Rishikimi i Hosting Justhost


Just Host, një kompani e njohur e pritjes së faqeve në internet, ka ofruar shërbime të cilësisë së pritjes që nga viti 2008. Vetëm hosti përpiqet të jetë numri një kur bëhet fjalë për mbajtjen në internet, dhe nuk është çudi që kompania është rritur në një nga markat më të njohura të hostimit. Planet e përballueshme të pritjes, serverë të sigurt, mbështetje teknike më e lartë 24/7 dhe një gamë e gjerë karakteristikash shtesë e bëjnë mbajtjen e faqes në internet me Just Host.

Just Host është ndër një nga shërbimet më të përballueshme të mbajtjes në internet në radhën tonë, duke ofruar paketa gjithëpërfshirëse të pritjes me çmime mujore konkurruese. Shërbimi siguron shumë nga komponentët themelorë të pritjes që kërkuam pa kufizime. Shërbimi është më pas një opsion i mirë nëse planifikoni të filloni më shumë faqe në internet ose dëshironi një sit që mund të zgjerohet me rritjen e parashikuar të biznesit tuaj.

Rreth Vetëm Pritësi

Nga pronari i afarizmit tek individi i cili dëshiron funksionalitet të plotë me një buxhet të vogël, Just Host ofron zgjidhjen tuaj të plotë për mbajtjen në internet.

 • Hapësira e Pafund e Hosting e GB
 • Transferimi i Pakufizuar i të Dhënave
 • SSL, FTP, Statistika
 • Llogaritë e pakufizuara të postës elektronike
 • Emër i Lirë Domain
 • Ndërtues i faqeve falas
 • Mbështetja më e mirë në industri
 • Hosting i Pafund Domain
 • CGI, Ruby (RoR), Perl, PHP, MySQL

Arsyet për të Pritur faqen tuaj të internetit me Just Host

Vetëm hosti e di se gjetja e një hosti të lirë, të besueshëm të uebit nuk është një detyrë e thjeshtë, kështu që ata i kanë vendosur të gjitha informacionet që ju nevojiten në një vend për t’ju ndihmuar të merrni vendimin tuaj.

Emër i Lirë Domain

Të gjithë paketat pritëse të shërbimit ofrojnë gjithashtu një emër domain falas, ose nëse keni një sit ekzistues, transferim falas të domenit.

Pritja e përballueshme në Web

Vetëm çmimet e hostit janë tepër konkurruese dhe çdo plan përfshin një listë të jashtëzakonshme të karakteristikave përfshirë hapësirën e pakufizuar të diskut, transferime të pakufizuara, llogari të pakufizuara të emailit dhe aftësinë për të pritur fusha të pakufizuara.

Domain Host Pafund

Me të gjitha planet e Just Host ju keni mundësinë për të pritur sa më shumë domene që dëshironi në llogarinë tuaj cPanel. Kjo do të thotë që ju keni luksin të administroni të gjithë faqet e internetit tuaj nga një vend dhe të gjithë në të njëjtin server!

Garanci 99,9% e Uptime

Vetëm Pritësi premton se janë klientët 99.9 për qind kohë të rrjetit! Vetëm hosti është aq i shqetësuar për kohën e duhur saqë ata krijuan kompaninë e tyre për të monitoruar kohëzgjatjen e njerëzve për ta të quajtur Just Uptime. Të gjithë serverët Just Host janë monitoruar nga Just Uptime.

Paneli i Kontrollit cPanel

Ofruesi i pritjes gjithashtu ka një panel kontrolli administrativ, në mënyrë që të menaxhoni të gjithë faqet e internetit tuaj nga një ndërfaqe e centralizuar dhe intuitive. Paneli i kontrollit cPanel gjithashtu siguron qasje në statistikat e sitit në mënyrë që të shihni se si po funksionon faqja juaj dhe të gjurmoni kreditë tuaja të reklamimit.

seriozitet

Vetëm besueshmëria e hostit është e garantuar pjesërisht për shkak të teknologjisë sonë unike të balancimit të ngarkesave dhe lidhjeve super të shpejtë të shtyllës kurrizore. Me balancimin e ngarkesës, faqja juaj është e disponueshme nga shumë serverë, kështu që nëse një server bëhet i padisponueshëm, faqja juaj do të jetë akoma e drejtpërdrejtë në serverin tjetër, duke eliminuar praktikisht kohën e humbjes së faqes.

Biblioteka e Shkrimeve Falas

Një tipar i mëtejshëm i përfshirë me çdo llogari Just Host është një bibliotekë e tërë skripte plotësisht e lirë! Fantastico automatikisht mund të instalojë ndonjë prej listave të gjata të skripteteve kryesorë për ju që përfshin WordPress, osCommerce, phpBB dhe Joomla.

Garancia e kthimit të parave

Vetëm hosti ofron një “pa pyetje të bëra” Garanci të kthimit të parave në çdo kohë me të gjitha planet tona të pritjes. Politika jonë e anulimit është shumë e thjeshtë – nëse anuloni llogarinë tuaj të pritjes, ne do t’ju ofrojmë një rimbursim për pjesën e mbetur të afatit. Rimbursimi do të përjashtojë të gjitha tarifat e konfigurimit që janë ngarkuar kur të regjistroheni dhe çdo tarifë për regjistrimin e domain që keni paguar ndërsa ne kemi bërë një kosto për këto. Por ju duhet të mbani emrin e domain.

Aplikimet

Për fillestarët, ekzistojnë mjete për krijimin e faqeve që ju lejojnë të ndërtoni një sit krejtësisht të ri ose të shtoni komponentë të rinj të faqeve, si bloget, galeritë e imazheve ose bordet e mesazheve në një sit ekzistues. Për më tepër, shërbimi krenohet me instalimin me një klik të aplikacioneve, do të thotë që ju mund t’i instaloni ato përbërës të faqes në faqen tuaj të internetit me një klik të vetëm. Për faqet e internetit të eCommerce, karrocat për blerje dhe çertifikatat e përbashkëta SSL janë në dispozicion.

Ndihmë & Mbështetje

Just Host siguron mbështetje të shkëlqyeshme teknike, përfshirë mbështetje live 24/7. Kompania ofron tre mënyra për t’i kontaktuar ata: telefon, email dhe chat live. Nëse hasni një problem me faqen tuaj të internetit, Just Host është në dispozicion për të ofruar ndihmë të menjëhershme në çdo kohë.

Përveç mbështetjes një-për-një, shërbimi ofron burime të shumta mbështetëse, duke përfshirë një bazë të njohurive, mësime video dhe forume të përdoruesve. Just Host është gjithashtu një nga vetëm disa shërbime të mbajtjes së faqes në internet që kemi shqyrtuar që ofrojnë një magjistar të fillimit. Magjistari është veçanërisht i dobishëm për përdoruesit e rinj, pasi ju udhëzon hap pas hapi se si të krijoni dhe publikoni uebfaqen tuaj.

përmbledhje

Just Host është një shërbim relativisht i ri i mbajtjes në internet, por ata tashmë kanë mësuar domosdoshmërinë thelbësore të një shërbimi të gjerë të klientëve. Mbështetja yjore dhe e përgjegjshme e klientëve të kompanisë, në bashkëpunim me paketat e saj gjithëpërfshirëse të pritjes dhe karakteristikave të pasura, klinika e Just Just Hostit në mesin e shërbimeve më të mira të mbajtjes në internet në treg.

Dhe Rishikimet në Top 10 në Mbretërinë e Bashkuar në Mbretërinë e Bashkuar që mund t’i gjeni në faqen tonë.

Artikujt e lidhur

 • Isfarë është Google App Engine dhe çfarë mund të bëni me të
 • SSD vs HDD për pritjen dhe si ndikon në shpejtësinë e faqes tuaj
 • Si të zgjidhni ofruesin më të mirë të CDN (Udhëzues i plotë)
 • Domain i Ndarë dhe Hosting – Këshilla për Hosting në Mbretërinë e Bashkuar Pjesa 1
 • Rishikimi i hosteve UK2.NET
 • Rishikimi i hostimit të stuhisë në internet
 • Rishikimi i Hosting Rishikimi
 • Rishikimi i Hosting eUKhost
 • Rishikimi i iPage Hosting
 • Rishikimi i hostimit 123-reg
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me