Jak poprawić bezpieczeństwo swojej witryny WordPress

Wszyscy wiedzą, że bezpieczeństwo witryny WordPress powinno być najwyższym priorytetem. Ale 9 razy na 10 tak nie jest. Istnieje wiele sposobów na poprawę bezpieczeństwa witryny WordPress, a wiele z nich można szybko i łatwo skonfigurować. Może czas zwrócić uwagę na bezpieczeństwo Twojej witryny.


W tym artykule przyjrzymy się znaczeniu bezpieczeństwa witryny i tym, co może pójść nie tak, jeśli ją zignorujesz. Następnie omówimy możliwe do wykonania zadania, które możesz wdrożyć, wtyczki bezpieczeństwa, których możesz użyć, oraz znaczenie tworzenia kopii zapasowej witryny WordPress.

Znaczenie bezpieczeństwa

Bezpieczeństwo jest niezwykle ważną kwestią dla wszystkich właścicieli witryn. Złośliwe oprogramowanie, często instalowane na stronie przez hakerów, którzy znaleźli słabe punkty i podatności, może rozprzestrzeniać wirusy i błędy. Mogą one spowodować nieopisane szkody w witrynie i komputerze, co znacznie wpłynie na działalność firmy.

Naruszenia bezpieczeństwa mogą spowolnić działanie witryny i negatywnie wpłynąć na komfort użytkowania. Może to zaszkodzić reputacji Twojej marki, a ostatecznie stracić odwiedzających, sprzedaż i klientów. I może być znacznie gorzej. Złośliwe oprogramowanie może ukraść informacje o klientach, dane osobowe i finansowe oraz zniszczyć Twoją witrynę. Może to skutkować długoterminową utratą przychodów, a także kosztem czasu, wysiłku i dobrego samopoczucia emocjonalnego.

Wdrożenie środków bezpieczeństwa powinno być najwyższym priorytetem dla wszystkich administratorów stron internetowych. Co więc możesz zrobić, aby poprawić bezpieczeństwo swojej witryny WordPress i zapewnić jej bezpieczeństwo?

Czy Twoja witryna została już naruszona??

Skanowanie zabezpieczeń WordPress

Witryny wielu ludzi zostały już przejęte i nawet nie wiedzą, że tak się stało. Świetnym sposobem na upewnienie się, że witryna jest bezpieczna, jest skorzystanie z narzędzia sprawdzającego bezpieczeństwo.

Skanowanie zabezpieczeń WordPress to skaner bezpieczeństwa online, który przetestuje Twoją witrynę pod kątem luk w zabezpieczeniach. Podstawowe skanowanie jest bezpłatne, ale w przypadku usługi zaawansowanej konieczne będzie uaktualnienie do jednego z jej planów członkostwa. Sprawdzane są zabezpieczenia aplikacji, zabezpieczenia WordPress, środowiska hostingowego i serwera WWW. Zapewni to jasny wgląd w bezpieczeństwo Twojej witryny i uświadomi wszelkie naruszenia. Sucuri oferuje również bezpłatne sprawdzenie strony które będą skanować w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania, błędów i aktualizacji oprogramowania.

Zawsze aktualizuj swoją witrynę

Popraw bezpieczeństwo swojej witryny WordPress

Brzmi prosto, ale jednym z najprostszych sposobów na poprawę bezpieczeństwa witryny jest zapewnienie jej aktualności. Zaktualizowane wersje WordPress, motywy i wtyczki pomagają naprawić i uniknąć potencjalnych punktów naruszenia bezpieczeństwa.

Użyj najnowszej wersji WordPress

Za każdym razem, gdy wydawana jest nowa wersja WordPress, poprawia się bezpieczeństwo i usuwa luki. Najnowsza wersja jest najbezpieczniejsza, więc aktualizuj, gdy tylko będzie dostępna.

Najlepsza praktyka dotycząca tematów i wtyczek

Dzięki aktualizacji motywu i wtyczek Twoja witryna będzie mniej narażona na złośliwe działania. Powiadomienia o aktualizacjach motywów i wtyczek często pojawiają się na pulpicie. Jeśli jesteś osobą, która je ignoruje, nadszedł czas, aby zmienić swoje postępowanie.

Tam, gdzie to możliwe, zawsze ograniczaj liczbę wtyczek używanych w witrynie do minimum. Im mniej wtyczek, tym mniej potencjalnych problemów. Zawsze instaluj wtyczki z renomowanego źródła i nie pobieraj wtyczek premium za darmo, z nieautoryzowanych źródeł. Usunięcie nieużywanych motywów i wtyczek może również poprawić szybkość i bezpieczeństwo Twojej witryny.

Zabezpiecz swoją stronę logowania

Popraw bezpieczeństwo swojej witryny

Twoja strona logowania może być bardzo podatna na złośliwe ataki, jeśli nie zostanie odpowiednio zabezpieczona. Aby poprawić bezpieczeństwo witryny WordPress, zawsze używaj niejasnej nazwy użytkownika. Administrator lub twoje nazwisko nie jest bezpiecznym wyborem. Twoje hasło powinno także zawierać losowy zestaw liter, cyfr i znaków specjalnych. Zdecydowanie zalecamy zmianę hasła co 90 dni.

Zacznij korzystać z LastPass

LastPass

LastPass zapamiętuje wszystkie nazwy użytkownika i hasła i dba o ich bezpieczeństwo, więc nie musisz. Może generować dla Ciebie silne hasła, oszczędzając czas na samodzielne ich wymyślanie. Umożliwia także skonfigurowanie autoryzacji dwuskładnikowej, co zapewnia dodatkowe informacje o koncie.

Użyj blokady logowania

Blokada logowania

Blokada logowania to darmowa wtyczka WordPress, która ogranicza liczbę prób zalogowania się. Jeśli w określonym czasie zostanie wykonana więcej niż pewna liczba prób logowania z tego samego zakresu adresów IP, wtyczka blokuje wszystkie dalsze próby z tego zakresu. Pomaga to zapobiegać wykrywaniu haseł z użyciem siły brutalnej i zapewnia Twojej witrynie kolejną warstwę bezpieczeństwa.

Zainstaluj wtyczkę zabezpieczającą WordPress

Jednym z najważniejszych sposobów poprawy bezpieczeństwa witryny WordPress jest zainstalowanie wtyczki bezpieczeństwa. Jest wiele do wyboru, więc spójrzmy na kilka najlepszych.

Wszystko w jednym Security and Firewall

Wszystko w jednym WP Security

Wszystko w jednym Security and Firewall to darmowa i łatwa w użyciu wtyczka WordPress, która zapewni bezpieczeństwo Twojej stronie. Zmniejsza ryzyko ataków poprzez wdrożenie najnowszych praktyk i technik bezpieczeństwa WordPress.

Wtyczka wymusza bezpieczeństwo konta użytkownika, logowania i rejestracji. Posiada funkcję zapory ogniowej, skaner bezpieczeństwa i chroni przed atakami siłowymi, a także wieloma innymi funkcjami. Korzysta również z systemu oceniania, który pokazuje, jak dobrze twoja strona jest chroniona na podstawie aktywowanych funkcji bezpieczeństwa. Popularna i zdolna wtyczka All in One Security and Firewall to świetny wybór, jeśli szukasz bezpłatnej wtyczki, która pomoże chronić Twoją witrynę.

Sucuri Security

Securi

Sucuri Security to potężne rozwiązanie premium, które może oczyścić zaatakowaną witrynę, a także zapewnia ciągłą ochronę. Zapewnione są zaawansowane funkcje, w tym ciągłe skanowanie w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania i ataków hakerskich, usuwanie i czyszczenie złośliwego oprogramowania, zapora aplikacji internetowych i wiele innych. Sucuri Security zapewnia również całodobowe wsparcie online, więc niezależnie od incydentu związanego z bezpieczeństwem, profesjonalny zespół reagowania jest do Twojej dyspozycji.

To rozwiązanie nie jest tanie, a jego podstawowy pakiet zaczyna się od 199,99 USD rocznie. Jednak to proaktywne i reaktywne podejście do bezpieczeństwa witryny zapewni bezpieczeństwo Twojej witryny, a także zapewni spokój ducha. Więc prawdopodobnie warte swojej ceny. Istnieje jednak również popularna darmowa wtyczka Sucuri dostępny z katalogu wtyczek WordPress.org.

Skonfiguruj ochronę antywirusową dla swojego komputera

Norton

Jeśli komputer zostanie przejęty, hakerzy mogą uzyskać dostęp do witryny WordPress lub znaleźć dane logowania z zapisanych haseł przeglądarki. Dlatego ochrona antywirusowa komputera jest koniecznością.

Norton Antivirus Security oprogramowanie chroni komputer przed złośliwym oprogramowaniem, programami szpiegującymi, wirusami i wieloma innymi. Po zainstalowaniu uruchamia regularne automatyczne skanowanie, dzięki czemu możesz bez obaw przejść do trybu online. Co najważniejsze, oznacza to, że witryna WordPress nie może zostać uszkodzona przez komputer.

Zawsze wykonuj kopię zapasową

VaultPress

Niezależnie od wielu wdrożonych strategii bezpieczeństwa, nic nie jest w 100% niezawodne. W przypadku naruszenia bezpieczeństwa i utraty witryny oraz jej danych i treści kopia zapasowa pozwoli zaoszczędzić czas, pieniądze, a nawet firmę i reputację.

VaultPress to potężne narzędzie, które oferuje zaawansowane tworzenie kopii zapasowych i bezpieczeństwo stron WordPress. Ta bogata w funkcje usługa zapewnia między innymi codzienne tworzenie kopii zapasowych i skanowanie w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania. Co najważniejsze, oferuje automatyczne przywracanie, więc jeśli Twoja witryna zostanie zhakowana, możesz ją szybko i łatwo odzyskać.

Jeśli potrzebujesz pomocy, przeczytaj nasz przewodnik dotyczący tworzenia kopii zapasowej strony internetowej WordPress.

Ostatnie przemyślenia na temat poprawy bezpieczeństwa witryny WordPress

Oprócz wszystkich powyższych porad korzystanie z renomowanej usługi hostingowej jest zawsze ważne. Mimo że jest stosunkowo drogi, WP Engine jest bezpieczną firmą hostingową ukierunkowaną na WordPress, która zapewnia proaktywne bezpieczeństwo w celu zapewnienia bezpieczeństwa Twojej witryny. Migracja witryny WordPress do nowego hosta jest prawdopodobnie łatwiejsza niż myślisz.

Dzięki najwyższej jakości usługom hostingowym oraz zaimplementowanym wtyczkom, wskazówkom i sztuczkom z tego artykułu Twoja strona będzie miała większą szansę niż pozostanie w bezpieczeństwie.

Jakie porady dotyczące bezpieczeństwa potrzebujesz, aby zabezpieczyć witrynę WordPress? Udostępnij w komentarzach poniżej.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me