Cloudways Managed Cloud Hosting Review

W dzisiejszym świecie rynek hostingu jest wypełniony wieloma opcjami, tak że łatwo jest zagubić się w aspektach technicznych, przy stale rosnącym konkurencyjnym aspekcie biznesu hostingowego, czytanie dobrych i uczciwych recenzji na temat tych usług jest najważniejsze.


To pierwszy artykuł z serii, w której będę recenzować dobrze znane usługi hostingowe. Dzisiaj pokażę ci, co jest Cloudways, jak to działa, jak jest dobre, ma wady i faktyczną wydajność usługi. Omówię także grupę docelową i cenę.

Uwaga: Ten artykuł stanowi rzetelną i dogłębną recenzję usługi hostingowej Cloudways WordPress. Cloudways zapewniło nam tymczasowe konto do rzetelnego przetestowania swoich usług, jednak wszystkie opinie i wyniki testów udostępnione w tej recenzji są nasze własne.

Co to są Cloudways

Cloudways to firma hostingowa w chmurze, która zapewnia scentralizowaną platformę do zarządzania zewnętrznymi usługami chmurowymi, takimi jak DigitalOcean, VULTR, Amazon i Google Cloud, pośród innych. Zasadniczo Cloudways bardziej przypomina centrum usług zamiast faktycznej firmy hostingowej.

Zgodnie z ich brzmieniem w Cloudways możesz wybrać swojego dostawcę, wybrać swoją podstawową aplikację i zbudować swoją aplikację internetową z pełnym zaufaniem.

Cloudways pozwala więc tworzyć wirtualne maszyny który z kolei może hostować aplikacje które tworzysz. Cloudways oferuje łatwy sposób tworzenia maszyn wirtualnych i aplikacji na nich.

Rozpoczęcie pracy z Cloudways

Najpierw musisz wybrać plan Cloudways. Oferują wiele opcji rozliczeń godzinowych lub miesięcznych, dostawców usług w chmurze, centrów danych, pamięci RAM, pamięci masowej, przepustowości i innych.

Rozpocznij pracę z Cloudways

Po przejściu do usługi zostanie wyświetlony następujący interfejs…

Jak widać, Cloudways pozwala ci stworzyć maszynę wirtualną za pomocą jednego kliknięcia w najpopularniejszych firmach hostingowych w chmurze, wystarczy wybrać dostawcę, rozmiar serwera, lokalizację, a potem możesz zacząć.

Po utworzeniu serwera masz dostęp do konfiguracja aplikacji.

W tym artykule utworzę 2 maszyny wirtualne, jedną w Cyfrowy ocean a drugi na Amazon Web Services. Gdy obie maszyny będą gotowe i aktywne, możemy przystąpić do tworzenia serwer WWW i aplikacja na górze.

Cloudways pozwala stworzyć Aplikacja serwera WordPress z łatwością wraz z innymi często używanymi aplikacjami. W tej recenzji skupię się na WordPressie z oczywistych powodów.

Warto wspomnieć, że aplikacje Cloudways są tworzone z optymalizacjami w miejscu co oznacza, że ​​aplikacja utworzy ze zoptymalizowanym profilem dla WordPress. W tym artykule zamierzam pominąć Optymalizacje WordPress, aby pokazać rzeczywistą wydajność usługi.

Jak widać, wszystkie główne aspekty serwera można dostosować za pomocą przyjemnego i intuicyjnego interfejsu użytkownika. Dobrze jest wiedzieć, że nie musisz poprawiać wszystkich tych elementów, aby witryna działała poprawnie, ale najlepiej jest wiedzieć, co robisz, zanim zaczniesz dotykać czegokolwiek w tym menu. Te opcje najlepiej nadają się dla osób przeszkolonych w zakresie administrowania serwerami internetowymi, dla zwykłych ludzi najlepiej pozostawić to wszystko nietknięte.

Serwer pozwala na dość łatwe skalowanie pionowe z wyraźnie wydrukowanym kosztem każdego kroku. Jest to niezwykle przydatne dla startupów, które chcą się rozwijać w locie.

Cloudways jest wyposażony w przyjemną funkcję tworzenia kopii zapasowych, która pozwoli Ci tworzyć kopie plików w dowolnym czasie.

Główny stos serwera WWW zawiera wstępnie skonfigurowany PHP-FPM, Memcached, Apache jako rzeczywisty serwer WWW, nginx jako serwer proxy i Varnish jako główny mechanizm buforowania, dość skomplikowany serwer WWW, wszystkie zarządzane przez interfejs bez konieczności ingerowania w rzeczywistą maszynę. Całkiem użyteczne !

Konieczność zainstalowania certyfikatu na WordPressie nie stanowi żadnego problemu, wystarczy dodać adres e-mail i domenę i zainstalować certyfikat, odbywa się to za pośrednictwem Szyfrujmy za darmo, ale system pozwala zainstalować niestandardowe certyfikaty na wypadek, gdyby były potrzebne.

Gdy urządzenie działa, możesz łatwo przenosić, udostępniać, klonować serwer, a nawet dodawać do niego nową aplikację, a wszystko to jest obsługiwane za pomocą łatwo dostępnego pomarańczowego przycisku w prawym dolnym rogu interfejsu. Nie może być już łatwiej !

Co z migracjami?

Jeśli, podobnie jak ja, masz już uruchomioną i uruchomioną witrynę, Cloudways oferuje łatwy sposób importowania wszystkich danych bez konieczności dotykania jednego wiersza kodu lub wykonywania pojedynczej kopii zapasowej. Jest to obsługiwane przez Wtyczka Cloudways Backup dla WordPress. Po prostu zainstaluj wtyczkę na swojej stronie WordPress, a następnie podłącz ją do Cloudways. System BlogVault przeprowadzi migrację twojego WordPressa do Cloudways. Słowo ostrzeżenia, ale jest to powolny proces, jeśli Twoja witryna ma mnóstwo plików, spodziewaj się godzin do zakończenia, cierpliwości.

Uruchomienie witryny w Cloudways może być świetną zabawą, nie tylko dlatego, że system pozwala dostosować każdy aspekt maszyny wirtualnej i aplikacji, z której będziesz korzystać, ale także dlatego, że łatwy sposób konfiguracji wszystko może potencjalnie zaoszczędzisz godziny bólu głowy. To naprawdę dobra wiadomość dla startupów i programistów, którzy po prostu nie chcą spędzać czasu na pracy z plikami i serwerami internetowymi i chcą scentralizowanego interfejsu do wdrażania wielu serwerów, które po prostu działa.

Hosting Benchmark

W celu przeprowadzenia testów porównawczych Cloudways i każdej innej usługi, która przyjdzie, zdecydowałem się stworzyć podstawową witrynę z szablonami, niezbyt wymagającą pod względem zasobów, ale wystarczającą do mierzenia wydajności. Oryginalna strona jest hostowana na mojej własnej platformie hostingowej na dedykowanym serwerze tutaj, strona z testami nosi nazwę Blog Techie i reprezentuje typową stronę internetową wypełnioną zdjęciami, które możesz zbudować dla jednego ze swoich klientów. Ta strona łączy małe zdjęcia ze średnimi i dużymi, od 2 KB do 700 na zasób. Jest to przydatne do przetestowania zdolności serwera do dostarczania mieszanej zawartości. Witryna ładuje również kilka wtyczek i frameworka, co pomaga również określić szybkość serwera WWW w udostępnianiu wielu skryptów javascript.

Witryna testowa nie ma wbudowanych wtyczek buforowania, minimalizacji ani kompresji obrazu. Pomaga to określić prawdziwe możliwości serwera WWW.

Cloudways z technologią Digital Ocean

Pierwszy wynik pochodzi z Cyfrowy ocean maszyna wirtualna hostowana w Cloudways.

Jak widać z informacji o narzędziach pingdom, strona jest obsługiwana z nginx.

Wynik z Dallas dla naszej pierwszej maszyny wirtualnej jest niesamowity, witryna uzyskała ocenę A bez żadnego mechanizmu buforowania (z wyjątkiem optymalizacji własnego serwera Cloudways) i całkowity czas ładowania 1,44 sekundy dla witryny prawie 3 MB.

Gdy przejdziemy do lokalizacji San Jose, która jest bliżej pochodzenia, wyniki mówią same za siebie, maszyna wirtualna reaguje jak mistrz z doskonałym 493ms całkowitego czasu ładowania i oceną prędkości 92 bez żadnych wtyczek buforujących w WordPressie, niesamowite.

Teraz przejdźmy do Amazon VM.

Cloudways wyposażone w usługi Amazon Web Services

Testując z lokalizacji w Dallas, maszyna wirtualna dostarczona przez Cloudways z usług internetowych Amazon okazała się dość konkurencyjna, mając jedynie 1,19s całkowitego czasu ładowania i ocenę A91.

Co jest dobrego w Cloudways

Cloudways to niesamowita usługa pod każdym względem. To nie tylko oferuje jeden z najlepsze interfejsy do centralnego zarządzania, jakie kiedykolwiek widziałem.

To po prostu działa. To pozwala łatwo tworzyć maszyny wirtualne i aplikacje bez konieczności manipulowania plikami i serwerami internetowymi oraz dotykania jednego polecenia w systemie Linux. Ale jednocześnie jest tak łatwo zarządzany, że pozwala Ci przejść do pełnego administratora i obsługiwać serwer za pomocą konsoli, a nawet przenośnej konsoli wiersza poleceń dostępnej z przeglądarki. The ogromna ilość opcji wbudowane w usługę są po prostu niesamowite.

Co najlepsze, pozwala wybrać dostawcę hostingu dla każdej maszyny wirtualnej i natychmiast skalować projekt. O co więcej można prosić?

I co nie jest takie fajne

Na początek praca w Cloudways jest przyjemna, jeśli wiesz, co robisz. Jeśli pochodzisz z konta Shared Hosting i znasz tylko interfejs użytkownika cPanel, będzie krzywa uczenia się z Cloudways. Przynajmniej musisz zrozumieć koncepcję serwera WWW i mieć podstawowa wiedza na temat tego, jak działa, aby móc w pełni z niego korzystać. Prawdą jest również to, że większość opcji jest wstępnie ustawiona na zoptymalizowane wartości i może nie być konieczne poprawianie niczego, aby witryna działała poprawnie, ale w przypadku, gdy trzeba sobie z tym poradzić, czy to bazy danych, czy limity php, najlepiej, jeśli przejdziesz do Cloudways z podstawową wiedzą. Chociaż Cloudways będą działać doskonale dla nowicjuszy, uważamy, że mogą istnieć lepsze alternatywy dla tego rodzaju odbiorców.

Kolejną niezbyt fajną rzeczą w Cloudways jest to Cena £. Ładny interfejs, niesamowite możliwości i łatwa integracja ze wszystkimi głównymi dostawcami usług chmurowych wiąże się z dodatkowymi kosztami. Na przykład hosting tej samej maszyny wirtualnej, która kosztuje 10 USD w DigitalOcean, kosztuje 17 USD w Cloudways. Opłata ta jest pobierana za interfejs użytkownika. Chociaż Cloudways z pewnością może być niedrogie, pod żadnym względem nie jest to najtańsza opcja.

A od momentu skalowania serwera do więcej niż 2 GB pamięci RAM, ostatecznie zapłacisz więcej niż rzeczywisty serwer dedykowany z większą ilością pamięci RAM i procesora. Przechowywanie również nie jest tanie. W przypadku mniejszych witryn jest w porządku, ale w przypadku witryn takich jak duże czasopisma, które zajmują od 30 do 55 GB miejsca, Cloudways będą drogie.

Wniosek

Cloudways to wspaniała usługa skierowana do startupów, agencji, małych programistów i właścicieli blogów, którzy chcą scentralizowanego systemu do obsługi wszystkich swoich stron internetowych. Interfejs jest jednym z najlepiej, co widziałem a sposób działania systemu i ilość dostępnych opcji jest po prostu zadziwiająca. Od drobnych drobiazgów po drobiazgi, większość jest dostępna za pośrednictwem interfejsu, co pozwala zaoszczędzić mnóstwo godzin pracy. Jedyną wadą Cloudways jest jego cena. Skalowanie maszyn powyżej standardowych wartości jest drogie, a prawda jest taka, że ​​każdy tani dedykowany serwer WWW kosztuje mniej i oferuje więcej, jeśli chodzi o sprzęt.

Dzięki Cloudways płacisz za interfejs, scentralizowany system, łatwy dostęp do wszystkich swoich rzeczy i scentralizowaną platformę do obsługi wielu dostawców, a jeśli tego właśnie szukasz, Cloudways może być najlepszą opcją, pamiętaj tylko, że skalowanie będzie kosztuje cię i bądź przygotowany na poradzenie sobie w razie potrzeby. Prawda jest nawet kosztowna, usługa jest warta każdego grosza i jest to wspaniała opcja dla średnich i zaawansowanych użytkowników.

Rozpocznij pracę z Cloudways

Chcielibyśmy wiedzieć, czy któryś z naszych czytelników wypróbował Cloudways i usłyszeć twoje przemyślenia. Co sądzisz o Cloudways? Czy wypróbowałeś już opcje serwera w chmurze??

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map