Proste porady dotyczące bezpieczeństwa poza witryną dla WordPress

W dobie cyfrowego brandingu WordPress cieszy się rosnącym popytem na przyjazną dla użytkownika platformę obsługującą różne strony internetowe, od handlu elektronicznego po prywatne przedsięwzięcia związane z brandingiem.


WordPress może poszczycić się różnorodną bazą klientów, od indywidualnego koczownika ds. Rozwoju sieci, który chce wykorzystać przestrzeń cyfrową do promowania swoich unikalnych umiejętności wśród firm prowadzących jedne z najpopularniejszych blogów w sieci.

Decyzja o utworzeniu strony internetowej jest zarówno ekscytująca, jak i przerażająca. Będą się śmiać, łzy i wiele wyszukiwań w Google. Ale nie potrwa długo, zanim rodzice nowej witryny wpadną w euforię związaną z dostosowywaniem ich nowego dziecka do ich wzroku.

Ale większość użytkowników WordPress nie koncentruje się na tym, jak stworzyć najbezpieczniejszą stronę. Zamiast tego albo wpadają w motywy, aby ich blog wyglądał na awangardowy, albo myślą o treściach zoptymalizowanych pod kątem SEO, by generować bezpłatne wyniki wyszukiwania.

Obie te rzeczy z pewnością mają znaczenie, ale prawda jest taka, że ​​użytkownicy nie powinni zmniejszać potrzeby bezpieczeństwa. Chociaż WordPress stanowi tylko jedną trzecią wszystkich właścicieli witryn, źródłem jest ponad 90% wszystkich incydentów związanych z hakowaniem w sieci ze względu na niski priorytet użytkowników umieszczających element bezpieczeństwa.

Typowe luki w zabezpieczeniach atakujące użytkowników WordPress

SQL Injection jest jednym z najczęściej wykorzystywanych i najczęściej wykorzystywanych cyberataków WordPress, który nikogo nie oszczędza. Jeden ironiczny przypadek ataku SQL dotyczył firmy zajmującej się bezpieczeństwem sieci, Barracuda Networks, która była wtajemniczona w iniekcję wymierzoną w lukę w kodzie. Hakerzy znaleźli wrażliwą stronę, która doprowadziła ich do głównej bazy danych firmy.

Pomyśl o zastrzyku SQL jako o agresywnym serum prawdy. Hakerzy atakują serwery wykorzystujące SQL (język zapytań strukturalnych) i omijają środki bezpieczeństwa aplikacji. To pozwala im pobierać rekordy z bazy danych SQL lub w inny sposób modyfikować lub usuwać istniejące rekordy.

Skrypty krzyżowe w atakach XSS

Atak typu cross-scripting (atak XSS) jest powszechny w witrynach WordPress, które nie wykorzystują odpowiednich środków bezpieczeństwa. Chodzi o to, aby ukraść dane użytkownika, głównie pliki cookie. Jest to jeden z bardziej złośliwych ataków na niczego niepodejrzewających użytkowników, ponieważ żeruje na tożsamości użytkownika.

Jednak użytkownicy niekoniecznie są jedynymi ofiarami tego ataku. Administrator strony również mocno spadnie z powodu potencjalnych strat ekonomicznych i utraty zaufania użytkowników. Mają ataki z wykorzystaniem skryptów krzyżowych ponad trzykrotnie w latach 2016–2017.

Inne powszechne ataki obejmują wstrzykiwanie poleceń i dołączanie plików, w których złośliwe informacje w połączeniu z podatnymi serwerami prowadzą do zainfekowanych witryn. To oznacza skazę na zrozpaczonego właściciela strony i wzbudza nieufność wśród użytkowników, którzy nie są w stanie dostarczyć wrażliwych danych.

Przestań idealizować wtyczki

Jednym ze składników, dzięki którym WordPress jest tak przyjazny dla użytkownika, jest szeroka dostępność wtyczek. Kupowanie najfajniejszej wtyczki do ożywienia witryny jest tak samo ekscytujące, jak odkrycie nowej aplikacji na smartfona, która obiecuje (choć całkowicie zawiedzie) uporządkowanie życia.

Chociaż są to dziesiątki i są łatwe do zrobienia za pomocą kilku kliknięć przycisku, oferują fałszywe poczucie bezpieczeństwa. Obecnie dostępnych jest kilkadziesiąt tysięcy wtyczek, ale tylko około 2000 z nich zostały dodane w ciągu ostatnich dwóch lat, co oznacza, że ​​wiele z nich jest bardzo podatnych na luki.

Nieaktualne wtyczki często stają się ofiarami exploitów włączania plików, w których hakerzy uzyskują łatwy dostęp do baz danych, których można uniknąć dzięki odpowiedzialnym zabezpieczeniom WordPress, takim jak konserwacja wtyczek. Ale aktualizacje i silne hasła to bezpieczeństwo na miejscu – więc przejdźmy do tego, jak zabezpieczyć WordPress poza miejscem.

1. Wybierz wysokiej jakości hosta internetowego

Wybierz Quality Hosting

Najbardziej oczywistą poprawką dla zewnętrznych zabezpieczeń WordPress jest wybór dobrego hostingu WordPress, który priorytetem jest cyberbezpieczeństwo. Hosting może nie być tak ekscytujący jak projekt motywu lub oryginalna treść, ale nie bądź zbyt szybki, aby go odpisać.

Chociaż decyzja o adresie witryny jest jednym z najbardziej stresujących elementów procesu twórczego, większość użytkowników nie martwi się o „http” lub „https”, które są cennym dzieckiem ich kreatywnego umysłu. Wierzcie lub nie, prosta obecność „s” robi różnicę; wyklucz to na własne ryzyko.

„S” oznacza bezpieczną witrynę korzystającą z Secure Socket Layers lub SSL. Informuje to użytkownika, że ​​witrynie można zaufać, a wszelkie dane, które zdecydują się udostępnić, są bezpiecznie udostępniane. w rzeczywistości, ponad dwie trzecie użytkowników zgłosił, że ta blokada jest niezbędna w ich decyzji o kontynuowaniu przeglądania strony bez wycofywania się. Hosty internetowe często oferują opcje SSL z dodatkami premium lub jako funkcję uzupełniającą.

Programiści WordPress powinni zrezygnować z popularnych aplikacji zabezpieczających, ponieważ zwykle brakuje im takich funkcji, jak bezpieczne ustawienia plików cookie i ścisłe bezpieczeństwo transportu HTTP. Użytkownicy mogą mieć pokusę, aby rozwiązać ten problem, ładując swoją witrynę na wtyczkach bezpieczeństwa, ale w tym przypadku więcej nie jest wesołe. Nadmierne wtyczki mogą powodować niewygodne opóźnienie witryny i wpływać na próby debugowania.

Twój host nie tylko zaoferuje certyfikaty SSL (jeśli odrobiłeś pracę domową i podjąłeś świadomą decyzję), ale także zaoferuje dostęp do innych bezcennych funkcji bezpieczeństwa, takich jak rutynowe skanowanie w celu wykrycia luk w zabezpieczeniach, kopie zapasowe witryn, aby zapobiec katastrofalnej utracie danych, oraz zapory ogniowe aplikacji internetowych, aby dodać dodatkową warstwę bezpieczeństwa.

Nowi programiści witryn internetowych powinni także wystrzegać się pokusy bezpłatnych opcji hostingu. Obowiązuje tu również stare powiedzenie „dostajesz za co płacisz”. Bezpłatne hosty internetowe zapewniają minimalny opłacalny produkt, co oznacza, że ​​często stosuje się zabezpieczenia, które narażają witrynę na wirusy i oprogramowanie szpiegujące.

Podsumowując: wybór hosta internetowego jest zapowiedzią sukcesu Twojej witryny. Nie pozwól, aby ta decyzja była dla Ciebie najbardziej niedoinformowana.

Podczas gdy wtyczki warstwowe nie zapewnią Ci przewagi bezpieczeństwa, której szukasz, kombinacje zewnętrzne mogą zapewnić poczucie bezpieczeństwa. Połącz swoją wykształconą decyzję hosta internetowego z wirtualną siecią prywatną, a voila, cyberbezpieczeństwo jest teraz anegdotą Twojego CV.

2. Zainwestuj w VPN

Wirtualne sieci prywatne obsługują wszystkie kształty i rozmiary stron internetowych, niezależnie od tego, czy ich celem jest stworzenie jedynej w swoim rodzaju witryny kupującej / sprzedającej P2P, czy też centrum dla najbardziej poszukiwanych treści w Internecie.

Zainwestuj w VPN

VPN działa jak wirtualny tunel, który jest nieprzenikniony dla hakerów i innych złośliwych prób zabezpieczenia zarówno poufnych informacji, które podajesz, jak i odwiedzających twoją witrynę.

Dodana warstwa zabezpieczeń VPN zapewnia szereg funkcji, które brzmią zbyt dobrze, aby były prawdziwe, takich jak ukrywanie tożsamości, maskowanie lokalizacji i usuwanie dzienników.

Po zainstalowaniu sieć VPN maskuje lokalizację i aktywność sieciową i nie prowadzi żadnych dzienników, aby zapewnić odpowiednie bezpieczeństwo po użyciu. Pamiętaj, że prawie wszystkie dostępne bezpłatne usługi VPN nie mają tego rodzaju funkcji.

Przećwicz rozwiązania zewnętrzne dla sukcesu u klienta

Podczas gdy cyberataki są powszechne, istnieją nawet niezliczone środki, które mogą podjąć nawet najbardziej niedoświadczeni projektanci stron internetowych. Są to proste kroki, aby upewnić się, że wprowadzają bezpieczny produkt, który zapewnia bezpieczeństwo sobie i użytkownikom.

Zapomnij URL. Wybór usługodawcy hostingowego jest ostatecznie jedną z najważniejszych decyzji podejmowanych podczas tworzenia witryny. Jest to jeden z pierwszych kroków, wybieraj ostrożnie i nie zgub się od samego początku. Po tym bądź na bieżąco z aktualizacjami motywów i wtyczek i rozważ VPN dla dalszej ochrony.

Czas, aby programiści WordPress postawili bezpieczeństwo na pierwszym planie w procesie rozwoju. Spraw, by była to decyzja proaktywna a żal wsteczny.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me