Pagesa (Udhëzuesi) i SiteGround PayPal »A mund të paguaj me PayPal?

Pagesa e Web Hosting me SiteGround duke përdorur metodën e PayPal (2020)

Nëse jeni duke pyetur veten nëse SiteGround pranon pagesa duke përdorur PayPal apo jo. po, ata bejne! Sidoqoftë, kjo është mënyra më e njohur e pagesës e përdorur nga SiteGround me opsionin më të zakonshëm Pagesat e kartës së kreditit. PayPal nuk është e shënuar në faqet e rendit të mbajtjes në internet të SiteGround, por prapëseprapë, ju mund të paguani përmes PayPal për shërbimet tuaja të mbajtjes në internet që blini me SiteGround.


Nëse tashmë jeni një Klienti i faqes SiteGround, ju thjesht mund hyrje te SiteGround Zona e përdoruesit, pastaj lundroni te tyre Faqja e Mbështetjes dhe së fundmi kontaktoni me ta Ekipi i Mbështetjes së Faturimit për pagesa PayPal. Dhe nëse jeni i ri në SiteGround dhe planifikoni të Regjistrohu dhe paguaj duke përdorur Debit Card ose PayPal (metodat më të pakta të pagesave të përdorura nga SiteGround), ju vetëm duhet të kontaktoni tyre Departamenti i Shitjeve duke përdorur Bisedën e shpejtë dhe super miqësore të SiteGround.

Pse metodat e pagesës së kartës së debitit ose pagesa PayPal nuk janë të listuara në Faqen e Rendit të SiteGround?

Po ashtu eshte! SiteGround nuk ka listuar opsionet e pagesave si Debit Card dhe PayPal në faqet e tyre të porosive. Gjithashtu, ata kanë përmendur që ata pranojnë llojet e mëposhtme të Kartave të Kredisë si Kartat VISA, MasterCard, Zbuloni Kartat, dhe Karta Amerikane Express (Amex).

Sidoqoftë, SiteGround, në mënyrë alternative, ofron mundësi shtesë pagese për klientët e tyre për të paguar blerjet e tyre të SiteGround duke përdorur Debit Card ose llogarinë PayPal (nëse klientët nuk kanë një kartë krediti ose kur e kanë të vështirë të bëjnë Pagesat e SiteGround).

Si të paguani për shërbimet e pritjes së SiteGround duke përdorur PayPal ose Debit Card? [Udhëzues i thjeshtë hap pas hapi]

Këtu është udhëzuesi ynë hap pas hapi i lehtë për tu kuptuar i cili do t’ju ndihmojë të bëni pagesa për shërbimet e SiteGround duke përdorur PayPal ose Debit Card ndërsa regjistroheni për planet dhe paketat e tyre të mbajtjes në internet..

⤵ HAPI 1

Së pari, Vizitoni SiteGround.com dhe zgjidhni një Plani i Pritjes së Uebit ju dëshironi të paguani përmes Debit Card ose llogarisë PayPal.

⤵ HAPI 2

Regjistrohu një Emër Domain sipas zgjedhjes suaj.

⤵ HAPI 3

Plotësoni detajet në lidhje me tuajin Informacioni i llogarisë, Informacioni i Klientit, dhe Informacioni i blerjes seksion por kaloni informacioni i pageses seksionin dhe lëreni bosh. Në fund, zgjidhni Unë konfirmoj kutia e zgjedhjes dhe në fund klikoni në Paguaj tani buton.

SHËNIM: Ju nuk keni nevojë të zgjidhni ose paguani për SiteGround Shërbime shtesë të tilla si SG Site Skaner dhe Domain Privacy (të cilën mund ta gjeni nën Informacioni i blerjes seksioni).
LEXONI EDHE: A është skanuesi i faqes SG SiteGround me vlerë? (Rishikimi)
A është i domosdoshëm Mbrojtja e sekretit të sitit të Google Site? (Rishikimi)

⤵ Hapi 4

Pasi të klikoni Paguaj tani buton, menjëherë do të marrësh një gabim! Isshtë më shumë si një Mesazh njoftimi që thotë se nuk e ke mbushur detyrimin informacioni i pageses fushë.

SHËNIM: Ju nuk duhet të shqetësoheni për këtë ERROR pasi pjesa tjetër e informacionit tuaj është mbledhur tashmë nga Ekipi i rrethit të faqes, kush do të kontaktojë së shpejti!

⤵ HAPI 5

Ekipi i SiteGround së shpejti do t’ju dërgojë një Njoftim përmes postës elektronike që ata kanë marrë informacionin e lidhur me blerjen e llogarisë tuaj të hostimit të cilin e keni dërguar gjatë plotësimit të formularit të Regjistrimit të SiteGround (përveç futjes së detajeve të Pagesës).

Kështu, ju mund të prisni që Ekipi i SiteGround të lidhet me ju në lidhje me të njëjtën gjë ose mund të kontaktoni drejtpërdrejt me ta, gjithashtu përmes Sistemit të Ndihmës së Bisedës Live, të cilën mund ta gjeni menjëherë në krye (nën Ndihmë menu).

Ndërsa rri pezull mbi Ndihmë menu, ju merrni një menu drop-down dhe ju duhet të klikoni në Filloni bisedën e shitjeve lidhje për t’u lidhur me Ekipin e Mbështetjes së Bisedës Jetësore të SiteGround.

⤵ HAPI 6

Ndërsa filloni të bisedoni me Agjenti i Mbështetjes së Shitjeve në Site, thjesht le ta dije se ti e ke tashmë Krijuar një llogari me SiteGround por nuk e keni mbushur ende informacioni i pageses ndërsa dëshironi t’i paguani përmes PayPal ose Kartë debiti (dhe jo përmes Kartës së Kreditit).

Përfaqësuesi i Mbështetjes së SiteGround mund të të pyesë Emri juaj, ID e emailit, dhe Numri i telefonit (vetëm për të konfirmuar hyrjen e llogarisë suaj të pritjes) dhe pastaj t’ju siguroj një Lidhje speciale me porosi të cilën supozohet të klikoni në mënyrë që të bëni pagesa për porosinë tuaj të mbajtjes në internet të SiteGround përmes PayPal ose Debit Card (ai me të cilin je rehat).

⤵ Hapi 7

Pasi të futni të gjitha informacioni i pageses, kompleto Procesi i Regjistrimit të SiteGround. Më në fund, do të merrni një Mesazhi i njoftimit për përfundimin e blerjes nga SiteGround për të konfirmuar të njëjtën gjë.

SHËNIM: Ju madje do të njoftoheni nga Ekipi i SiteGround për përfundimin e suksesshëm të porosisë tuaj përmes Email!

Përfundim: A është pagesa e PayPal e sigurt për t’u përdorur me SiteGround?

PayPal është një nga metodat më të sigurta për të bërë pagesa në blerjet e SiteGround dhe për të transferuar paratë tuaja në llogarinë e tyre pasi faqja e PayPal është shumë e sigurt dhe e koduar. Gjithashtu, shkëmbimi i ndonjë prej informacioneve tuaja personale gjatë transaksionit fshihet nga SiteGround ose ndonjë sy prishës i palës së tretë. Kështu, çdo klient PayPal mbrohet nga Plani i Mbrojtjes së Blerësit të tyre.

Kjo është arsyeja kryesore pse kompanitë e ndryshme të mbajtjes në internet (përfshirë SiteGround) po pranojnë pagesa përmes PayPal – duke e bërë atë një nga opsionet më të sigurta të pagesës.

Shpresoj ta gjesh këtë rishikimMetodat e Pagesës së Kartës së Pagesës dhe Karta Debitale të SiteGround (2020) dobishme. Nëse keni dyshime në lidhje me Pagesën e Pagesave të Kartës së Pagesës ose Debitës së SiteGround, ju lutemi kontaktoni Ekipin e tyre të Ndihmës 24 7 për më shumë ndihmë!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map