Jak testować kopie zapasowe witryny WordPress

Jeśli długo zarządzasz witrynami WordPress, zdajesz sobie sprawę ze znaczenia regularnego wykonywania kopii zapasowych. Kopie zapasowe oszczędzają Ci wielu kłopotów na wypadek nieprzewidzianej katastrofy.


Oprócz regularnego wykonywania kopii zapasowych ważne jest również bezpieczne zarządzanie kopiami zapasowymi. Dlaczego? Ponieważ wiele rzeczy może pójść nie tak, jak –

  • Na serwerze zabrakło miejsca
  • Kopie zapasowe mogą stać się niedostępne
  • Kopie zapasowe mogą być uszkodzone, zainfekowane złośliwym oprogramowaniem
  • Tworzenie kopii zapasowej może być niekompletne itp

Wszystkie te problemy sprawiają, że kopie zapasowe są bezużyteczne.

Wyobraź sobie, że Twoja witryna się psuje, a jedyne kopie zapasowe, które masz, są uszkodzone lub niekompletne. Brzmi frustrująco, prawda? W końcu chodzi o to, aby tworzyć kopie zapasowe w razie potrzeby.

Tutaj przydają się testowe kopie zapasowe. Testowanie kopii zapasowych przed przywróceniem może uchronić Cię przed wieloma problemami w przyszłości. Zaleca się, aby testowanie stało się integralną częścią ogólnej strategii tworzenia kopii zapasowych. Testowanie kopii zapasowych witryny powinno odbywać się od czasu do czasu, zamiast zapisywać ją na wypadek katastrofy. W ten sposób będziesz przygotowany i możesz szybko przywrócić działającą kopię zapasową, aby uruchomić witrynę.

Jak pomaga testowanie kopii zapasowych WordPress?

WordPress to złożony ekosystem złożony z plików wielordzeniowych wraz z wtyczkami i motywami. Życie jest dobre, gdy Twoja strona działa poprawnie. Ale kiedy pojawia się problem, ustalenie przyczyny może być ogromnym bólem. Wszystko, co chcesz zrobić, to przywrócić witrynę do normy tak szybko, jak to możliwe. Szybka naprawa, taka jak przywracanie witryny, wydaje się kusząca. Ale przywrócenie kopii zapasowej bez uprzedniego przetestowania może pogorszyć sytuację, jeśli kopia zapasowa jest uszkodzona lub niekompletna.

Jeśli poświęcisz czas na przetestowanie swoich kopii zapasowych, osiągniesz następujące cele:

  • Zdiagnozuj, dlaczego Twoja witryna uległa awarii (korzystając z kopii zapasowej wykonanej tuż przed upadkiem strony).
  • Jeśli zauważysz błąd w kopii zapasowej, możesz pominąć tę kopię i poszukać lepszej kopii.
  • Kopie zapasowe umożliwiają również użytkownikom testowanie modyfikacji bez wpływu na działającą witrynę.
  • Możesz sprawdzić problemy z niezgodnością itp.

Chociaż testowanie kopii zapasowych ma wiele zalet, proces ten może być czasochłonny i trudny do wdrożenia. Oceńmy główne wyzwania związane z przeprowadzaniem testów tworzenia kopii zapasowych.

Wyzwania związane z testowaniem kopii zapasowych WordPress

Najpierw musisz utworzyć środowisko testowe. Może to być dość techniczne, szczególnie jeśli masz wiele wersji kopii zapasowych, które wymagają przetestowania. Może być konieczne utworzenie różnych środowisk testowych. Narzędzia takie jak WampServer lub DesktopServer mogą pomóc w stworzeniu lokalnego środowiska w twoim systemie. Lub jeśli korzystasz z dobrze zarządzanego planu hostingowego WordPress, możesz utworzyć witryny testowe.

Ale po skonfigurowaniu środowiska testowego musisz faktycznie przetestować swoje kopie zapasowe. Możesz to zrobić ręcznie lub za pomocą wtyczki. Rzućmy okiem na oba!

Jak ręcznie przetestować swoje kopie zapasowe

Pierwszą opcją jest samodzielne przetestowanie kopii zapasowych witryny WordPress. Są dwa główne kroki, które musisz wykonać.

1. Utwórz i pobierz kopię zapasową swojej witryny.

Aby wykonać kopię zapasową witryny WordPress, musisz wykonać kopię wszystkich swoich plików. Możesz wykonać kopię zapasową witryny ręcznie, korzystając z Menedżera plików cPanel, aby pobrać folder WordPress lub za pomocą SFTP, aby wyświetlić i pobrać pliki. Ten przewodnik, jak wykonać kopię zapasową WordPress, obejmuje wszystkie kroki i narzędzia niezbędne do wykonania zadania.

2. Prześlij kopię zapasową na lokalną stronę.

Teraz w systemie lokalnym musisz utworzyć tymczasową witrynę WordPress, aby przesłać i przetestować kopię zapasową.

Użyj Desktopserver lub podobnego oprogramowania, aby lokalnie utworzyć witrynę WordPress. Po zakończeniu prześlij kopię zapasową do lokalnej witryny za pomocą opcji „Eksportuj lub zaimportuj stronę internetową”. (Uwaga: ta funkcja jest dostępna wyłącznie dla użytkowników DesktopServer Premium).

Kopie zapasowe DesktopServer

Po przesłaniu kopii zapasowej i przygotowaniu witryny można rozpocząć testowanie witryny lokalnej.

Więcej informacji o DesktopServer

Jak widać, ręczne testowanie nie jest łatwe i wymaga użycia narzędzi. Poza tym musisz posiadać wiedzę techniczną, aby poradzić sobie z wszelkimi problemami pojawiającymi się podczas testowania. O wiele łatwiej jest korzystać z wtyczki.

Jak przetestować kopie zapasowe za pomocą wtyczki

Ręczne testowanie kopii zapasowej może być trudne. Dlatego wielu użytkowników woli testować kopie zapasowe za pomocą narzędzia lub wtyczki. Za pomocą wtyczek możesz stworzyć środowisko testowe za pomocą kliknięcia przycisku. Jeśli Twoja wtyczka do tworzenia kopii zapasowych WordPress oferuje środowisko testowe, które jest jeszcze lepsze, ponieważ nie musisz pobierać, a następnie przesyłać kopii zapasowych do środowiska testowego w kółko.

W tej sekcji pokażemy, jak testować kopie zapasowe przy użyciu Usługi tworzenia kopii zapasowych BlogVault.

Uzyskaj BlogVault

Chociaż istnieje wiele usług tworzenia kopii zapasowych do wyboru, BlogVault jest jedyną, która tworzy środowisko testowe na własnym serwerze. Ciężar uruchamiania procesów spoczywa na serwerach BlogVault, a nie na Twoich, co oznacza, że ​​twoja działająca witryna pozostaje nienaruszona. I z jego Testuj przywracanie funkcjonalność BlogVault automatycznie przywraca kopię zapasową w środowisku testowym (zwykle nazywanym etapowym). Środowisko testowe wygasa za tydzień, w którym możesz sprawdzać kopie zapasowe, a po spełnieniu wymagań przywrócić wybraną kopię zapasową bez zerwania.

Przejdźmy więc do testowania!

1. Utwórz i skonfiguruj swoje konto Blogvault.

Utwórz konto i dodaj swoją witrynę do pulpitu nawigacyjnego.

Utwórz konto BlogVault

Po dodaniu witryny do pulpitu nawigacyjnego BlogVault wtyczka wykona kopię zapasową witryny. Może to chwilę potrwać, a otrzymasz powiadomienie.

2. Wybierz kopię zapasową do przetestowania.

Następnie wybierz wybraną stronę internetową (w przypadku dodania więcej niż jednej witryny) i na pulpicie nawigacyjnym kliknij Kopie zapasowe Sekcja.

Kopie zapasowe Blogvault

Następnie na następnej stronie kliknij opcję, która wygląda jak chmura. To jest Testuj przywracanie przycisk.

Przywracanie testu Blogvault

Musisz także wybrać Wersja kopii zapasowej i Wersja PHP chcesz przetestować. Nie zapomnij nacisnąć Prześlij.

Blogvault Backup i wersja PHP

Testowa kopia zapasowa zostanie przywrócona w ciągu kilku minut, a teraz nadszedł czas, aby sprawdzić, czy kopia zapasowa działa.

Blogvault Przywrócona kopia zapasowa

3. Przejdź do testowania!

Kliknij na Odwiedź Przywracanie testowe przycisk.

Blogvault Visit Test Test Restore

Zostaniesz poproszony o podanie poświadczeń z poprzedniej strony.

Poświadczenia Blogvault

Po zalogowaniu powinieneś zobaczyć kopię zapasową przywróconą na swojej stronie.

Jeśli chcesz przetestować inną kopię zapasową, po prostu usuń witrynę testową i utwórz nową. Zacznij od początku i po prostu wybierz inną wersję kopii zapasowej do przetestowania.

Gdy znajdziesz kopię zapasową, której szukasz, kliknij, aby aktywować i przywrócić tę konkretną wersję.

Zautomatyzowane narzędzia, takie jak BlogVault, eliminują problemy i ryzyko związane z ręcznymi kopiami zapasowymi testów. To tak proste, jak kliknięcie kilku przycisków! I jak wspomniano wcześniej, nie ma stresu na twoim serwerze (ponieważ wszystko odbywa się na końcu Blogvault).

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O BlogVault


Katastrofa uderza, kiedy najmniej się jej spodziewasz. Lepiej bądź bezpieczny niż przykro, prawda!

Od czasu do czasu zaleca się testowanie kopii zapasowych. Kiedy rzeczy idą na południe, wiesz, że masz siatkę bezpieczeństwa, na której można polegać. I możesz być pewien, że jest to jeden bez żadnych dziur.

Czy masz jeszcze jakieś wskazówki dotyczące testowania kopii zapasowych witryn? Lub inne narzędzia, które poleciłbyś? Daj nam znać w sekcji komentarzy!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me