Pritja në re është një nga teknologjitë më interesante dhe të dobishme të disponueshme në internet për pronarët e faqeve të internetit, administratorët, projektuesit dhe koduesit. Përdorimi i cloud-it në faqen tuaj të internetit është në të vërtetë i pritur në shumë servera duke ju lejuar të përdorni më shumë burime si zakonisht. Në rast se një nga serverët e cloud nëse është jashtë linje, ka të tjerë që mund ta bëjnë faqen tuaj të internetit të mbetet në internet.


me pritje në re ju mund të merrni ruajtje të tepërt, fleksibilitet, shumë karakteristika dhe shërbimin më të mirë të mbajtjes në internet në dispozicion. Tani mund të modifikoni softverin që përdorni si dëshironi sepse ato janë duke ekzekutuar në shumë servera dhe nuk ka kufizime si në pritjen e përbashkët të uebit. Stabiliteti dhe siguria i ofrohen gjithashtu secilit server që ka programin e tij të sigurisë. Për më tepër, ju mund të azhurnoni planin tuaj të strehimit në cloud kur të doni vetëm duke shtuar një CPU të re, një memorje të re ose një hapësirë ​​të re në disk.

SITEGROUND Logo
uptime
996
SPEED
998
SUPPORT
997
PRICE
942
TIPARET
955
GREEN
950
INOVATIVE
989

SiteGround është një kompani pritjeje në internet e cila ofron shërbime të internetit të themeluara në vitin 2004. Në ditët e sotme SiteGround menaxhon më shumë se 2000 bileta mbështetjeje, 1000 thirrje telefonike dhe 2000 mesazhe përmes bisedës live. Ata gjithashtu presin përafërsisht 500.000 fusha. SiteGround zotëron qendra të shumta të të dhënave në tre kontinente: në agoikago në SHBA, në Londër në Mbretërinë e Bashkuar, Amsterdam NL dhe Singapor SG. SiteGround ka aspekte të shumta objektesh siç janë rrjeti shumë i disponueshëm, sistemet elektrike të tepërta dhe siguria fizike e nivelit të lartë.

Një nga shërbimet më interesante të host-it që ofron SiteGround është Cloud Hosting. Ky lloj i mbajtjes në internet është i shkallëzuar, i shpejtë dhe i menaxhuar plotësisht. Sapo të blini cloud hosting, do të merrni gjithashtu 24/7 mbështetje premium së bashku me karakteristika të tjera të rëndësishme si burime të shkallëzueshme, platformë të shpejtë, CDN falas, rezervë periodik dhe serverë të menaxhuar.

Sistemet e menaxhimit të përmbajtjes

Ju lehtë mund të përdorni sisteme të shumta të menaxhimit të përmbajtjes dhe secila prej tyre është në dispozicion me veçoritë e tyre. Disa nga këto CMS janë:

 • WordPress është një nga sistemet më të njohura të menaxhimit të përmbajtjes. SiteGround ofron host WordPress Cloud me një instalues ​​me një klik të aftë të fillojë faqen tuaj WordPress me vetëm një klikim të miut, azhurnime automatike në mënyrë që të keni versionin më të ri të WordPress, SuperCacher të siguruar nga shtojcat dhe cilësimet për Memcache, SSH dhe WP-CLI për të kontrolluar plotësisht faqen tuaj në WordPress dhe shumë më tepër.
 • Magento është një nga sistemet më të menaxhimit të përmbajtjes në e-commerce të përdorura nga shumë dyqane online dhe versioni i ofruar nga SiteGround vjen me sistemin unik të mbajtjes së fshehtë, instalimin me një klikim, SSH mundëson dhe para-instalimin e GIT.
 • Drupal është një tjetër sistem i popullarizuar i menaxhimit të përmbajtjes i ofruar nga SiteGround së bashku me pritjen e cloud dhe me Drupal Supercacher i cili shpejton në faqen tuaj të internetit Drupal, një herë klikoni në instaluesin automatik, Para-instalimin e Drushit dhe integrimin e Git.
 • Joomla është platforma e fundit e cila vjen me pritje në cloud në SiteGround, por gjithashtu vjen me instalimin JHackGuard, instalimin me një klikim, instalimin SuperCacher, azhurnimet automatike dhe integrimin e Git.

Karakteristikat themelore të pritjes së cloud

Të gjitha planet e pritjes së cloud përfshijnë qasjen në WHM dhe cPanel, por edhe serverin Apache, sistemin operativ CentOS, serverin Exim Mail, firewall-in e tabelave IP, MySQL 5 dhe bazat e të dhënave PostgreSQL, 5 versione PHP, skripti instalues ​​automatik Softaculous, 1 IP të dedikuar, emri i domain falas , hyrje falas në SSL dhe SSH.

Në thelb, ka 4 plane të ndryshme:

 • Hyrja e cila kushton rreth £ 48 mujore e cila vjen me CPU 1x 3.0GHX, RAM 2 GB DDR3, 20 hapësira për ruajtjen e diskut dhe gjerësia e brezit 5TB.
 • Biznesi i cili kushton rreth 64 monthly në muaj dhe ai përfshin CPU 2×3.0 GHz, RAM 2 GB DDR3, 40 GB ruajtje të hapësirës në diskut dhe gjerësi bandë 5TB.

Business Plus është pak më e kushtueshme që kushton rreth 90 dhe ka RAM 3 GB DDR3 dhe 60 GB hapësirë ​​të ruajtjes së diskut. Të gjitha karakteristikat e tjera janë të njëjta si në planin e biznesit

 • Ndërmarrja është plani më i shtrenjtë. Kushton rreth £ 112 monthly në muaj dhe vjen me një host të fuqishëm cloud duke përdorur CPU 4×3.0GHz, RAM 4 GB DDR3, ruajtje të hapësirës 80 GB Disk dhe gjerësi bandë 5TB.
 • Custom është pikërisht plani që dëshironi për veten tuaj sepse mund ta krijoni atë nga e para. Burimet minimale për të cilat mund të kërkoni janë ato nga plani i Hyrjes dhe ju mund të kërkoni maksimum 16 bërthama CPU, 16 GB RAM dhe 200 GB Disk Storage. Në rast se ju dëshironi të gjithë burimin në maksimum, do t’ju kushtojë rreth 370 në muaj.

Të gjitha çmimet janë në dispozicion pa përfshirë TVSH-në dhe të gjitha planet ofrojnë Bandwidth-in tuaj 5TB.

Si të porosisni një plan të mbajtjes së cloud

Në mënyrë që të blini një plan të strehimit në cloud, ju duhet të zgjidhni planin e kërkuar ose të regjistroheni një domain të ri ose të përdorni një ekzistues të cilin ju posedoni. Nëse doni të regjistroheni një domen të ri, mund të përdorni vlerësuesin e domenit në mënyrë që të gjeni një domain të disponueshëm dhe të zgjidhni shtrirjen e duhur.

Për më tepër, duhet të shkruani informacionin tuaj, informacionin për fjalëkalimin, informacionin për pagesa dhe të zgjidhni shërbime shtesë nëse keni nevojë, siç është Regjistrimi i Domainit i cili është falas në këtë rast, Intimiteti Domain i cili ju kushton rreth 13 £ në vit, çertifikatë SSL dhe DNS private e cila janë falas për planet e pritjes së cloud, WHMCS e cila kushton rreth 6 monthly mujore dhe Monitorimi HackAlert kushton 13 £ në vit.

Pse zgjodhëm SiteGround

SiteGround shpesh aktualizon kernelin e serverit dhe panelit të kontrollit dhe të gjitha shërbimet e tyre, si: apache + PHP, MySQL, Exim, etj. SiteGround bën monitorim për sulme – si përpjekjet e rrjetit ashtu edhe ato të hackimit, aktivitetin e spamit, përdorimin jonormal të burimeve nga përdoruesit dhe parregullsitë në një nivel serveri.

Krahasimi midis veçorive të pritjes së cloud të SiteGround dhe kompanive të tjera tipare të pritjes së cloud

Nëse SiteGround ofron 5 plane pritjeje në cloud, faqet e internetit të tjerë ofrojnë më pak plane të tilla si DreamHost. Sidoqoftë, DreamHost ofron dy plane kryesore: një për uebfaqen dhe një për ruajtje. DreamCompute përdoret për të ndërtuar aplikacione në internet dhe celular dhe gjithashtu ka veçori të tilla si aksesi i plotë i rrënjëve, aksesi API, Linux me porosi dhe shumë më tepër. Mimi për DreamCompute fillon nga 4,5 monthly në muaj dhe mund të shkojë deri në 96 depending në varësi të burimeve të kërkuara. DreamObjects përdoret për të ruajtur skedarë. Ka karakteristika të tilla si ndërfaqe miqësore për përdoruesin, transferim të pakufizuar në hyrje dhe është e shkallëzueshme. Mimi fillon nga 0.025 £ për secilën GB në muaj.

DigitalOcean ofron mundësinë e përdorimit të një serveri cloud SSD në më pak se një minutë duke krijuar një llogari të menjëhershme. Kompania ofron serverë të besueshëm dhe të ndryshueshëm cloud me çmime midis 5 £ dhe 80 monthly në muaj.

HostGator ka një zbritje prej 33% për planin e parë të hostimit të cloud me emrin Hatchling Cloud. Ky plan kushton 5,95 £ dhe vjen me një domen të vetëm, 2 GB RAM, 2 CPU dhe një çertifikatë të përbashkët SSL. Plani i rekomanduar është Baby cloud i cili si zbritje prej 41% që kushton pothuajse 7 £ në muaj dhe ka fusha të pakufizuara, 4 GB RAM dhe 4 CPU. Plani i fundit është një Business Cloud me një zbritje prej 39% dhe me 6 GB Memory dhe 6 CPU. HostGator vjen për planet e pritjes së cloud me karakteristika të tilla si caching i integruar, pult intuitiv dhe menaxhimi i burimeve.

Krahasimi midis programeve të pritjes në internet të SiteGround dhe shërbimeve të tjera të mbajtjes në internet të SiteGround

SiteGround ofron lloje të shumta të shërbimeve të mbajtjes së faqeve në internet, secila me veçoritë e veta. Një nga shërbimet e mbajtjes në internet të ofruara nga SiteGround, përveç një cloud, është edhe shërbimet e mbajtjes së WordPress të cilat vijnë me transferim falas, emër domain falas për modele live, pa shabllone dhe instalimi me një klik së bashku me shpejtësinë e lartë, sigurinë e fortë, kopjimet ditore, azhurnimet e automjeteve dhe shumë më tepër. Ju mund të përdorni planin StartUp me kosto rreth £ 4, GrowBig i cili kushton rreth 9 £, GoGeek i cili kushton 15 £ në muaj. Të gjitha planet kanë disqe të shumtë të ruajtjes GB midis 10 dhe 30 dhe një bandë të gjerë duke filluar nga 10,000 vizita në 100,000 vizita.

Joomla hosting është një tjetër web hosting i shkëlqyeshëm i ofruar nga SiteGround që ka pothuajse të njëjtat karakteristika me atë WordPress me të njëjtat çmime.

Web-faqja e përbashkët e disponueshme është gjithashtu në dispozicion me të njëjtat karakteristika dhe të njëjtat çmime për klientët e SiteGround ndërsa serverët e dedikuar kanë çmime të shtrenjta duke filluar nga 200 deri në 360 £. Në varësi të planit që dëshironi, mund të merrni ose një CPU Intel Xeon E3 1230 me 3.20GHz, 4CPus, 8 fije CPU, 8MB Cache, Bandwidth 5TB dhe 500 GB HDD, ose dy CPU Intel Xeon E5 2620 me 2 CPH GHZ dhe 12 Bërthamë , 24 Threads, dhe më shumë se 10 MB memorje memorike. Për më tepër, për paketën e fundit, do të merrni HDT 2TB. Ky shërbim është më i shtrenjti, kështu që nuk rekomandohet për përdoruesit e thjeshtë si ai cloud.

Pse zgjodhëm SiteGround

Me një kohë mesatare të përgjigjes prej më pak se 15 minutash në bileta dhe praktikisht pa kohë pritjeje në bisedë dhe telefon, ju merrni mbështetjen më të mirë!

VIZITA Logoja e SiteGround DHE BETN ZBRITJEN TON

teknik

 • Garancia 99.9% e Uptime
 • SSD drejton për të gjitha planet
 • Performanca e zgjeruar me NGINX, HTTP / 2, PHP7 dhe CDN falas
 • Autopërditë e Aplikacioneve të Përdoruesit
 • Teknologjia më e lartë LXC, monitorimi i automatizuar dhe kopjimi i përditshëm
 • Rregulla të rrepta të sigurisë së zjarrit
 • Vendosja falas; transferim
 • Trafik i Pafund, Email, DB
 • Rezervim falas ditor
 • Qasja cPanel & SSH
 • CloudFlare falas CDN
 • Performanca më e mirë në internet me SuperCacher
 • Instalues ​​automatik për fillimin e thjeshtë
 • Serverë të rinj të shpejtë me performancë të shkëlqyeshme
 • Qendra e të dhënave në Londër

 • Asnje

mbështetje

 • 24/7 Mbështetje teknike
 • Vendosja falas; transferim
 • Rezervim falas ditor
 • Linja e mbështetjes evropiane 24/7
 • SysAdmins të kujdeset për biletat tuaja në 10 minuta
 • Nuk ka kohë pritjeje në bisedë dhe telefon
 • Ato ofrojnë mbështetje të aplikacionit ekspert përveç mbajtjes së hostit (WordPress, Joomla, Magento)

 • Ne nuk gjetëm asnjë

Çmimeve

 • Planet fleksibël
 • Mund të blihet çdo muaj
 • 30 ditë para mbrapa

 • Rinovimi është pak i kushtueshëm

përfundim

Edhe nëse shërbimi i mbajtjes së cloud nga SiteGround mund të jetë pak më i shtrenjtë se ai i përbashkët, duhet ta zgjidhni atë në mënyrë që të keni një kopje rezervë të faqes tuaj në rast se ka disa çështje teknike. Duke përdorur planet e cloud hosting, vizitorët mund të shohin në Google dhe motorët e tjerë të kërkimit një version të ruajtur të faqes tuaj, edhe nëse është në të vërtetë offline.

Për më tepër, SiteGround nuk përpiqet të mashtrojë njerëzit duke thënë se ata ofrojnë burime të pakufizuara. Ata po paraqesin vetëm planet e tyre ashtu siç janë. Në krahasim me kompanitë e tjera të mbajtjes së faqes në internet, SiteGround ofron cilësi, shpejtësi, mbështetje dhe kosto të ulët në lidhje me shërbimet e mbajtjes së faqes në internet. Ju mund të përdorni të njëjtin softuer me mbajtjen e cloud siç dëshironi të përdorni me lloje të tjerë të mbajtjes së faqeve në internet si Magento, Joomla, PrestaShop, WordPress etj. Ju gjithashtu mund të merrni zbritje nëse paguani paraprakisht për muaj të shumtë dhe mund të merrni burime të tjera shtesë shtesë, siç është një emër domain falas.

Ju gjithashtu mund të kontrolloni kompanitë e tjera të mbajtura në internet në Mbretërinë e Bashkuar, komente dhe krahasim këtu.

Vizitoni SiteGroundVizitoni SiteGround
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me