Prodhuesi i logos Wix ofron më të mirën nga të dy botët: përgjigjuni disa pyetjeve të thjeshta dhe automatikisht do të krijojë një shabllon logjik për ju. Atëherë jeni i lirë të përshtatni pothuajse çdo aspekt të bazuar në preferencën tuaj personale – nga ngjyrat në font, tekst dhe madhësi.

Pjesa me e mire? Jo vetëm që po merrni falas një logo logjike, por gjithashtu do të merrni të drejtat e plota tregtare për të (gjithashtu do të thotë që mund ta përdorni për biznes dhe fitim pa u shqetësuar se kush e mban licencën). Ju madje mund të shkarkoni skedarë me origjinë (në formatin SVG) të logos tuaj, në mënyrë që të mund t’i vendosni ato në çdo gjë, nga kartat e biznesit deri tek bluzat..

Do të duhet të krijoni një llogari me Wix për të hyrë në krijuesin e logos. Por rreshtimi i argjendit është se gjithashtu do t’ju japë mundësinë e krijimit të emrit të biznesit të tyre dhe mjetit të plotë të ndërtimit të faqes në internet. Pra, është një ndalesë perfekte për një biznes krejt të ri.

# 2. Markat rrobaqepëse

Prodhuesi logo me porosi TailorBrands
www.TailorBrands.com

Tailor Markat është një mjet i fuqishëm i dizajnit grafik të gjitha-në-një që do t’ju ndihmojë të hartoni një logo të veçantë dhe të veçantë për biznesin tuaj. Procesi i krijimit të logos bazohet në një kuiz, ku duhet t’i përgjigjeni pyetjeve në lidhje me markën tuaj, industrinë dhe preferencat. Kur të plotësoni kuizin, do të përfundoni logon tuaj në asnjë kohë. Markat Tailor do t’ju ofrojnë disa opsione alternative në mënyrë që të zgjidhni atë që ju pëlqen më shumë ose të personalizoni logon tuaj derisa të jeni të kënaqur me të.

Më shumë se kaq, do të merrni grafika të gatshme për përdorim për mediat sociale dhe reklamat. Më në fund, pasi të keni përfunduar, mund të shkarkoni skedarë me cilësi të lartë, vektoriale, SVG ose EPS që mund të përdorni për uebfaqen tuaj, kartat e biznesit ose gjërat me të drejtat e plota tregtare të përfshira.

# 3. Canva

Prodhuesi i logos Canva
www.Canva.com

Canva ka qenë për një kohë në tregun e dizajnit falas, duke ofruar modele falas dhe të paguara për imazhet e mediave sociale, fletushka, ftesa, karta biznesi, dhe më shumë. Në formacionin e tyre mbresëlënës të modeleve vjen një larmi e madhe e opsioneve të logove falas dhe të paguara. Filloni me një prej modeleve të tyre falas dhe më pas ndryshoni tekstin, ngjyrat, shkronjat dhe më shumë për të përputhur me markën tuaj.

Nuk ju pëlqen ajo që shihni? Ngarko grafikun tënd, ose zgjedh nga biblioteka e gjerë e elementeve falas të Canva për të shtuar në shabllon logoja me tiparin e përdorimit të thjeshtë për tërheqje dhe rënie. Shkarkoni modelin tuaj si PNG, JPG, ose PDF. Përdorni faqen për të krijuar shkronja letre, karta biznesi dhe më shumë duke përdorur logon tuaj falas.

Dobësia e vetme është që njerëzit e tjerë mund të përdorin të njëjtat shabllone, kështu që mund të shihni modele të ngjashme që lundrojnë nëpër internet. Me pak kreativitet, nuk duhet shumë për t’i dhënë këtyre logove falas harton prekjen tuaj unike dhe për të marrë një logo profesionale në kërkim pa kosto.

# 4. Dizajn falas i logos

Prodhuesi i logos FreeLogoDesing.com
www.FreeLogoDesign.com

Dizajni i Llogarive Falas lehtëson krijimin e logos tuaj pa kosto. Thjesht shkruani emrin e kompanisë tuaj, zgjidhni nga 20 kategori të ndryshme, aplikacioni do të shikojë mijëra shabllone të logos falas. Bëni ndryshimet tuaja personale në ngjyrën, formën dhe fontin, dhe shkarkoni falas modelin tuaj. Nëse vendosni më vonë të investoni pak në logon tuaj, mund të shkarkoni një version me rezolucion të lartë të logos tuaj për 59 dollarë.

# 5. Burimet grafike

Prodhuesi logo logjik Springs
www.GraphicSprings.com

Ashtu si prodhuesit e tjerë të logos në listë, Graphic Springs përmban një larmi modelesh për të zgjedhur në kategori të shumta. Vendosni emrin dhe afarizën tuaj të biznesit, zgjidhni kategorinë tuaj të imazhit, zgjidhni logon tuaj dhe modifikoni atë me lehtësi. Filtroni opsionet tuaja përmes logove të reja ose të njohura.

Nëse dëshironi pak më shumë liri krijuese me modelin tuaj të logos, filloni me format dhe simbolet, ose përdorni ato për t’i dhënë logos tuaj një prekje dekorative. Megjithëse programi është i lirë për t’u përdorur, kushton 19,99 dollarë për të shkarkuar modelin tuaj përfundimtar si PNG, SVG, ose JPG. Sidoqoftë, kjo vjen me redaktime dhe shkarkime të pakufizuara nëse vendosni të bëni ndryshime në të ardhmen.

# 6. LogoMakr

LogoMakr
www.LogoMakr.com

LogoMakr ofron një program softverik të lehtë për t’u përdorur që e bën të thjeshtë të tërhiqni format dhe tekstin tuaj aty ku dëshironi. Filloni duke kërkuar forma dhe ikona, pastaj modifikoni ngjyrat, madhësinë dhe më shumë. Shtoni tekst dhe rregulloni atë kudo që dëshironi, ndërsa rregulloni për llojin, madhësinë dhe ngjyrën e fontit. Një buton i zgjuar i të korrave lehtë kulture logon tuaj të përsosur.

Kur të jeni gati, thjesht ruani modelin në kompjuterin tuaj. Një mundësi e shkarkimit falas është në dispozicion, por vjen me kufizime, p.sh. skedarë me cilësi të ulët dhe një marrëveshje për t’i dhënë kredisë faqes për logon tuaj. Vetëm për 19 dollarë, mund të shkarkoni një version me cilësi të lartë për faqen tuaj të internetit, kartat e biznesit, bluzat dhe më shumë pa kredi.

# 7. UCraft

Prodhuesi i logos Ucraft
www.uCraft.com/free-logo-maker

Nëse e keni bërë këtë poshtë listës dhe akoma nuk keni gjetur një sit që i përshtatet nevojave tuaja për krijimin e logos, provoni UCraft. UCraft është një krijues i faqes në internet që ofron shabllone në internet, pa pritje në cloud, dhe më shumë. Si një bonus, ata gjithashtu ofrojnë një krijues logo falas. Ashtu si mjetet e tjera falas në listë, krijuesi i logos falas i UCraft është aq i thjeshtë sa të zgjedhësh një ikonë, të shtosh emrin e biznesit tënd dhe të personalizosh shkronjat dhe ngjyrat e tua.

UCraft vjen me mbi 220,000 ikona që mund të përdorni në hartimin tuaj. Eksportoni plotësisht skedarin tuaj transparent, me rezolucion të lartë PNG plotësisht!

Prodhuesi Online Logo
www.OnlineLogoMaker.com

Online Logo krijuesi përmban një ndërfaqe të ngjashme me gjeneratorin e logos falas të Pranverës Graphic. Shtë e shpejtë dhe e lehtë për të filluar udhëtimin tuaj në hartimin e logos me mijëra shabllone dhe përzgjedhje fontesh. Zgjidhni nga simbolet e tyre të paracaktuar në qindra kategori, ose ngarkoni imazhin tuaj.

Me një llogari falas, ju mund të ruani modelin tuaj dhe t’i riktheheni më vonë. Shijoni shkarkime të pakufizuara në mënyrë që të shkulni logon tuaj në çdo kohë që dëshironi. Online Logo Maker ofron një shërbim falas dhe premium. Paketa Premium ofron shkarkime me rezolucion më të lartë dhe ju lejon të eksportoni dizajnin tuaj si transparent (.PNG) ose si vektor (.SVG) për të bërë më të lehtë për ju të përdorni logon tuaj kudo.

# 9. Designmantic

Krijuesi i logos DesignMatik
www.DesignMatic.com

Filloni me gjeneratorin e logos falas Designmantic duke zgjedhur stilin tuaj të logos, llojin e shkronjave dhe ngjyrat. Tjetra, shkruani emrin e biznesit tuaj dhe zgjidhni nga mbi 30 kategori të industrisë. Kur të gjeni një logo që ju pëlqen, mund të personalizoni ngjyrat dhe fontin.

Edhe pse mjeti është falas, shkarkimi i dizajnit tuaj vjen me një tarifë. Kjo do të thotë që ju do të merrni një skedar me rezolucion të lartë dhe një bazë vektori për shtypje në shkallë të gjerë. Fatkeqësisht, kjo faqe nuk ofron shkarkime të pakufizuara. Nëse nuk doni të paguani tarifën e shkarkimit, mund të jetë një mjet i shkëlqyeshëm për mbledhjen e frymëzimit.

# 10. Shopify

blerës krijues logoje
www.Shopify.com/tools/logo-maker

Shopify ofron një gamë të tërë mjetesh për bizneset në internet, përfshirë mjetet e nevojshme për të filluar dyqanin tuaj online. Megjithëse disa nga këto shërbime vijnë me një tarifë mujore, Shopify gjithashtu ofron një gamë të gjerë mjetesh falas si një gjenerues të emrit të biznesit, gjenerator të kodit QR, dhe natyrisht një krijues të logos falas.

Shtypni emrin e biznesit tuaj dhe më pas zgjidhni një ikonë dhe modifikoni për ngjyrat dhe madhësitë. Zgjidhni nga katër paraqitjet e ndryshme për tekstin dhe ikonat tuaja, pastaj merrni logon dërguar direkt në emailin tuaj.

# 11. Prodhuesi i llojit të logos

Prodhuesi i logos LogoTypeMaker
www.LogoTypeMaker.com

Logo Type Type Maker vjen me mbi 200 fonte, më shumë se 1.000 shabllona profesionistë dhe mbi 600,000 forma vektoriale për ta bërë hartimin e logos tuaj një fllad edhe nëse nuk jeni një dizajnues profesionist. Ato përmbajnë shkarkime SVG me bazë vektori dhe modifikime të pakufizuara, në mënyrë që të ndryshoni ngjyrat dhe shkronjat tuaja në çdo kohë. Sipas modelit të lirë, do të keni mundësi të krijoni një logo moderne të pa personalizueshme. Për dallim nga krijuesit e tjerë të logove falas, do të jeni në gjendje të eksportoni modelin tuaj në 300DPI si një skedar JPG ose PNG. Një pagese një herë 24,99 $ ose 39,99 $ jep më shumë karakteristika dhe zgjedhje logoje.

# 12. Zyro

Prodhuesi logo Zyro
zyro.com/logo-maker

Zyro është një krijues logo falas që e merr seriozisht thjeshtësinë. Ju nuk do të duhet të krijoni një llogari ose të ndërmarrni ndonjë hap shtesë për të filluar.

Së pari, shkruani emrin dhe markën tuaj të markës. Së dyti, zgjidhni cilën formë dëshironi të formoni bazën e logos tuaj. Ju mund të zgjidhni nga mijëra opsione; thjesht shkruani një fjalë kyçe dhe shkoni. Më në fund, mund të rregulloni logon tuaj. Poziciononi emrin dhe etiketën tuaj sidoqoftë ju dëshironi në lidhje me formën, ndryshoni shkronjën, ngjyrën dhe madhësinë e fjalëve. Kur të keni mbaruar, shkarkoni PNG dhe përdorni atë kudo, nga faqja e internetit tuaj në kartën tuaj të biznesit.

# 13. Design Hill

Prodhuesi i logos së Design
www.DesignHill.com/tools/logo-maker

Design Hill ofron shërbime të shumta, njëra prej tyre është gjeneruese e logos falas. Shfletoni mijëra ikona, rregulloni tekstin dhe ngjyrat tuaja dhe shkarkoni modelin tuaj falas. Sigurohuni që të shikoni mjetet e tyre të tjera falas, duke përfshirë prodhuesit e fotografive të mbuluar nga Facebook dhe Twitter, një gjenerator të kodit QR, dhe më shumë.

# 14. Prodhuesi i logos

LogoMaker.com
www.LogoMaker.com

Logo Maker ka qenë në industri për më shumë se një dekadë dhe ka shërbyer më shumë se 3 milion sipërmarrës dhe pronarë të bizneseve të vogla përmes gjeneratorit të tyre falas të logos. Zgjidhni nga mbi 10,000 ikona, pastaj ndërtoni dhe ruani logot e pakufizuara në llogarinë tuaj falas.

Një tarifë vjen kur të përfundoni modelin tuaj dhe të shkarkoni skedarin me rezolucion të lartë. Në ndërkohë, ju mund të përdorni mjetin për të eksperimentuar dhe për të tërhequr frymëzim nga. Nëse jeni duke kërkuar një mundësi pa kosto, mund të gjeneroni një copë kodi HTML për faqen tuaj të internetit në vend se të shkarkoni skedarin e plotë të figurës.

# 15. SquareSpace

Prodhuesi i logos SquareSpace
www.logo.squarespace.com

Squarespace ofron një sërë shërbimesh për bizneset në internet, duke përfshirë gjithçka që ju nevojitet për të filluar faqen tuaj të internetit. Me krijuesin e tyre falas të logos online, ju mund të shfletoni ikona dhe të rregulloni modelin tuaj nëse kërkoni frymëzim ose një logo krejtësisht të personalizuar. Shkarkoni modelin tuaj në rezolucion të ulët falas, ose blini versionin me rezolucion të lartë për 10 dollarë. Konsumatorët e katrorit mund të shkarkojnë skedarin me rezolucion të lartë falas me anëtarësimin e tyre.


Me këtë gamë të gjerë mjetesh të disponueshme në majë të gishtave, mund të eksperimentoni me hartimin e logos pa marrë parasysh se cili është buxheti juaj.

Anydo gjë që kemi humbur? Lini një koment më poshtë.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map