TranslatePress WordPress Translation Plugin Guide

Myślę, że zgodzisz się ze mną, gdy powiem, że utworzenie wielojęzycznej strony internetowej nie jest łatwym zadaniem. Specjalnie dla początkującego.


Którą wtyczkę tłumaczeniową wybierasz? Czy tłumaczysz swoją stronę ręcznie czy automatycznie? Czy zatrudniasz profesjonalnego tłumacza? Czy tłumaczenie Twojej witryny wpływa na Twoje pozycje w SEO?

Wszystkie te (i nie tylko) są trafnymi pytaniami, które należy sobie zadać, jeśli chodzi o tłumaczenie witryny WordPress.

Okazuje się, że możesz łatwo przetłumaczyć swoją witrynę WordPress na ponad 200 języków przy użyciu Tłumacz Naciśnij podłącz.

W tym przewodniku pokazujemy dokładnie, jak zainstalować i przetłumaczyć witrynę za pomocą jednej z najlepszych wtyczek do tłumaczenia WordPress z 2019 r. I później.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak korzystać z TłumaczPress Plugin WordPress oferować treści i produkty odwiedzającym z całego świata, nie przejmując się.

Co to jest TranslatePress?

translatepress wordpress plugin

Zanim zagubimy się w imponującym pakiecie funkcji, najpierw dowiedzmy się więcej o tej wielojęzycznej wtyczce WordPress.

Co to jest TranslatePress? TranslatePress to fajna wtyczka do tłumaczenia WordPress stworzona przez tych samych niesamowitych facetów, którzy cię sprowadzili Cozmoslabs. Jest wypełniony po brzegi wszystkimi funkcjami potrzebnymi do przetłumaczenia dowolnego rodzaju strony internetowej WordPress, w tym sklepów z obsługą WooCommerce. (tak, możesz nawet przetłumacz Produkty WooCommerce).

TranslatePress jest niezwykle łatwy w użyciu dzięki intuicyjnemu interfejsowi, który umożliwia tłumaczenie cała zawartość Twojej witryny tak proste jak A, B, C. Najlepsze jest to, że możesz przetłumaczyć swoją stronę internetową na froncie.

Według testu prędkości dla wydajność wtyczki tłumaczącej przeprowadzona przez Razvan Mocanu, TranslatePress jest najszybszą wtyczką do tłumaczenia WordPress w Internecie.

To naprawdę dobra wiadomość, jeśli chcesz zapewnić superszybkie tłumaczenia swoim czytelnikom. Pamiętaj, że szybkość strony jest jedną z najważniejszych Czynniki rankingu Google SEO.

Jeśli szukasz wtyczki do lokalizacji WordPress, jesteśmy przekonani, że spodoba ci się TłumaczPress. Główną wtyczką jest wolny. Będziesz jednak potrzebował dodatków premium, aby odblokować pełną moc wielojęzycznej wtyczki Tłumacz WordPress. Na szczęście dla ciebie mamy cały pakiet premium, więc przygotuj się na dobrą zabawę.

To powiedziawszy, omówmy kilka kluczowych funkcji, aby dać Ci przedsmak tego, czego możesz się spodziewać po zainstalowaniu wtyczki na ukochanej stronie WordPress.

Tłumacz Naciśnij kluczowe funkcje

funkcje translatepress

Jaki jest pożytek z wtyczki WordPress, która obiecuje ci niebo, ale zapewnia piekło pod względem funkcji? TranslatePress jest dostarczany z niesamowitą listą funkcji, dzięki którym tłumaczenie Twojej witryny WordPress jest dziecinnie proste.

Mówimy o funkcjach takich jak:

 • Możliwość przetłumaczenia całej strony, w tym treści ze skrótów, formularzy i programów budujących strony
 • Możesz tłumaczyć ciągi dynamiczne które są dodawane przez WordPress, wtyczki i motywy
 • Bezproblemowa integracja z Google Translate API, co oznacza, że ​​możesz przyspieszyć proces tłumaczenia. Potrzebujesz tylko klucza API Tłumacza Google i jesteś złoty
 • TranslatePress jest na licencji GPL i jest hostowany przez siebie, co oznacza, że ​​jesteś właścicielem swoich tłumaczeń na zawsze. Oznacza to również, że możesz obsługiwać przetłumaczone strony w szybszy sposób, ponieważ są one przechowywane lokalnie, a nie na zewnętrznych serwerach tłumaczeniowych
 • Możesz przetłumaczyć swoją witrynę na interfejsie za pomocą łatwego w obsłudze interfejsu, który ułatwia pracę
 • 221 języków w momencie pisania, co oznacza, że ​​jesteś gotowy, aby przejąć świat bez żadnych czkawek
 • Wtyczka jest przyjazna dla SEO, ponieważ można przetłumaczyć informacje o stronie, tytuł strony, opis, a także informacje na temat wykresów społecznościowych na Twitterze i Facebooku. Poza tym wtyczka obsługuje mapę witryny Yoast SEO
 • TranslatePress działa od razu po wyjęciu z pudełka z WooCommerce, wszystkimi motywami WordPress, konstruktorami witryn i niestandardowymi typami postów
 • Konta tłumacza, które pozwalają użytkownikom tłumaczyć treść bez dostępu administratora (dodaj nowe konto tłumacza, przechodząc do Użytkownicy -> Dodaj nowy i wybierz Tłumacz jako rola)
 • Automatyczne wykrywanie języka użytkownika
 • ZA Przeglądaj jako funkcja, która pozwala zobaczyć Twoją witrynę tak, jak widzą ją użytkownicy
 • Konfigurowalny przełącznik języka
 • Wsparcie na światowym poziomie

Jak zainstalować wtyczkę TranslatePress

wersja premium translatepress

Pracujemy z wersją Premium TranslatePress dla tego przewodnika. W związku z tym musisz kupić licencję Translatepress aby w pełni cieszyć się tym postem.

Oferują trzy pakiety cenowe, a mianowicie Osobisty 89 dolarów za rok, Biznes to kosztuje około 157 USD rocznie i Deweloper co spowoduje zwrot 225 USD rocznie.

Wybierz pakiet, który Ci odpowiada. Do tego przewodnika poszliśmy z Biznes pakiet oferujący pełny obraz.

Poza tym zainstalujmy wtyczkę TranslatePress i przetestujmy proces tłumaczenia.

Instalowanie wtyczki Tłumacz WordPress

Nawiasem mówiąc, możesz zainstalować główną wtyczkę z Repozytorium wtyczek WordPress. Następnie będziesz mieć możliwość uaktualnienia do wersji premium za pomocą dodatków w późniejszym czasie.

Po zakupie licencji z oficjalnej strony internetowej otrzymasz wiadomość e-mail z linkami do pobrania.

Tłumaczenie zakupu zakupu w Gmailu

Możesz też pobrać główną wtyczkę i dodatki (a także wyświetlić klucz licencyjny) z konta TranslatePress, jak pokazano poniżej.

Śmiało i pobierz główny plik ZIP wtyczki na swój komputer, naciskając Pobierz wtyczkę przycisk jak pokazano powyżej. Pobierz również dodatki za pomocą Pobieranie dodatków przycisk.

Uwaga: Najpierw musisz zainstalować główną wtyczkę, a następnie dodatki.

Instalowanie głównej wtyczki TranslatePress

Nawigować do Wtyczki> Dodaj nowe, następnie Kliknij Prześlij wtyczkę przycisk, jak pokazano poniżej.

przesyłanie głównej wtyczki translatepress

Wybierz główną wtyczkę zip (translatepress-multilingual.1.x.x) i kliknij Zainstaluj teraz przycisk, jak szczegółowo na obrazku poniżej.

Poczekaj na zakończenie procesu instalacji, a następnie naciśnij Aktywuj wtyczkę przycisk, aby uruchomić piłkę. Zobacz zdjęcie poniżej.

aktywacja wtyczki wordpress translatepress

Teraz Twoja główna wtyczka jest gotowa do użycia. Nawigować do Ustawienia> Tłumacz Naciśnij aby uzyskać dostęp do strony opcji, jak podkreślamy poniżej.

pozycja menu translatepress

A oto jak wygląda strona opcji TranslatePress w momencie pisania.

strony z tłumaczeniami

Zanim przejdziesz dalej, musisz aktywować licencję. Nie martw się, proces jest prosty.

Na początek musisz zainstalować i aktywować jeden z płatnych dodatków, aby aktywować Licencja zakładkę na stronie ustawień TłumaczPress.

Śmiało, zainstaluj i aktywuj jeden z płatnych dodatków pobranych wcześniej (postępuj zgodnie z tym samym procesem, którego użyliśmy wcześniej, aby zainstalować główną wtyczkę).

Ponieważ mam coś do WordPress SEO, zainstalowałem dodatek SEO Pack. Teraz nasza strona ustawień TłumaczPress ma kartę licencji, jak pokazano poniżej.

karta licencji translatepress

Teraz aktywujmy licencję. Nawigować do Ustawienia> Tłumacz Naciśnij i kliknij Licencja patka.

Następnie skopiuj / wklej swój klucz licencyjny z konta TranslatePress na Klucz licencyjny i naciśnij Zapisz zmiany przycisk, jak pokazano na poniższym zrzucie ekranu.

aktywacja licencji translatepress

Następnie naciśnij Aktywuj licencję przycisk, który pojawia się, jak pokazano poniżej.

aktywowanie licencji translatepress

W tym momencie Twoja licencja jest aktywna i możesz rozpocząć imprezę. Możesz zainstalować i aktywować wszystkie inne dodatki tak jak my.

tłumaczenia dodatków

Wyglądają dobrze – wszystkie te dodatki, prawda? Poruszanie się szybko.

Tłumacz Naciśnij Ustawienia

opcje tłumaczenia

Po zainstalowaniu wtyczki i dodatków oraz aktywowaniu licencji nadszedł czas, aby zobaczyć opcje dostępne w tej wspaniałej wtyczce do tłumaczenia.

Aby uzyskać dostęp do strony ustawień / opcji, przejdź do Ustawienia> Tłumacz Naciśnij w menu administratora WordPress, tak jak wcześniej.

Strona opcji (inaczej Generał tab) zawiera kilka ustawień, które pomogą Ci rzucić się na ziemię.

Na Generał w zakładce znajdziesz opcję wyboru:

 • Domyślny język witryny, który jest oryginalnym językiem, w którym została napisana witryna. W naszym poradniku wybraliśmy angielski (Stany Zjednoczone).
 • Wszystkie języki, w których chcesz udostępnić swoją stronę internetową (pamiętaj, że masz dostęp do 221 języków w momencie pisania).
 • Aby wyświetlać języki w ich rodzimych nazwach. Jeśli wybierzesz Nie, będą wyświetlane w języku angielskim. poszedłem z TAK.
 • Jeśli chcesz wymusić niestandardowe linki bez kodowania języka, aby zachować aktualnie wybrany język.
 • Aby aktywować Tłumacz Google.
 • Dodaj przełącznik języka w menu lub na dowolnej stronie za pomocą krótkiego kodu.
 • Metoda wyboru języka dla odwiedzających po raz pierwszy.
 • I tak dalej…

Po wybraniu ogólnych opcji nie zapomnij kliknąć Zapisz zmiany przycisk u dołu strony. Po ustawieniu ogólnych opcji pozwól nam przetłumaczyć Twoją witrynę.

Tłumaczenie witryny za pomocą TranslatePress

tłumacz edytor wizualny

Tłumaczenie witryny za pomocą TranslatePress jest tak proste jak 1, 2, 3. Wszystko staje się jeszcze łatwiejsze, ponieważ używasz edytora wizualnego pokazanego na zrzucie ekranu powyżej.

Aby przetłumaczyć witrynę WordPress, kliknij Przetłumacz stronę kartę, jak pokazano poniżej.

Spowoduje to przekierowanie do edytora wizualnego TranslatePress w nowej karcie. Korzystanie z edytora wizualnego należy do klas czwartych. Naprawdę, to kwestia wskazania i kliknięcia.

Tłumacz Naciśnij edytor wizualny

Wszystko co musisz zrobić z tłumaczem wizualnym to:

 • Wybierz sekcję, którą chcesz przetłumaczyć
 • Podaj tłumaczenie ręcznie (automatyczne tłumaczenie jest możliwe tylko po aktywacji interfejsu API Tłumacz Google)
 • Uderz w Zapisz tłumaczenie przycisk u góry ekranu

Zgodzisz się, że to całkiem proste.

Przetłumaczmy naszą próbkę pokazaną poniżej z angielskiego na hiszpański.

Na powyższym obrazku zauważ podświetlony przełącznik języka, który dodałem do górnego menu. Ten na dole strony pojawi się automatycznie. Możesz włączyć / wyłączyć przełączniki języków z poziomu Generał patka.

Jak przetłumaczyć naszą przykładową stronę?

Cóż, wybrałem każdą sekcję, którą chciałem przetłumaczyć (możesz wybrać wszystkie elementy na stronie, ale poszedłem z treścią strony do tego przewodnika), pod warunkiem tłumaczenia za pomocą lewego panelu i kliknąłem Zapisz tłumaczenie przycisk. Poniższe zdjęcia przedstawiają kolejne kroki.

Widzieć? Tłumaczenie witryny WordPress za pomocą wtyczki TranslatePress jest tak proste. Po przetłumaczeniu mojej przykładowej strony otrzymałem to, kiedy przełączyłem język na hiszpański.

Łał! Tak łatwo ��

Aby przetłumaczyć swoją witrynę na inne języki, postępujesz zgodnie z tym samym procesem. Aby przetłumaczyć stronę automatycznie, potrzebujesz API Tłumacz Google. Po automatycznym tłumaczeniu zawsze możesz sprawdzić swoje wyniki, aby upewnić się, że wszystko jest w porządku.

Wniosek

Tłumaczenie witryny WordPress za pomocą TranslatePress jest tak łatwe, że nie musisz szukać innego rozwiązania. Wtyczkę można łatwo skonfigurować i rozszerzyć, a wszystko, czego potrzebujesz, znajduje się na jednej stronie z opcjami.

Poza tym edytor wizualny sprawia, że ​​tłumaczenie Twojej witryny jest niewiarygodnie proste. Będziesz się uśmiechać za każdym razem, gdy będziesz musiał przetłumaczyć swoją stronę.

Wciąż nie sprzedany? TranslatePress zapewnia nawet szczegółowe Porównanie wtyczek tłumaczeń WordPress opcji bezpłatnych i premium. To świetny sposób na porównanie najważniejszych funkcji wielojęzycznej wtyczki i sprawdzenie, jak TranslatePress wypada w porównaniu z innymi popularnymi rozwiązaniami.

Czy coś pominęliśmy? Czy kiedykolwiek używałeś TranslatePress w przeszłości? Jaka jest twoja ulubiona wtyczka do tłumaczenia WordPress? Daj nam znać, co myślisz w sekcji komentarzy.

Miłego tłumaczenia!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me