Najważniejsze wskazówki dotyczące bezpieczeństwa dla WordPress w celu zwiększenia bezpieczeństwa

Jeśli chcesz utworzyć witrynę, która będzie zachęcać odwiedzających do powrotu, musisz poświęcić na to znaczną ilość czasu i być może pieniędzy. W końcu ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, jest przejęcie witryny lub zhakowanie jej. Mówiąc najprościej, zapewnienie bezpieczeństwa Twojej witryny powinno być najwyższym priorytetem – zarówno podczas jej tworzenia, jak i później.


Na szczęście WordPress sprawia, że ​​zadanie zabezpieczenia witryny jest stosunkowo łatwe. Istnieje wiele prostych kroków, które można wykonać, wraz z niezliczonymi niezawodnymi wtyczkami, które zapewniają bardziej zaawansowane funkcje bezpieczeństwa. Ogólnie rzecz biorąc, wspieranie witryny będzie wymagało zaskakująco niewielkiego wysiłku, a na dłuższą metę zapewne skorzystasz.

Na początek wyjaśnimy pięć ważnych wskazówek, jak zwiększyć bezpieczeństwo witryny WordPress. Zacznijmy od podstaw!

1. Regularnie twórz kopie zapasowe swojej witryny

Wtyczka UpdraftPlus.

Tworzenie kopii zapasowej witryny jest proste dzięki wtyczce takiej jak UpdraftPlus.

Ważne jest, aby zacząć od przyznania, że ​​bez względu na to, co robisz, aby chronić swoją witrynę, zawsze istnieje ryzyko, że coś pójdzie nie tak. Krótko mówiąc, żaden środek bezpieczeństwa nie zapewnia 100% ochrony, dlatego ważne jest, aby kopia zapasowa Twojej witryny była ważna. W ten sposób, jeśli dojdzie do katastrofy, masz sposób na odzyskanie sił.

Zaleca się również wykonanie kopii zapasowej witryny przed wprowadzeniem jakichkolwiek poważnych zmian, dlatego najpierw zajmujemy się tą wskazówką. Większość poniższych sugestii wiąże się z instalowaniem wtyczek i modyfikowaniem informacji o użytkowniku, dlatego przed utworzeniem dowolnej z nich konieczne będzie utworzenie kopii zapasowej.

Aby rozpocząć, skontaktuj się z dostawcą usług hostingowych, ponieważ mogą już tworzyć dla Ciebie kopie zapasowe. Jeśli nie – lub dla dodatkowego bezpieczeństwa – rozważ zainstalowanie odpowiedniej wtyczki bezpieczeństwa. Polecamy UpdraftPlus ze względu na łatwość użytkowania i niezawodność. Niezależnie od wybranego rozwiązania, regularnie wykonuj kopie zapasowe witryny i przechowuj je w bezpiecznym miejscu.

2. Aktualizuj Core, motywy i wtyczki WordPress

Wtyczka, którą należy zaktualizować.

Pulpit nawigacyjny powiadomi Cię o dostępności ważnych aktualizacji.

Podobnie jak w przypadku kopii zapasowych, regularna aktualizacja witryny jest koniecznością. WordPress jest głównym celem hakerów, biorąc pod uwagę jego popularność, i często pojawiają się nowe zagrożenia bezpieczeństwa. Na szczęście WordPress traktuje te zagrożenia bardzo poważnie, zwalniając i automatycznie instalując częste aktualizacje bezpieczeństwa.

Wybór WordPress jako wybranej platformy oznacza, że ​​zaczynasz już od właściwej stopy. Jednak nadal ważne jest, aby upewnić się, że każda część witryny jest aktualna. Główne aktualizacje WordPress będą wymagały ręcznej interwencji, ponieważ często wprowadzają znaczące zmiany – to samo dotyczy wszystkich zainstalowanych wtyczek i motywów. Na szczęście wykonanie tych aktualizacji jest prostym procesem – pamiętaj tylko, aby najpierw wykonać kopię zapasową witryny!

3. Wybierz „silną” nazwę użytkownika i hasło

Generator haseł WordPress.

WordPress może pomóc w tworzeniu silnych, trudnych do zhakowania haseł.

Tworząc nazwę użytkownika i hasło do logowania do ważnej usługi, musisz wybrać trudne do odgadnięcia poświadczenia. Ta sama zasada obowiązuje w przypadku witryny WordPress. Jeśli dana osoba (lub bot) może uzyskać dostęp do Twojego konta, będzie miała swobodne królowanie w odniesieniu do Twojej witryny i jej danych.

Kusi też pozostawanie przy ustawieniach domyślnych Admin nazwa użytkownika, ale zdecydowanie odradzamy to. W końcu hakerzy zgadną, czy chcą złamać twoje hasło. Zamiast tego wybierz nazwę użytkownika trudną do przewidzenia lub zamiast tego użyj adresu e-mail. Jeśli chodzi o twoje hasło, najłatwiejszym rozwiązaniem jest użycie wbudowanego generatora haseł WordPress – zapewni ci coś losowego i bezpiecznego.

Jeśli nie masz jeszcze swojej witryny WordPress, możesz po prostu wdrożyć te sugestie podczas instalacji. Jeśli jednak masz już witrynę i żałujesz wybranych przez siebie danych logowania, nie martw się. Możesz Zresetuj swoje hasło i zmieniaj swoją nazwę użytkownika, kiedy chcesz.

4. Ogranicz dostęp stron trzecich do Twojej witryny

Ekran ról użytkownika WordPress.

Ważne jest, aby dokładnie rozważyć uprawnienia przyznane innym użytkownikom.

Istnieje koncepcja bezpieczeństwa informacji o nazwie „zasada najmniejszego przywileju„, Która stanowi, że nigdy nie należy zapewniać użytkownikowi ani programowi większego dostępu niż jest to konieczne. Jest to podstawowa, ale kluczowa kwestia, ponieważ jest to najlepszy sposób na ograniczenie ryzyka naruszenia bezpieczeństwa i niewłaściwego wykorzystania informacji.

Ograniczanie dostępu jest niezbędne, gdy wielu użytkowników uzyskuje dostęp do Twojej witryny. Odgrywa jednak rolę, nawet jeśli jesteś jedynym, który prowadzi program, ponieważ dotyczy to również dostępu do wtyczek. Na szczęście istnieje kilka prostych środków, które można podjąć, aby ograniczyć dostęp stron trzecich:

  • Daj użytkownikom tylko potrzebne uprawnienia. Na przykład nie udostępniaj uprawnień administratora osobom, które muszą tylko pisać posty.
  • Podobnie, udostępniaj wtyczkom i motywom dostęp do swojej witryny tylko wtedy, gdy naprawdę ich potrzebujesz, i upewnij się, że są niezawodne i bezpieczne.
  • Usuń dostęp użytkowników dla tych, którzy już go nie potrzebują, i usuń motywy i wtyczki, gdy przestaniesz ich używać.
  • Ostrożnie skonfiguruj uprawnienia do folderu i pliku.

Wtyczki i motywy są niezmiernie pomocnymi narzędziami i może być wspaniale mieć zespół pomagający ci w tworzeniu witryny. Tylko upewnij się, że ostatecznie kontrolujesz, kto może uzyskać dostęp do Twojej witryny i jej danych oraz z niej korzystać.

5. Zainstaluj kompleksową wtyczkę bezpieczeństwa

Wtyczka Wordfence Security.

Wtyczki takie jak Wordfence Security może zapewnić Ci wiele istotnych funkcji.

Wspomnieliśmy już o kilku wtyczkach, które wykonują określone zadania związane z bezpieczeństwem. Dostępne są jednak inne kompleksowe opcje, które zaspokoją większość potrzeb bezpieczeństwa Twojej witryny. Mogą oszczędzać czas w czasie rzeczywistym, a jeśli wybierzesz taki, który jest dobrze obsługiwany, będzie on regularnie aktualizowany w celu obsługi nowych zagrożeń i obaw.

Oczywiście, gdy szukasz wtyczki zabezpieczającej, bardzo ważne jest wybranie takiej, która jest niezawodna i godna zaufania. Poszukaj takiego z doskonałymi ocenami użytkowników i pozytywnymi recenzjami, sprawdź, jak często jest aktualizowany i zastanów się, ile wsparcia zapewnia programista.

Możesz znaleźć wiele wtyczek bezpieczeństwa, przeszukując Katalog wtyczek WordPress. Jeśli nie masz pewności, z kim wybrać, zalecamy Wordfence Security. Jest to prawdopodobnie najpopularniejsza wtyczka bezpieczeństwa WordPress i oferuje podstawowe opcje bezpieczeństwa, zaporę ogniową i inne funkcje blokowania. Umożliwia także uwierzytelnianie dwuskładnikowe, a także regularne skanowanie i monitorowanie witryny, danych i ruchu.

Jeśli Wordfence nie ma wszystkiego, czego szukasz, możesz także skorzystać z alternatyw, takich jak iThemes Security (który tworzy również regularne kopie zapasowe) i Sucuri Security (który monitoruje i rejestruje wszystko, co dzieje się w Twojej witrynie). Niezależnie od tego, którą wtyczkę wybierzesz, szybkie wyszukiwanie w Google powinno wyświetlić kilka samouczków na początek.


Wzmocnienie bezpieczeństwa nie jest najbardziej ekscytującą częścią tworzenia witryny WordPress, ale nie należy lekceważyć jej znaczenia. Im więcej myśli i wysiłku włożymy w bezpieczeństwo swojej witryny, tym mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia katastrofy. Podjęcie teraz kilku podstawowych kroków w celu ochrony witryny zapewni zasłużony spokój później.

Czy masz pytania dotyczące bezpieczeństwa witryny WordPress? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me