Backend WordPressa może być niebezpiecznym gruntem dla początkujących. Wszystko, co oferuje taką moc, musi również przypisać odpowiedzialność użytkownikowi, w którym niektórzy ludzie mogą popełnić błąd, rozpoczynając.


Nie chcąc zbytnio cię straszyć, możesz zrobić pewne rzeczy w WordPress, które po prostu go złamią. Z mniej niepokojącej (ale także ważnej) uwagi, są inne rzeczy, które możesz zrobić, których na pewno odradzam – czy to stanowi potencjalne ryzyko bezpieczeństwa, czy po prostu coś, co ma negatywny wpływ na wrażenia użytkownika.

Mając powyższe na uwadze, w tym poście chcę omówić pięć rzeczy, których musisz unikać w WordPress. Dzięki wdrożeniu poniższych zaleceń Twoja witryna będzie znacznie bezpieczniejsza, niezawodna, funkcjonalna i przyjemna dla odwiedzających.

1. Nie używaj edytorów kodu

W backendie WordPress znajduje się kilka min lądowych; możesz uzyskać do nich dostęp poprzez Wygląd> Edytor i Wtyczki> Edytor na pasku bocznym.

Na pierwszy rzut oka redaktorzy są dość interesujący – pełny dostęp do zaplecza Twojej witryny! Wyobraź sobie możliwości.

Plik nagłówka mojego bloga jest dostępny za pośrednictwem edytora motywów.

Plik nagłówka mojego bloga, dostępny za pośrednictwem edytora motywów.

Wyobraź sobie naprawdę możliwości – jednym złym naciśnięciem klawisza możesz nagle znaleźć swoją stronę internetową dobrze i naprawdę zepsutą:

Pozostawienie pracy za sobą

Musiałem tylko usunąć trzy znaki z plików PHP mojego motywu, aby całkowicie zmienić wygląd mojej witryny, jak pokazano powyżej.

Ale to nie jest najgorsze – zbyt łatwo przypadkowo wyłączyć dostęp do zaplecza witryny WordPress, co nie pozostawia natychmiastowego sposobu na przywrócenie porządku w witrynie.

Z tego powodu zalecam, abyś zawsze uzyskiwał dostęp i edytował pliki PHP swojej witryny za pomocą aplikacji FTP, takiej jak Filezilla (mój osobisty faworyt i Rekomendacja WordPress.org). Zanim zaczniesz, powinieneś wykonać kopię dowolnego pliku PHP, który zamierzasz edytować, abyś mógł szybko przełączyć się z powrotem do działającej wersji, jeśli przypadkowo siałeś spustoszenie na swojej stronie. O wiele lepiej być bezpiecznym niż żałować!

2. Nie instaluj dezaktywowanych motywów

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​istnieją trzy typy użytkowników WordPress:

  1. Ci, którzy prowadzą bardzo ciasny statek
  2. Ci, którzy dbają o porządek i porządek
  3. Ci, którzy nie mają szacunku dla zaplecza swojej witryny

Jeśli wpadasz na drugi lub trzeci typ, powinieneś dokładnie przemyśleć motywy, które obecnie zainstalowałeś na swojej stronie WordPress. Nie mówię o aktywnym motywie, ale o tych, które zainstalowałeś i dezaktywowałeś.

Chociaż te motywy są dezaktywowane, nadal istnieją w instalacji WordPress, a wszelkie wady bezpieczeństwa i luki w zabezpieczeniach mogą być nadal wykorzystywane. Na przykład najsłynniejszym hackem motywów WordPress jest exploit TimThumb, który do dziś wpływa na niektóre blogi.

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli używasz motywów dobrej jakości i upewniasz się, że są one aktualne, nie powinieneś mieć żadnych problemów. Jeśli jednak stare motywy nie są używane na zapleczu witryny, zalecam ich natychmiastowe usunięcie. Ze względu na ogromną skalę wykorzystania WordPress jest dużym celem hakerów. Nie bądź łatwym celem.

3. Nie używaj funkcji SEO swojego motywu

To zalecenie jest mniej „ty” musieć zrób to ”i jeszcze jedną sugestię, którą gorąco zachęcam do naśladowania.

W zależności od tego, jaki masz motyw, możesz mieć wbudowane funkcje SEO. Radzę unikać korzystania z tych funkcji z dwóch powodów:

  1. Jeśli kiedykolwiek zdecydujesz się zmienić motywy, dane SEO w Twoim motywie mogą zostać utracone (lub trudne do wyodrębnienia)
  2. Wolny WordPress SEO firmy Yoast wtyczka ma najlepszą funkcjonalność SEO spośród wszystkich dostępnych wtyczek lub motywów

To śmiałe twierdzenie, ale jest ogólnie akceptowane przez niektórych z najbardziej szanowanych użytkowników i programistów społeczności WordPress. Na przykład na dzień 31 października 2012 r. WooThemes nie uwzględnił funkcjonalności SEO w swoich motywach, ponieważ SEO przez Yoast jest „bardziej korzystne” dla użytkowników WordPress. WooThemes przekazujący wodze SEO innemu deweloperowi jest odważnym znakiem ich wiary w wtyczkę Yoast i wskazuje na to, jak bardzo się podobała.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o SEO przez Yoast, zapoznaj się z naszym przewodnikiem na temat typowych błędów SEO w WordPress.

4. Nie kategoryzuj i nie oznaczaj tagów

Jest kilka rzeczy, nad którymi bardziej się denerwuję, niż słabe użycie kategorii i tagów w WordPress.

Przejdźmy od razu do jednej rzeczy – kategorie i tagi mogą odgrywać pewną rolę w Twojej witrynie. W przeciwieństwie do tego, co sądzą niektórzy, tagi nie są przestarzałą taksonomią, która nie ma znaczenia w erze współczesnego blogowania. Ponadto kategorie nie są wykorzystywane i nadużywane.

Moja ulubiona definicja kategorii i tagów pochodzi od Lorelle:

Kategorie to spis treści witryny [, a tagi to słowa indeksowe witryny.

Pomyśl o tym – czy ten sam tekst w książce pojawia się w różnych rozdziałach? Oczywiście nie. Ten format należy przenieść na swojego bloga. Rozumiem przez to, że post rzadko należy przypisywać do więcej niż jednej kategorii. Jeśli czujesz potrzebę przypisania go do dwóch lub więcej, prawdopodobnie masz zbyt wiele nakładających się kategorii (7-10 to moja ogólna zasada dla optymalnej liczby).

Kategorie powinny reprezentować ogólne tematy omówione na blogu (np. „Przepisy na kolację”), a tagi powinny być bardziej szczegółowe (np. „Kurczak”). Treść powinna być oznaczona tylko wtedy, gdy dane tagi są bezpośrednio powiązane i związane z treścią. Ogólnie rzecz biorąc powiedziałbym, że powinieneś używać nie więcej niż 50 tagów.

Chodzi mi o to: należy wykorzystać zarówno kategorie, jak i tagi, aby przynieść korzyści użytkownikowi. To jest ich główny cel. Jeśli tego nie zauważysz, poruszanie się po witrynie stanie się kłopotliwe. Przynajmniej upewnij się, że twoje kategorie są jasno określone i dobrze zaopatrzone. Jeśli nie wiesz, jak otagować, przeczytaj więcej na ten temat lub zostaw je w spokoju.

5. Nie zostawiaj komentarzy Moderacja włączona

Skończę z moją prawdziwą nienawiścią do zwierząt. Nie ma dla mnie nic bardziej frustrującego, gdy komentuję blog, gdy pojawia się następujący komunikat:

Źródło zdjęcia: WPMU

Jeśli musisz poczekać na moderację komentarza, zanim zostanie opublikowany, czy zachęcasz go do komentowania? Czy czujesz się doceniony przez blogera? Zgaduję, że odpowiedź na oba pytania brzmi „nie”.

Moim zdaniem moderacja komentarzy oznacza brak szacunku ze strony blogera w stosunku do czasu komentatora i należy go za wszelką cenę unikać. Zabawne jest to, że często znajdujesz moderację komentarzy na mniejszych blogach – rzadko używa się go na większych blogach (które mogą otrzymywać więcej spamu). Spekulowałbym, że dzieje się tak, ponieważ więksi blogerzy wiedzą, aby nie antagonizować swoich najbardziej lojalnych zwolenników (tj. Tych, którzy komentują).

W rzeczywistości spam nie jest tak dużym problemem – takie wtyczki jak Akismet wykonuj świetną robotę, powstrzymując większość spamu. Napisałem tutaj artykuł o WPExplorer na temat zapobiegania spamowi. A kiedy blog staje się duży i otrzymuje wiele komentarzy, indywidualne moderowanie każdego z nich staje się niepotrzebnie ogromnym zadaniem. Wyłącz moderowanie komentarzy na ekranie Ustawienia> Dyskusja dostępnym z paska bocznego.

Co robić ty Polecam unikanie?

Powyżej nakreśliłem pięć rzeczy, które moim zdaniem należy unikać w WordPress – od poważnych wad bezpieczeństwa po nienawiść do zwierząt domowych. Istnieje oczywiście wiele innych ostrzeżeń i zaleceń dotyczących korzystania z WordPress, dlatego chcę go dla Ciebie otworzyć.

Więc powiedz nam – co zalecamy, abyśmy unikali działania w WordPress, aby nasze witryny były bezpieczne, łatwe i przyjemne w użyciu? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me