6 wskazówek, które pomogą zabezpieczyć witrynę WooCommerce

6 wskazówek, które pomogą zabezpieczyć witrynę WooCommerce

Oto coś, co już wiesz: zapewnienie bezpieczeństwa handlu elektronicznego jest istotną częścią prowadzenia biznesu online. Jeśli nie zapewnisz bezpieczeństwa danych klientów w trakcie i po transakcji, znacznie mniej prawdopodobne jest, że znów będą z Tobą współpracować.


Ale technologia, zwłaszcza technologia bezpieczeństwa, ciągle się zmienia, co może utrudniać właścicielom firm dotrzymywanie kroku.

Na szczęście nie musisz być ekspertem, aby chronić swoją witrynę – i swoich klientów – jeśli korzystasz z WooCommerce. Istnieją proste kroki, które warto podjąć dla każdego właściciela witryny WooCommerce.

Chociaż zabezpieczanie witryny jest procesem wieloetapowym, nie musi być przytłaczające, jeśli wykonasz nasze proste kroki.

1. Użyj hosta, który wykonuje dla Ciebie legalną pracę z zabezpieczeniami

Jak wspomniano powyżej, są ludzie (nie ty), których zadaniem jest poznanie tajników bezpieczeństwa. I wielu z nich pracuje w firmach hostingowych. Właśnie dlatego prostym i łatwym sposobem ochrony witryny jest wybór hosta, dla którego bezpieczeństwo jest priorytetem.

Wybierając hosting, poszukaj takich, które oferują:

 • Codzienne kopie zapasowe: Pomogą ci one szybko wrócić do sieci w przypadku ataku.
 • Automatyczne aktualizacje: pomagają one korygować luki bezpieczeństwa, gdy tylko zostaną odkryte, zapewniając bezpieczeństwo danych.
 • Usługi restauratorskie: wraz z kopiami zapasowymi pomagają ci wrócić do trybu online na wypadek, gdyby coś poszło nie tak.

2. Zapobiegaj atakom brutalnej siły

Wciąż najczęstszym sposobem włamania się na witryny ataki typu „brute force” odnoszą się do prostej, ale skutecznej metody polegającej na odgadywaniu kombinacji haseł lub kluczy bezpieczeństwa, dopóki nie trafi się na prawidłową serię znaków.

Na szczęście, ponieważ metoda jest stosunkowo prosta, istnieją stosunkowo proste sposoby, aby temu zapobiec.

 • Ogranicz liczbę prób logowania: Brute force działa tylko wtedy, gdy źli ludzie (lub tak naprawdę ich komputery) mogą próbować zalogować się miliony razy. Na szczęście istnieje wiele wtyczek WP, które ograniczają te próby. W przypadku Twojej witryny WooCommerce lubimy: WP Limit Próby logowania i Blokada logowania

 • Użyj menedżera haseł: Menedżerowie haseł jak LastPass pomóż stworzyć niewiarygodnie trudne hasła, a następnie automatycznie wprowadź je, gdy znajdziesz się w odpowiedniej witrynie – pod warunkiem, że znasz hasło główne. To świetny sposób na tworzenie haseł, które nawet wyrafinowani napastnicy będą mieli problemy z łamaniem.
 • Użyj uwierzytelniania 2-czynnikowego: Uwierzytelnianie dwuskładnikowe to kolejny sprytny sposób na zapewnienie bezpieczeństwa witryny. Dzięki uwierzytelnianiu dwuskładnikowemu nawet jeśli złoczyńcy odgadną twoją nazwę użytkownika i hasło, nadal będą musieli uzyskać dostęp do innego hasła na innym urządzeniu (zwykle zawartym w wiadomości SMS wysłanej do osobistej komórki), aby przejść przez drugą warstwę ochrona. Jesteśmy osobiście fanami miniOrange Wtyczka 2-czynnikowa.

3. Zdobądź certyfikat SSL

Oto rzecz: jeśli akceptujesz karty kredytowe, potrzebujesz certyfikatu SSL. Szyfrują dane klientów – najczęściej dane karty kredytowej – gdy ludzie przesyłają Ci informacje przez Internet.

Jeśli nie masz pewności co do protokołu SSL, przygotowaliśmy poręczną dwuczęściową listę kontrolną SSL, na którą możesz spojrzeć McAfee’s Ultimate SSL Checklist Part 1 i Część 2.

4. Zawsze przechowuj kopię zapasową

Słuchaj, wiemy, że właśnie powiedzieliśmy, że wybierz hosta, który zapewnia codzienne kopie zapasowe, i to wszystko dobrze i dobrze. Ale na koniec dnia nie masz gwarancji, że Twój host będzie codziennie tworzył dla ciebie kopie zapasowe. Tylko Ty możesz zagwarantować, że przechowujesz kopie zapasowe.

Dlatego też musisz sam tworzyć kopie zapasowe swoich plików. Utwórz kopie zapasowe, jeśli chcesz!

Istnieje wiele wtyczek do tworzenia kopii zapasowych WordPress, które to oferują nieoceniona usługa (naprawdę, nie oszczędzaj na tym!)!

5. A.B.U. (Zawsze aktualizuj)

Pamiętasz wyżej, kiedy rozmawialiśmy o tym, jak są mądrzy ludzie, których zadaniem jest wiedzieć o bezpieczeństwie? Kolejna spora część tych osób pracuje w miejscach takich jak WordPress, i ciągle pojawiają się z nowymi wersjami WordPress, które naprawiły wcześniej nieznane luki bezpieczeństwa.

Kiedy więc zalogujesz się do WooCommerce i pojawi się monit o aktualizację, możesz pomyśleć: „Ugh, znowu?” ale tak naprawdę jest to dla ciebie i twojej firmy.

Jeśli Twój hosting ma automatyczne aktualizacje, być może nie będziesz musiał się tym martwić. Ale jeśli tak nie jest, musisz aktualizować za każdym razem, gdy pojawi się monit.

6. Poinformuj klientów, że są bezpieczni

Chociaż ochrona klientów (i firmy) to jedna rzecz, to zupełnie inna rzecz, aby poinformować ich, że masz ich za plecami.

Dlaczego chcesz to zrobić? Ponieważ klienci, którzy czują się bezpiecznie, częściej kupują i polecają Twoją witrynę znajomym, zwiększając zyski i rozwijając działalność.

Dlatego lubimy pochwalić się naszym bezpieczeństwem McAfee SECURE podłącz. Informuje odwiedzających, że Twoja witryna przechodzi zewnętrzny skan bezpieczeństwa i zapewnia im poczucie bezpieczeństwa przy zakupie z Twojej witryny.

McAfee SECURE to nie tylko prosty sposób na zwiększenie wiarygodności witryny, ale także szereg innych usług dla członków premium, w tym recenzje witryn, diagnostyka, sitempas, podświetlanie wyszukiwania, ochrona identyfikatora klienta i inne.

Wniosek

Większość tych kroków jest tak prosta, jak instalacja wtyczki na stronie WooCommerce. Nie wymagają one ogromnej wiedzy technicznej i warto poświęcić godzinę na wykonanie tego wszystkiego, a następnie zająć się tym, co robisz najlepiej – sprzedażą.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map