GoDaddy Managed WordPress Hosting Review & Startup Guide

Wydano GoDaddy Zarządzany hosting WordPress do niektórych mieszanych recenzji. Ale jesteśmy tutaj, aby dać ci obiektywne spojrzenie na to, jak działa ich zarządzany plan hostingu WordPress i niektóre funkcje, które znajdziesz, jeśli zdecydujesz się spróbować.


Zobacz plany hostingowe WordPress

Co dla Ciebie oznacza Hosting WordPress?

Więc chcesz założyć własnego bloga, a może stronę internetową dla Twojej firmy lub stronę powitalną dla swojego zespołu – bez względu na powody, dokonałeś świetnego wyboru, wybierając swoją witrynę na WordPress. Jest to jedna z najłatwiejszych i najpopularniejszych dostępnych platform internetowych. Nie musisz być projektantem ani programistą, aby stworzyć własną witrynę. Ale potrzebujesz hostingu, aby uruchomić WordPress i ułatwić sobie życie. Zarządzany hosting to droga.

Wcześniej pisaliśmy o tym, co musisz wiedzieć o zarządzanym hostingu WordPress oraz o tym, jak wybrać odpowiedni hosting WordPress dla Ciebie, a prawdziwą korzyścią jest to, że możesz spokojnie odpoczywać wiedząc, że Twój host zajmuje się Twoją instalacją WordPress. Instalują podstawowe aktualizacje WordPress, sprawdzają zgodność wtyczek i zarządzają bezpieczeństwem.

Oznacza to, że nie musisz już więcej stresować się pamięcią o aktualizacji instalacji WordPressa, nie musisz więcej niszczyć swojej witryny dzięki nieuczciwej wtyczce, ani więcej nocować w nocy, zastanawiając się, czy Twoja witryna jest jawnie narażona na ataki hakerskie. Podsumowując, zarządzany hosting WordPress oznacza mniej czasu i energii poświęconych na utrzymanie instalacji, więc masz więcej czasu na pracę nad swoimi treściami.

GoDaddy Managed WordPress Hosting

GoDaddy robi wszystko, co właśnie wspomnieliśmy i więcej. GoDaddy Zarządzane plany hostingowe WordPress zaczynają się już od 6,29 USD miesięcznie i zapewniają niezawodne i automatyczne aktualizacje WordPress, przyspieszanie buforowania, pomocna czarna lista wtyczek oraz dostęp do sFTP i phpMyAdmin (jeśli tego używasz, ale dla początkujących ta ostatnia funkcja prawdopodobnie nie jest tym, z którego będziesz teraz korzystać).

Przy zakupie rocznego planu zarządzanego WordPress Hosting od GoDaddy otrzymujesz również darmowa nazwa domeny. Dzięki temu konfiguracja jest jeszcze łatwiejsza. Ponieważ nazwa Twojej domeny pochodzi również od dostawcy usług hostingowych, nie ma potrzeby wskazywania jej na serwer, co pozwala zaoszczędzić kilka czasochłonnych kroków podczas tworzenia nowych witryn. Kolejna oszczędność czasu to wbudowane buforowanie. Nie ma potrzeby dodawania wtyczek ani planów – wbudowane buforowanie GoDaddy nie tylko pomaga przyspieszyć twoją stronę i jest kolejną funkcją, której nie musisz konfigurować sam.

Kolejną świetną funkcją jest wsparcie w desce rozdzielczej. Po skonfigurowaniu witryny WordPress po prawej stronie ekranu zobaczysz przydatną niebieską kartę „Opinie i wsparcie”. Po prostu kliknij kartę, a otworzy się lightbox, w którym możesz przeszukiwać bazę wiedzy GoDaddy, czytać pomysły ludzi na temat aktualizacji oraz przesyłać własne zgłoszenia do pomocy technicznej i opinie. Ta karta jest obecna na każdej stronie pulpitu nawigacyjnego, więc jeśli napotkasz problem lub wymyślisz kreatywne rozwiązanie, możesz wysłać do GoDaddy szybką wiadomość.

Buforowanie GoDaddy

Po zalogowaniu się do witryny WordPress u góry strony zobaczysz pasek narzędzi użytkownika. W tym miejscu GoDaddy dodał kilka pomocnych szybkich linków, aby zaoszczędzić trochę czasu. Po pierwsze, link Opróżnij pamięć podręczną usuwa pamięć podręczną, dzięki czemu możesz zobaczyć wszelkie zmiany motywów, które wprowadziłeś na żywo.

Ten pasek narzędzi zawiera również link do ustawień GoDaddy. Kliknij ten link, aby przejść do osobistej bramy GoDaddy, w której możesz zobaczyć migawki wszystkich kont hostingowych. Jest to świetne narzędzie, jeśli planujesz tworzenie wielu stron internetowych na różnych planach (np. Jeśli jesteś projektantem stron internetowych lub zarządzasz wieloma stronami internetowymi), a także ułatwia znalezienie informacji SFTP i bazy danych, jeśli są potrzebne..

Ustawienia GoDaddy

GoDaddy oferuje także wiele innych wspaniałych funkcji, w tym plany zarządzania nocne kopie zapasowe, Skanowanie złośliwego oprogramowania, wsparcie 24/7 i kilka przydatnych bezpłatnych kredytów reklamowych, których możesz użyć, aby promować swoją nową stronę internetową. Limity odwiedzin strony i przestrzeń dyskowa różnią się w zależności od poziomu planu, więc po prostu upewnij się, że przy zakupie planu wybierasz ten, który spełnia potrzeby związane z ruchem i poziomem danych.

Jedyną funkcją, której brakuje GoDaddy, jest wiele witryn. Pojawiły się pytania dotyczące dodawania wielu witryn na ich stronie Google+ oraz na innych postach z ogłoszeniami, gdy hosting został wydany po raz pierwszy, ale nie wygląda na to, aby była to funkcja, która została dodana do tej pory. Ale poza tym mają wszystko, co mają inne zarządzane hosty WordPress w bardzo rozsądnej cenie.

Test wsparcia GoDaddy

W ramach usługi postanowiliśmy sami wypróbować wsparcie GoDaddy. W ramach testu najpierw ponownie zapisaliśmy nasze linki do strony testowej, aby upewnić się, że zostały ustawione na używanie nazwy postu. Następnie przeszliśmy do naszych ustawień GoDaddy i kliknęliśmy przycisk Ustawienia, aby pobrać nasz SFTP i połączyć się z naszym serwerem. Następnie usunęliśmy cały plik .htaccess i zastąpiliśmy go uśmiechniętą twarzą – zasadniczo niszcząc witrynę, aby sprawdzić, czy wsparcie może to rozwiązać. Więc teraz, kiedy odświeżiliśmy naszą stronę testową, wyglądało to tak:

Test wsparcia GoDaddy

Kiedy zgłosiliśmy nasz bilet, był czas oczekiwania na wsparcie w wysokości 0 min i średni czas oczekiwania na odpowiedź e-mailem wynoszący 5 godzin. Poszliśmy drogą e-mailową.

Bilet testowy pomocy technicznej GoDaddy

W końcu czekaliśmy na odpowiedź, ale po 4 dniach poddaliśmy się i postanowiliśmy zadzwonić do ich zespołu wsparcia. Po szybkiej 1 minucie oczekiwania super pomocna technika natychmiast rozwiązała problem i uruchomiła stronę demonstracyjną! Więc jeśli zdecydujesz się na GoDaddy jako gospodarza i zdarzy ci się napotkać przeszkodę, koniecznie zadzwoń do nich. Ich wsparcie telefoniczne jest praktycznie natychmiastowe, super przyjazne i bardzo wydajne. Więc jeśli masz ważne pytanie, zadzwoń, w przeciwnym razie prześlij zgłoszenie do pomocy technicznej.

Pierwsze kroki

GoDaddy sprawia, że ​​cały proces jest tak łatwy, jak to możliwe. Nie musisz nawet instalować WordPress – ponieważ wybrałeś zarządzany plan hostingowy WordPress, jest już dla Ciebie zainstalowany. Wszystko, co musisz zrobić, to skonfigurować swoją stronę internetową.

Najpierw zaloguj się do swojego konta GoDaddy. Zobaczysz przełącznik Web Hosting na karcie Produkty. Otwórz go i kliknij przycisk Uruchom, aby wyświetlić nowy plan hostingowy.

GoDaddy Managed WordPress Hosting: Uruchom konto

Następnie musisz utworzyć witrynę lub przeprowadzić migrację witryny, którą już utworzyłeś. W tym przewodniku postanowiliśmy skonfigurować nową witrynę, aby pokazać wszystkie opcje oferowane przez GoDaddy.

GoDaddy Managed WordPress Hosting: Stwórz swoją witrynę

Gdy zdecydujesz się utworzyć nową witrynę WordPress, GoDaddy daje szybki formularz do wypełnienia. Powinieneś już kupić nazwę domeny dla swojej witryny, a jeśli kupiłeś ją od GoDaddy, wybierz ją z listy rozwijanej. Jeśli nie masz jeszcze domeny, skorzystaj z opcji domeny tymczasowej (GoDaddy przypisze ci losową nazwę domeny pośredniej). Następnie dodaj informacje o koncie administratora i kliknij przycisk Zakończ.

GoDaddy Managed WordPress Hosting: Konfiguracja konta

Jak tylko klikniesz ten przycisk, GoDaddy zabierze się do pracy nad tworzeniem witryny, a za kilka minut lub mniej zobaczysz swój nowy pulpit nawigacyjny.

GoDaddy Managed WordPress Hosting: WordPress Dashboard

Stąd masz dwie opcje: albo kliknij duży zielony przycisk Rozpocznij, aby przejść do Szybkiej instalacji GoDaddy, albo prześlij i zainstaluj własny motyw i wtyczki.

Opcja szybkiej konfiguracji

GoDaddy ułatwia początkującym użytkownikom uzyskanie konfiguracji witryny WordPress. Dosłownie musisz tylko postępować zgodnie ze wskazówkami i skorzystać z podanych opcji, a Twoja witryna będzie dostępna natychmiast. Pierwszym krokiem jest kliknięcie tego dużego zielonego przycisku, o którym wspominaliśmy wcześniej.

Następny ekran, który zobaczysz, to pierwszy krok do Twojej nowej witryny. Wybierz kategorię, która najlepiej opisuje, jaki typ witryny budujesz. Czy to osobista strona internetowa poświęcona tobie i twoim zainteresowaniom? Czy to bardziej profesjonalna strona internetowa dla Twojej firmy? Czy to galeria twoich fotografii? Czy jest to standardowy blog? Po prostu kliknij jedną z opcji.

GoDaddy Szybka konfiguracja: Wybierz typ witryny

W zależności od wybranej opcji zostaną wyświetlone różne motywy do wyboru. GoDaddy zawiera te darmowe motywy WordPress, które pomogą Ci skonfigurować i uruchomić. Jeśli nie ma takiej, którą kochasz, zawsze możesz wybrać jedną z nich, aby uzyskać konfigurację i przejść do motywu premium WordPress później.

GoDaddy Szybka konfiguracja: wybierz motyw

Po wybraniu motywu możesz rozpocząć dodawanie zawartości. GoDaddy zapewni podstawowe opcje zawartości w oparciu o wybrany motyw i dostępne opcje tego motywu (takie jak strona kontaktowa lub strona galerii). Wypełnij sekcję Blog swoim pierwszym postem na blogu. Dodaj informacje o sobie lub swojej firmie w sekcji Informacje, które zostaną wykorzystane na stronie o. Jeśli chcesz stronę kontaktową, kliknij przycisk Dodaj pod kontaktem i wypełnij formularz, podając swoje dane. Jeśli chcesz założyć galerię, możesz też dodać swoje pierwsze 3 obrazy, by pomóc Ci zacząć. Na koniec możesz dodać dodatkowe niestandardowe strony do wszystkiego, co chcesz dołączyć (np. Strona personelu, opis misji lub coś innego). Po zakończeniu kliknij przycisk Publikuj witrynę internetową.

GoDaddy Szybka konfiguracja: dodawanie stron i treści

Następny ekran powinien wyglądać mniej więcej tak:

GoDaddy Szybka konfiguracja: zakończona

I jesteś skończony! Oficjalnie masz witrynę WordPress obsługiwaną przez GoDaddy. Kliknij niebieski przycisk, aby wyświetlić witrynę.

GoDaddy Szybka konfiguracja: Twoja strona internetowa

Prawdopodobnie będziesz chciał zmienić ustawienia bezpośredniego łącza, zmienić widżety i wprowadzić inne poprawki w swojej witrynie, zanim udostępnisz ją innym. Dodatkowo, gdy dodasz więcej postów, kategorii, tagów i stron, powstanie witryna bogata w treść, którą pokochają Twoi nowi czytelnicy.

GoDaddy Szybka konfiguracja: Twoja strona internetowa z poprawkami

Jeśli szybka konfiguracja nie jest dla Ciebie, jeśli kupiłeś premium WordPress, którego chcesz użyć, lub jeśli chcesz po prostu zobaczyć, jak zacząć bez kreatora konfiguracji, czytaj dalej!

Standardowa opcja konfiguracji WordPress

Dzięki GoDaddy Managed WordPress hosting zawsze możesz przejść na bardziej tradycyjną trasę konfiguracji. Po utworzeniu nowej witryny WordPress nie musisz klikać tego dużego, zielonego przycisku, kuszącego. Zamiast tego możesz przesłać własny motyw WordPress i wtyczki (pamiętając, że wtyczki uznane za szkodliwe zostały dodane do czarnej listy, aby zapewnić bezpieczeństwo i sprawność instalacji oraz że nie możesz zainstalować tych wtyczek).

Najpierw przejdź do Wygląd> Tematy. Jedną z opcji jest użycie karty Wyszukaj, aby znaleźć darmowy motyw z WordPress.org. Inną opcją jest zakup motywu WordPress premium zbudowanego z potrzebnych funkcji.

Konfiguracja GoDaddy: zainstaluj motyw

Aby przesłać motyw, kliknij kartę Prześlij, a następnie wyszukaj plik zip motywu.

Konfiguracja GoDaddy: Prześlij motyw

Po przesłaniu aktywuj motyw. W zależności od wybranego motywu możesz zainstalować zalecane wtyczki. Wielu autorów motywów umieści informację „Zalecane wtyczki”, aby ułatwić ci pracę. Kliknij, aby zainstalować i aktywować zalecane wtyczki.

Instalacja GoDaddy: Zainstaluj wtyczki

Jeśli chcesz zainstalować jakieś inne wtyczki, po prostu przejdź do strony wtyczek, kliknij dodaj nowe, a następnie wyszukaj lub prześlij nowe wtyczki (podobnie jak dodanie motywu).

Następny krok obejmuje ustawienie permalinków, tworzenie stron, dodawanie menu, wybieranie widżetów, tworzenie postów, dodawanie logo, wybieranie niestandardowych kolorów i więcej. Wszystkie dostępne opcje zależą od motywu i aktywnych wtyczek. Niektóre motywy zawierają wiele opcji dostosowywania, takich jak nasz motyw Total Premium WordPress, podczas gdy inne są bardzo proste i proste, takie jak motyw WordPress Twenty Twelve. Po wprowadzeniu wszystkich zmian gotowe. Śmiało i sprawdź swoją stronę internetową – powinna wyglądać jak nowa!

Konfiguracja GoDaddy: nowy motyw WordPress

Wniosek

Niezależnie od tego, czy korzystasz z opcji szybkiej instalacji, czy tradycyjnej metody instalacji, GoDaddy Managed WordPress hosting ułatwia Ci cały proces. To sprawia, że ​​jest szczególnie przydatny dla początkujących, którzy dopiero zaczynają pracę z WordPress, a także dla weteranów, którzy mogą tworzyć witryny, które mogą przekazać klientom. Nie musisz samodzielnie instalować WordPress, a jeśli kupiłeś nazwę domeny od Go Daddy, nie musisz kierować jej na swój serwer. Ponadto po skonfigurowaniu witryny GoDaddy zarządza wszystkimi głównymi aktualizacjami i zabezpieczeniami instalacji WordPress (chociaż należy zapoznać się z naszymi poradami dotyczącymi bezpieczeństwa WordPress, aby upewnić się, że witryna WordPress jest bezpieczna).

Zalety zarządzanego hostingu WordPress firmy GoDaddy znacznie przewyższają kilka ograniczeń – uwielbiamy to, jak łatwo było skonfigurować naszą stronę testową, jak szybko była to strona, niesamowite wsparcie telefoniczne i przystępna cena (świetne plany zaczynają się już za 6,29 USD miesięcznie za pojedyncza strona internetowa). Jedynymi negatywami, jakie mogliśmy znaleźć, była powolna obsługa poczty e-mail i fakt, że nie można zainstalować wielu witryn. Nie są one tak naprawdę ważne, ponieważ większość użytkowników nie wymaga funkcji obsługi wielu witryn, a wsparcie telefoniczne było tak wspaniałe, że praktycznie nie trzeba nawet oferować pomocy przez e-mail. Upewnij się, że zapoznałeś się z ich opcjami hostingu – GoDaddy może mieć dla Ciebie idealny plan hostingu Managed WordPress.

Twoje doświadczenia

Jeśli korzystałeś z zarządzanego przez GoDaddy hostingu WordPress, daj nam znać, co myślisz w komentarzach poniżej. Chcielibyśmy usłyszeć od ciebie!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map