Ostateczny przewodnik DNS WordPress

DNS oznacza system nazw domen, który, jak zgadłeś, jest systemem używanym do kontrolowania twoich domen.


DNS może być zastraszającym tematem, jeśli nie jesteś programistą, powinienem wiedzieć, lata temu obawiałem się, że muszę wprowadzać zmiany w DNS! Istnieje wiele różnych rekordów z liczbami, nazwami i wartościami, a system może być nieco przytłaczający, jeśli jesteś nowy.

Ale nie bój się, człowiek DNS jest tutaj! Tutaj, aby odkryć niekończącą się plątaninę rekordów A, serwerów nazw i wartości MX, które mogą powodować ból głowy u tak wielu z was.

Co to jest DNS?

Wiem, że powiedziałem, że oznacza system nazw domen, ale prawdopodobnie nie znaczy to wiele dla początkujących, więc oto prosta analogia. DNS jest jak książka telefoniczna w Internecie. Nazwy domen są przechowywane w książce telefonicznej i przekształcane na adresy IP za pomocą systemu DNS w celu obsługi stron internetowych dla odwiedzających je osób.

Jeśli chodzi o pracę z WordPress, DNS jest zwykle używany w odniesieniu do tego, co wyświetla Twoja domena, gdy ktoś ją odwiedza, oraz w jaki sposób współdziała z różnymi usługami. Na przykład, Twój rekord A określa, gdzie twoja witryna jest hostowana, a twój Rekordy MX zarządzaj swoimi e-mailami.

Jeśli Twój rekord A wskazuje adres IP twojego konta hostingowego WP Engine (a tam są twoje pliki i baza danych), twoja domena wyświetli twoją stronę WP Engine podczas odwiedzin, chyba że nie ma innych zasad.

Rejestracja domeny

Aby zarządzać DNS, najpierw musisz mieć domenę, więc zacznijmy od procesu rejestracji domeny, który jest bardzo prosty.

Aby zarejestrować domenę, musisz odwiedzić osobę, która je sprzedaje, na przykład Namecheap. Namecheap oferuje bezpłatną ochronę prywatności we wszystkich domenach, więc są naturalnym wyborem, jeśli nie masz nic przeciwko oddzieleniu swoich domen od hostingu.

Rejestracja domeny Namecheap

Jeśli chodzi o rejestrację domen, możesz zrobić jedną z dwóch rzeczy:

 1. Zarejestruj swoje domeny u kogoś takiego jak Namecheap i hostuj swoją witrynę w innym miejscu.
 2. Zarejestruj domenę w tym samym miejscu, w którym kupiłeś hosting.

Niektóre osoby zalecają hosting witryn w jednym miejscu i przechowywanie domen w innym miejscu ze względów bezpieczeństwa. Teoretycznie trudno byłoby uzyskać kontrolę nad witryną i domeną jednocześnie.

Mam klientów, którzy wolą trzymać wszystko pod jednym dachem dla łatwości użytkowania. To naprawdę zależy od osobistych preferencji, a jakie warstwy bezpieczeństwa są konieczne w zależności od liczby osób, które będą miały dostęp do twoich kont, i na jakiej pojemności.

Zarządzanie DNS

Zarządzanie DNS odbywa się z dowolnego miejsca serwery nazw mieszkać. Jeśli twoje serwery nazw znajdują się u rejestratora domen, po prostu zaloguj się i przejdź do sekcji Domeny lub edytuj DNS dla konkretnej domeny.

Jeśli nie wiesz, jakie są serwery nazw i nie edytowałeś ich, możesz zalogować się w miejscu, w którym zarejestrowano domenę, aby edytować DNS.

Gdziekolwiek kupisz swoją domenę, upewnij się, że masz pełna kontrola domeny. Niektórzy tańsi dostawcy na rynku nie zapewniają pełnej kontroli domeny, więc nie będziesz w stanie zarządzać wszystkimi elementami DNS. Należy to wyjaśnić przy pomocy wsparcia przed dokonaniem zakupu, jeśli nie można tego zweryfikować w witrynie sprzedaży.

Jeśli chodzi o zarządzanie DNS WordPress, istnieją 4 podstawowe rekordy, z którymi prawdopodobnie będziesz pracować.

Rodzaje rekordów DNS

A Records

Kontrola rekordów w miejscu, w którym prowadzona jest Twoja strona internetowa. Wskazanie domeny informuje domenę o wyświetleniu witryny znalezionej w tej lokalizacji adres IP. Możesz użyć rekordu A, aby skierować domenę do witryny hostowanej gdzie indziej, bez zmiany reszty rekordów.

Serwery nazw

Serwery nazw kontrolują, który dostawca jest odpowiedzialny za DNS domeny. Innymi słowy, jeśli zmienisz swoje serwery nazw, zezwalasz innemu dostawcy na zarządzanie twoim DNS. Zmiana serwerów nazw pozwoli innemu dostawcy zarządzać wszystkimi powiązanymi rekordami.

W zależności od sposobu zmiany serwerów nazw niektóre rekordy DNS mogą ulec uszkodzeniu, ale możliwe jest zachowanie tych samych rekordów podczas przełączania serwerów nazw na innego dostawcę. Zawsze zachowuj szczególną ostrożność, zmieniając serwery nazw z tego powodu, a jeśli nadal masz wątpliwości, poproś o pomoc.

Rekordy CNAME

Rekordy CNAME są powszechnie używane do aliasu jednego adresu IP na inny, na przykład gdy chcesz, aby rekord WWW A wskazywał na Twój rekord @ A. Innymi słowy, spraw, aby www.twojastrona.com.com wskazywała na twoją stronę.

Rekordy MX

Rekordy MX zarządzają pocztą elektroniczną domen, skąd pochodzą i jak są odbierane. Używanie G Suite do obsługi poczty e-mail jest popularnym trendem, na przykład wymagającym ustawienia rekordów MX na te niezbędne dla G Suite.

Wskazywanie domen

Wskazywanie nazwy domeny to najczęstsze zadanie związane z DNS, które podejmuję. Wymaga to zmiany domeny Nagranie na inny adres IP, aby domena załadowała witrynę zapisaną w innym miejscu.

Oto niektóre przykłady, kiedy konieczne może być wskazanie domeny:

 • Twoja nazwa domeny jest przechowywana w innej lokalizacji niż Twoja witryna
 • Chcesz przenieść swoją witrynę do innego dostawcy hostingu
 • Masz wiele nazw domen, które wszyscy chcą wskazywać w jednym miejscu

Jak wskazać domenę

A i CNAME

Oto instrukcje krok po kroku dotyczące wskazywania domeny:

 1. Przede wszystkim zrozum, co się stanie, jeśli zmienisz adres IP swojego rekordu A, który wskaże Twoją domenę. Twoja istniejąca witryna przestanie się wyświetlać użytkownikom, a po rozpowszechnieniu (aktualizacji) systemu DNS witryna, którą masz pod nowym adresem IP, wyświetli się użytkownikom.
 2. Potrzebujesz adresu IP lub udostępnionego adresu IP z docelowego konta hostingowego. Można to uzyskać, logując się do cPanel i zwykle sprawdzając statystyki wyświetlane po lewej stronie.
 3. Musi być poprawnie skonfigurowana strona internetowa WordPress skonfigurowana na nowym koncie hostingowym, z plikami przechowywanymi przy użyciu twojej domeny jako podfolderu lub w public_html, jeśli jest to tylko domena na koncie.
 4. Uzyskaj dostęp do DNS dla domeny, którą chcesz wskazać, i zmień rekord A dla @ i WWW. Ustaw wartość @ i WWW na wspólny adres IP otrzymany z hostingu cPanel. Alternatywnie, jeśli istnieje alias CNAME dla WWW, a jego wartość jest równa @, wystarczy zmienić rekord @, a strona WWW zostanie zaktualizowana automatycznie.

Przekierowanie domeny

Zarządzanie przekierowaniem DNS

Nie tak samo jak wskazywanie domeny, przekierowanie domeny wymaga użycia stałej konfiguracji przekierowania 301 w twoim cPanelu.

Przekierowania DNS

Efekt jest taki sam, ponieważ jeśli użytkownik odwiedzi old-domain.com, zostanie wysłany do new-domain.com, ale różnica polega na sposobie osiągnięcia tego.

Jest to kwestia do omówienia ze specjalistą SEO, jeśli SEO jest dla Ciebie problemem przy zarządzaniu przekierowaniami.

Zarządzanie domenami dodatków

Czy wiesz, że możesz hostować wiele witryn w ramach jednego planu hostingowego? Jeśli tego nie zrobiłeś, czeka cię niespodzianka!

Domena dodatkowa to każda domena dodana do Twojego planu hostingowego, która nie jest domeną podstawową, czyli domeną, w której otworzyłeś konto.

Domeny dodatków mają własne podfoldery na koncie hostingowym, więc istnieją niezależnie od głównej witryny, która ma swoje pliki w katalogu głównym konta w public_html.

Aby zarządzać DNS domeny dodatkowej, musisz wykonać następujące kroki

 1. Dodaj domenę do swojego planu hostingowego. Można to zrobić, uzyskując dostęp do cPanel, a następnie klikając sekcję Domeny dodatków. W przypadku subdomeny, jeśli nie planujesz jej używać, ustaw ją na „test” lub coś podobnego.
  Domeny dodatków DNS
 2. Ustaw rekord A dla domeny dodatkowej, aby jej wartość była równa wspólny adres IP twojego planu hostingowego
 3. Upewnij się, że istnieje alias CNAME dla rekordu WWW A lub utwórz rekord A dla WWW i ustaw wartość równą wspólnemu adresowi IP twojego planu hostingowego

Ładne i proste, prawda? Pamiętaj wcześniej, że omawialiśmy różne sposoby zmiany rekordów DNS. Rekord A zarządza tym, co wyświetla się podczas odwiedzania domeny, więc jest to prosta metoda hostingu witryny jako domeny dodatkowej, gdy domeną zarządza się w innym miejscu.

Zmienianie serwerów nazw

Jak dowiedzieliśmy się wcześniej, twoje serwery nazw przypisują kontrolę nad twoim DNS do dostawcy. Zmiana serwerów nazw dla domeny daje innemu dostawcy możliwość zarządzania DNS.

Przeanalizujmy więc kroki zmiany serwerów nazw w domenie na wypadek, gdybyś chciał to zrobić.

 1. Uzyskaj dostęp do DNS domeny, logując się w dowolnym miejscu domeny i klikając „zarządzaj domeną / zarządzaj DNS” lub klikając domenę, jeśli znajduje się na liście domen
 2. Znajdź sekcję serwerów nazw.
 3. Wprowadź serwery nazw dostawcy docelowego, a następnie kliknij aktualizuj.
  Zarządzanie serwerem nazw

Jeśli to możliwe, wybierz opcję, która pozwala zachować ten sam DNS podczas zmiany serwerów nazw, tak aby wszystko się stało w tym przypadku, jeśli dajesz innemu dostawcy możliwość wprowadzania zmian w DNS w przyszłości.

Należy pamiętać, że zmiana serwerów nazw może zająć do 24 godzin w niektórych przypadkach i w tym czasie DNS będzie niemożliwy do zarządzania.

Propagacja DNS

Gdy po raz pierwszy zadzwonisz do swojego hosta, gdy Twoja strona się zawiedzie, prawdopodobnie usłyszysz słowo „propaguje” lub „propagacja” rzucone na ciebie, gdy sugerują rozwiązania lub poprawki powodujące upadek Twojej witryny.

Rozmnażanie to techniczne słowo „aktualizacja”. Twój dostawca hostingu mówi, że twój DNS „aktualizuje”, ponieważ dokonano zmiany w twoim DNS (jeśli problem dotyczy DNS, co często jest).

Aby zmiana DNS została odzwierciedlona przez dostawców usług internetowych na całym świecie, jej „propagacja” wymaga czasu. Dostawcy usług internetowych w różnych krajach potrzebują czasu na „zameldowanie się” w Twojej witrynie, a następnie aktualizację swoich węzłów w celu rozwiązania nowej wersji witryny dla osób odwiedzających ją, opróżniając pamięć podręczną zawierającą starą wersję Twojej witryny.

Firmy hostingowe poinformują Cię, że propagacja DNS może potrwać do 48 godzin. Prawdziwa historia jest taka, że ​​prawie nigdy nie trwa tak długo. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​propagacja DNS jest zwykle natychmiastowa lub następuje w ciągu kilku minut. Czasami aktualizacja systemu DNS na całym świecie może potrwać kilka godzin, ale proces zwykle zaczyna się w ciągu kilku minut w większości lokalizacji.

Jako ogólną zasadę, jeśli zmienisz DNS i nic nie zobaczysz za pomocą narzędzia do propagacji DNS w ciągu godziny, sugeruję, abyś dwukrotnie sprawdził u swojego dostawcy usług hostingowych, czy jest jakiś problem.

Propagacja DNS

Ale nigdy się nie bój, istnieje proste narzędzie o nazwie Jaki jest mój DNS możesz użyć do sprawdzenia statusu propagacji DNS w dowolnym momencie. Po prostu wpisz nazwę swojej domeny i wybierz rekord, który chcesz sprawdzić, korzystając z menu rozwijanego.

Więc jeśli chcesz sprawdzić rekord A dla swojej domeny, wpisz swoją stronę www, a następnie kliknij Wyszukaj, ponieważ domyślnie jest wybrany rekord A.

Możesz użyć tego narzędzia, aby sprawdzić rekordy A, rekordy MX, serwery nazw, które nazywasz.

Związek między domenami a pocztą elektroniczną

Wcześniej to wyjaśniłem Rekordy MX zarządzaj pocztą e-mail dla domeny, co jest dość proste.

Jedną rzeczą, którą ludzie często przeoczają, jest fakt, że rekordy MX można zastąpić zmianą serwerów nazw, co może uszkodzić wiadomości e-mail.

Łamanie rekordów MX najczęściej występuje podczas przełączania serwerów nazw lub podczas przenoszenia domeny. Wykonując jedną z powyższych czynności, upewnij się, że DNS Twojej domeny pozostaje taki sam, w szczególności rekordy MX, jeśli oglądasz wiadomości e-mail. W wielu przypadkach podczas przełączania serwera nazw lub wykonywania transferu domeny masz opcję utrzymania DNS z konta transferu.

Jako środek ostrożności, zawsze wykonaj zrzut ekranu DNS domeny podczas przełączania serwerów nazw lub przenoszenia domeny, aby móc ją przywrócić ręcznie, jeśli coś się zepsuje lub nie działa zgodnie z przeznaczeniem.

Zmieniając serwery nazw, Twój DNS może przyciągnąć domyślny DNS dla firmy hostingowej. Na przykład ostatnio miałem do czynienia z problemem polegającym na tym, że domeną zarządzano serwerami nazw za pośrednictwem firmy hostingowej, ale zarejestrowano ją w GoDaddy. Musieliśmy przełączyć te serwery nazw z powrotem na GoDaddy, aby DNS mógł być stamtąd ponownie zarządzany.

Ponieważ miałem wcześniejsze doświadczenia z tym procesem, wiedziałem, że DNS zostanie ustawiony na domyślny DNS GoDaddy, gdy serwery nazw zostaną zaktualizowane do używania serwerów nazw GoDaddys. Wiedziałem, że w efekcie doprowadzi to do upadku witryny i zniszczenia e-maili, ponieważ rekord A zostanie ustawiony na zaparkowany, a rekordy MX ustawione na domyślne GoDaddy, a nie G Suite. Musiałem więc ręcznie odtworzyć rekordy A i MX skopiowane ze starego hosta. Na szczęście jest to bardzo szybki proces i zwykle można go wykonać przed rozpowszechnieniem się DNS, jeśli grasz w piłkę.

Związek między pamięcią podręczną a DNS

Buforowanie to miecz obosieczny, może znacznie zwiększyć szybkość witryny, ale może również powodować frustrację, jeśli chodzi o DNS i przeglądanie „prawdziwej wersji na żywo” witryny.

Buforowanie WordPress przechowuje wersję witryny i wyświetla ją odwiedzającym, przyspieszając proces, ponieważ ma już wstępnie załadowaną wersję witryny do wyświetlenia.

Problem polega na tym, że po wprowadzeniu zmian w witrynie, które nie są zgodne z wersją z pamięci podręcznej, wyświetla się stara wersja witryny.

Może to być frustrujące, gdy mamy do czynienia z DNS w przypadkach, gdy trzeba zobaczyć, jak wygląda Twoja strona internetowa podczas ładowania z innej lokalizacji, tj. Nowego hosta.

Załóżmy, że właśnie zmieniłeś rekord A i skierowałeś witrynę na nowego hosta. Może się wydawać, że wszystko jest w porządku, ale możesz przeglądać wersję witryny z pamięci podręcznej i mogą wystąpić błędy wyświetlania użytkownikom, którzy wcześniej nie odwiedzili Twojej witryny, ponieważ nie uzyskali dostępu do wersji z pamięci podręcznej.

Dlatego ważne jest, aby zrozumieć pamięć podręczną i jak to zrobić opróżnij pamięć podręczną. Opróżnienie pamięci podręcznej oznacza opróżnienie pamięci podręcznej, dzięki czemu nowa bieżąca wersja witryny może zostać buforowana (wstępnie załadowana) i udostępniona odwiedzającym. Powinno to spowodować wyświetlenie nowej bieżącej wersji witryny zarówno Tobie, jak i każdemu, kto ją odwiedza.

Aby wyczyścić pamięć podręczną, musisz wykonać następujące kroki:

 1. Dowiedz się, ile pamięci podręcznej musisz wyczyścić. Jeśli masz wtyczka buforująca, to jedna pamięć podręczna. Możesz mieć pamięć podręczna serwera, na przykład wiele hostów buforuje na poziomie serwera. Może być również Pamięć podręczna CDN przez Cloudflare, jeśli Twoja witryna korzysta z Cloudflare. Zapoznaj się z naszym pełnym przewodnikiem, jak wyczyścić pamięć podręczną WordPress, aby uzyskać więcej informacji.
  Wyczyść pamięć podręczną wtyczek
  Opróżnianie pamięci podręcznej
 2. Opróżnij każdą ze swoich skrzynek. Jeśli używasz wtyczki, w CMS będzie dostępna opcja w Ustawieniach / Narzędziach lub w desce rozdzielczej WordPress. sekcja dla tej wtyczki. W przypadku pamięci podręcznej serwera wykonaj to w swoim cPanelu, a w przypadku Cloudflare możesz to zrobić za pomocą sekcji „Buforowanie”.
  Pamięć podręczna Cloudflare
 3. Odśwież stronę. Twarde odświeżanie dla Google Chrome odbywa się poprzez przytrzymanie CTRL, a następnie kliknięcie przycisku odświeżania. Spowoduje to załadowanie witryny bez pamięci podręcznej i w większości przypadków powinno pokazywać aktualny stan witryny. Jeśli to szczególnie ważna zmiana DNS, którą próbujesz monitorować, zalecam również wyczyszczenie pamięci podręcznej i plików cookie, a być może próba wyświetlenia strony internetowej na urządzeniu, na którym nigdy wcześniej nie była wyświetlana, aby zachować bezpieczeństwo, oprócz wszystkich kroków powyżej.

Zarządzanie DNS przez CDN

Sieć dostarczania treści, w skrócie CDN, to sieć serwerów i centrów danych rozproszonych na całym świecie, które służą odwiedzającym wersję Twojej witryny od najbliższego centrum danych.

Pozwól mi wyjaśnić. Załóżmy na przykład, że Twoja witryna jest hostowana na serwerze z siedzibą w Londynie. Jeśli gość z USA wyląduje na Twojej stronie, musi uzyskać dostęp do serwera z siedzibą w Londynie, który odeśle mu dane potrzebne do załadowania Twojej witryny.

Jeśli Twoja witryna korzysta z sieci CDN, takiej jak Cloudflare, ten użytkownik zostanie przekierowany na bliższy serwer z siedzibą w USA. Oznacza to, że Twoja witryna ładuje się szybciej i nie muszą czekać, aż dane dotrą do nich z Londynu.

Brzmi to genialnie, ale tak naprawdę jest, ale dodaje dodatkową warstwę złożoności do zarządzania twoim DNS. Ponieważ usługi takie jak Cloudflare stały się bardzo popularne, często pomagam moim klientom nawigować w kwestiach DNS związanych z Cloudflare, dlatego zamieściłem tę sekcję, aby rozwiązać problemy z DNS związane z CDN.

Jak to działa?

Zasadniczo, aby Cloudflare działał, musisz pozwolić im zarządzać Twoimi serwerami nazw. Pamiętaj, że wcześniej rozmawialiśmy o serwerach nazw określających, kto zarządza DNS domeny?

Oznacza to, że jeśli wprowadzisz zmiany w systemie DNS poza Cloudflare, nie zostaną one zastosowane. To jest przyczyną wielu bólów głowy dla tych, którzy nie mogą owinąć głowy wokół działania serwerów nazw.

Ponieważ Cloudflare zarządza Twoim DNS podczas jego używania, musisz edytować swój DNS w Cloudflare, aby zmiany odniosły skutek.

Ustawienia DNS Cloudflare

Jeśli zmienisz swoje serwery nazw z powrotem na hosta lub rejestratora domen, Cloudflare przestanie działać i będziesz mógł ponownie wprowadzić zmiany DNS z dowolnej z tych lokalizacji.

Jeśli nie masz pewności, co się dzieje z Twoimi serwerami nazw, możesz użyć Jaki jest mój DNS sprawdzić. Po prostu wybierz NS w menu rozwijanym pokazanym na poniższym obrazku.

Serwery nazw Cloudflare

Wskazówka: podgląd zmian DNS

A teraz czas na profesjonalną wskazówkę, o której wiedzą Twoi programiści i firmy hostingowe, ale często się z Tobą nie dzielą.

Korzystając z pliku hosts, możesz wyświetlić podgląd zmian w DNS przed ich wprowadzeniem. Jest to szczególnie przydatne przy przenoszeniu witryny do nowego hosta.

hosts.cx

Twój plik hosts mapuje hosta na adresy IP, można go użyć do tego, aby komputer wyświetlał stronę internetową tak, jakby jego rekord A był ustawiony na coś, co nie jest. Jednak plik hosts.s. może być trochę mylący / niezdarny, więc istnieje narzędzie online, którego można użyć, a jeszcze łatwiejsze o nazwie hosts.cx

Korzystanie z hosts.cx do podglądu zaktualizowanego DNS

To narzędzie pozwoli ci przeglądać i edytować swoją stronę na innym hoście, bez aktualizacji rekordu A. Robi wszystko, co robi plik .hosts, bez żadnych problemów.

Aby użyć hosts.cx, wykonaj następujące kroki:

 1. Zduplikuj witrynę do nowego hosta. Upewnij się, że pliki i baza danych zostały poprawnie wyeksportowane i skonfigurowane oraz że postępujesz zgodnie z krokami niezbędnymi do połączenia plików i bazy danych (edycja .wp-config itp.)
 2. Otwórz hosts.cx
 3. Po skonfigurowaniu witryny na nowym hoście pobierz wspólny adres IP z konta cPanel nowego hosta.
 4. Tam, gdzie prosi o adres serwera na hosts.cx, wklej udostępniony adres IP
 5. Aby uzyskać nazwę witryny na hosts.cx, wpisz nazwę domeny swojej witryny
 6. Kliknij „Pobierz mój testowy adres URL”, aby wyświetlić podgląd witryny, która będzie renderowana przy użyciu nowego hosta

Bardzo fajne w tym narzędziu jest to, że umożliwia debugowanie błędów i wprowadzanie zmian w witrynie na nowym hoście, bez wskazywania na to.

Możesz zalogować się do pulpitu WordPress za pomocą wygenerowanego adresu URL hosts.cx, a wszystko, co zrobisz, zostanie zapisane w plikach / bazie danych, tak jakby witryna była już uruchomiona na nowym hoście. Jest to absolutnie niezbędne w przypadku delikatnych migracji WordPress i jest to narzędzie, z którego regularnie korzystam.

DNS w skrócie

Podsumowując, oto najważniejsze punkty, które należy wyciągnąć z tego artykułu i zastosować podczas pracy z WordPress DNS.

 1. Rekord A jest najczęściej używany do „wskazywania” witryny internetowej dostawcy usług hostingowych w celu wyświetlenia tam witryny internetowej.
 2. W przypadku wątpliwości przy zmianie DNS, że nie wyświetlasz oczekiwanego wyniku, wyczyść pamięć podręczną na poziomie serwera, wtyczki i CDN (jeśli taki masz).
 3. Większość propagacji DNS odbywa się w ciągu kilku minut do godziny. Wytyczne stwierdzają, że może to potrwać do 24 godzin, ale jeśli w ciągu godziny nie zauważysz żadnych zmian, opróżnij wszystkie pamięci podręczne i sprawdź dwukrotnie, korzystając ze wsparcia hostingu, czy wszystko działa zgodnie z przeznaczeniem i nic nie stoi na przeszkodzie, aby proces.
 4. Zawsze korzystaj z pliku hosts.cx, aby wyświetlić podgląd zmian w systemie DNS przed przeprowadzeniem ich w witrynie internetowej / domenie na żywo. Możesz użyć pliku hosts.cx do debugowania / naprawy wszelkich problemów zamiast konieczności „gaszenia pożaru” na stronie internetowej na żywo.
 5. Nie zapomnij ponownie wystawić certyfikatów SSL przy użyciu Let Encrypt po przejściu na nowy host.

Czy masz pytania dotyczące zmiany lub zarządzania DNS? A może masz kilka wskazówek do dodania? Pozostaw komentarz poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me